Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 16/17


DamianOItalianO

Przyszłość Timberwolves  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którego zawodnika jako GM wilków byś wymienił?



Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku założyłem temat Minnesota Timberwolves 15/16, będąc wielkim hura optymistą. Myślałem, to teraz, w końcu przełomowy sezon, zmierzamy do PO. Po stracie Saundersa, entuzjazm trochę opadł, a w grudniu młoda drużyna gdzieś całkiem straciła pewność siebie. Drużyna ponosiła porażki, ogrywała młodzież, rozwiązała kontrakty z weteranami (Miller, Kmart) i nurkowała w tabeli konferencji coraz niżej.

 

Tylko sezon się skończył i... mamy nowego GM i trenera. W środowisku NBA, uważanych, za ludzi z głową na karku. Przewietrzyli organizację, zwalniając zasiedziałych pracowników. Dobrze, po tylu latach bez PO, trzeba odświeżyć organizację. Wprowadzić nowej, świeżej krwi.

 

W drafcie przypadł numer #5. Krążyło masę plotek o wymianie tego picku. Ostatecznie jednak pick został u Nas, a wcześniejsze wybory Bostonu i Suns, zostawiły Wilki przed decyzją Dunn czy Hield. Czy wybraliśmy dobre, czas pokaże? Mi się wybór podoba, skoro nie został przehandlowany.

 

1 lipca zawrzało wysypem wysokich kontraktów. Wolves byli aktywni, badali rynek, podobno proponowali wysokie umowy weteranom Gasolowi i Dengowi. C.Lee podobno też dostał propozycję kontraktu, jednak ostatecznie podpisali tylko Aldricha (22/3lata), Rush (3,5/1rok). Dołożyli silnego centra, którego potrzebowali przy wiecznie kontuzjowanym PEKOVIC'u i strzelca za 3. Podatnego na kontuzje, już 2xACL, ale przyzwoitego obrońce i ok. 40% za 3, na jednorocznym kontrakcie. Umowy na odpowiednim poziomie, bez szaleństwa. Do osiągnięcia wymaganych minimum 84mln brakuje chyba jeszcze koło 7mln jak dobrze liczę, po podpisaniu Dunna.

 

PG: RUBIO, DUNN, JONES

SG: LaVINE, RUSH

SF: WIGGINS, SHABAZZ

PF: DIENG, BJELICA, KG, PAYNE

C: KAT, PEKOVIC, ALDRICH

 

Jest 14 w rosterze, o ile KG nie zawiesi butów na kołku. Zostało 1 miejsce i sporo kasy. Ja na miejscu GM'a bym poczekał. Nie ma się co śpieszyć, z FA na nikim specjalnie Nam nie zależy, więc warto mieć przestrzeń, aby móc ewentualnie przyjąć jakiś kontrakt.

 

Podsumowując:

Pojawiły się super nazwiska (Butler, Noel, Gasol, C.Lee), które lepiej czy gorzej wydawały się pasować do układanki Thibsa. Fajerwerków nie zobaczyliśmy!

Czy drużyna jest lepsza niż w zeszłym sezonie?

Uważam, że NIE jednak:

- ma lepszego trenera

- młodzież, która jest bogatsza o doświadczenia z kolejnego sezonu.

 

Czy to wystarczy na PO?

Dzisiaj nie jestem optymistą:

 

1.GSW 2.SAS 3.LAC 4.JAZZ 5.MEM (kolejność przypadkowa)

zostały 3 miejsca, w których będzie jeszcze POR(potrzebują wzmocnić strefę podkoszową)

i masa walczących:

DAL, SAC, HOU, NOP, OKC, DEN

 

Nie powiało optymizmem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zdziwi transfer Rubio. Jeśli nie teraz, to być może w sezonie. W sumie na to czekam i jestem tylko ciekawy, co przyjdzie w zamian. Wybór Dunna dodatkowo mnie w tym utwierdził, bo inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć, dlaczego odpuścili Hielda - teoretycznie perfect fit do tego zespołu. 

