Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga Mistrzów


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie wymiana Rodzyn za Klaya to jakieś nieporozumienie tak pod względem ich wartości (różnica 2 rund) jak i wpływu na punkty Roto (chyba że ktoś wierzy w 48% FG i 1,5 Stl Rodzyna do końca sezonu :smile:). Generalnie nie rozumiem decyzji LGW (bo dla HKS jest dosyć oczywista) i chętnie usłyszę co nim kierowało?

DeRodzynowi powoli bedzie spadal z produkcja a Klay tak jak w tamtym sezonie, po slabszym poczatku bedzie szedl w gore. Kemizo wygral wymiane i juz.

Hmm, ciekawe jak zdecydowana jest ta reakcja. Tacy jestescie tego pewni? Raptors beda sie bic o seeda do konca sezonu, a Warriors moga odpoczywac przez ostatnie miesiace, wiec chociazby rozegrane mecze moga byc dobrym motywem dla tej wymiany, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze i tak byc. Ale z drugiej strony zdrowy DeRozan jest niezbedny Raptors na po wiec tez moga go oszczedzac jak beda pewni, ze nie trafia na cavs.

A kiedy moga byc tego pewni? 5 kwietnia? Przeciez oni beda do konca walczyc o #1, zwlaszcza, ze Cavs sa plytcy.

 

Ale jeśli pytasz o 48% FG Rodzyna i jego produkcję to chyba nic innego w NBA nie jest tak pewnego że spadnie... Kliknij sobie ost. 30 dni i już zobaczysz o czym mówię :smile:

Nie pytam o FG% bo to jest oczywiste, ale wydaje mi sie, ze nie jest "nieporozumieniem" preferowanie Derozana. Klaya pierwsze 30 dni bylo gorsze niz ostatnie 30 Derozana, wiec w dobieranie probek tez umiem sie bawic ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam o FG% bo to jest oczywiste

Więc skoro to jest oczywiste, to znaczy, że oczywiste jest iż Rodzyn będzie spadał w okolice 50 miejsca (przy 44% FG)

 

ale wydaje mi sie, ze nie jest "nieporozumieniem" preferowanie Derozana. Klaya pierwsze 30 dni bylo gorsze niz ostatnie 30 Derozana, wiec w dobieranie probek tez umiem sie bawic ;-)

Tylko ja nie wartościuję tych graczy wg ranku za 30 dni - wskazuję tylko pewny trend u DeRozana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro to jest oczywiste, to znaczy, że oczywiste jest iż Rodzyn będzie spadał w okolice 50 miejsca (przy 44% FG)

Nie jest bo to kierunek zmian tylko dla jednej/dwoch kategorii. Ale jednoczesnie ma 1 blok, 26% za 3, rzuca wiecej [co moze utrzymac i byloby dla niego jest korzystne] oraz jest w takim wieku, ze spokojnie mozna liczyc na jakies zyciowki [jak np aktualne w zbiorkach czy asystach].

 

Poza tym zwroc uwage, ze caly czas piszesz o srednich pomijajac totale, a tymczasem Klay moze zaliczyc pierwsze DNP-Rest w najblizszym tygodniu [bo sie szykuje paskudny okres dla Warriors].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bo to kierunek zmian tylko dla jednej/dwoch kategorii. Ale jednoczesnie ma 1 blok, 26% za 3, rzuca wiecej [co moze utrzymac i byloby dla niego jest korzystne] oraz jest w takim wieku, ze spokojnie mozna liczyc na jakies zyciowki [jak np aktualne w zbiorkach czy asystach].

 

Poza tym zwroc uwage, ze caly czas piszesz o srednich pomijajac totale, a tymczasem Klay moze zaliczyc pierwsze DNP-Rest w najblizszym tygodniu [bo sie szykuje paskudny okres dla Warriors].

Ja tam, aż takim optymistą nie jestem. Ogólnie miał świetny początek i bardzo wysoki USG% (ponad 35%), który powinien spaść poniżej 30% jak TOR będą grać coraz pełniejszym składem (ze zdrowym DeCarollem, Sullingerem, JV). Im bliżej PO tym bardziej będą stawiać na obronę i trochę gry może tracić na rzecz Powella (który moi zdaniem idealnie pasuje do tej ekipy).

