Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

ok****

 

no i kolejne veto.

czy k**** wolno mi sprzedać Grega którego nie trawię jako zawodnika i który nie wierzę że dostanie więcej niż 20 minut w sezonie???

czekam na konkretne oferty od vetujących za Monroe który gra 15min, lepsze niż Tyreke czy Parsons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że akurat w 1 lidze jest największa jatka o wymiany :nevreness:

 

Trzeba coś pomyśleć, żeby wyeliminować takie cuda. Proponuję rozważenie zapisu, że po wecie, jeżeli menedżer nie dostanie oferty lepszej niż zawetowana przez 3 dni, to oznacza, że rynek zweryfikował weto i ten zawodnik jednak nie jest tyle wart.

 

Proponuję też ostudzić emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust trochę się wetujący kompromitują zakazując tych wymian. W pierwszej lidze jest to już totalnie niezrozumiałe i obstawiam, że doprowadzi do likwidacji weta zależnego od menedżerów, którzy nie potrafią z niego korzystać. Teraz Monroe trafił na fasy i rozumiem, że parę osób się powinno o niego zabijać. Zobaczymy, jakie ceny będą na bidach, ale jak mniejsze niż z 15 dolarów, to dla mnie będzie znaczyło, że ktoś uznał za stosowne pokazać QASowi, że nie ma nic do gadania, a reguły obowiązują tylko niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejne veto.

czy k**** wolno mi sprzedać Grega którego nie trawię jako zawodnika i który nie wierzę że dostanie więcej niż 20 minut w sezonie???

czekam na konkretne oferty od vetujących za Monroe który gra 15min, lepsze niż Tyreke czy Parsons.

zavetujcie to leszcze

Dlugo nie poczekales na te oferty, wiec zadaje to pytanie dla pewnosci: wywaliles go ze zlosci za zawetowane wymiany i jest to pomylka do naprawienia czy naprawde traktujesz go jak FASa i ma zostac na waiverze? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla jasności napiszę, że to ja oddałem decydujący głos do zavetowania Monroe - Tyreke, by móc wrócić do poprzedniej wymiany.

 

Mac się nieco rozemocjonował i pogubił.

mac jedyny obok matka się przyznał do veta i je jakoś uargumentował.

 

@qas - wiesz, jak Tyreke w zeszłym roku wrócił na 3 mecze przed pierwszym pewnie tez taki komunikat można było znaleźć ;)

możesz podac ten news oraz kiedy to niby Tyreke wrócił na dokładnie 3 mecze?

 

Wydaje mi się, że piszesz wybitne kłamstwo, bo:

http://www.basketball-reference.com/players/e/evansty01/gamelog/2016/

 

 

Na mój gust trochę się wetujący kompromitują zakazując tych wymian.

A ja na to patrze inaczej - pokazujemy kompromitujący system. XXI wiek, matematyka bardzo dobrze rozwinięta, ale ludzie nadal dają się oceniać innym ludziom.. Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zażenowany cała ta sytuacja z blokowaniem wymian.

Akurat w tej lidze nie spodziewałem takiego cyrku.

Veto powinno służyć TYLKO do blokowania wymian nieuczciwych , tak zwanych "wałków". Gram na yahoo w różnych ligach i jeszcze ani razu wymiany nie wetowalem.

 

Myślałem, ze w I lidze będę grał z poważnymi ludźmi. Niestety, ten cyrk pokazuje, ze tak nie jest.

 

Proponuje, zeby calkowicie zlikwidowac veto. Wystarczy, zeby komisarz miał ta możliwość i korzystał z niej TYLKO na przypadku nieuczciwych wymian (np. Steph za stauskasa).

 

Obecna sytuacja, kiedy każdy baran może sobie wcisnąć weto i zablokować uczciwa wymianę, jest idiotyczna.

 

Dla tych niemyslacych, przez których muszę uczestniczyć w tej farsie: wymiana nie musi (nie powinna!) być rowna. Wymiana jest właśnie po to, zeby wzmocnić swój zespół, oslabiajac konkurencję.

Jeszcze jedno. Nie mam zamiaru brac teraz Monroe, mimo że wysokich potrzebuje bardzo.

