Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] Tryb pobierania FA vol. 2


kolek23

  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie FA wolisz?

    • Waivers aukcja
    • Waivers tradycyjne
  2. 2. Tryb pobierania FA



Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do kolejnej ankiety. Tym razem zdecydujemy jak będzie ostatecznie wyglądało na Waiverowe FA (link do poprzedniej ankiety http://www.e-nba.pl/topic/4985-liga-roto-dynasty-tryb-pobierania-fa/)

 

Oraz czy będziemy pobierać graczy w trybie daily today, czy daily tomorrow.

 

Zapraszam do głosowania. Na głosy czekamy do niedzieli 18 września, godziny 23.59. Wygrywając opcje z większą ilością głosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniajac po poprzedniej ankiecie wydawalo mi sie oczywiste, ktora opcja zostanie wybrana, ale skoro jest 6 do 5 to moze potrzebna jest jakas dyskusja? Poki co bylo wiecej zamieszania jak dzialaja opcje niz omawiania, wiec tak dla rozruszania... dlaczego wolicie zwykle waivery od tych budzetowych?

 

Mac to wywalil cala roczna kase na Lamba i pewnie woli nie miec takiej mozliwosci, ale reszta?

.

.

.

To byl zart! ;-) Ale na serio nie wiem na czym polega wyzszosc zwyklych waiverow i chcialbym sie dowiedziec.

Moze znowu nie jestem swiadomy jakis zalet, ktore sa oczywiste dla innych.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiLQ

Jak wczoraj zadałem to pytanie to widzisz po porzednich postach jakis sie cudów dowiedziałem ;)

 

Na poważnie tez nie widzę wyższości weżyka nad aukcja także chętnie poczytam. Wg mnie dodatkowa zabawa bo trzeba wycenić gracza i spróbować ocenić jak tego gracza ocenia reszta.

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zagłosowałem tak bo po prostu nie mam wyczucia do bidów. W sezonówce wywaliłem pół kasy na Sefoloshę ostatnio, a przegrałem dwóch dużo lepszych wingów bo żydziłem kasy (i wyszło, że za Thabo dałem więcej, niż by mnie kosztowali tamci). Wężyk imo bezpieczniejszy dla mnie. Będzie dużo tasowania, kolejność się będzie zmieniała, czuję, że w ten sposób mam większą szansę na dobrych graczy z FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zagłosowałem tak bo po prostu nie mam wyczucia do bidów.

... i nie zakladasz zadnej poprawy w tym wzgledzie, zwlaszcza po ponizszych doswiadczeniach?

 

W sezonówce wywaliłem pół kasy na Sefoloshę ostatnio, a przegrałem dwóch dużo lepszych wingów bo żydziłem kasy (i wyszło, że za Thabo dałem więcej, niż by mnie kosztowali tamci).

To brzmi jak zwykly blad taktyczny... ktory przeciez rownie dobrze mozna popelniac przy wezyku.

Technicznie sie troche roznia [zamiast kasy zuzywa sie jakosc numerka], ale sedno jest takie samo.

Tzn w podanym przykladzie to tak jakbys pobral Sefoloshe z #1, a pozniej przepadli inni gracze bo spadles w kolejce... hmmmmmmm, chwila, co ja wygaduje, przy wezyku jest duzo gorzej bo bys nawet nie mial szans na tych dwoch wingow, a przy budzecie tylko dales zla kwote, ale szanse wciaz miales pomimo wczesniejszego bledu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej ankiecie byly 4 glosy za wezykiem, a tu nagle jest ich 8 i tylko Ty napisales dlaczego ja preferujesz [bTW, nie odpiszesz, ze ten sam problem bedzie przy wezyku?].

Nie tylko on, bo Ty odpowiedziałeś za mnie. Dla mnie świetnym przykładem jest zeszły sezon, gdzie w pewnym momencie walczy dwóch gośći na FA, bo reszta ma wyjebkę. Wtakim wypadku wężyk jest dużo sprawiedliwszy i przewidywalny. Gdyby każdy musiał zużyć określoną kwotę na tydzień to by to może jakis sens miało. Ogólnie aukcja ma przewagę, jak każdy startujący ma coś co na pewno musi na coś wydać, jak w sezonówce.

