Skocz do zawartości

Warhammer "Zaginiona karczmarzówna" - Pierwsza sesja na e-nba.pl - REKRUTACJA


Dnc

Rekomendowane odpowiedzi

358px-Warhammer_logo.gif

 

 

 

ZAGINIONA KARCZMARZÓWNA

 

 

 

Nie chciała by tak się stało.

 

Nie odeszła daleko od traktu, wzięła ze sobą Bandytę oraz łuk i strzały. A teraz Bandyta nie żyje, łuk... zgubiła gdzieś w gęstwinie, strzały same wypadają z kołczana, co któryś krok.

To nie mogło się zdarzyć, nie tutaj, nie teraz, nie jej!

Biegła, ale schronienie zamiast być coraz bliżej, wciąż było nieosiągalne.

A niebezpieczeństwo deptało po piętach........

 

 

 

16 Czasu zbiorów, dziesiąty rok panowania cesarza Luitpolda.

Gospoda "Die Rote Dachziegel" na trakcie między Holthusen a Reinsfeld

 

- Wciąż jej nie ma - Oberżysta odrzekł zapłakanej żonie, gdy ta przerwała swoje nieustanne modły, by zejść do męża ogarniającego oberżę. Było kilkoro gości, nic szczególnego. Teraz, gdy była pełnia lata wszystko kręciło się wokół zbiorów handel nieco zelżał - i ruch na trakcie też.

"Kulawy" Bruno Jaeger był niegdyś gajowym, ale uśmiechnęło się do niego szczęście, gdy znalazł schowany w dziupli garniec złota. Oberża "Die Rote Dachziegel" była jego właśnością, a on sam - zwłaszcza teraz, gdy dwa roki temu gangrena kazała medykowi ująć mu nogę - był dumny ze swojego przybytku. Jego długi łuk wciąż wisiał nad szynkwasem w gospodzie i czasem strzelał z przyjednymi dla sportu do tarcz. Ale dziś oddałby wszystko za zdrową nogę i młodość. By móc iść szukać swojej córki Leonory.

Zdesperowany Jaeger rzucił okiem na zbieraninę, siedzącą w karczmie - widać było, że nie mieli by nic przeciwko dodatkowemu groszowi, a on miał odłożone złote reiklandzkie korony na posag dla najmłodszej.

- Nie zaszkodzi spytać - mruknął karczmarz pod nosem.

 

 

 

EgtNpBB.png

 

Witajcie na pierwszej sesji rpg na forum e-nba.pl!

Będzie to nijako eksperyment by zobaczyć czy temat chwyci i będą chętni do grania. Rozpoczniemy spokojnie bez pędzącego tempa by każdy miał czas na odpis.

 

Dlaczego "młotek"? Trochę z nostalgii, trochę z nadmiaru czasu, trochę z ciekawości, trochę z przełamania się do prowadzenia sesji na tym forum. Posty będą szybsze, krótsze i mniej okraszone - co jednych ucieszy, a innych zmartwi ale na początek powinno być w sam raz.

 

O czym będzie?

 

 

Klasyczna opowieść, o tym jak porwana została córka oberżysty i opis przygód, które przeżyją bohaterowie idąc jej tropem. Będzie trochę śledztwa, trochę walki, trochę survivalu... trochę wszystkiego.

Nie będzie to ani jesienna gawęda, ani heroik, tylko coś pomiędzy. Zwykła opowieść o przygodach grupy awanturników na drogach Starego Świata.

Zagramy w czasach panowania cesarza Luitpolda, arcyksiążę Karl-Franz jest dopiero raczkującym brzdącem. Imperium rozkwita, i w Reilandzie, gdzie będziemy grać, jest spokojnie. Zwierzoludzi nie widziano tu od lat, zaś pojawiający się czasem zielonoskórzy czy bandyci są szybko tępieni przez Strażników Dróg. Broń palna to głównie hakownice i samopały, w rękach cudzoziemców z Tilei i Estalii czasem pojawiają się rusznice z zamkiem lontowym. Słowem tło i świat przedstawiony wzięty żywcem z pierwszej edycji Warhammera.