Jest jeszcze szansa zeby naprawic ten cyrk i pozwolić Qasowi wymienić Grega tak jak ON TEGO CHCE (A nie tak jak tobie to pasuje vetujacy ptasi móżdżku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ wywalenie Monroe oczywiście jest manifestacją polityczną (nikogo nie brałem w zamian nawet) i ma podkreślić mój stosunek do całej tej farsy.

 

gram w fantasyNBA pewnie dłużej niż wszyscy vetujący leszcze razem wzięci i nigdy nie użyłem veta (zdaje się nawet broniłem wymian przed stalinem ; ) ) ani nie użyto przeciwko mnie.

to co tu się stało to kpina z ligi i to z najwyższej ligi rozgrywkowej, gdzie powinni być doświadczenie managerowie i nikogo nie można posądzić o nieumiejętność gry i naiwne dawanie  ciała.

jak można się wpierdalać innemu GMowi w I lidze na początku listopada i przeszkadzać mu grać tak jak sobie on wyobraża.

ceny z draftu tydzień temu to UWAGA 35$ Sławka i 18$ moje !!! przebitka dwukrotna !!! RR się połamał ale Parsons wraca, zaś Monroe gra o wiele mniej niż zakładano.

najlepiej w ogóle nie róbmy wymian tylko wszystko vetujmy. jeszcze zablokujmy FA żeby komuś nie odjebało wyrzucić gracza uznawanego za lepszego przez 5 GMów i pobrać gorszego...

 

trejdu nie będę tłumaczył po raz dziesiąty, zresztą widzę że większość jak najbardziej widzi sens takiej wymiany (i to dla obu stron, bo składając propsa Sławkowi widziałem jakie ma problemy kadrowe)

 

ja sobie mogę trollować, komentować, trashtalkować i dla mnie to dodaje kolorytu na forum.

niech się wypowiedzą vetujący leszcze, może byli w piątunio najebani jak szpadle, niech się wypowie Sławek i komisz niech podejmie decyzję

w razie czego ja się bez Grega utrzymam, ale mam nadzieję że da to impuls do poważnego zastanowienia się nad regulaminem (ankiety dla vetowanych trejdów, gdzie nawet 5 leszczy przegra z pozostałymi 10 logicznymi GMami?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny z draftu tydzień temu to UWAGA 35$ Sławka i 18$ moje !!! przebitka dwukrotna !!!

Właśnie. Nie chciało mi się sprawdzać tych cen ale wydawało mi się musi być sporo więcej.

Nikt nie ma season ending injury więc trudno uznać że mamy spadek wycen tylko dlatego że Rubio zwichnął łokieć.

 

QAS nie rób scen, poproś o przywrócenie Grega do składu, rób deal ze Sławkiem i idźmy dalej.

 

A Wilqa przy okazji też poproszę żeby tak dla potomności co niedzielę tabelkę wrzucał?

Łatwiej sobie podejrzeć co się zmienia po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ wywalenie Monroe oczywiście jest manifestacją polityczną (nikogo nie brałem w zamian nawet) i ma podkreślić mój stosunek do całej tej farsy.

W zwiazku z tym cofnalem ten ruch.

 

Generalnie cała sytuacja to jakieś zoo - totalny bezsens z zablokowaniem tej pierwszej wymiany

Na mój gust trochę się wetujący kompromitują zakazując tych wymian. W pierwszej lidze jest to już totalnie niezrozumiałe i obstawiam, że doprowadzi do likwidacji weta zależnego od menedżerów, którzy nie potrafią z niego korzystać. Teraz Monroe trafił na fasy i rozumiem, że parę osób się powinno o niego zabijać. Zobaczymy, jakie ceny będą na bidach, ale jak mniejsze niż z 15 dolarów, to dla mnie będzie znaczyło, że ktoś uznał za stosowne pokazać QASowi, że nie ma nic do gadania, a reguły obowiązują tylko niektórych.

Z tego wychodzi chyba jakis test dla mnie jako komisza...

