Skocz do zawartości

Rio bez Rosji


ely3

  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Rosja powinna być wykluczona całkowicie z Igrzysk

    • Tak
      17
    • Nie
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zadnych danych :), taki eye test. Co do kolarzy, to mniej wiecej kilka razy w roku slysze o kolarzach z epoki Festiny i ich atakach serca. Oczywiscie wszyscy moze umieraja, bo genetycznie mieli sklonnosci zawalowe, a to tylko przypadek. Tak jak Joyner Kersee czy wiele innych postaci, nawet z naszego podworka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sobie gadasz, a odsetek umierających sportowców na dane choroby w pewnym wieku raczej nie różni się od tego w przypadku normalnych ludzi...

Czy ja wiem, jak się popatrzy na listę zwycięzców TdF to zaskakująco dużo z nich zmarło dość wcześnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, ze zwykle są to mężczyźni wysportowani, niewysocy i chudzi, a tacy żyją przecież najdłużej. Wiem, że przyczyny ich śmierci były różne, ale zmarli młodo, bądź w średnim wieku:

Pantani w wieku 34 lat (1 wygrana)

Fignon w wieku 50 lat (2 wygrane)

Ocańa w wieku 49 lat (1 wygrana)

Anquetil w wieku 53 lat (5 wygranych)

Bobet w wieku 58 lat  (3 wygrane)

Coppi w wieku 41 lat (2 wygrane)

Robic w wieku 59 lat ( 1 wygrana)

Maes w wieku 55 lat ( 1 wygrana)

Koblet w wieku 39 lat (1 wygrana)

Bottechia w wieku 33 lat (2 wygrane)

Pellisier w wieku 46 lat ( 1 wygrana)

Lapize w wieku 30 lat ( 1 wygrana)

Faber w wieku 28 lat (1 wygrana)

Breton w wieku 35 lat ( 2 wygrane)

Pottier w wieku 28 lat ( 1 wygrana)

Trusselier w wieku 58 lat (1 wygrana)

Cornet w wieku 57 lat ( 1 wygrana)

Nencini w wieku 50 lat ( 1 wygrana)

 

To jest łącznie 28 zwycięstw w TdF kolarzy, którzy nie dożyli 60-tki.

 

50 zwycięstw odnieśli kolarze, którzy wciąż żyją.

 

Czyli spośród 53 zwycięstw w Tour de France kolarzy, którzy już nie żyją mamy 28 zwycięzców, którzy nie dożyli 60-tki i 25 zwycięzców, którzy zmarli w wieku powyżej 60 lat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

Równie dobrze może to oznaczać że po prostu na dzień kolarze poddają się takim obciążeniom treningowym że ich serca tego nie wytrzymują

 

Widziałem kiedyś na siłowni uczestników letniego GP w skokach.. Ci ludzie wskakiwali na schodek na jednej nodze ze sztangą na barkach albo w ogóle odchyloną z tyłu... Trener na tej siłowni powiedział że on by padł po 15 minutach a oni tak ćwiczyli dwa h... Z każdym rokiem trenuje się coraz ciężej i ciężej.. To że ktoś ma wysportowane ciało nie oznacza że ma organizm potrafiący to udźwignąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

Równie dobrze może to oznaczać że po prostu na dzień kolarze poddają się takim obciążeniom treningowym że ich serca tego nie wytrzymują

 

Widziałem kiedyś na siłowni uczestników letniego GP w skokach.. Ci ludzie wskakiwali na schodek na jednej nodze ze sztangą na barkach albo w ogóle odchyloną z tyłu... Trener na tej siłowni powiedział że on by padł po 15 minutach a oni tak ćwiczyli dwa h... Z każdym rokiem trenuje się coraz ciężej i ciężej.. To że ktoś ma wysportowane ciało nie oznacza że ma organizm potrafiący to udźwignąć

Ta statystyka, którą podałem trochę nie do końca oddaje fakty, bo część kolarzy zginęła w wypadkach, albo popełniła samobójstwo, a do tego żyje sporo ponad 60-letnich zwycięzców TdF. Wydaje mi się, że uprawianie sportu wpływa pozytywnie na zdrowie, ale uprawianie sportu wyczynowego nie zawsze idzie z tym w parze. Rzeczywiście, obciążenia są prawdopodobnie zbyt duże i część zawodników tego nie dźwiga.

 

Nie chcę sobie nawet wyobrażać, ile muszą trenować skoczkowie narciarscy, czy skoczkowie wzwyż, żeby osiągnąć taki wyskok:

Pewnie niewiele ma to wspólnego ze zdrowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pantanim szczegolnie to ciekawy myk. Ciekawe jak duzy wplyw na jego problemy mial doping, ktorego zazywal a jak duzy wplyw mialo to, co u wielu sportowcow tuz po zakoczeniu karier, czyli totalna pustka. No, ale prawdy nigdy nie poznamy.

Pantaniego to można wrzucić do tematu o teoriach spiskowych. W 2014 wznowiono śledztwo w sprawie śmierci Pantaniego, była mowa o jakiejś zemście bossów narkotykowych i zaaplikowaniu Pantaniemu zbyt dużej dawki kokainy, ale pewnie to bajki.

 

I kolejny przypadek dopingu:

http://sportowefakty.wp.pl/rio-2016/623833/rio-2016-niedozwolone-wspomaganie-u-kajakarza-moldawianin-bedzie-musial-oddac-me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantani nie skończył oficjalnie kariery, zmagał się z depresją chyba od czasu jak go wyrzucili z Giro 99 za podwyższony hematokryt, a jechał spokojnie po zwycięstwo. Uzależnił się od kokainy, doszło słabe towarzystwo i przedawkował (choć tak, jak pisze Fluber, śledztwo zostało chyba dopiero niedawno zakończone, bo sprawa nie była do końca jasna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.