Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017 (Ankieta budżet na W)


dannygd

Ankieta budżet na W  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki budżet na W uważasz za właściwy:



Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz o której może nie pomyślałeś przy tworzeniu ankiety.

Jeżeli odda głosy cała liga i rozłożą się one tak:

50$ - 6 głosów

100$ - 5 głosów

150$ - 4 głosy

200$ - 5 głosów

to zgodnie z logiką wygra opcja pozostawienia budzetu na poziomie 50$ mimo że 70% głosów było za jego podniesieniem. :smile:

Pamietasz jak pisałem w zeszłym roku o tym żeby "sformalizowac" proces głosowania? Wszyscy pisali że bez sensu, więc teraz z każdą ankieta tak będzie ;)

 

Niemniej jednak napisałem przy ankiecie, że "Jeśli żadna z opcji nie uzyska min.50% głosów, to 2 najlepsze opcje przejdą do dogrywki.", więc problemu nie ma ;)

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz jak pisałem w zeszłym roku o tym żeby "sformalizowac" proces głosowania? Wszyscy pisali że bez sensu, więc teraz z każdą ankieta tak będzie ;)

Prorok jakiś czy co?

 

Niemniej jednak napisałem przy ankiecie, że "Jeśli żadna z opcji nie uzyska min.50% głosów, to 2 najlepsze opcje przejdą do dogrywki.", więc problemu nie ma ;)

Czyli uważne czytanie z mojej strony powinno rozwiązać wiele wątpliwości ;-)

Naaah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozkład głosów pokazuje, że jesteśmy za podniesieniem budzetu na W (86% głosujących dotychczas i już pow. 50% wszystkich uprawnionych), stąd proponuję aby zawęzić ankietę do 2 pozycji 100$ i 200$.

Czy koledzy shevcu, washko i leszczur zgadzają się na zmianę? Jesli tak to wybierzcie od razu 1 z 2 w/w opcji, a ja skoryguję ankietę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozkład głosów pokazuje, że jesteśmy za podniesieniem budzetu na W (86% głosujących dotychczas i już pow. 50% wszystkich uprawnionych), stąd proponuję aby zawęzić ankietę do 2 pozycji 100$ i 200$.

Czy koledzy shevcu, washko i leszczur zgadzają się na zmianę? Jesli tak to wybierzcie od razu 1 z 2 w/w opcji, a ja skoryguję ankietę.

Forsowane było wyrównanie budżetów, a jak widzę ta opcja nie ma za wielkiego poparcia, czemu zresztą z przebiegu dyskusji trudno się dziwić.

Naturalnie jestem przeciwko skracaniu ankiety skoro jeszcze zostało 6 głosów i jedna z opcji może otrzymać 50%+ głosów, a nawet jeśli nie, to nadal nie wiadomo, które opcje będą najczęściej wskazywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozkład głosów pokazuje, że jesteśmy za podniesieniem budzetu na W (86% głosujących dotychczas i już pow. 50% wszystkich uprawnionych), stąd proponuję aby zawęzić ankietę do 2 pozycji 100$ i 200$.

Czy koledzy shevcu, washko i leszczur zgadzają się na zmianę? Jesli tak to wybierzcie od razu 1 z 2 w/w opcji, a ja skoryguję ankietę.

Juz zmienione ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opcja 100$ osiągnęła 50%+1 głos! Sprawdzimy jak to zadziała - Marcosa proszę o zmianę wysokości budzetu W na 100$.

 

Wszystkim dziękuję za głosowanie.

Od razu zaznaczam, że czepiam się bo jestem starym dziadem i przeciwnikiem demokracji. No i może dlatego, że dawno już nie robiłem zamieszania na forum :smile:

 

Ale jak niby mamy sprawdzić "jak to zadziała"? Względem czego zmierzysz wpływ wzrostu budzetu FAAB skoro nie mamy analizy wstępnej? Skoro nie wiemy gdzie jestesmy przy budzecie 50$ to rownie mało będziemy wiedzieli odnosnie wpływu dodatkowych 50$.

Podniesiemy budzet, cos sie bedzie działo na rynku waiverów, ale wniosków żadnych nie wycigąniemy - moze poza jednym: "Demokracja zadziałała znowu zgodnie z przewidywaniami. Pojawił się pomysł, ludzie poczuli się odpowiedzialni za losy wspolnoty i oddali głosy. Teraz dokądś idziemy, ale konkretnie dokąd to już nie wiadomo. Zobaczymy gdy dojdziemy. I wtedy może znowu zagłosujemy?!" :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że czepiam się bo jestem starym dziadem i przeciwnikiem demokracji. No i może dlatego, że dawno już nie robiłem zamieszania na forum :smile:

 

Ale jak niby mamy sprawdzić "jak to zadziała"? Względem czego zmierzysz wpływ wzrostu budzetu FAAB skoro nie mamy analizy wstępnej? Skoro nie wiemy gdzie jestesmy przy budzecie 50$ to rownie mało będziemy wiedzieli odnosnie wpływu dodatkowych 50$.

Podniesiemy budzet, cos sie bedzie działo na rynku waiverów, ale wniosków żadnych nie wycigąniemy - moze poza jednym: "Demokracja zadziałała znowu zgodnie z przewidywaniami. Pojawił się pomysł, ludzie poczuli się odpowiedzialni za losy wspolnoty i oddali głosy. Teraz dokądś idziemy, ale konkretnie dokąd to już nie wiadomo. Zobaczymy gdy dojdziemy. I wtedy może znowu zagłosujemy?!" :smile:

Wiesz temat ten jest na tyle specyficzny i zależny od innych zapisów (np. pobieranie własnego W jak RFA, ostatni okres, zmiana podejścia po tej dyskusji itd.), że chyba z góry trzeba założyć ten sezon jako "okres testowy" i zrobimy powtórkę głosowania za rok (przynajmniej ja mam takie zdanie).

 

Dokąd idziemy - wiemy, ale kuriozalnie pewnym "problemem" jest to, że nikt nie nadużywał dotychczas tego elementu "strategii" więc nie mamy tak naprawdę punktu odniesienia. Raczej podejście było ostrożne (niskie stawki), ale też wielokrotnie wynikały z max. budżetu (bardzo małego) jaki został w końcówce sezonu. Pewna próbka sił była na przykładzie Bookera (mam nadzieję, że kolega zgodnie z żelazną deklaracją zostawi go jako keepera), T.Younga, M.Gasola czy C.Boscha - widać jednak, że wciąż się uczymy.

 

Natomiast działanie jest celowe choćby tylko z 1 powodu: Jeśli dziś topowi gracze kosztują tuż poniżej 100$, to aby z automatu nie tworzyć zagrożenia, że gwiazdy te pójdą z W jako RFA za 50$ (bo abstrahując od przykładów wydania 11$ na drafcie, wiemy, że taki jest de facto budżet dot. pobierania RFA z W). Stąd na dzisiaj wydaje się, że Wartość ta powinna się zawierać w kwocie 100-200$ i dopóki nie zweryfikujemy tego w życiu, to raczej żadna analiza nie pokaże nam dziś trendów w strategiach i zachowaniach w trakcie sezonu.

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.