Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga II West


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielicie wszystkie budżety na pół i wyjdzie dokładnie to samo.

Nie wychodzi to samo, bo jak ktoś miał równe 100 to ok, ale jak miał np. 110 bo mu 10 zostało z draftu to normalnie powinien mieć 60 (50+10) a nie 55$ (110/2) prawda?

Więc pierwsze zaburzenie jest takie, że przez budżet 100$ stratni są Ci co specjalnie negocjowali ostrożnie żeby mieć więcej na W budżet.

 

Dlatego ja uważam, że powinna być korekta bazowych 100$ na pół i dodana reszta z draftu, żeby było fair play.

 

Żeby nie byli stratni Ci co zaszaleli już na W to wg mnie powinna być od 50$ odejmowana połowa że stawki W w zaokrąglenia od 0,5 do 1 (tzn. ze takie 41$ będzie rownoważne 21$ bo te jedynki to standard w dodawaniu na licytacji W bez względu na budżet.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wychodzi to samo, bo jak ktoś miał równe 100 to ok, ale jak miał np. 110 bo mu 10 zostało z draftu to normalnie powinien mieć 60 (50+10) a nie 55$ (110/2) prawda?

Więc pierwsze zaburzenie jest takie, że przez budżet 100$ stratni są Ci co specjalnie negocjowali ostrożnie żeby mieć więcej na W budżet.

 

Dlatego ja uważam, że powinna być korekta bazowych 100$ na pół i dodana reszta z draftu, żeby było fair play.

 

Żeby nie byli stratni Ci co zaszaleli już na W to wg mnie powinna być od 50$ odejmowana połowa że stawki W w zaokrąglenia od 0,5 do 1 (tzn. ze takie 41$ będzie rownoważne 21$ bo te jedynki to standard w dodawaniu na licytacji W bez względu na budżet.)

Słuszna uwaga. 10 minut roboty komisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyglada z Waszej perspektywy?

 

Moje prognozy wyglądają tak:

1. Walka o podium: Gerard, Wolves, sama-sama, FC Siner, Kolek's

Generalnie mamy tu do czynienia z 3 ekipami, które mają największy potencjał (Gerard, Wolves, Fc Siner) ale i największe ryzyko związane z kontuzjami/pozycją w klubie oraz 2 stabilne (sama-sama i Kolek's), ale bez fajerwerków. Kolek's - to chyba jeden ze spokojnieszych draftów dla osób tankujących FT, bo tylko Ty i L'e szliście od poczatku tą strategią bo Ferajna i Dragons trochę niekonsekwentni byli.

 

2. Środek tabeli: Dziki, BC Dzidzia, Alphabet, MKA, Love's, Gilusie, HuWDu, Dragons

Duża ekipa, z tym, że Dziki, Alphabet, Gilusie i BC 1 trejdem mogą spokojnie wskoczyć na podium, a reszta bez trejdu może szybko znaleźć się w strefie spadkowej.

 

3. Najsłabsze: January i Ferajna

Ogólnie widać, że największą rozbieżność mamy w ocenie teamów January i Gerard, z pierwszym miałem największy problem z oceną, bo zanim nie wrzuciłem z tabelką to miałem wrażenie, że będzie pewniakiem do walki o awans, ale potem wyszło, że w 5 kategoriach (FG, PTS, REB, AST i STL) potracił po 3-4 punkty i raptem zamiast na podium, jest pod koniec tabeli. 

 

Podsumowując: Największy potencjał na wzrosty ma January i L'e (rozmienienie Brody będzie strzałem w 10), a Gerard i ja mamy dużo zagrożeń z kontuzjami. Faworytami do awansu wydają sie być sama-sama, Kolek's i FC.

 

Co do mojej ekipy i draftu powie krótko - byłbym zadowolony, gdybym zamiast 1 PG miał solidnego i niekontuzjogennego C ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiLQ, ja będę miał ciężko ocenić realną siłę zespołów gdyż nie dysponowałem w tym roku żadnymi dodatkowymi narzędziami i draftowałem trochę na wyczucie. Na pewno podobają mi się zespoły, MKA, Gerarda i Mentora, January też fajną pakę uzbierał. O Kolku nie wspominam bo team nudny i w cholerę stabilny, jego awans zależy wg. mnie od tego ile inni uzbierają punktów.

