Skocz do zawartości

Planszówki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

W Cyklady grałem i było całkiem fajnie. Chociaż gra pokazuje pazur i jest po prostu genialna na więcej osób z oboma dodatkami. Spory wydatek, ale na szczęście kumpel ma.

Z dodatkami nie grałem, co zmieniają ? Nowe postacie?

cos lekkiego (ale wkrecajacego) na 2 osoby zeby z zono moc pyknac?

Łowcy smoków?

Może Dixit?

No i u nas wygrywa Party Time lub zwykłe Taboo Czyli kto lepiej więcej odgadnie haseł ;)

 

Edit: Łowcy są na 3 osoby, chodziło mi o Drako!

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos lekkiego (ale wkrecajacego) na 2 osoby zeby z zono moc pyknac?

Wzorowa gra z 2 połową to zaginione miasta. Dwuosobowa karcianka. Fajny mechanizm gry. Troche blefu, troche ryzyka, troche planowania. Polecam. Gra sie szybko wiec mozna isc w serie best of seven :-D

 

Na 2 dobrze tez dziala Kakao czy Pandemia.

Edytowane przez Stratosfear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RappaR, dnia 23 Wrze 2016 - 19:03, napisał:snapback.png

W Cyklady grałem i było całkiem fajnie. Chociaż gra pokazuje pazur i jest po prostu genialna na więcej osób z oboma dodatkami. Spory wydatek, ale na szczęście kumpel ma.

Z dodatkami nie grałem, co zmieniają ? Nowe postacie? 

 

coś więcej napiszesz?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RappaR, dnia 23 Wrze 2016 - 19:03, napisał:snapback.png

Z dodatkami nie grałem, co zmieniają ? Nowe postacie? 

 

coś więcej napiszesz?! 

 

Generalnie opis w jakiś recenzjach. Dodają dwóch nowych bogów, mapy, artefakty i herosów. Sporo to zmienia mechanika - inaczej się rozstawia na początku, jeden z bogów - Hades pozwala na rekrutację armii na jedna turę - nieumarłych, drugi pozwala na Tytanów ruszających się w każdej turze i sporo to zmienia dynamikę gry. Bez grałem tylko raz, ale z tego co czytałem po recenzjach i jak mi się grało w dodatki - naprawdę warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Scotland Yard, jedyna z takich "ciekawych" w jaką grałem, ale to nie na chillu, tylko się trzeba skupić i team play pełną gębą.

 

też chętnie połakomię się na jakąś, bo zima za pasem, przydaloby się z ekipą przy piwku coś pograć. Taka prośba, żeby tytuły podawać z jakąś aukcją z allegro, żeby było wiadomo o jakie pudło chodzi i jaka +/- cena. Więc:

 

http://allegro.pl/ravensburger-gra-scotland-yard-pl-i6255448823.html

 

Polecam jeszcze tę grę, nie do końca planszówka, ale zajebioza

 

http://allegro.pl/gra-imprezowa-time-s-up-celebrity-1-karty-i5702674523.html

A ty skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca planszówka - bo gra planszowa połączona z kalamburami (rysowanie, pokazywanie) i tabu(mówienie) haseł. Przy większej ilości osób się mega sprawdza. Activity się to zwie.

wersja na podróż :D http://czytam.pl/k,ks_375585,Activity-Go-Piatnik.html?gclid=Cj0KEQjwyozABRDtgPTM0taCrKsBEiQATk6xDnsRktBwv7bAhL6JpJ6cPrNUceg1b2schiblk2dnoBYaAuNT8P8HAQ

Edytowane przez Cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca planszówka - bo gra planszowa połączona z kalamburami (rysowanie, pokazywanie) i tabu(mówienie) haseł. Przy większej ilości osób się mega sprawdza. Activity się to zwie.

 

wersja na podróż :Dhttp://czytam.pl/k,ks_375585,Activity-Go-Piatnik.html?gclid=Cj0KEQjwyozABRDtgPTM0taCrKsBEiQATk6xDnsRktBwv7bAhL6JpJ6cPrNUceg1b2schiblk2dnoBYaAuNT8P8HAQ

To lepiej party Time są mniej abstrakcyjne hasła ;)

U mnie się lepiej sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grał ktoś w 2 osoby w

 

Sherlock. Holmes and mycroft

Czas kupić coś na zimę

 

Niestety historyczne odpadają

Mam to iggy i nie polecam. Gra jest prosta i nudna bo w zasadzie opiera sie na zbieraniu punktow poprzrz zbieranie kart. Zadnej intrygi rozwiazywania zagadek itp. Tylko zbieranie. 5 partii i w kat.

 

Btw. Jak chcesz jednak to moge Ci taniej sprzedac - jak nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.