Trójek Rodzyn rzuca wręcz mniej (per FTA) i na gorszym % (więc nie widzę tu wielkiego zapasu 0,1 na mecz mu wzrośnie jak na 30% zacznie trafiać?), zbiórki może mu "zabrać" Sullinger, bo wiemy że Patterson czy Caroll to nie są królowie deski. Bloki - nawet jak dorzuci do swojej "średniej" to i tak raczej nie będzie pow. poziomu Klaya. Także ja mu absolutnie źle nie życzę, ale bez kontuzji w TOR jakiś kluczowych graczy to produkcja niechybnie spadnie i nawet jak walnie jakąś życiowkę - to raczej różnica będzie niewielka. 

 

http://www.basketball-reference.com/players/d/derozde01.html#advanced::none

 

Ale powiem tak - niech mnie pozytywnie zaskoczy. Za te pieniądze należy się Raptorsom rekord kariery w każdym elemencie ;)

 

BTW. Jak DMR będzie grał na 35%USG to szybciej złapie kontuzje na 20 meczową przerwę, więc wolę chyba planowe DNP co 20 gier Klaya ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka na srednich by wrzucic jakis punkt odniesienia dla tych wszystkich klepnietych trejdow...

 

rfg%	rft%	r3m	rpkt	rreb	ras	rprz	rbl	rto	roto	team
09	08	13	12	09	15	15	05	02	88	Wolves
14	14	07	13	05	10	11	12	01	87	HKS 1946 Kem
15	03	15	04	14	01	03	13	15	83	Daily Tomorr
10	11	04	15	07	07	12	07	09	82	Sopockie Tre
13	15	10	09	03	06	05	08	10	79	MKS Milejów
11	01	01	01	15	12	14	15	06	76	Peaches N Cr
12	09	06	14	02	09	01	14	08	75	LGW TEAM
05	02	02	02	13	14	13	11	12	74	WARSAW HORNE
01	12	09	11	06	13	09	06	05	72	Nocna Straż
06	13	08	05	08	11	04	03	11	69	High End Ave
07	04	05	10	11	05	07	09	07	65	Wild Snails
08	07	12	08	01	02	10	02	13	63	L.MP
04	06	14	06	10	03	02	10	03	58	Lysy z Wizar
03	10	11	03	04	04	06	01	14	56	Tłoki II War
02	05	03	07	12	08	08	04	04	53	Planetariani
plus srednie

 

sr3m	srpkt	srreb	sas	srprz	srbl	sto	GP	roto	team
1,35	15,55	5,63	3,97	1,15	0,53	2,07	210	88	Wolves
1,22	16,09	5,28	3,24	1,07	0,75	2,07	207	87	HKS 1946 Kemizo LM
1,43	13,03	6,30	1,96	0,87	0,77	1,43	230	83	Daily Tomorrow
1,16	16,34	5,56	3,00	1,07	0,64	1,79	225	82	Sopockie Trefliki
1,26	14,60	5,17	2,78	0,91	0,64	1,76	220	79	MKS Milejów
0,95	12,33	6,81	3,27	1,14	0,82	1,90	217	76	Peaches N Cream
1,21	16,21	4,97	3,20	0,87	0,79	1,80	219	75	LGW TEAM
1,04	12,36	5,98	3,42	1,07	0,73	1,73	224	74	WARSAW HORNETS
1,26	15,48	5,51	3,37	1,00	0,59	1,92	208	72	Nocna Straż
1,23	13,04	5,61	3,25	0,89	0,49	1,75	220	69	High End Averageness
1,19	14,82	5,82	2,75	0,91	0,69	1,88	216	65	Wild Snails
1,33	14,59	4,86	2,24	1,02	0,46	1,60	189	63	L.MP
1,38	14,17	5,77	2,60	0,87	0,70	1,99	213	58	Lysy z Wizardsa
1,26	12,67	5,24	2,61	0,91	0,45	1,50	212	56	Tłoki II Warszawa
1,12	14,52	5,84	3,01	0,94	0,52	1,94	227	53	Planetarianie LM
Dannygd wrocil na pozycje lidera, ale czolowka sie zrobila tak wyrownana, ze na dzis 5 druzyn ma realne szanse na podium. Kto wygra, a kto zostanie z reka w nocniku? Dalej jest szturmujacy Kriszot [+7 pkt roto, czyzby trejd ze mna tak pomogl??? ;-)], ktory moze sie wlaczyc do tej walki o ile utrzyma ten trend zwyzkowy i inne dwie druzyny, ktore klepnely niedawno wieksza wymiane, wiec tez moga liczyc na jakies zmiany [inna sprawa czy pozytywne!]. Czyli ogolnie nie zapowiada sie tu na statyczna tabelke...