 

Mechanika

 

 

Mechanika będzie używana, ale z tylko mojej strony. Punkty przeznaczenia będą, ale niejawne, podobnie jak rzuty. Tempo pisania - chciałbym utrzymać przynajmniej 2 posty tygodniowo czyli post co 3 dni.

Mechanika - tu uwaga - Warhammer II edycja. Nie, nie zmienię, gdyż drugą edycje znam najlepiej.

Mam nadzieje, że nie będzie się Wam to kłóciło z rysem historycznym. Tak jak wspominałem sesja ma bawić i sprawdzić jak się przyjmie na forum więc mam nadzieje że puryści i powergamerzy Warhammera mnie nie zjedzą :tongue:

 

REKRUTACJA

 

Sesja dla każdego!

Będę potrzebował od 3 do 5 graczy, którzy nie zrezygnują po tygodniu ale wytrwają do końca przygody, która pewnie będzie jeszcze trwała w trakcie sezonu NBA.

Historia - bez mocnej spiny. Raczej chciałbym przeczytać pomysł na postać plus kilka ważnych wydarzeń z przeszłości. Rasa z podstawki, profesja dowolna podstawowa, tym niemniej będę się starał, by ludzie i to imperialni byli w większości... więc nieludzie oraz obcokrajowcy nijako mają mniejszą szansę. Skończę rekrutację, gdy będę miał fajną ekipę - najszybciej w niedzielę 21 sierpnia, ale może się przedłużyć.

 

Karty postaci do pobrania tutaj - https://docs.google.com/document/d/1UziQtVUe9XX-JaHaiyq6OsW3VGkMSXcQzdM16fzXODw/edit?usp=sharing

Uzupełnijcie wszystko (avatar tak samo ważny jak wszystko inne!) i udostępnijcie mi ze swojego google document.

 

Jako że Warhammer zawsze kojarzy mi się z ciekawymi postaciami wylosowanymi na dzień dobry, co nie zawsze ma przełożenie na to, czym chcieliśmy zagrać zaproponuję wam, graczom pewien hazard.

 

Losowania sposób pierwszy (Bez ryzyka): Robicie normalną postać, sami wybieracie profesje. Klasycznie dostajecie 1 rozwinięcie na cechy.

 

Losowania sposób drugi (z dreszczykiem hazardu): Ja losuję Wam profesję, zaś wy odsyłacie opis i mechanikę. Za to aż 3 rozwinięcia!

Jeżeli rezygnujecie z niej i wybierzecie profesję dowolną - będzie bez rozwinięć! :grin:

 

Mam nadzieje że to wszystko.

W razie pytań pisać, jestem na E-NBA.PL często i chętnie odpowiem na pytania.

 

Zwłaszcza jak dla kogos dla kogo to powyżej to bełkot a chciałby się pobawic! Również wszystko spokojnie wyjaśnię ;)

 

 

edit:

Wszystko co potrzeba do stworzenia postaci jest tutaj:

http://lastinn.info/warhammer-fantasy-role-play/9111-jak-zrobic-postac-do-warhammera-druga-edycja.html

 

 

 

 

 

Zgłoszenia:

Gregorius jako Alexander - woźnica człowiek z małej wioski w Averlandzie

kungfubestia jako Garald Adamus - gladiator z Kilsevu

Kamanwislak jako Rolo Gygax - twardy chłop z Reiklandu

Spinakerjako Magnus Kemper

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wchodzę w temat choć tematu nie znam. Dobrze by było abyś więcej podlinkowal aby załapać uniwersum z 1 i mechanikę z 2 gdzie po prostu nie grałem w to ani planszowe ani komputerowo.

Podoba mi się start. W karczmie...Już się widzę z tylu przy ostatnim stole...Jak mnie znalezc?To ten najbardziej zrobiony ;-)

Obym nie przestał rekrutacji. Mordopije tak mają. Na początku wzbudzają tylko niechęć i niesmak a potem się okazuje ze odkupuja swe winy i nie byłoby przez ich przemianę sukcesu końcowego. $Inna sprawa zew lubię kobitki. Więc jak juz znajdę córkę karczmarza.....

