Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga II West


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ogólnie nie jestem zadowolony. Cuś skiepściłem 2 część draftu, a to raczej była zawsze moja mocna strona. Nie wiem po co podbijałem wysokich typu Len i Plumlee, mając już dwóch centrów. Myślałem, że ktoś jeszcze pociągnie, podobnie jak z Sullingerem. Nie wiem też dlaczego, ale wydawało mi się że Covington ma SG/SF... a tu SF/PF :-/

Zostałem właściwie z jednym CP3 na obwodzie, więc trzeba będzie być aktywnym na FA, ew. szukać trejdów.

No i po co było mi podbijac? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez zalezy glownie od tego jak masz wysoko postawiona poprzeczke, gdzie go widzisz w rankach za sezon?

Embiid to u mnie 11/8/1/1/1,5, plus sporadyczne 3p, na 53/65% w 25 min, ale liczę na min. 60 meczy - a to wielka niewiadoma ;)

 

Jeśli jednak zagra +60 meczy a minuty zbliżą się do 28-29 to będę wniebowzięty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pokuszę o parę słów komentarza. Jeżeli chodzi o draft to fajnie, że mieliśmy komplet i wykorzystaliśmy każdego dostępnego dolca! Przegapiłem Kantera bo się zagadałem i piwo też nie pomogło. Wg mnie to chyba jedyny prawdziwy steal tego draftu.
 
1.Nikola Jokic (Den - PF,C)$29

2.Victor Oladipo (OKC - PG,SG)$32

3.Andrew Wiggins (Min - SG,SF)$21

4.Marcin Gortat (Was - C)$19

5.Kemba Walker (Cha - PG)$35

6.Tobias Harris (Det - SF,PF)$18

7.Ryan Anderson (Hou - PF,C)$20

8.Harrison Barnes (Dal - SF,PF)$8

9.Jordan Clarkson (LAL - PG,SG)$10

10.Luol Deng (LAL - SF,PF)$5

11.Zaza Pachulia (GS - C)$1

12.Solomon Hill (NO - SG,SF)$1

13.Tyson Chandler (Pho - C)$1

 

Co do mojego składu to jak zwykle planu nie było. Opierałem się na cenach wcześniejszych draftów i taktyka powstawała w trakcie. Nie kupiłem żadnego zawodnika $40+ co nie było zamierzone, ale ceny tych najlepszych wydawały mi się dość wysokie i mając w pamięci parę wcześniejszych draftów gdzie kupowałem tych najdroższych, odpuściłem ten sposób tutaj. Nastawiłem się w większości na graczy rozwijających się plus parę solidnych pewniaków w swoich statsach (Gortat, Ryan czy Kemba - tego też do rozwijających się można zaliczyć). Jeżeli rzeczywiście nikt z nich nie da ciała i odpadną kontuzję przy odpowiednim progresie powinno być dobrze. Wg mnie o moim ewentualnym dobrym wyniku zadecydują Jokic, Oladipo, Wiggins, Barnes i Clarkson. Pozostali raczej zrobią swoje. Nie chciałbym spaść z ligi, a chętnie powalczyłbym o awans. Lekko nie będzie bo każdy z Was ma już niemałe doświadczenie, a kilku to wręcz fanatycy kosza:)

Ciężko jest mi wyróżnić parę lepszych drużyn, więc wg mnie w górnej połowie tabeli być powinni January, Dannygd, Killer7, Kolek23, Julekstep i Qooniu. Ale to, że mi coś się wydaje to często okazuje się błędne, szczególnie w FB:) 

Edytowane przez Lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW nie lepiej byłoby od nowego sezonu przejść i tutaj na 100$? W innych ligach raczej tyle jest standardowo.

Idea byla taka zeby zostajaca kasa z draftu miala wieksze znaczenie... Ale skoro co roku trzeba sie z tym przestawianiem bawic to moze faktycznie lepiej przyjac domyslne ustawienie Yahoo i o tym zapomniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie powinniśmy mieć po 50$ na budżet FA a nie po 100$? Dobrze byłoby się zdecydować na którąś wersję.

BTW ale szaleństwo przy licytacji Simmonsa. Teraz chłopak nie ma wyjścia, będzie musiał tak dalej wymiatać ;-)

 

Rzeczywiście nie zwróciłem na to uwagi. Zmienić bo można czy zostawiamy tak jak jest? Zodd raczej jest za 100$ po licytacji Simmonsa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia dostaję powiadomienia o nowych postach w temacie, ale zagryzam zęby i czekam do wieczora myśląc - wiLQ uderzył ze swoimi przewidywaniami i jest temat grany, wieczorem zajrzę na spokojnie...