 

Z drugiej strony medalu nie bardzo rozumiem pasywnosc 3-4 druzyn na dnie bo ponizej 60 pkt roto po 1/4 sezonu to juz sie samo nie naprawi. Na ich miejscu bym probowal jakis wiekszych zmian kierunku/zawodnikow... co zreszta sam zrobilem w podobnej sytuacji, wiec to nie tylko goloslowna teoria ;-) A propos...

 

U mnie niewiele zostalo z draftu i po klepnieciu tej trzeciej wiekszej wymiany zaczynam sciezke z ostrym i porzadnym tankowaniem kategorii punktow, ktora na pewno nie przyniesie mi wygranej, ale wydaje mi sie, ze istotnie poprawilem swoje warianty optymistyczne i realistyczne [pesymistyczny bez zmian]. Tzn przy sprzyjajacych wiatrach moze powalcze o okolice podium, ale wieksze sa szanse, ze skoncze gdzies w okolicach przecietnosci [co wciaz byloby poprawa w stosunku do pierwszego miesiaca]. Kluczowe beda statsy defensywne gdzie mam najwiecej do zyskania i na nie w sporej czesci postawilem swoimi ruchami, ale tez zaczynam ze sporego dolka, wiec nie jest oczywiste, ze sie to uda. Zobaczymy, ale przynajmniej bedzie fajniejsza zabawa niz bylaby gdybym zostal ze starym skladem ;-)

 

BTW, ale przyfarcilem z tym Sefolosha, shevcu chcial go wywalic, a ja go przygarnalem bo pasowal do strategii, a tu nagle stal sie starterem i jeszcze wyskoczyla jakas kontuzja Bazemore'a. Moze to dobry znak? ;-)

 

A jak to wyglada z Waszej perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy to wyglada tak ze musze cos zmienic. Wymiana Kemba-DMC na razie nie przyniosla oczekiwanych skutkow ale tez na szczescie nie popsula jakos specjalnie mojej sytuacji w statsach na ktorych w tej wymianie stracilem. Dalej kuleje tam gdzie kulalem a w pozostalych kategoriach dalej jestem wysoko. Time to move on...

 

Ogloszenia:

Mam do oddania sporo trojek steali oraz asyst i zbiorek.

Handluje Teafue,Ariza i Batumem. Na razie nie ruszam George'a i Walkera. Cala reszta skladu jest jak najbardziej "wymienialna".

Szukam dobrego FG FT i trojek a co za tym idzie troche punktow. Tak wiec:

Teague oddalbym (moge do niego kogos dodac) za jakiegos PG/SG z lepszym FG i przynajmniej rownie dobrym FT oraz duza iloscia trojek. Tak wiec asysty i steale za skutecznosc i trojki.

Ariza i Batum (osobno lub w pakiecie) sa do oddania za jakiegos SG/SF tez z dobrym FG i FT oraz trojkami i punktami. Tak wiec duuzo trojek i steali wraz ze zbiorkami i asystami za rownie dobre trojki i duzo punktow przy dobrej skutecznosci.

Ktos?Cos?

Zainteresowanych zapraszam na PW.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Jak DMR będzie grał na 35%USG to szybciej złapie kontuzje na 20 meczową przerwę,

Skad sie bierze wniosek, ze wysoki USG% prowadzi do kontuzji?

 

więc wolę chyba planowe DNP co 20 gier Klaya ;)

Oj raczej czesciej, chyba nie zakladasz, ze DNP-Rest zdarza sie tak samo czesto w pierwszych 20 meczach co w ostatnich?

 

Ariza i Batum (osobno lub w pakiecie) sa do oddania za jakiegos SG/SF tez z dobrym FG i FT oraz trojkami i punktami. Tak wiec duuzo trojek i steali wraz ze zbiorkami i asystami za rownie dobre trojki i duzo punktow przy dobrej skutecznosci.

Ktos?Cos?

Czy tylko mi sie wydaje, ze ten trading block jest bardzo trudny do zrealizowania?

Jak sprzedajesz swietnych gosci w kategoriach, w ktorych szukasz to jacy zawodnicy w lidze spelniaja te kryteria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam FG FT punktow i trojek a oddaje steale asysty i zbiorki poswiecajac sporo trojek. Wydaje mi sie ze te kategorie sie nie pokrywaja ;) Dlatego oddajac ich razem w pakiecie oczekuje w zamian jednego gracza z top 20 ktory da mi duzo punktow przy dobrej skutecznosci FG i FT i chociaz troche trojek (wiadomo ze nie tyle co daja razem Ariza i Batum.