#przespal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wchodzę w temat choć tematu nie znam. Dobrze by było abyś więcej podlinkowal aby załapać uniwersum z 1 i mechanikę z 2 gdzie po prostu nie grałem w to ani planszowe ani komputerowo.

Podoba mi się start. W karczmie... Już się widzę z tylu przy ostatnim stole... Jak mnie znalezc? To ten najbardziej zrobiony ;-)

Obym nie przestał rekrutacji. Mordopije tak mają. Na początku wzbudzają tylko niechęć i niesmak a potem się okazuje ze odkupuja swe winy i nie byłoby przez ich przemianę sukcesu końcowego. $ Inna sprawa zew lubię kobitki. Więc jak juz znajdę córkę karczmarza.....

#przespal

 

 

Też się piszę, świetny pomysł!

 

No do stworzenia postaci najlepiej by było byście mieli podręczniki.

Warhammer 2-edycja podręcznik gracza.

 

Też musicie pobrać kartę postaci, którą wrzuciłem na google doc i następnie przy pomocy podręcznika ją wypełnić.

Wybrać jaka rasa z czterech grywalnych wam najbardziej pasuje.

Ludzie - jest ich najwięcej, mają słabsze statystyki od innych ras ale mają więcej Punktów Przeznaczenia (które będą nie jawne) - czyli więcej "żyć".

Krasnoludy - przez swoją żywotność i dobre wspólczynniki walki są swietnymi wojownikami

Elfy - to głównie zwiadowcy i magowie

Niziołki - kupcy i złodzieje

 

Tak w bardzo wielkim skrócie, jak znajde jakiegoś linka do ras to wrzucę jeszcze.

Pamietajcie dodatkowo że to początek przygód waszych bohaterów wiec nie jesteście mocnymi postaciami, które same sobie poradzą z paroma przeciwnikami więc dobrze by było nie kozaczyć bo łatwo o stracenie "życia" :tongue:

 

 

Tutaj Gregorius podrzucił mi takiego linka - http://www.malleus.dk/NpcGenerator/Default.aspx.

Ciekawa sprawa ale bardziej dla zaawansowanych graczy.

 

Łącznie z wami mam 3 chętnych jeśli Qoniu i Findek podtrzymają swoje zgłoszenia to nawet 5. Jest nieźle ale czekam na karty postaci.

 

 

edit:

na początek info z wiki powinno wystarczyć jak bedę miał chwile wciągu dnia to dorzucę jeszcze coś:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Warhammer_Fantasy_Roleplay

 

no i świat Warhammera - http://pl.warhammer.wikia.com/wiki/%C5%9Awiat_Warhammera

 

Ale moim faworytem jest ten link - http://lastinn.info/artykuly-warhammer/2933-swiat-warhammera.html

Gdzie wszystko jest opisane. Począwszy od swiata, przez historię a skończywszy na religii.

Dla początkowych graczy to dużo informacji zwłaszcza że nie wszystkie na początku przygody z Młotkiem są potrzebne ale jak ktoś ma chwile to polecam. 

 

Historia Imperium (tam jest 99% wszystkich przygód i sesji) w skrócie:

 

Czas młota

Ludzie rozleźli się po całym Starym Świecie, parę plemion osiedliło się na terenach które później miały stać się Imperium, jedno poszło dalej na zachód i później stworzy królestwo Bretonni, inne plemiona udały się na południe gdzie stworzą Estalie i Tilee oraz na północ do Kisleva, Norski i Północnych Pustkowi Chaosu. Górami Krańca Świata wstrząsnął wtedy wybuch wielu wulkanów niszcząc parę twierdz krasnoludzkich na dodatek Karaz-Ankor - królestwo brodaczy zostało zaatakowane przez zielonoskórych. Pewnego razu pojmali oni krasnoludzkiego króla ale odbił go człowiek, młodzieniec i zarazem przywódca plemienia Unberogenów zwany Sigmarem, na znak przyjaźni krasnoludzki król wręczył mu młot Ghal-Maraz Rozbijacz Czaszek. Jednak krasnoludzkie imperium było o krok od śmierci. Wtedy to Sigmar zjednoczył wszystkie plemiona ludzi z terenów Imperium i pomógł krasnoludom w wojnie, ostateczna bitwa odbyła się w Przełęczy Czarnego Ognia gdzie sojusz ludzi i krasnoludów odniósł miażdżące zwycięstwo nad przeważającymi ich liczebnie orkami i goblinami. To doprowadziło do powstania wielkiej przyjaźni pomiędzy tymi obiema rasami a Sigmar stworzył Imperium największe państwo ludzi jakie kiedykolwiek powstało a koronował go sam król krasnoludzki.

