Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Punkt 16 regulaminu który po przeprowadzeniu ankiety został przegłosowany, 
przeredagowałem żeby uwzględniał dyskutowane założenia i teraz brzmi:

 

"16. Jeśli GM w trakcie sezonu pobiera z waiverów za pomocą budżetu FAAB zawodnika, którego chwilę wcześniej wyrzucił ze składu,  to podstawą do wyliczenia ceny zawodnika w sezonie kolejnym nie będzie wysokość bidu FAAB, tylko w zależności od przypadku:
       - cena zawodnika jako keepera na początku sezonu,
       - cena uzyskana na drafcie aukcyjnym na starcie sezonu

       - cena zawodnika uzyskana w wyniku wcześniejszego bidu FAAB w przypadku gdy był on wyższy

Powyższe założenia cenowe obowiązują zawodników również pozyskanych w wyniku wymian oraz przy założeniu że w międzyczasie taki zawodnik nie był FA (tzn. np. został wydraftowany za 10$, ale po zrzuceniu nikt go nie wylicytował i został potem pobrany jako FA). "

 

Starałem się wszystkie niejasności opisać, jeżeli coś jest niezrozumiałe lub trzeba doprecyzować to pisać.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo w tym zapisie, że chodzi tylko i wyłącznie o licytację bezpośrednio po zrzuceniu gracza na W?

 

Bo jak sobie pobiorę gracza, którego 3 miesiące temu wydraftowałem, w między czasie zrzuciłem ja i jeszcze 5 innych GMów, to ta zasada ceny z draftu nie powinna mnie dotyczyć - chodziło tylko i wyłącznie o licytację bezpośrednio po zrzuceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo w tym zapisie, że chodzi tylko i wyłącznie o licytację bezpośrednio po zrzuceniu gracza na W?

 

Bo jak sobie pobiorę gracza, którego 3 miesiące temu wydraftowałem, w między czasie zrzuciłem ja i jeszcze 5 innych GMów, to ta zasada ceny z draftu nie powinna mnie dotyczyć - chodziło tylko i wyłącznie o licytację bezpośrednio po zrzuceniu.

 

Zmieniłem trochę zapis - to co wytłuszczone to nowa treść, żeby było jasne że chodzi tylko o licytację bezpośrednio po wyrzuceniu,

a co do drugiej części to precyzuje to ostatnie zdanie punktu: "oraz przy założeniu że w międzyczasie taki zawodnik nie był FA".

 

Jeżeli w którymkolwiek momencie sezonu jakikolwiek zawodnik stanie się FA po wygaśnięciu waivera to jego wartość się zeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na pewno nie można, bo najpierw musi minąć termin na deklaracje, żeby było wiadomo kim możesz handlować. Ale potem, to chyba nie ma przeszkód?

Czyli co - moge za tego Middletona oferować 80% budzetu? Czy budzetu draftowego nie wolno mi wyorzystać i musi być wymiana ziutek za ziutka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na pewno nie można, bo najpierw musi minąć termin na deklaracje, żeby było wiadomo kim możesz handlować. Ale potem, to chyba nie ma przeszkód?

 

Wg mnie dopiero po drafcie, czyli po rozpoczęciu nowego sezonu.

 

Nie ustaliliśmy wcześniej ostatecznie, że można handlować keeperami (wymieniać 2 na 1 itd.), więc teraz nie powinno być takiej możliwości, ponieważ takie ustalenia mają wpływ na przebieg całego sezonu (zamiast wymienić kogoś w trakcie sezonu, zostawiamy, by wymienić go później).

 

Wg mnie jest dobrze tak, jak jest - 4 keeperów max/drużynę. To pozwala zachować świeżość, bo jest spora pula graczy na drafcie, ale mimo wszystko daje wrażenie ciągłości drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli zakipuje tego złamasa i po ogłoszeniu kiperów można będzie sie dogadywac na temat tradów..po sezonie bedzie ważył 18, robił do tej pory za 37 także jakąś tam wartośc ma ;)

 

Wydaje mi się że dopiero po drafcie będziesz mógł go przehandlować, bo wcześniej chyba Yahoo nie pozwoli na coś takiego.

Poza sezonem problem z trejdami wynika z braku narzędzi do wetowania, aktualizowania składów czy też pilnowania zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innej lidze keeper w której gram temat jest prosty: wymiana idzie dw wszystkich, 2 dni na veto, jeśli nie ma veta to komisz ręcznie robi wymianę.

 

Tu nie widzę problemu. Pytanie bardziej dot. potencjalnych keeperow oraz samego wartościowania wymienianych graczy przed draftem.

 

Moim zdaniem już od mca powinna być jakaś propozycja (wisieć ankieta?) w tej sprawie, bo dyskusja w sezonie była pasjonująca.

 

Nikt się jednak tego nie podjął, a ja chyba mam dosyć na ten moment budowania ankiet i prowadzenia dyskusji w temacie. ;)

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.