 

A tu jakieś dolce bonusowe rozdają, co za rozczarowanie...

 

Wszystkim po 100$ a potem każdy połowę z tego dorzuca do ściepy na typy wiLQa, tak to widzę. Jutro jak wrócę z roboty ma już tutaj wrzeć :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia dostaję powiadomienia o nowych postach w temacie, ale zagryzam zęby i czekam do wieczora myśląc - wiLQ uderzył ze swoimi przewidywaniami i jest temat grany, wieczorem zajrzę na spokojnie...

 

A tu jakieś dolce bonusowe rozdają, co za rozczarowanie...

 

Wszystkim po 100$ a potem każdy połowę z tego dorzuca do ściepy na typy wiLQa, tak to widzę. Jutro jak wrócę z roboty ma już tutaj wrzeć :onthego:

 

dużo osób czekało :(

 

mój skład jest raczej objeżdzany co sezon (ew. nie jest w ogóle wspomniany jako typowy średniak), ale zawsze fajnie to przeczytać :smile:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast liczyć na opinie innych, sami się i innych oceńmy W naszej lidze chyba tylko 3 osoby skomentowały swoją drużynę po drafcie. Sam chciałbym przeczytać projekcie wiLQa odnośnie II West, ale Wasze oceny swojej i innych ekip są równie ciekawe i mile widziane jak wiLQa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast liczyć na opinie innych, sami się i innych oceńmy W naszej lidze chyba tylko 3 osoby skomentowały swoją drużynę po drafcie. Sam chciałbym przeczytać projekcie wiLQa odnośnie II West, ale Wasze oceny swojej i innych ekip są równie ciekawe i mile widziane jak wiLQa:)

 

no ja np. się nie znam na FB w ogóle :) zawsze jadę na przypał (a moja strategia ogranicza się do "o wezmę dużo rookasów" / "o wezmę all-arounderów"  itepe  - więc dziwnie bym się czuł jako osoba oceniająca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$8 Elfrid Payton

$22 D'Angelo Russel

$3 Buddy Hield

$3 Marcus Smart

$50 Damian Lillard

$15 Zach LaVine

$12 Kent Bazemore

$12 Rodney Hood

$10 Nikola Mirotić

$16 Dwight Howard

$9 Clint Capela

$36 DeAndre Jordan

$4 Bismack Biyombo

 

Sporo upside'u, wszyscy gracze, oprócz DAR w budżecie, imo ładnie rozłożone kategorie, oprócz oczywistych braków w BLK i TO, no i na koniec zapowiedź wyrwania nóg z dupy przez Leszczura :grin: plan minimum - brak spadku - zdecydowanie na wyciągnięcie ręki, a później sky is the limit :smile:

Kilka słów więcej o moim teamie :smile:

 

Udało mi się wzbudzić trochę komentarzy w trakcie draftu dla pary Howard - Lillard :grin: W zamyśle team miał być oparty na jednym z mamutów (Drummond, DeAndre), bądź obu, wspartymi kolejnymi centrami partaczącymi FT. Zawsze jestem bardzo "flexible" w moim planie, bo już nie raz miałem problemy przez założenia rywali - zwłaszcza jak ktoś MUSI mieć jakiegoś gracza i licytuje go do oporu (pozdro Rubio i Drummond :tongue: ). Miałem przygotowane po 3-4 opcje na każdą pozycję.

 

Skąd w teamie Lillard ze swoim cudnym FT i okropnym FG? Chciałem kilka gwiazd i głównym założeniem było, że mój STAR PLAYER musi koniecznie dostarczać punkty (później jest ciężko z uzupełnieniem), asysty i 3PM (wiedziałem, że będę strasznie w dupie na początku draftu przez ilość centrów) i STL (tym razem średnio się udało). FG, TO, FT, REB i BLK olałem przy tym zakupie, były tylko dodatkiem, bo jestem na tyle mocny (albo słaby) w tych kat po centrach, że mam to gdzieś :tongue:. Celem numer jeden był oczywiście LBthekingJ, ale poszedł za drogo. Trochę żałuję, że nie poczekałem z zakupem na Lowry'ego, ale rok temu też miałem DAME DOLLA i było dobrze ;)

 

Następnie chciałem sobie dodać AST - Rubio poszedł za drogo, do Rondo nie byłem przekonany - wpadł Payton, ciut za drogo, ale miałem hajsy, więc nie żałowałem! Je**ć biedę! A co!

 

Bardzo wysoko miałem Russella po tym preseason i po licytacji Rubio musiałem szukać AST gwałt, więc poszedłem ALL IN. Chciałem odpuścić przy 20$, ale podbiłem jeszcze raz i udało się pozyskać młodego nieogara z LAL. Mam nadzieję, że będzie miał sezon który sprosta mojej dosyć wysoko ustawionej prognozie.

