Skocz do zawartości

Rio bez Rosji


ely3

  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Rosja powinna być wykluczona całkowicie z Igrzysk

    • Tak
      17
    • Nie
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Vasquez jak można złapać na dopingu kogoś, kogo nie można skontrolować?

Co do interesów z Rosją. Hak wprowadzono embargo na polską żywność to był płacz jak to będzie źle z polskim firmami spożywczymi. Żadna duża polska firma nie upadła, zwiększyliśmy sprzedaż produktów spożywczych za granicą. A w Rosji używają oleju palmowego do produkcji sera i ceny wzrosły w sposób znaczny.

W NBA jest kontrola antydopingowa tak jak w Europie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie 4 lata temu był przypal, bo władze nba nke zgodziły się na pełną kontrolę graczy nba?

Wydaje mi się, że koszykarze z NBA w ogóle są jakoś inaczej badani, bo jest trochę środków, których można używać w NBA, a normalnie są uznawane za doping i gdyby MKOL nie ustąpił, to gracze NBA najzwyczajniej w świecie nie graliby na igrzyskach w ogóle, ale o tym słyszałem chyba w kontekście pierwszego startu Dream Teamu na igrzyskach, nie wiem, czy nadal tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menedżer kenijskiej reprezentacji w lekkoatletyce Michaelu Rotichu oskarżony o branie łapówek w zamian za pomoc w unikaniu kontroli antydopingowej (informacja z wczoraj).

 

John Anzrah, trener kenijskich 800-metrowców stawił się wczoraj na badanie antydopingowe zamiast swojego podopiecznego (informacja z dzisiaj). Trener oddał próbkę moczu i podpisał się na protokole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WADA rozważa wycofanie meldonium z listy zakazanych środków dopingujących.

 

zrobili cyrk przed Igrzyskami, poturbowali Szarapową, całemu rosyjskiemu sportowi przyprawili gombrowiczowską gębę, a teraz mówią, że ten straszny środek dopingujący, to w sumie nie jest taki straszny i można go podawać nawet dzieciom w podstawówce, żeby rosły silne i zdrowe.

 

patrząc na styl, formę i efekt końcowy, wygląda mi to na robotę Amerykanów. Nikt tak jak oni nie potrafi wparować oknem do obcego domu, nas.rać na środku pokoju, podetrzeć się obrusem ściągniętym ze stołu, zamyślić nad swoim rzeźbiarskim talentem, wzruszyć ramionami, wyłamać drzwi i wyjść, nie przejmując się ani rozdziawioną gębą właściciela domu, ani nogawką swoich spodni upapraną własnym natchnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WADA rozważa wycofanie meldonium z listy zakazanych środków dopingujących.

 

zrobili cyrk przed Igrzyskami, poturbowali Szarapową, całemu rosyjskiemu sportowi przyprawili gombrowiczowską gębę, a teraz mówią, że ten straszny środek dopingujący, to w sumie nie jest taki straszny i można go podawać nawet dzieciom w podstawówce, żeby rosły silne i zdrowe.

 

patrząc na styl, formę i efekt końcowy, wygląda mi to na robotę Amerykanów. Nikt tak jak oni nie potrafi wparować oknem do obcego domu, nas.rać na środku pokoju, podetrzeć się obrusem ściągniętym ze stołu, zamyślić nad swoim rzeźbiarskim talentem, wzruszyć ramionami, wyłamać drzwi i wyjść, nie przejmując się ani rozdziawioną gębą właściciela domu, ani nogawką swoich spodni upapraną własnym natchnieniem.

A cały czas nie potrafisz zrozumieć prostej rzeczy że Rusków wywalono z igrzysk w listopadzie zeszłego roku kompletnie za inne rzeczy ... Uparłeś się na to meldonium czym potwierdzasz że nie masz pojęcia za co wyrzucono Rosjan... Bo podpowiem ci nie za meldonium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cały czas nie potrafisz zrozumieć prostej rzeczy że Rusków wywalono z igrzysk w listopadzie zeszłego roku kompletnie za inne rzeczy ... Uparłeś się na to meldonium czym potwierdzasz że nie masz pojęcia za co wyrzucono Rosjan... Bo podpowiem ci nie za meldonium

Właściwie to część wyrzucono za inne rzeczy, a część za meldonium, jeśli już mamy być ściśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menedżer kenijskiej reprezentacji w lekkoatletyce Michaelu Rotichu oskarżony o branie łapówek w zamian za pomoc w unikaniu kontroli antydopingowej (informacja z wczoraj).

 

John Anzrah, trener kenijskich 800-metrowców stawił się wczoraj na badanie antydopingowe zamiast swojego podopiecznego (informacja z dzisiaj). Trener oddał próbkę moczu i podpisał się na protokole.

pogrzebalem troche w necie o tym i okazalo sie, ze 2 dni wczesniej:

 

Kenya has been removed from the World Anti-Doping Agency's list of "non-compliant" countries.

 

Kenya twice failed to meet Wada's requests for anti-doping mechanisms to be put in place, with athletes facing special testing before the Rio Games.

