Skocz do zawartości

NHL w TVP SPORT


Mailman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2019 o 11:55, montana napisał:

polecam odpalić sobie mecz SJS - Las Vegas

 

W dniu 11.04.2019 o 05:39, mayor napisał:

Playofy Stanley Cup się zaczęły a tu taka cisza.,Nikt nie ogląda ? 

 

W dniu 22.05.2019 o 11:30, TripylDabyl napisał:

No niestety kontuzje zrobiły swoje choć i tak nwm czy Sharks by tą serię wygrali. Osobiście liczę na Bruins w 5 i Stanleya w TD Garden

panowie widze ze siedzicie w temacie, jesli jeszcze tu jestescie, moglibyscie sie wypowiedziec na temat hokeja?

kto jest najlepszym graczem obecnie w hokeju? dlaczego? jakie skille ma najlepsze dlaczego sie wyroznia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TripylDabyl napisał:

Nie uważam, za wystarczającego eksperta w dziedzinie hokeja, by móc na takie pytania odpowiedzieć. Jestem raczej laikiem. Choć wypada zwrócić uwagę, że do hokeja trzeba umieć jeździć na łyżwach, co jest trudniejsze i mniej naturalne, niż bieganie.

ok dzieki, moze ktos z pozostalych da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tej kwestii (jeżeli chodzi o rozszerzone wypowiedzi w temacie hokeja jak i całej ligi NHL) tu na forum najlepszy jest @Braveheart22 i to on powinien zostać nominowany do funkcji odpowiedzenia na Twoje pytanie.

Temat jest na tyle złożony, że sam nie podejmę się tej wypowiedzi ale chętnie przeczytam co ciekawego napiszę kolega.

Także... Braveheart22 czyń honory! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2020 o 13:39, Kubbas napisał:

kto jest najlepszym graczem obecnie w hokeju? dlaczego? jakie skille ma najlepsze dlaczego sie wyroznia?

Connor McDavid. Tak się składa, że stosunkowo niedawno, bodajże TSN zrobił ankietę wśród zawodników NHL, kto wg nich jest najlepszym hokeistą w lidze i zdecydowanie największą ilość głosów otrzymał Connor. Z tego co pamiętam to ponad 60% graczy wybrało właśnie jego. Drugi był Nathan MacKinnon, a trzeci Sidney Crosby (najlepszy gracz, patrząc całościowo na ostatnie 15 lat), jednak były to wyniki rzędu 15-17%. Myślę, że można zaufać tym wynikom i to Connor jest w tym momencie "number one". 

Zanim powiem, czemu McDavid jest taki wyjątkowy to przedstawię najważniejsze w mojej opinii umiejętności w hokeju na lodzie. 

1. Oczywiście jazda na łyżwach. Tu na wstępie trzeba powiedzieć, że każdy gracz musi mieć opanowaną jazdę pod względem technicznym na wysokim poziomie. Wszystkie zwroty, hamowanie, obroty, jazda tyłem, jazda na kontakcie fizycznym z przeciwnikiem itd. Do tego dochodzi szybkość czy samo przyspieszenie, również płynność wykonywania różnych czynności, energia i co logiczne, im wyższy poziom zaawansowania w poszczególnych elementach, tym lepszym łyżwiarzem jesteś. Jednak muszę podkreślić, sama wybitna jazda na łyżwach nie uczyni z ciebie elitarnego zawodnika, bo to nie jest łyżwiarstwo szybkie czy figurowe i w hokeju trzeba strzelać bramki, więc trzeba umieć coś prezentować z kijem w ręku. Także imo najważniejsze są... 

2. Czysto techniczne umiejętności hokejowe związane z obsługą kija:

- umiejętność posługiwania się krążkiem, czyli sposób w jaki go kontrolujesz. Jak przyjmujesz krążek w ciężkich sytuacjach, po trudnych podaniach, pod presją przeciwnika. Wreszcie jak krążek prowadzisz na pełnej szybkości, jak go chronisz w tłoku, jak manewrujesz pośród przeciwników itd. Do tego musisz mieć wysokie umiejętności techniczne i szybkie ręce. 