 

Wg mnie powinno sie wydarzyc co nastepuje - Monroe wraca do QASa i klepia jeszcze raz wymiane ze Slawkiem [jesli obaj wciaz maja na nia ochote!]. Jeden GM juz zaluje pochopnego wetowania, wiec moze byc inny wynik niz poprzednio. Proponuje zeby tym razem sie obylo bez wyzywania innych GMow bo to nie pomaga w rozsadnej dyskusji o podjetej decyzji... Dodatkowo jak ktos wetuje wymiane to moze niech wysle od razu lepsza oferte do tego z GMow, ktorego uwaza za poszkodowanego?

 

 

To akurat nie w porę wpadłeś na lekcję u pierwszoligowców.

Albo to byla pierwszorzedna lekcja czego NIE robic ;-)

 

Trzeba coś pomyśleć, żeby wyeliminować takie cuda. Proponuję rozważenie zapisu, że po wecie, jeżeli menedżer nie dostanie oferty lepszej niż zawetowana przez 3 dni, to oznacza, że rynek zweryfikował weto i ten zawodnik jednak nie jest tyle wart.

Pomysl bardzo fajny, ale szczegoly go chyba grzebia bo ciezko go zrealizowac bez szybkiego odpisywania przez wszystkich. Co wiecej, przeciez nie wiadomo kto wetuje ani ktora strone uwaza za nierowna, wiec nie wiadomo komu slac kontroferty.

 

@qas - wiesz, jak Tyreke w zeszłym roku wrócił na 3 mecze przed pierwszym pewnie tez taki komunikat można było znaleźć ;)

Yup, powrot niczego nie gwarantuje, ale przynajmniej odpada argument, ze jest aktualnie kontuzjowany...

 

 

A Wilqa przy okazji też poproszę żeby tak dla potomności co niedzielę tabelkę wrzucał?

Łatwiej sobie podejrzeć co się zmienia po czasie.

Teraz bede wrzucal co tydzien w czwartek [bo wtedy jest zwykle najmniej gier].

Gdy zmiany cotygodniowe stana sie za male to zmienie tryb wrzucania na co dwa tygodnie.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomysl bardzo fajny, ale szczegoly go chyba grzebia bo ciezko go zrealizowac bez szybkiego odpisywania przez wszystkich. Co wiecej, przeciez nie wiadomo kto wetuje ani ktora strone uwaza za nierowna, wiec nie wiadomo komu slac kontroferty.

 

 

No akurat trudno znaleźć zawetowaną wymianę, w której nie wiadomo, którą stronę uważa się za tracącą.

 

Skoro 5 wet jest koniecznych do zablokowania wymiany, to wystarczy, żeby chociaż 3 z nich wysłało kontrofertę do strony tracącej. Jeżeli w ciągu 3 dni takie się nie pojawiają, to wymiana powinna przejść w pierwotnej wersji.

Teraz bede wrzucal co tydzien w czwartek [bo wtedy jest zwykle najmniej gier].

Gdy zmiany cotygodniowe stana sie za male to zmienie tryb wrzucania na co dwa tygodnie.

Teraz to można wrzucać i codziennie. W czwartek byłem w tabeli piąty, wczoraj trzynasty, dziś jestem trzeci, z pewnością byłoby co komentować przy dużych zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl bardzo fajny, ale szczegoly go chyba grzebia bo ciezko go zrealizowac bez szybkiego odpisywania przez wszystkich. Co wiecej, przeciez nie wiadomo kto wetuje ani ktora strone uwaza za nierowna, wiec nie wiadomo komu slac kontroferty.

Nie, to nie szczegóły grzebią ten pomysł, bo jest prosty w realizacji. Wymiana jest klepnięta normalnie i o ile jedna ze stron nie zwróci się (w ciagu 2-3 dni) do komisza o jej cofnięcie to przechodzi.

Jeżeli wymiana jest wyjątkowo nierówna, a obie strony nie chcą jej cofnąć mimo kontrofert, to można dodać regułkę, że jeśli inna oferta jest lepsza o jakąś konkretną, sporą wartość liczoną wg rankingu to oryginalna przejść nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie szczegóły grzebią ten pomysł, bo jest prosty w realizacji. Wymiana jest klepnięta normalnie i o ile jedna ze stron nie zwróci się (w ciagu 2-3 dni) do komisza o jej cofnięcie to przechodzi.