 

...czytanie raportu WADA jako prawdy objawionej nabiera nowego wymiaru

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po coraz dłuższym myśleniu na temat dopingu ogólnie doszedłem do momentu gdzie zadałem sobie pytania: Czy dalsza walka z dopingiem ma sens i czy walka z dopingiem serio ma na celu wyrównywanie szans? Odpowiedzi do jakich doszedłem zaskoczyły mnie samego. Dalsza walka z dopingiem imo nie ma sensu. Czemu? Po pierwsze wiemy, że na dobrą wolę dużej części zawodników i działaczy nie ma co liczyć. Zbyt wiele jest przypadków gdzie albo udowodniono albo co najmniej jest prawdopodobne ukrywanie stosowania dopingu. Jest Rosja, sprawa Armstronga czy Kenijczyków. Jest zaskakująco duża ilość astmatyków w Norweskich biegach i wiele innych spraw często dotyczących jednego konkretnego sportowca. Zbyt wiele by zakładać, że zawodnicy, trenerzy i kontrolerzy będą zawsze uczciwi. Do tego dochodzi to, że dopingowicze są prawie zawsze o krok przed kontrolującymi. Teraz jest coś takiego jak doping genetyczny który jest niewykrywalny. I tu płynnie dochodzimy do sprawy równych szans. Walka z dopingiem jest jednym z czynników powodujących rozwój technologiczny dopingu. Bogate kraje ZAWSZE będą miały łatwiej uciec przed złapaniem i ZAWSZE będą o krok przed biedniejszymi. Po co oszukiwać wszystkich i siebie, że jest inaczej? Świat przegrał już wojnę z dopingiem. Teraz kwestia jest tylko taka czy podda się już teraz tracąc w ogólnym rozrachunku mniej wizerunkowo i finansowo czy będzie walczył do końca i klęska przyjdzie za kilkanaście- kilkadziesiąt lat.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkad w sporcie zaczely sie wielkie pieniadze, to nagle sie zaczela walka z dopingiem "na powaznie". A czemu? A no wlasnie temu, zeby najbogatsze kraje spijaly jak najwieksza smietanke dla siebie. Walka z dopingiem nigdy nie miala sensu. To o co powinno sie walczyc, to zeby sportowcy szprycowali sie tak, zeby to mialo mozliwie najmniejszy wplyw na ich zdrowie.

 

Nie tak dawno byl przypadek, ze 17-letnia chinska plywaczka, dwukrotna mistrzyni kraju nagle zmarla. Cialo zostalo od razu skremowane, mimo, ze rodzice probowali doprowadzic do sekcji zwlok. Liczba pilkarzy umierajacych na boisku/treningu z roku na rok niebezpiecznie rosnie. Kolarze umierajacy ok. 40-ki to norma.

 

To jak to wyglada w Rosji, to juz w miare dzieki whistleblowersom i niemieckiej (!) prasie wiemy. To jak to sie odbywa w amerykanskim plywaniu tez mozna latwo znalezc w necie (opowiesci niemiedialnych insiderow). Co kilka/kilkanascie lat ktos pusci pare i dzieki temu Armstrong ma latke najwiekszego oszusta itd.

 

Moznaby pisac i pisac, ale latwo zlapac kilku leszczy, zabronic kolejnej substancji, wykasowac cala repreze, zeby gawiedz miala o czym gadac, a potem mozemy sie emocjonowac tym, ze poprawiane sa rekordy swiata uzyskiwane wczesniej przez ludzi, o ktorych wiemy, ze sie szprycowali, albo plywakow, ktorzy bija rekordy bite wczesniej w skorze rekina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle znaczy że świat p[rzegrał walkę z dopingiem. To przecież ludzie zdecydowali o tym co jest legalne a co nie. Więc sami sobie wprowadzili restrykcje hamując rozwój.

Mi chodzi o tą szumnie zapowiadaną przez WADA i im podobne przed każdą olimpiadą wielką walkę z dopingowiczami. Żeby przeciętny Janusz, Przemysław, Szymon i Eksuperancjusz bardziej sprawę łyknęli to doping (jako cały system z zawodnikami, trenerami i działaczami włącznie) został postawiony jako zło absolutne w sporcie. I wiele osób nadal nie wie jak cienka jest granica między oszustem (w osądzie władz dopingowych) i sportowcem posiadającym znakomitą dietę i suplementacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o tą szumnie zapowiadaną przez WADA i im podobne przed każdą olimpiadą wielką walkę z dopingowiczami. Żeby przeciętny Janusz, Przemysław, Szymon i Eksuperancjusz bardziej sprawę łyknęli to doping (jako cały system z zawodnikami, trenerami i działaczami włącznie) został postawiony jako zło absolutne w sporcie. I wiele osób nadal nie wie jak cienka jest granica między oszustem (w osądzie władz dopingowych) i sportowcem posiadającym znakomitą dietę i suplementacje.

 

Oczywizda. Ale tu własnie chodzi jesli już o edukację bo Karole, Alfonsy i Zygmunty wiedzy nie posiadają a własciwie mają że jakiś mikry % to oszusty. 

 

Ale właśnie mnie bardziej by chodziło, aby nie było zakazów. Chui mnie obchodzą wtedy mutanty Hulkowskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.