 

Ale ogólnie nie ma się co oszukiwać, przyszłość w Minny wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To prawda przyszłość Minny nie wygląda dobrze, lecz po chwili namyślenia.. Panowie ten sezon będzie naprawdę specyficzny wymieniona wyżej 5'tka powinna być raczej pewna dorzucając Blazers. I co dalej? Na dobrą sprawę, czy jakakolwiek drużyna z zachodu nie będzie się liczyła? Lakers, Suns itd. Wszyscy, którzy tankowali teraz mają sobie coś do udowodnienia, bo jak nie teraz to kiedy po tych wszystkich sporych zmianach?

 

Nie można nikogo lekceważyć, a ja osobiście gdzieś w środku przeczuwam (i szczerze chciałbym coś takiego zobaczyć), że w tym sezonie zobaczymy jakiegoś "Czarnego Konia" na zachodzie. Nie mam pojęcia kto to będzie, może Minny powróci do PO, może Suns? Who knows..

 

A Wy jeśli mielibyście wytypować wcześniej wspomnianego "Czarnego Konia" na zachodzie i wschodzie to kto, by to był biorąc pod uwagę wiedzę czysto teoretyczną i własne przeczucie? :)

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda przyszłość Minny nie wygląda dobrze, lecz po chwili namyślenia..

 

Zakładam że to literówka bo żaden klub nie jest tak napakowany młodym talentem jak właśnie Sota

 

I ja bym tak pochopnie nie wywalał Rubio bo jednak strzasznie źle się dzieje z Sotą kiedy ten młody Hiszpan się leczy... Z nim na parkiecie robią niesamowite rzeczy

 

Z nim Sota jest ortg 109,5-108,9

Bez niego 103,2-113,2

 

Dla porównania KAT z nim 108,9- 111,3

bez 103-109,5

 

Jakby nie spojrzeć facet jest dodatni po obu stronach parkietu... Potrafi podawać jak nikt w tej lidze... Nie można go odpuszczać w obronie bo choć rzucać nie potrafi to mając przestrzeń zawsze poda na punkty więc musi być mocno pilnowany niczym najlepszy strzelec.

 

Jedyna jego wada to zdrowie ale tak poza tym to czyste złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Mają młodą drużynę, ale chyba nie powiesz mi, że walka na zachodzie w tym roku powinna znacząco wzrosnąć w porównaniu do zeszłego sezonu. Mam tu na myśli, że będzie bardzo wyrównanie i tak jak to Jazz w zeszłym sezonie niesprawiedliwie moim zdaniem nie trafili do PO kosztem pojedynczych spotkań tak i tym razem zbieżność wygranych powinna się do siebie zbliżyć i kto wie.. Może z 12/15 drużyn zachodnich powalczy o ścisły udział w PO do ostatnich meczy. Na to właśnie liczę! :)

 

No i tym samym, by w tym roku na Twoim przykładzie ely Jazz nie zostali pokrzywdzeni jak to miało miejsce w sezonie 15/16..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazz zasłużyli na brak PO, tyle ile oni końcówek przegrali na własne życzenie to jakaś patologia

w pelni sie z tym zgadzam.. dlatego pewnie jj ktory jest jaki jest ale w ostatnich sekundach to wciaz jedna z najlepszych strzelb NBA.

 

hill w wilkach.. fajny podpis ale pewnie garnett idzie na emeryture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na to jakieś statsy? Bo mi się wydaje, że to wiedza podparta tym, że kiedyś tam trafił kilka gamewinerów w Hawks.

Johnson has seven buzzer-beating, game-winning shots over the past 10 seasons, easily the most in the NBA.

https://twitter.com/johnschuhmann/status/702961573372043264/photo/1

Only Joe Johnson (48.1%) has a better percentage than Rose (47.4%) in clutch situations.

