Skocz do zawartości

Indiana Pacers 2016/17


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę plotki o powrocie Lance'a do Indy, nie może mi zabraknąć ich tematu :)

 

Czas na miejsce dla chyba najbardziej aktywnej drużyny offseason, a dzieje się wiele i bardzo ciekawie. Na początku skończył się czas Vogela w Pacers, czego żałuję. Nowym trenerem Nate McMillan. Później zaczęła się zabawa transferowa... 

 

W trójstronnej wymianie do Jazz poleciał bardzo lubiany przeze mnie G.Hill. Wielka szkoda. Pocieszeniem jest to, że trafił do Jazz oraz to, co pozyskali w zamian - Jeff Teague to upgrade w ataku, nie ma się co oszukiwać. Ogólnie na plus. Szkoda, że nie udało się wypchnąć Ellisa zamiast Hilla, ale trzeba się z tym pogodzić i kombinować dalej. 

 

Drugi trade i kolejny, moim zdaniem, wygrany przez Birda. T.Young przychodzi za pick #20. Świetna wymiana. Z tym pickiem nie było szans na wybranie kogoś pokroju Younga, a już na bank nikogo, kto da drużynie tyle z miejsca. 

 

Podpisali też Big Ala za dobrą kasę - 30/3. Moim zdaniem akurat do Pacers dobrze pasuje, będzie odpowiednio otoczony. Al będzie zastępstwem odchodzącego Mahinmi'ego, który dostał wolną rękę po pobraniu Jeffersona.

 

Poza Mahinmim (64/4 z Wizards) odszedł też S.Hill - do Pelicans, gruba umowa 52/4.

 

Słychać głosy, że wycinanie rodziny Hillów skończy się na George'u i Solomonie. Jordan Hill może zostanie. Dobra opcja na ławkę i liczę, że nie odejdzie. 

 

Dziś pojawiło się info o pozyskaniu J.Evansa z Mavs. Jakaś tam dodatkowa opcja na ławce będzie, chociaż ten ruch mnie za mocno nie eksajtuje.

 

Teague-Ellis-George-Young-Jefferson wygląda nieźle przed kompletowaniem ławki. Turner raczej jako rezerwowy, chociaż liczę na jego grube minuty zarówno z Youngiem, jak i Jeffersonem. Lance też ładnie by się tutaj wpasował, bo ławka jest biedna, a on sam otwiera sporo możliwości rotacji. Ogólnie jest kilku gości mogących grać na różnych pozycjach i Stephenson powinien się ładnie wpasować. Trzymam kciuki za jego kontrakt, sprawdzając nawet przed chwilą, czy nie podpisał gdzieś indziej w czasie pisania wiadomości. 

 

Słychać plotki o zainteresowaniu Gayem, są jakieś o pozbyciu się Ellisa, na którego pozyskanie podobno naciskają Kings. Pacers chcą spuścić Stuckeya. 

 

Żadnych ankiet nie dodaję, bo irytują mnie w tematach drużynowych. 

 

Najważniejsze, żeby Turner był dobrze ogrywany. Na wygłaszanie oczekiwań przyjdzie czas po zamknięciu składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słychać plotki o zainteresowaniu Gayem, są jakieś o pozbyciu się Ellisa, na którego pozyskanie podobno naciskają Kings. Pacers chcą spuścić Stuckeya. 

 

 

Naciskają żeby raczej pozbyć się Gay'a... gościu gra w kratkę w ataku a do tego jest dziurą w obronie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jefferson tam jest zbędny - scoring w 2nd unit? Opcja na low post w HCO gdy masz Teague'a, George'a i Ellisa/jakiegoś sensownego obwodowego po którego uderzać mają Pacers?

 

Na ten moment Indiana to najpoważniejszy obok Cavs kandydat do ECF.

Opcja na low post, gdy nie masz żadnej opcji na low post. Jefferson to jedyny taki gracz w Pacers, na wysokim poziomie i w dodatku za w sumie śmieszne pieniądze.