 

Mirotić i Bazemore to zakupy w stylu "potrzebuję trochę trójek za poniżej 15$". Były lepsze picki w trakcie draftu o podobnej charakterystyce, ale z tych zakupów też jestem zadowolony :smile:

 

Hood i LaVine - rok temu udało się dostać McCalluma, co zrobiło mi cały sezon, teraz też chciałem mieć "the annual 2-3 year player who shines in a bigger role" i imo mam dwóch bardzo dobrych kandydatów. Nie wspominając o tym, że Hood już rok temu był w okolicach TOP80 :smile:

 

Hield i Smart są młodzi, lubię ich i imo mogą grać bardzo fajną koszykówkę za miesiąc czy dwa, imo dobre zakupy - jeżeli początek sezonu nie zmusi mnie do szukania punktów na gwałt. Wtedy możliwe, że będę musiał ich spuścić.

 

Biyombo to totalny gamble na wymianie Vuc'a, trochę żałuję, że podbiłem.

 

Ogólnie I'm not gonna lie.. różnica w aktywności pomiędzy drugim a trzecim poziomem sprawia, że wolę kisić się tutaj milion lat, niż spaść, także prędzej będę robił safe-moves niż szedł all-in w tym roku. Brakuje mi doświadczenia w walce z dobrymi GMami, bo grałem z takimi tylko w dynasty (ofc chodzi i Roto), więc brak awansu nie będzie tragedią. Pozbieram doświadczenie, pewnie niechcący dam się wydymać raz, czy dwa, a potem zacznę myśleć o atakowaniu pierwszej ligi. Chociaż skład mam obiecujący, także jak mi wsio odpali to kto wie ;)

 

Powodzenia Panowie!

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prosba Qooniu sprobuje swoje wrozenie z arkuszy... Przez ktora druzyne bede tu wygladal jak idiota? ;-)

 

Przyjmuje standardowe zalozenia tzn wrzucam wydraftowane sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i doly [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!].

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu na dzien draftu[X] w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

 

[X] - Nie robilem tez zadnych korekt na pierwsze mecze bo w pliku byly tylko projekcje przeddraftowe, ale moze w niektorych przypadkach trzeba bylo...

 

OK, do rzeczy... kolejnosc w grupach bardzo z grubsza... co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

 

Tier 1 - walka o awans

Kolek's Rednecks

Wolves

sama-sama

January

 

W przeciwienstwie do rownoleglej ligi nie mam pojecia kto tu jest faworytem bo jest za duzo znakow zapytania wokol tych druzyn. Pewnie najbezpieczniejsze z tej grupy jest Kolkowe polaczenie punt FT% z Lillardem wzmacniajacym punkty i asysty, ale margines bledu jest zbyt maly by traktowac to jako jakiegos pewniaka.

 

Na pierwszy rzut oka sooobi zatankowal chyba za duzo kategorii jednoczesnie, ale skoro napisal, ze je poprawi to zakladam, ze tak wlasnie zrobi. Wolves moglby byc faworytem gdyby przyjac, ze wszyscy rozegraja caly sezon, ale to mi wyglada na marne szanse.

 

Tier 2 - srodek tabeli

Alphabet Suxxx

BC Dzidzia

Fc Siner

Love's Broken Hand

Gerard's Hicks

MKAllstars

 

Wciaz nie rozumiem koncepcji L'eszczura z polaczeniem Drummonda i Hardena, ale skoro mu tak pasuje to moze cos z tego wyrzezbi... ale jak dla mnie to kombinacja max na srodek tabeli i unikniecie spadku.

 

Gerard's Hicks to jeden z przykladow gdzie brak poprawki na rozegrane mecze moze zaburzac obraz druzyny, na dzisiaj bylbym duzo nizej wobec tej pary centrow niz bylem tydzien temu i chyba wyladowalaby w Tierze 3.

 

Tier 3 - walka o utrzymanie

Dragons Nest

Ferajna

Dziki Wschód

HuWDu

gilusie

 

Dragons Nest i Ferajna byli blisko Tiera 2, ale kogos musialem wrzucic nizej. Wydaje mi sie, ze w porownaniu do innych druzyn w tym tierze te dwie relatywnie latwo naprawic. Dziki Wschód ma mocne straty, ale punkty, asysty i przechwyty jednoczesnie bedzie ciezko nadrabiac. gilusie mi odstaja nietypowo mocno jak na tego typu zestawienie bo jakos za duzo zebral zlamasow, a za malo produkcji od nich gdy sa zdrowi.

 

A jak to wyglada z Waszej perspektywy?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.