- strzał. Wydaje się niezbyt skomplikowaną czynnością, ale jednak nie jest to taka prosta sprawa. Przedstawię najpierw rodzaje strzałów. Najpierw dwa podstawowe:

* Slap Shot ("z klepki") i Wrist Shot ("z nadgarstka"). 

*jest też trzeci rodzaj, czyli coś pomiędzy Slap Shot a Wrist Shot. Jest to Snap Shot (składasz się jak do strzału z klepki, ale nie uderzasz go od razu, tylko przeciągasz i wypuszczasz jakbyś uderzał z nadgarstka - oczywiście mówiąc w dużym uproszczeniu, bo nie składasz się dosłownie do tego strzału ogromnym wymachem jak w przypadku Slap Shot, tylko chodzi bardziej o podobne ułożenie ciała, energię w złożeniu się i praktycznie brak cofnięcia łopatki kija (przeciwnie niż w przypadku Wrist Shot), dzięki czemu następuje jego wygięcie i ten strzał jest szybszy (następuje szybsze wystrzelenie krążka), niż typowy Wrist Shot.) 

*dochodzą również wszystkie sytuacyjne strzaly, czyli dobitki z powietrza czy zbicia, trącenia lecącego krążka. 

Było, jest wielu zawodników świetnych w poszczególnych rodzajach strzałów, ale opanować do perfekcji wszystkie rodzaje to niezmiernie trudna sztuka i mało, który gracz jest aż tak wybitny pod tym względem. 

-podanie i związany z tym playmaking. Tutaj chyba za wiele tłumaczyć nie trzeba. To łatwo zauważyć, kto w głównej mierze tworzy grę ofensywną swojej drużyny, kto kreuje kolegów itp. Oczywiście do tego oprócz umiejętności, które da się wypracować (technika, siła, precyzja podań) przydają się elementy, których raczej nie wytrenujesz, po prostu musisz posiadać ten pierwiastek, czyli wizję gry, czucie gry, tą hokejową inteligencję, co będzie cię wyróżniało. 

Już same wybitne umiejętności i instynkt strzelecki lub playmaking połączony z kontrolą krążka (biorąc pod uwagę to, że każdy hokeista musi być dobrym łyżwiarzem) zrobi z ciebie elitarnego zawodnika. Idealnym przykładem jest Owieczkin, bo co on ma elitarnego poza strzałem i instynktem, a od lat jest uważany za jednego z lepszych hokeistów. 

Kończąc, przejdźmy do tego McDavida, dlaczego jest taki wyjątkowy. Ale zanim podsumuję to jeszcze muszę wspomnieć, że swego czasu toczyłem tutaj dyskusję z J.Lo, który twierdził, że to Malkin jest najlepszym hokeistą (i nie mówił tego jako jego wielki fan), bo nie ma elementu gry, w którym nie byłby bardzo dobry. Po prostu gracz kompletny, od wysokich umiejętności łyżwiarskich, przez umiejętności czysto hokejowe (strzał, podanie, kontrola krążka), wizję gry, inteligencję, po warunki fizyczne, siłę, grę ciałem, grę na bandach oraz grę w obronie. Tu prawda, że Gino ma pewne przewagi nad kilkoma wielkimi graczami, ale ja uważam, że jednak elitarność w pewnych elementach przeważa na korzyść innych i to Crosby czy McDavid są od niego lepsi. 

Tak więc czemu McDavid jest taki wyjątkowy... 

Po pierwsze, w NHL jest wielu wybitnych łyżwiarzy, ale Connor jest w tym elemencie jeszcze ciut lepszy. 

Po drugie, umiejętności techniczne, jego gra z kijem. Sposób w jaki on kontroluje krążek na pełnej szybkości, jak manewruje jest niesamowity. Widząc jego doskonały playmaking, znakomitą wizję gry, czucie gry i to jak inteligentnie się porusza, jak gra, jak wykorzystuje kolegów, myślisz - gość jest niemożliwy. Znowu ciut lepszy od wszystkich świetnych graczy. 