 

Upadek i odrodzenie

Imperium rozwijało się, powstały inne ludzkie królestwa ale w końcu doszło do wojny domowej. Trzy rody walczyły uznawały się za Imperatorów, Imperium było rozbite, na dodatek ludzi zaczęła dzisiątkować zaraza którą ponoć wywołali szczuroludzie, wydarzenie to nazywa się dziś Mauerstadt. Imperium stało na krawędzi zagłady, wojna domowa i zaraza bardzo je wyniszczyła na dodatek na świat pomaszerowała horda Chaosu jakiej świat dotąd nie widział a przewodził jej Wszechwybraniec Mrocznych Bogów - Asavar Kul. Wtedy to pojawił się młody człowiek ze szlacheckiego rodu w Nuln który miał zostać kapłanem Sigmara Młotodzierżcy. Nazywano go Magnus, Magnus Pobożny, w obliczu zagłady udało mu się przejąć władzę i zjednoczyć Imperium, zdobył też pomoc Wysokich Elfów, do Imperium przybyło trzech Mistrzów Wiedzy - Teclis, Finreir i Yrtle. Wyniszczająca wojna z Chaosem została wygrana przez ludzi a Magnusa mianowano Imperatorem. Poprosił on też Teclisa żeby założył w Imperium Kolegia Magii gdzie miano szkolić czarodziejów gdyż dotąd każdy przejaw czarostwa był wśród ludzi karany śmiercią na stosie.

 

Burza Chaosu

Imperium zaczęło się dalej rozwijać, Kolegia Magii coraz lepiej prosperowały. Aż w 2520 doszło do kolejnego wielkiego najazdu sił Chaosu, prowadził go Wszechwybraniec Archaon zwany Panem Końca Czasów, tę wojnę nazywa się Burzą Chaosu. Archaon wraz ze swym heroldem Cromem Zdobywcom pustoszyli ziemie Kisleva i Imperium, Archaon kierował się do Middenheim Miasta Białego Wilka gdzie w świątyni Ulryka płonie Wieczny Ogień a jak niesie legenda, jeśli ogień zgaśnie to świat ogarnie wieczna zima. Armia Archaona została odparta pod Middenheim w 2522 roku lecz on nie zginął jak Asavar Kul a uciekł do Mosiężnej Twierdzy w Górach Środkowych, w samym centrum Imperium. Teraz nadchodzi zima, Imperium jest spustoszone, ziemie zniszczone, nie będzie upraw, ludzi czeka głód, zginie jeszcze wielu. A to nie koniec wojny bo Archaon jeszcze żyje...

 

 

My rozpoczniemy naszą przygodę przed Burzą Chaosu.

 

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe linki to wrzucajcie.

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mechaniki to tak naprawdę potrzebujecie tylko ją do stworzenia karty postaci.

Później jeśli bedziecie chcieli coś zrobić albo lepiej zrozumieć to już zdajcie się na mnie.

 

Tak czy siak każdy potrzebuje podręcznik do drugiej edycji by stworzyć postać.