 

Zgadzam się z ostatnim zdaniem. Nie chciałem pisać o oczekiwaniach, ale po cichu na to liczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrakt Ala to majstersztyk. 30/3 w dzisiejszych czasach brzmi jak rabunek na emerytce. 

 

Ciekawi mnie co Jeff zrobi po sezonie. No i George w formie. Mniam mniam. 

 

Chyba wyjątkowo w tym roku wschód będzie ciekawszy od zachodu.

 

CLE, TOR, IND, BOS. Będzie co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja na low post, gdy nie masz żadnej opcji na low post. Jefferson to jedyny taki gracz w Pacers, na wysokim poziomie i w dodatku za w sumie śmieszne pieniądze.

To opcja na low post jest na pewno koniecznym elementem efektywnej ofensywy? Bo ja tam widzę gracza który będzie robić za 3-4 opcję w ataku (już zakładając go jako startera), nie jest przesadnie w zdobywaniu punktów efektywny, za to potrzebuje konkretnego wpasowania w ofensywę i poza tym scoringiem nie jest w tej ofensywie przydatny. Już nie wspominając o tym, że Jefferson broni na wiadomym poziomie, więc ten bilans po obu stronach parkietu jest mocno uśredniony.

 

Wiadomo, że Pacers szukają talentu ofensywnego dla lepszego zbalansowania gry, problem polega na tym, że obecny Jefferson nawet na poziomie regulara jest ~non-factorem jeżeli chodzi o impakt po obu stronach parkietu, a w playoffach przy pierwszym sensownym przeciwniku robisz wszystko, żeby ograniczyć jego minuty.

 

MacMillan może być świetny w HCO i Pacers w przyszłym roku mogą zanotować znaczny progres w ofensywie (to może być bardzo ciekawe z perspektywy oceny MacMillana - byłego członka sztabu Vogela), ale jeżeli w S5 znaleźć mają się Teague, Ellis i Jefferson, to ja zacząłbym się martwić, czy czasem Indiana nie zgubi swojej tożsamości która legitymizowała postrzeganie ich jako ''niebezpiecznych'' w playoffach, czyli jakości w defensywie.

 

Turner w przyszłym sezonie będzie lepszy niż Jefferson.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrakt Ala to majstersztyk. 30/3 w dzisiejszych czasach brzmi jak rabunek na emerytce.

dobrze dobrane tylko slowo emerytce, Jefferson po szumnym gadaniu sprzed sezonu o tym jak rozumie potrzeby druzyny i schudnie i zacznie bronic (gral fenomenalnie w ataku) zostal zlapany na ziole i stracil z tego co pamietam role startera

 

w obronie jak byl jest takim szkodnikiem ze nie wiem czy warto nawet nim grac w nowej erze koszykowki

 

nie wiem co robi Bird, wymienia dobrego trenera na slabego, mowil rok temu ze beda grac up tempo, pozbyl sie Hibberta chcial Georgea na 4, a teraz podpisuje kloca numer 2 w lidze (1 Perkins) nie kumam jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF jako pierwszy zwrócił tu uwagę na problem obrony. Już wczoraj miałem o tym pisać, ale zasnąłem w międzyczasie. Sukces Indiany opierał się na przezajebistej defensywie. Tymczasem podliczmy bilans:

 

Frank Vogel (jeden z lepszych def trenerów ligi) ---> Nate McMillan;

George Hill ---> Jeff Teague (downgrade pod względem defensywy i rozciąganie gry);

Ian Mahinmi ---> Al Jefferson (chyba nie trzeba tłumaczyć kwestii def.);

 

Indiana zaliczyła spoko offseason pod tym względem, że nikogo nie przepłacili, nie wpieprzyli się w długoterminowe wysokie umowy, ale downgrade defensywny jest niesamowity. Piątce Teague-Ellis-PG13-Tadd-BigAl nawet Philly powinna nastukać ze 115 punktów. Co więcej spacing wygląda nieszałowo. Turner wydaje się tu pewniakiem do S5 bo ma potencjał na strech 5 i broni obręczy jako jedyny w tej ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Bird liczy że PG będzie jeszcze większą bestią w D a i wie coś o Tadku o czym my nie wiemy...