Brooklyn Nets: There was nobody better than Joe Johnson in the entire league under this scenario. “Iso” Joe had ice water in his veins, shooting 11-for-15 for 73.3 percent when things got close for Brooklyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że to literówka bo żaden klub nie jest tak napakowany młodym talentem jak właśnie Sota

 

I ja bym tak pochopnie nie wywalał Rubio bo jednak strzasznie źle się dzieje z Sotą kiedy ten młody Hiszpan się leczy... Z nim na parkiecie robią niesamowite rzeczy

 

Z nim Sota jest ortg 109,5-108,9

Bez niego 103,2-113,2

 

Dla porównania KAT z nim 108,9- 111,3

bez 103-109,5

 

Jakby nie spojrzeć facet jest dodatni po obu stronach parkietu... Potrafi podawać jak nikt w tej lidze... Nie można go odpuszczać w obronie bo choć rzucać nie potrafi to mając przestrzeń zawsze poda na punkty więc musi być mocno pilnowany niczym najlepszy strzelec.

 

Jedyna jego wada to zdrowie ale tak poza tym to czyste złoto

Jego wada to ztcp to ze nie potrafi konczyc w paint. Juz ten jumper by mu odpuscili gdyby ciskal lejapy powyzej 50% z czym ma chlopak problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubio to rzadki przypadek gościa, który jest totalnym beztalenciem rzutowym, ale tak fenomenalnie kreuje i prowadzi atak, że robi z Wolves team o 2 półki wyzej.

 

Co ciekawe gość ma dopiero 26 lat , więc prime dopiero przed nim - pytanie tylko , czy przez te  ciągłe kontuzje nei skończy się znim sie na dobre zacznie. 

Wolves Dunnem świetnie uzupełnili roster. LaVine to dla mnie SG i offball dzięki rzutowi może byc bardziej przydatny + jako pierwszy do fastbreaków, a Dunn jest już na tyle ograny, że nawet jak Ricky wypadnie będzie w stanie temu zespołowi dodać jakości. 

 

Generalnei zrobili latem naprawde niezłe ruchy - nie spektakularne, ale solidne, uzupełnili luki i naprawdę powinni mocno o PO powalczyć - z jeszcze lepszym KATem, Wigginsem - pytanie tylko ja długo prowadzic ich będzie Rubio.

 

Ponoć Wolves rozmawiali równiez z Sixers na temat potencjalnych wymian, mowilo sie cos niby o Rubio - który byłby nawet OK, ale nie teraz - Simmonsa. Natomiast Dunn za Noela to nadal niezły deal dla obu stron - tzn dla Wilkow pod waunkiem, ze Ricky byłby zdrowy zdrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się powtórzę.

 

Rubio jest świetny pod względem impaktu, tylko mam wątpliwości czy we współczesnej lidze, budujesz taki zespół jak Wolves z duetem Rubio-Wiggins na obwodzie bez 3pt range, gdy Twoją pierwszą opcją w ataku jest już wysoki operujący na półdystansie i pod koszem. Rubio ma bardzo duży wpływ na grę słabych Wolves, ale pytanie brzmi czy nie będzie ograniczać Wolves-poważną drużynę w playoffach przez swój brak scoringu, rzutu, a zarazem monopolizowanie rozegrania. Zwłaszcza, że Wolves mają Dunna, duet świetnie podających wysokich i secondary playmakera LaVine'a. Inna sprawa, że sam Dunn także nie jest wymarzonym fitem do Wigginsa. 

 

Towns, przy Thibodeau, na starcie sezonu będzie ~top10 ligi, a Wolves mają szeroki skład i świetnego trenera do klepania w RS. Jeżeli KAT ma być tym kim mówi się, że ma być, to swobodnie typowałbym zdrowych Wolves do ~50-55 wygranych w przyszłym sezonie. 

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym Rubio do Portland na ławkę by zabrać piłkę z rąk McColluma :-)

 

Świetnie się ustawili z tym Dunnem jeśli on faktycznie jest tak gotowy jak wszyscy piszą. W najgorszym wypadku mają zabezpieczenie na wypadek kontuzji Rubio. A jak dobrze pójdzie to i role mogą się odwrócić i wtedy dopiero będzie miazga...

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli KAT ma być tym kim mówi się, że ma być, to swobodnie typowałbym zdrowych Wolves do ~50-55 wygranych w przyszłym sezonie. 

