Skocz do zawartości

Brexit


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze Brytole strzelili sobie samobója

 

1 - To o czym pisał Ignazz i co jest prawie pewne --- dużo central europejskich i część instytucji finansowych wyniesie sie z Londynu bo poza UE nie ma to sensu i prawnie nie moze być

2 - Jeśli UE podpiszę umowę z USA to z automatu nie obejmuje on UK i ci muszą zaczynać od zera wiec dostaną kolejny kop

3- zobowiązali sie dać duże pieniądze na Szkocje

4 - dużo firm przerzuci swoje inwestycje planowane do Europy bo bycie poza UE będzie szkodzic przepływie towarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wiem. Akurat serce Londynu i w ogóle całej Anglii teraz, w związku z ich biedą w zakresie przemysłu jest City a więc rynek kapitałowy. Niemal całe nowe prawo rynku kapitałowego UE było wzorowane na regulacjach (też miękkich tworzonych przez FCA) z UK i to oni głównie to prawo tworzyli/pisali. Nie wierzę, że chociażby w tym zakresie nie została bardzo ścisła współpraca. Po prostu oni mają to najlepiej rozwinięte i najwięcej podmiotów tam się w ten sposób finansuje. UK w tym względzie zawsze była wzorem dla kontynentalnej Europy do którego chcieliśmy się przyrównać. Więc odwracanie się od UK w tym zakresie było strzałem w stopę DLA EUROPY KONTYNENTALNEJ.

 

Kanada i US już potwierdziły, że zawrą wszelkie umowy z UK analogiczne jak mają z UE. Więc tu tez nie stracą. 

 

Ogólnie na razie tracą głównie na ludzkiej głupocie i oparciu rynku kapitałowego w dużej mierze na emocjach. Wizja odłączenia NIR i Szkocji jest dość nieciekawa ale tutaj też jeszcze nic nie jest przesądzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wiem. Akurat serce Londynu i w ogóle całej Anglii teraz, w związku z ich biedą w zakresie przemysłu jest City a więc rynek kapitałowy. Niemal całe nowe prawo rynku kapitałowego UE było wzorowane na regulacjach (też miękkich tworzonych przez FCA) z UK i to oni głównie to prawo tworzyli/pisali. Nie wierzę, że chociażby w tym zakresie nie została bardzo ścisła współpraca. Po prostu oni mają to najlepiej rozwinięte i najwięcej podmiotów tam się w ten sposób finansuje. UK w tym względzie zawsze była wzorem dla kontynentalnej Europy do którego chcieliśmy się przyrównać. Więc odwracanie się od UK w tym zakresie było strzałem w stopę DLA EUROPY KONTYNENTALNEJ.

 

Kanada i US już potwierdziły, że zawrą wszelkie umowy z UK analogiczne jak mają z UE. Więc tu tez nie stracą. 

 

Ogólnie na razie tracą głównie na ludzkiej głupocie i oparciu rynku kapitałowego w dużej mierze na emocjach. Wizja odłączenia NIR i Szkocji jest dość nieciekawa ale tutaj też jeszcze nic nie jest przesądzone.

Ale przepisy mówią jasno że w niektórych przypadkach musisz mieć siedzibę na terenie UE a Obama powiedział że negocjacje z uk spadaja na koniec kolejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepisy mówią jasno że w niektórych przypadkach musisz mieć siedzibę na terenie UE a Obama powiedział że negocjacje z uk spadaja na koniec kolejki

 

Przepisy różnie mówią - zwykle właśnie w kwestii jednolte paszportu nie jest to tylko UE ale cały EOG. A nie wierzę żeby UK było poza EOG. 

 

A co do reszty, to tutaj są dobre kawałki na ten temat:

http://www.express.co.uk/finance/city/683117/US-and-Canada-lead-promises-to-maintain-trade-relations-with-Britain-outside-the-EU

http://www.politico.com/story/2016/06/brexit-us-britain-trade-deal-224776

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że w dokumencie, na który się ten artykuł powołuje, nie ma mowy o żadnym ultimatum. typowa propaganda z TVPiS.

 

Ale tvp info nie mówiło że w tym dokumencie jest ultimatum, tylko że ma się ono pojawić w Pradze podczas spotkania, a jego podstawą ma być ten dokument.