Skoro 5 wet jest koniecznych do zablokowania wymiany, to wystarczy, żeby chociaż 3 z nich wysłało kontrofertę do strony tracącej. Jeżeli w ciągu 3 dni takie się nie pojawiają, to wymiana powinna przejść w pierwotnej wersji.

Uwzglednijcie, ze poza wyjatkami wetujacy sie do tego nie przyznaja.

Zas wysylajac oferte wlasnie to by musieli zrobic... i to bezposrednio do osoby, ktorej wymiane wlasnie blokuja!

 

Teraz to można wrzucać i codziennie. W czwartek byłem w tabeli piąty, wczoraj trzynasty, dziś jestem trzeci, z pewnością byłoby co komentować przy dużych zmianach.

To jednoczesnie sugeruje, ze tabelki glownie mierza szum, a nie sygnal ;-)

Dlatego wole poczekac az sie troche ustabilizuja...

 

Jeżeli wymiana jest wyjątkowo nierówna, a obie strony nie chcą jej cofnąć mimo kontrofert, to można dodać regułkę, że jeśli inna oferta jest lepsza o jakąś konkretną, sporą wartość liczoną wg rankingu to oryginalna przejść nie może.

Wg mnie ta regulka bys otworzyl wieksza puszke pandory niz aktualne weto ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)można dodać regułkę, że jeśli inna oferta jest lepsza o jakąś konkretną, sporą wartość liczoną wg rankingu(...)

 

Stały problem - wg jakiego rankingu? QASa? wiLQ?, Sławka/ninja? , yahoo? Jak chciałbyś określać co jest gorsze lepsze przy wymianie gdzie w jednym przypadku (wymianie/propozycji) jest ktoś puntujący FT, a w drugim FG? Przecież dla każdego z nich wartości będą inne... 

 

 

PS. Zawsze największe kontrowersje w trejdach sa na poczatku sezonu, potem łatwiej o spokojną ocenę sytuacji bo dużo meczów jest rozegranych - a tak to i właściciel "hot playera" z rankingiem 20 (pre rank 140) może udowadniać, że jego TJW bedzie grał tak cały sezon i wymiana za Butlera jest uczciwa, a właściciel Noela, że zaraz wróci i będzie grał lepiej od TJW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzglednijcie, ze poza wyjatkami wetujacy sie do tego nie przyznaja.

Zas wysylajac oferte wlasnie to by musieli zrobic... i to bezposrednio do osoby, ktorej wymiane wlasnie blokuja!

Tutaj nikt nikogo by nie blokował, bo jeśli oferta nie byłaby atrakcyjna to pierwotna wymiana by przechodziła.

 

Wg mnie ta regulka bys otworzyl wieksza puszke pandory niz aktualne weto ;-)

IMO gorzej niż obecnie być nie może ;-)

Stały problem - wg jakiego rankingu? QASa? wiLQ?, Sławka/ninja? , yahoo?

Jakiegokolwiek wybranego przez większość. Najprawdopodobniej byłaby to Ninja.

 

Jak chciałbyś określać co jest gorsze lepsze przy wymianie gdzie w jednym przypadku (wymianie/propozycji) jest ktoś puntujący FT, a w drugim FG? Przecież dla każdego z nich wartości będą inne...

To nie będzie miało znaczenia, bo nawet jeśli dla jednego GMa wartość może być b. niska to dla innego będzie spora. Chodzi o to aby zapobiegać sprzedaży sporo poniżej wartości rynkowej, a nie wartości dla konkretnego GMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzglednijcie, ze poza wyjatkami wetujacy sie do tego nie przyznaja.

Zas wysylajac oferte wlasnie to by musieli zrobic... i to bezposrednio do osoby, ktorej wymiane wlasnie blokuja!

 

No a o co chodzi w wecie? O blokowanie szczególnie nierównych.nieuczciwych wymian. Nie sądzę, żeby w 1 lidze ktoś mając 3 lepsze oferty do wymiany wybrał najgorszą, bo nie lubi składających mu tę ofertę. A jak nie będzie ofert, to wetujący stracą jedyny argument przeciwko wymianie (nierówność, bo rynek zweryfikował wartość gracza) i przejdzie pierwotna wymiana, ku satysfakcji wymieniających się.