Idealnym przykladem takiej wymiany byla moja oferta skierowana do szkoda-czasu gdzie proponowalem Ariza+Batum+ktos (na przyklad Evan Turner) za samego Butlera.

Niestety szkoda-czasu oferte odrzucil. Uwazacie ze to za niska cena za Butlera?

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam FG FT punktow i trojek a oddaje steale asysty i zbiorki poswiecajac sporo trojek. Wydaje mi sie ze te kategorie sie nie pokrywaja ;) Dlatego oddajac ich razem w pakiecie oczekuje w zamian jednego gracza z top 20 ktory da mi duzo punktow przy dobrej skutecznosci FG i FT i chociaz troche trojek (wiadomo ze nie tyle co daja razem Ariza i Batum. Idealnym przykladem takiej wymiany byla moja oferta skierowana do szkoda-czasu gdzie proponowalem Ariza+Batum+ktos (na przyklad Evan Turner) za samego Butlera. Niestety szkoda-czasu oferte odrzucil. Uwazacie ze to za niska cena za Butlera?

Solidna, choc to trzeba lubic/wierzyc/chciec pozyskiwanych graczy.

 

Ale jakby potwierdziles to co pisalem - jest paru gosci w lidze, ktorych mozna sprzedac za taka paczke ;-)

Czyli z tego nie wychodzi ogloszenie dla wszystkich tylko pytanie do wybranych GMow czy sa zainteresowani rozmienieniem swojej gwiazdy. Najwiekszy haczyk polega na tym, ze ilu zawodnikow daje dobre FG%, FT%, punkty i trojki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikowal, napisałem, że mógłbym negocjować, ale szybko sprawę uznałeś za zakończoną. Czyli skoro tak, to albo ja proponuję taką ofertę wyjściową, że nie ma sensu negocjować dalej (a tak na pewno nie jest), albo Twoje wyobrażenia zdecydowanie przewyższają realia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Butler ale rowniez Hayward (gdyby nie fakt ze obawiam sie tego jego palca) Melo, Beal (gdyby rzucal FT chociaz na 80%) Kawhi (ale to chyba troche za wysoka polka, no i to chyba tyle jesli to mialby byc ktos na pozycji SG/SF.

Ogloszenie czy pytanie tak czy inaczej zainteresowani niech pisza bo teraz juz dokladnie wiadomo o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler to już jest all-star. Nie dziwię się, że niektórzy nie kwapią się, by takich oddawać. Ja bym się też pewno nie kwapił.

 

Łatwiej handluje się zawodnikami z trzeciej dziesiątki i dalej, którzy mogą coś wnieść do danej drużyny. Niekoniecznie muszą być to od razu gwiazdy. Ja zgodziłem się na Biyombo, choć jest on w czeluściach tabeli roto, ale ma coś w sobie, co mnie interesuje. I o to właśnie chodzi. Jak się szuka jednego elementu łatwiej o trejdy, niż jak się szuka wszystkich czterech na raz.

 

Ja nie patrzę tylko i wyłącznie na ranking roto, gdyż nie do końca jest on zgodny ze stanem faktycznym. Ja szukam graczy do rotacji, nie top20 rankingu roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie patrze na ranking (pisalem o tym juz wczesniej) ale niestety niektorzy tak. Wlasnie dlatego pewnie nie udalo sie z wymiana Butlera. Ja uwazalem ze to sprawiedliwa rowna wymiana gdzie kazdy by zyskal tam gdzie tego potrzebuje ale chyba wlasnie fakt ze Butler to gwiazda spowodowal ze nic z tego nie wyszlo. Mi wcale nie chodzi o gwiazde tylko zebym dostal jednego gracza ktory da mi pewnosc ze bedzie mi dostarczal wlasnie tych 3-4 kategorii ktorych szukam na wysokim poziomie. Nie bede rozmienial na drobne graczy ktorzy moga rozmienic jakiegos topowego gracza ktory da mi wlasnie to czego szukam. Niemniej jednak napisalem juz wczesniej ze moge wymienic ich tez pojedynczo wiec wcale nie upieram sie ze musi to byc rozmienianie gwiazdy.

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.