Elitarnym snajperem może nie jest i kilku lepszych obecnie w lidze, by się znalazło, ale strzelanie po 40 bramek w sezonie to też bardzo dobry wynik. Może nie ma aż tak wybitnego instynktu strzeleckiego czy siły jak np. Ovi, ale techniczne aspekty strzału ma doskonale opanowane. 

Jest to gracz typu, jak ma krążek i jedzie w stronę tercji obronnej rywali to wiesz, że zaraz będzie groźnie. Niesamowicie skupia na sobie graczy rywali, dzięki czemu ułatwia grę kolegom z drużyny i nie ma problemu, by doskonale się w tym znaleźć i to wykorzystać. Oczywiście nie on jeden w tej lidze, ale jednak znowu stawiałbym go ciut z przodu ponad innymi wybitnymi (podobnie jak to było w przypadku Crosby'ego przez wiele lat) i jak wielu graczom przychodzą pewne rzeczy z dużą łatwością, tak jemu przychodzą z jeszcze większą. 

W dodatku, chłopak ma dopiero 23 lata i w pewnych elementach ma jeszcze spore pole do rozwoju. 

Od razu zaznaczam, że fanem Edmonton Oilers nie jestem i Connora na listę ulubionych graczy bym nie wpisał, ale taka jest moja obiektywna ocena. McJesus, the next one, nie na darmo te ksywki. Talent pokoleniowy. Tacy gracze nie zdarzają się zbyt często. 

ps. @Raven2156 dzięki za nominację haha. Jednak kilka osób na forum dałoby spokojnie radę dodać coś od siebie w tym temacie i Ty jesteś jedną z nich, także jak będziesz miał coś do dodania, czy jakieś wątpliwości odnośnie mojej wypowiedzi to pisz. Chętnie przeczytam ;)

Edit:

W tych rodzajach strzałów zapomniałem jeszcze wspomnieć o uderzeniach backhand'owych, a to też niezwykle trudna sztuka. Ale i to niektórzy mają znakomicie opanowane. Choćby Crosby, o którym mówi się, że ma lepszy backhand, niż nie jeden zawodnik normalny strzał z nadgarstka haha. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22 wielkie dzięki za tą wypowiedź! Mega przyjemnie się czytało.

Cóż mógłbym dodać? McDavid już w tak młodym wieku osiągnął tak wysoki hokejowy poziom, że bardzo trudno jest go porównać do kogokolwiek w NBA. Myślę nawet, że jest to praktycznie niemożliwe. Nie wyobrażam sobie jak po wyborze w Drafcie do ligi NBA trafia zawodnik który dosłownie detronizuje całą ligę i nie ma sobie równych.

Tak właśnie opisałbym Connora McDavida i osobiście mam do niego ogromny respekt i liczę, że z każdym sezonem będzie jeszcze lepszy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braveheart, za Twój opis, to 10 like'ów chetnie bym dał. Szkoda ze nie moge.

Dla mnie niepojetym sa gole zdobyte przez rykoszet. I to celowo.

Jak przy predkosci krazka ponad 100 km na h sa goscie w stanie zareagowac i odpowiednio ustawic kij pod odpowiednim katem... Cos fenomenalnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szabla

Dzięki wielkie. Koledzy mnie wywołali, więc postarałem się, by każdy zainteresowany skorzystał i był zadowolony. Czasu wolnego teraz sporo, a na co dzień nie ma o czym pisać, także był to świetny moment, by choć na chwilkę wrócić do hokeja :)

Z innej beczki. Wysłałem do Ciebie na priv wiadomość. Pozdro ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szabla napisał:

 

Godzinę temu, Szabla napisał:

Dla mnie niepojetym sa gole zdobyte przez rykoszet. I to celowo.

Jak przy predkosci krazka ponad 100 km na h sa goscie w stanie zareagowac i odpowiednio ustawic kij pod odpowiednim katem... Cos fenomenalnego.