 

Kiedy byłem poprzednio w 2 lidze poszła śmieszna wymiana za Curry'ego (ekstremalnie nierówna), gdzie było weto i też był ten sam problem. Zaproponowałem lepszy deal i właściciel Curry'ego zdecydował się na lepszą ofertę i było po problemie. 

 

Ponadto nie tylko wetujący może dać lepszą ofertę. Znając już wycenę wartości danego gracza przez menedżera, niewetujący tez mogą tworzyć atrakcyjne oferty. Jeżeli będzie lepszy deal, to skrzywdzony z niego skorzysta, jeżeli nie, to znaczy, że za swojego graczy wyciągnął maksymalną wartość, jaką na tym rynku mógł otrzymać i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będzie ofert, to wetujący stracą jedyny argument przeciwko wymianie (nierówność, bo rynek zweryfikował wartość gracza) i przejdzie pierwotna wymiana, ku satysfakcji wymieniających się.[...]

Ponadto nie tylko wetujący może dać lepszą ofertę. Znając już wycenę wartości danego gracza przez menedżera, niewetujący tez mogą tworzyć atrakcyjne oferty. Jeżeli będzie lepszy deal, to skrzywdzony z niego skorzysta, jeżeli nie, to znaczy, że za swojego graczy wyciągnął maksymalną wartość, jaką na tym rynku mógł otrzymać i po problemie.

Nie, to nie szczegóły grzebią ten pomysł, bo jest prosty w realizacji. Wymiana jest klepnięta normalnie i o ile jedna ze stron nie zwróci się (w ciagu 2-3 dni) do komisza o jej cofnięcie to przechodzi.

Tutaj nikt nikogo by nie blokował, bo jeśli oferta nie byłaby atrakcyjna to pierwotna wymiana by przechodziła.

Ale to wlasnie jest problem - w 2-3 dni musialyby sie odbyc cale negocjacje **poboczne** chociaz te glowne zwykle trwaja dluzej bo np dostajesz jedna odpowiedz dziennie. Czyli wiekszosc wymian by przechodzila tylko dlatego, ze nikt nie zdarzyl sie dogadac na cos lepszego ;-)

 

IMO gorzej niż obecnie być nie może ;-)

Bez przesady, wetowany jest maly procent wymian.

 

Jakiegokolwiek wybranego przez większość. Najprawdopodobniej byłaby to Ninja.

Nie widzisz w tym konfliktu, ze narzedzie, z ktorego ktos nie korzysta mialoby byc wyrocznia w sprawie jego wlasnej wymiany? Ba! Gdyby dalo sie sklecic taka formulke, ktora proponujesz to bylaby ona lepszym zastepstwem calej procedury wetowania, a nie jako wyjatek od reguly!

 

To nie będzie miało znaczenia, bo nawet jeśli dla jednego GMa wartość może być b. niska to dla innego będzie spora. Chodzi o to aby zapobiegać sprzedaży sporo poniżej wartości rynkowej, a nie wartości dla konkretnego GMa.

Jaka jest wartosc rynkowa Dwighta i Drummonda? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wartosc rynkowa Dwighta i Drummonda?

Taką jaka zostanie za nich zaoferowana :nevreness:  Dlaczego w 2 East LGW wyciągnął gości ze słabym FT za bezcen? Bo taka była ich wartość rynkowa, kiedy inni menedżerowie nie tankowali wolnych.

 

Ale to wlasnie jest problem - w 2-3 dni musialyby sie odbyc cale negocjacje **poboczne** chociaz te glowne zwykle trwaja dluzej bo np dostajesz jedna odpowiedz dziennie. Czyli wiekszosc wymian by przechodzila tylko dlatego, ze nikt nie zdarzyl sie dogadac na cos lepszego ;-)

 

Tu nie chodzi o to, żeby umożliwiać dodatkowe negocjacje, tylko o zaoferowanie lepszej oferty, którą skrzywdzony menedżer zaakceptuje, albo odrzuci. A oferta albo się pojawi, albo nie. I po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.