 

Inna sprawa jeszcze:

 

przy wezyku jest duzo gorzej bo bys nawet nie mial szans na tych dwoch wingow, a przy budzecie tylko dales zla kwote

Jakby za wykonaną tygodniową pracę szef Ci zaproponował 4tysiące, czy ilość oczek wyrzuconych przez niego na kośći pomnożona przez tysiąć złotych?

 

W tej drugiej opcji masz szansę nawet na zarobek 6tysięcy tygodniowe, a w 1 nie masz, więć niby oczywiste ale spytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko on, bo Ty odpowiedziałeś za mnie. Dla mnie świetnym przykładem jest zeszły sezon, gdzie w pewnym momencie walczy dwóch gośći na FA, bo reszta ma wyjebkę.

W tym miejscu probujesz rozwiazac problem, ktorym sie zajmujemy w watku obok odnosnie zwiekszenia aktywnosci/karania za mecze. Tzn przy wiekszej motywacji do walki o mecze bedzie wiekszy ruch na waiverach.

 

Wtakim wypadku wężyk jest dużo sprawiedliwszy i przewidywalny. Gdyby każdy musiał zużyć określoną kwotę na tydzień to by to może jakis sens miało.

Ale przeciez przy numerku waivera bedzie to samo, wiekszosc GMow przez dlugi czas bedzie go kisic i nigdy nie bedziesz mial pewnosci czy ktos z wyzszym zwinie Ci upatrzonego gracza czy nie.

 

Jakby za wykonaną tygodniową pracę szef Ci zaproponował 4tysiące, czy ilość oczek wyrzuconych przez niego na kośći pomnożona przez tysiąć złotych?

 

W tej drugiej opcji masz szansę nawet na zarobek 6tysięcy tygodniowe, a w 1 nie masz, więć niby oczywiste ale spytam...

IMO to kiepska analogia bo nawet jesli traktujesz bidy zupelnie losowo [z czym sie nie zgadzam!] to nie jest crapshootem po jakiego zawodnika uderzasz, a to przeciez istotniejszy czynnik. Przy wezyku co prawda widac kto moze Cie przebic, ale wciaz nie masz bladego pojecia kto zlozy bid, wiec najwazniejsza zmienna pozostanie niewiadoma.

 

BTW, tez bym wolal zeby aukcja waiverowa byla jawna, ale takiej opcji niestety nie ma. Ba! Z uporem maniaka moznaby sie umowic, ze trzeba to pisac na forum... choc to moze wyszloby za duzo postow ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu probujesz rozwiazac problem, ktorym sie zajmujemy w watku obok odnosnie zwiekszenia aktywnosci/karania za mecze. Tzn przy wiekszej motywacji do walki o mecze bedzie wiekszy ruch na waiverach.

Ja tylko głosuję tak jak uważam za stosowne. Dla janości, nie znaczy to że druga opcję uważam za bezsenu, zła itp. W moim odczuciu lepsza jest ta co oddałem głos.

 

Ale przeciez przy numerku waivera bedzie to samo, wiekszosc GMow przez dlugi czas bedzie go kisic i nigdy nie bedziesz mial pewnosci czy ktos z wyzszym zwinie Ci upatrzonego gracza czy nie.

Według mnie. To tak jakby porównać grę w poksa z maksymalnym podbiciem i bez. Jedni wolą jedną opcję inni drugą.

 

IMO to kiepska analogia bo nawet jesli traktujesz bidy zupelnie losowo [z czym sie nie zgadzam!]

Ruzt kostki tez nie jest zupełnie losowy!111

 

to nie jest crapshootem po jakiego zawodnika uderzasz, a to przeciez istotniejszy czynnik. Przy wezyku co prawda widac kto moze Cie przebic, ale wciaz nie masz bladego pojecia kto zlozy bid, wiec najwazniejsza zmienna pozostanie niewiadoma.

Nie lubię tej niewiadomości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie. To tak jakby porównać grę w poksa z maksymalnym podbiciem i bez. Jedni wolą jedną opcję inni drugą.

... a tak by nie bylo gdyby jedna wersja blokowala szanse na zgarniecie wygranej ;-)

 

Nie lubię tej niewiadomości..

Kto moze Cie przebic? Jakie to ma znaczenie gdy wciaz nie wiesz kto zlozyl bid?

 

Tak czy inaczej dzieki za wyjasnienie nawet jesli go nie kupuje, choc mam flashback do naszej dyskusji o Lambie za 100$ ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.