Proszę bardzo. Trening mistrza tego typu zagrań ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 30.08.2020 o 17:11, Sancho napisał:

Mają prawa A kompletnie nic nie pokazuja

Było trochę zamieszania z tym protestem, a mieli wtedy chyba 2 transmisje zaplanowane (1 na pewno, bo Islanders mieli pokazywać). Z niedzieli na poniedziałek pokazywali za to mecz Colorado-Dallas. W playoffach wszystko jest dynamiczne (szczególnie gdy poszczególne pojedynki mogą się skończyć w każdej chwili), więc te plany mogą się zmieniać. Polecam zaglądać w plan transmisji:

https://sport.tvp.pl/40537540/hokej

Od finałów konferencji już wszystkie mecze do końca będą transmitowane na żywo w tvp sport, tak że dobre wieści :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Raven2156 napisał:

Wiadomo coś może na temat powrotu sezonu NHL? Wiadomo czy ruszy jeszcze w tym roku tak jak najprawdopodobniej w przypadku NBA?

Rozmowy ponoć właśnie trwają. Wstępny termin to niby 1 stycznia, ale jeszcze nic pewnego. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć w następnych dniach/tygodniach. Sporo klubów zgłasza też zastrzeżenia odnośnie zasad loterii draftu. Tam jest wiele złożonych kwestii, nie tylko kiedy start rozgrywek. Warto śledzić twitter i takie osoby jak Pierre LeBrun czy Elliotte Friedman, bo często ciekawe rzeczy piszą. Przeczytaj sobie też krótką wypowiedź zastępcy komisarza i głównego prawnika NHL, Billa Daly:

https://www.msn.com/en-us/sports/nhl/bill-daly-acknowledges-challenges-in-planning-2020-21-nhl-season/ar-BB1amBGf

Btw, na razie cisza o wykupie praw przez tvp na kolejne sezony. Trochę się martwię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowe informacje odnośnie tego jak może wyglądać NHL w sezonie 20/21 (a w zasadzie to w sezonie 2021, bo raczej pewne jest, że NHL wróci dopiero na początku przyszłego roku):

https://www.inquirer.com/flyers/flyers-nhl-season-starts-jan-15-bill-daly-series-travel-48-60-games-coronavirus-training-camp-20201113.html?outputType=amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zobaczyłem posta w tym temacie ucieszyłem się. Pomyślałem „Super, bo pewnie TVP podpisało prawa na kolejny sezon/sezony!”. Niestety to nie to ale i na to przyjdzie czas i miejmy nadzieje, że tak właśnie będzie. :D

Informacja jest o tyle ciekawa, że najbliższy sezon będzie bardzo, bardzo krótki... W sumie brzmi logicznie, że warto jeden sezon „poświecić” i skrócić maksymalnie niż skrócić delikatnie ale 2 z rzędu...

Jedno jest pewne - chcą być gotowi na pełen sezon z udziałem nowej organizacji. Wychodzi więc na to, że Kraken wejdą do NHL z pełnym impetem. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Raven2156 napisał:

Kiedy zobaczyłem posta w tym temacie ucieszyłem się. Pomyślałem „Super, bo pewnie TVP podpisało prawa na kolejny sezon/sezony!”. Niestety to nie to ale i na to przyjdzie czas i miejmy nadzieje, że tak właśnie będzie. :D

Informacja jest o tyle ciekawa, że najbliższy sezon będzie bardzo, bardzo krótki... W sumie brzmi logicznie, że warto jeden sezon „poświecić” i skrócić maksymalnie niż skrócić delikatnie ale 2 z rzędu...

Jedno jest pewne - chcą być gotowi na pełen sezon z udziałem nowej organizacji. Wychodzi więc na to, że Kraken wejdą do NHL z pełnym impetem. ;) 

A ja czekam wreszcie na konkrety, oficjalne informacje, a nie tylko pomysły. Już czas najwyższy! :D

Ciekawe jak ostatecznie rozdzielą tymczasowo dywizje na ten sezon. Dywizja Kanadyjska?? Brzmi fajnie. Takie trochę mini Mistrzostwa Kanady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.