Głownym faworytem mianuję MKA, o ile Davis się nie połamie za szybko. Swoją drogą planowałem składać skład dokładnie tak samo, Kyrie, AD i Klay. No cóż, wybrałem punt fg i tov, niestety przez ceny na drafcie mam zbyt słabe blk i rebs żeby coś zawojować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późno się odzywam bo ostatnie 2 dni spędziłem na wyjeździe. Zapomniałem ustawić waivery na 50$ przed startem ligi i wyszedł z tego mały problem, jak się okazuje. Oczywiście przepraszam za to niedopatrzenie, ale u nas szybko datę draftu ogarnęliśmy, więc skupiłem się na innych ligach. Nie chcę łamać regulaminu, który jasno twierdzi, że być powinno 50$, a nie 100$ jak u nas oraz nie chcę tworzyć jakiegoś niebezpiecznego precedensu, że komisz sobie ustawienia ligi zmienia jak chce. Lecz uważam, że nie powinniśmy jednak tego zmieniać...

Nie wychodzi to samo, bo jak ktoś miał równe 100 to ok, ale jak miał np. 110 bo mu 10 zostało z draftu to normalnie powinien mieć 60 (50+10) a nie 55$ (110/2) prawda?
Więc pierwsze zaburzenie jest takie, że przez budżet 100$ stratni są Ci co specjalnie negocjowali ostrożnie żeby mieć więcej na W budżet.

Dlatego ja uważam, że powinna być korekta bazowych 100$ na pół i dodana reszta z draftu, żeby było fair play.

Żeby nie byli stratni Ci co zaszaleli już na W to wg mnie powinna być od 50$ odejmowana połowa że stawki W w zaokrąglenia od 0,5 do 1 (tzn. ze takie 41$ będzie rownoważne 21$ bo te jedynki to standard w dodawaniu na licytacji W bez względu na budżet.)

bo u nas z draftu nic nikomu nie zostało, więc dobre rozwiązanie, które napisał Danny, nie jest potrzebne bo nikt nie zyskał, nikt nie stracił w lidze przez mój błąd. Natomiast ewentualne inne rozwiązania komuś zaszkodzą.

Edytowane przez Lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widać, że największą rozbieżność mamy w ocenie teamów January i Gerard, z pierwszym miałem największy problem z oceną, bo zanim nie wrzuciłem z tabelką to miałem wrażenie, że będzie pewniakiem do walki o awans, ale potem wyszło, że w 5 kategoriach (FG, PTS, REB, AST i STL) potracił po 3-4 punkty i raptem zamiast na podium, jest pod koniec tabeli. 

 

Podsumowując: Największy potencjał na wzrosty ma January i L'e (rozmienienie Brody będzie strzałem w 10), a Gerard i ja mamy dużo zagrożeń z kontuzjami. Faworytami do awansu wydają sie być sama-sama, Kolek's i FC.

Tak dla porownania, jakie przyjmujesz zalozenia wobec czesci skladu ponizej 10$ u Januarego i Gerarda?

[Nie]podobalo Ci sie co wydraftowali czy, ze to wymieni na lepsze modele?

 

Głownym faworytem mianuję MKA, o ile Davis się nie połamie za szybko. Swoją drogą planowałem składać skład dokładnie tak samo, Kyrie, AD i Klay. No cóż, wybrałem punt fg i tov, niestety przez ceny na drafcie mam zbyt słabe blk i rebs żeby coś zawojować.

To samo pytanie co wyzej, tak bardzo podoba Ci sie fundament czy te tanie uzupelnienia uznajesz za mocne? 

 

Favors wygląda jakby miał z 10 kilo nadwagi.

Tworzy kontrstrategie do smallball powiekszajac mase podkoszowa ;-) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jakiś początek, szczerze mówiąc spodziewałem się większej liczby wymian.

 

No, ale z drugiej strony skoro Le z Drummondem, Youngiem, Wadem i Okafore ma na ten moment 13 pkt za FT to po co komu tu wymiany :grin:

 

Jednakże jakby ktoś coś ... :

TRÓJECZKI SPRZEDAJĘ.

Faktycznie mało tych punktów za FT, ale liczę że JRue wróci i pojadę po 15 :smile:

Początek sezonu - cuda się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.