 

jak będą wielkie problemy to może się umówimy jakoś na google docu i poodpowiadam na wasze pytania na biężąco

 

 

przemyślałem sprawę tła i swiata i tak naprawdę może to być świat z drugiej edycji (by za bardzo nie mieszać) ale taki który w swoim następują zmiany o których wspomniałem w pierwszym poście:

Zagramy w czasach panowania cesarza Luitpolda, arcyksiążę Karl-Franz jest dopiero raczkującym brzdącem. Imperium rozkwita, i w Reilandzie, gdzie będziemy grać, jest spokojnie. Zwierzoludzi nie widziano tu od lat, zaś pojawiający się czasem zielonoskórzy czy bandyci są szybko tępieni przez Strażników Dróg. Broń palna to głównie hakownice i samopały, w rękach cudzoziemców z Tilei i Estalii czasem pojawiają się rusznice z zamkiem lontowym. Słowem tło i świat przedstawiony wzięty żywcem z pierwszej edycji Warhammera.

 

W dużym uproszczeniu świat z jedynki i to co napisane jest powyżej stawia między dwoma swiatami znak równości

 

Mam nadzieje że nie zakombinowałem zbytnio i jest to zrozumiałe.

 

 

Podsumowując:

-załatwcie sobie podręcznik do 2 edycji Warhammera

-ściągnijcie kartę postaci

-przczytajcie początek podręcznika i postarajcie się stworzyć postać

 

edit:

cofam co napisałem powyżej
tutaj jest wszystko by stowrzyć postać:

http://lastinn.info/warhammer-fantasy-role-play/9111-jak-zrobic-postac-do-warhammera-druga-edycja.html

 

tak jest najłatwiej

 

 

Jak są jakieś pytania to walcie śmiało :smile:

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pierwsze zgłoszenie, brakuje jeszcze dokończenia historii :smile:

 

Gregorius jako Alexander - woźnica człowiek z Imperium z małej wioski w Averlandzie

 

pierwszy gotów do wyruszenia na poszukiwanie biednej Leonory!

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejne zgłoszenie!

kungfubestia jako Garald Adamus - gladiator z Kilsevu, kolejny awanturnik chętny do przygody

 

 

Mamy już prawie dwóch chętnych. Czekam Gregorius ciągle na dokończenie historii ale to na PW.

 

Nie bójta się i dawajcie kolejne postacie :smile:

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że kolejne osoby piszą, dawajcie dawajcie nie krępować się ;)

do niedzieli czekam na zgłoszenia i potem zobaczę jakie są najlepsze karty i kto pasuje bardziej pod drużynę
możliwe że wezmę wszystkich zobaczymy ile tego będzie

Edit:
Kamanwislak jako Rolo Gygax - twardy chłop z Reiklandu

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez fakt że padło forum przedłużam termin rekrutacji do 20 do poniedziałku.

 

Dostałem cześć karty Ale proszę o kontakt na Pw i poprawienie tego co napisałem :)

 

Osoby które się zgłosiły a nie wyslaly kart postaci to dawajcie, dawajcie i zaczynamy przygodę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj takiego sztywnego deadlajnu, zagrać i tak zagracieca chyba czym więcej osób tym lepiej?

 

LBS, potrzebuje osób które będą pisać na sesji w miarę rzetelnie jak nie mogą dotrzymać jednego deadline ustwionego tydzień wczesniej to może to nie wyjść :)

Poczekam jeszcze by mieć odpowiedz na wszystkie moje PW które wysłalem dzisiaj wieczorem do osób, których karty postacie wymagają jakiś zmian.

 

Resztę przepraszam za zwłokę ale w obecnej chwili mam tylko 3 pełne KP. Przydałoby się jeszcze jedna czy dwie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam rekrutację oprócz 3 powyższych graczy zagra z nami

Spinaker jako Magnus Kemper Akolita Ulryka

 

Miałem jeszcze jedno zgłoszenie ale bardzo nie pełne i od nowego użytkownika który się zarejestrował bardzo nie dawno. Nie odpowiadał na moje pw więc zmuszony jestem go nie brać pod uwagę.

 

Sesje rozpoczniemy jutro. Założę odpowiednie tematy do sesji i komentarzy oraz prześle wszystkim graczom linki by nikt się nie zgubił :P

 

W trakcie sesji będzie możliwość dołączenia do tej grupy poszukiwaczy przygód więc osoby zainteresowane proszę o przesłanie kart postaci do mnie.

 

 

Edit: temat do zamknięcia

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.