 

Przepraszam ile? Takie Dallas, Houston czy Portland są silniejsze. Oznacza to ze te druzyny bedą robić sezon na poziomie 60W? Bez przesady z tymi Wilkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 winów to może nie ale progres na pewno. Myślę, że powinni się kręcić wokół miejsc 7-10. Wiggins wchodzi w 3 rok gry. Warto być było pokazać ten potencjał na supergwiazdę. Towns powinien robić swoje. Do tego Thibs i reszta gawiedzi. Jeśli Sota nie powalczy chociaż o PO to zacznę wątpić w ten wielki młody potencjał tej ekipy. Czas się wziąć do wygrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, 50 winów to już przesada, ale piszesz o Dallas, Houston i Portland. Te drużyny będą walczyły o lokaty 6-8 tak myślę, no eweutnalnie o 5'tą, bo  nie sądzę, by tu pojawiła się jakaś niespodzianka w postaci TOP 4 zachodu z udziałem tych właśnie drużyn tzw. rozstawionych.

 

Houston.. Patrząc po tym co pokazali w zeszłym sezonie to nie było coś spektakularnego, choć nie mówię, że nie zagoszczą i w tym roku w PO.

 

Tak jak pisałem wcześniej. Minny, Suns, Lakers. Jeśli jedna z tych 3'ch najgorszych drużyn zachodu w zeszłym sezonie trafi do PO, co jest możliwe to będą tym "Czarnym Koniem" i zarówno media, jak i fani będą zaskoczeni. Gdyby byli to Pelsi, Nuggets, czy Kings to nie wywołałoby to takiej sensacji jak w przypadku tych trzech wspomnianych przed chwilą.

 

Timberwolves ostatni raz w PO zagościli w sezonie 03/04, gdzie ulegli dopiero w finale konferencji Jeziorowcom. Byli w dwójce najlepszych drużyn na zachodzie, a rok później koniec? Coś pękło i od tamtej pory Minny się nie podnieśli więc ich udział w PO byłby czymś naprawdę ekscytującym. Chciałbym zobaczyć ich serię z GSW. :)

 

Suns w PO grali ostatni raz w sezonie 09/10, gdzie również w finale konferencji trafili na Lakers i przegrali z nimi. Po tym przez okrągłe 6 sezonów nie widzieliśmy już Słoneczek w PostSeasonie, a szkoda..

 

Natomiast Lakers.. Po mistrzostwie w 2010 roku skończyła się era Kobe'go, Shaq'a, Gasol'a.. Skończyło się wszystko z czym Lakers byli kojarzeni. Choć przez następne 3 sezony dochodzili jednak do PO to wyniki niczym nie przypominały tych starszych. Od 3 lat nie ma nas w PO i pewnie większość z nas tęskni za serią legendarną serią Lakers vs Celtics, którą mam nadzieję, że kiedyś jeszcze zobaczymy! :smile: Nie wiem jakie są realne szansę na lokatę 7/8 przez Lakers, choć sądzę, że uderzanie w TOP 10 jest w ich zasięgu i pomału, pomału, cegiełka za cegiełką.. Za marzenia nie karają na szczęście.. :smile:

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ile? Takie Dallas, Houston czy Portland są silniejsze. Oznacza to ze te druzyny bedą robić sezon na poziomie 60W? Bez przesady z tymi Wilkami

Dallas? Rockets?

Mogę tylko powtórzyć:

- prawdopodobnie ~top10 ligi Towns.

- świetny trener do wygrywania w rundzie zasadniczej.

- underachieving w poprzednim sezonie przez słabego Mitchella.

- młodzi, baaaardzo zdolni obwodowi - trzeci, ten zwykle przełomowy, sezon u Wigginsa i LaVine'a

- szeroki skład

- mnóstwo talentu i wyrównana rotacja 

 

Z Thibsem Wolves powinni mieć ponadprzeciętną defensywę i mają mnóstwo potencjału w ofensywie. Tier wyżej niż Dallas czy Houston, a to daje zespół na ~50W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.