 

Poza tymm Jeffy ma CY.

 

Dorastam powoli do jakiegoś zakładu. Że top 4, lub SECF.

 

Choć znając życie, założę się jak w zeszłym roku a Ci do PO nie wejdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Bird chyba postanowił zmienić punkt cięzkości w drużynie z defensywy przemieszcza go na offens.

Tak to może wyglądać

 

czy to dobra decyzja to inna sprawa, wg mnie nie ale to Bird jest najlepszym graczo-trenero-menedzerem w historii tej ligi a nie ja więc może znowu wyjść na jego :tongue:

 

 

w sumie chciałbym by raz jeszcze nas wszystkich oszukał :D

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na samym starcie meczu ok. 15 minutowe opóźnienie ze względu na niedziałające zegary. :grin: Mecz już trwa, a zegary wciąż nie wyświetlają czasu.

 

jJNOxUr.png

 

3xlOHIu.jpg

 

 

P.S. Wypadałoby zmienić nazwę z 20016/17 na 2016/17 matek :grin:

 

Edit: Dzięki P_M za zmianę. :)

Edytowane przez Raven2156
Zmieniony tytuł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

PG13 w obecnej formie wydaje się być daleki od all-NBA, co ograniczy nieco przewagę Pacers (zasada supermaxa).

Czyli jego forma jest dla Indy podwójnym problemem ;)

Ale ta zasada mówi że trzeba być w dwóch sezonach z trzech poprzedzających extension więc jeśli za rok wejdzie to nadał się łapie

 

Inna sprawa ze w tym sezonie mam mieszane uczucia co do niego. Niby jest efektywny ale jakoś tak zszarzał. Bardzo rzadko widze mecze w których on robi zryw i ciagnie drużynę do wygranej w meczu który wymyka się Pacers z rąk

 

Wschód dla mnie jest niesamowicie słaby w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że do 6 letniego extension supermaxa dla wygasających w 2k18 liczą się sezony '15 '16 i '17 (gdzie PG13 był raz w allnba, a teraz raczej nie będzie 2)?

Liczą sie trzy ostatnie sezony w któych musisz być

albo MVP

albo DPOY

albo dwukrotnie w ALL-nba

nie ma znaczenia czy pod rząd czy podzielone więc brak tego roku nie przekreśla szans Indiany a super maxa

a już w sumie jeden udział chyba daje ci provision dla pięcioletniego maxa i możesz dać 5 lat  zaczynające się od wyższej kasy niż normalnie dlatego jeśli Hayward co jest prawdopodobne będzie w All nba to Boston będzie miał ciut za mało kasy by go podpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W all white nba, gdzie zabraknie miejsca dla Brona, Giannisa, Butlera, Duranta. .

 

GH jest zajebisty ale nie róbmy z tego forum Onetu

PRzecież NBA już dawno nie trzyma się sztywno pozycji

Nie zdzwię sie jak pierwsza piątka to będzie

 

RW-Harden-LeBron-Durant -Giannis

Skoro rok temu George się załapał do trzeciej piątki to widzę prawdopodobieństwo że Hayward też się może załapać do trzeicej piatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzecież NBA już dawno nie trzyma się sztywno pozycji

Nie zdzwię sie jak pierwsza piątka to będzie

 

RW-Harden-LeBron-Durant -Giannis

 

Skoro rok temu George się załapał do trzeciej piątki to widzę prawdopodobieństwo że Hayward też się może załapać do trzeicej piatki

Raczej nie....

 

Westbrook-Harden-lbj-durant-cousins

Curry-derozan-giannis-leonard-gasol

Thomas-lowry-butler-love-gobert

 

Dla mnie Gordon zlapalby sie dopiero w kolejnej piatce, a na pewno kogos pominalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.