 

http://www.tvp.info/25939371/nasz-news-superpanstwo-zamiast-unii-europejskiej--ultimatum-francji-i-niemiec

 

No chyba, że uważasz onet za tvpis.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tvp info nie mówiło że w tym dokumencie jest ultimatum, tylko że ma się ono pojawić w Pradze podczas spotkania, a jego podstawą ma być ten dokument.

 

http://www.tvp.info/25939371/nasz-news-superpanstwo-zamiast-unii-europejskiej--ultimatum-francji-i-niemiec

 

No chyba, że uważasz onet za tvpis.

linkowany przez Koelnera art powołuje się na TVPiS i jest tam napisane: "Dziewięciostronicowy dokument zawierający ultimatum". poza tym nawet podany przez ciebie tekst zawiera przekłamania - na przykład wskaż które fragmenty tego krótkiego dokumentu stwierdzają, że państwa członkowskie nie miałby prawa do własnej armii czy służb specjalnych?

 

jeśli chcesz coś rzetelnego na ten temat zamiast siania propagandy, to tutaj jest dobry wpis: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-i-Francja-chca-reformy-UE-Armia-imigranci-strefa-euro-7420191.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linkowany przez Koelnera art powołuje się na TVPiS i jest tam napisane: "Dziewięciostronicowy dokument zawierający ultimatum". poza tym nawet podany przez ciebie tekst zawiera przekłamania - na przykład wskaż które fragmenty tego krótkiego dokumentu stwierdzają, że państwa członkowskie nie miałby prawa do własnej armii czy służb specjalnych?

 

jeśli chcesz coś rzetelnego na ten temat zamiast siania propagandy, to tutaj jest dobry wpis: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-i-Francja-chca-reformy-UE-Armia-imigranci-strefa-euro-7420191.html

 

Uwierz mi, że na ten temat przejrzałem już mniej więcej wszelkie liczące się media. Nie napisałem, że TVP info napisało obiektywnie, wytykam Ci tylko że niczym nie różnisz się od onetu/własnie tvp info mówiąc nieprawdę/przekazując ją dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówię nieprawdę? przecież odnosiłem się do linku Koelnera, który powołuje się na TVPiS? nie ma tam cytatu, który wkleiłem?

 

poza tym co z tym fragmentem o własnej armii i służbach?

 

Pisałeś przecież w kontekście tego jednego sformułowania, że to propaganda tvpis. Pokazałem Ci, że albo uważasz onet za tvpis albo napisałeś nieprawdę (obstawiam to drugie). 

 

Do reszty w artykule tvp info juz się odniosłem, ale mogę raz jeszcze (mimo, że to akurat nie ma znaczenia bo pisałes tylko o tym jednym sformułowaniu i w jego kontekście wytykałeś tvp info propagandę). Dla nie to po prostu dziennikarska interpretacja niektórych zapisów tego dokumentu. Zapewne nadinterpretacja, dokonana z wyraźnym negatywnym nastawieniem co do intencji UE. Według mnie to nadużycie co zrobili bo tego typu wywody powinny być raczej domeną polityków niż dziennikarzy.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy różnie mówią - zwykle właśnie w kwestii jednolte paszportu nie jest to tylko UE ale cały EOG. A nie wierzę żeby UK było poza EOG. 

 

A co do reszty, to tutaj są dobre kawałki na ten temat:

http://www.express.co.uk/finance/city/683117/US-and-Canada-lead-promises-to-maintain-trade-relations-with-Britain-outside-the-EU

http://www.politico.com/story/2016/06/brexit-us-britain-trade-deal-224776

Ale wiesz ,że właśnie kilka dużych banków inwestycyjnych zmeiniło prognozę dla UK i wręcz przewidują recesję w przyszłym roku

I te artykuły tylko piszą o podtrzymaniu dobrych relacji ale umowa o wolnym handlu będzie z UE podpisana a nie z UK więc UK nie będzie miało umowy o wolnym handlu z USA i dopiero mogą ją negocjować za rok --- mogą mieć podtrzymane dobre umowy handlowe ale umowy o wolnym handlu nie... A cała Europa już tak i na bank to pierdalnie w Wielką Brytanię.... To samo Kanada umowa jest z UE a nową to sobie Wielka Brytania moze negocjować nikt z automatu nie przeniesie warunków handlowych

 

Zresztą Wlk Brytania już coś blublra że oni by chcieli zachować wszelkie przywileje tzn dostęp do wspólnego rynku

 

PS UK jest tak zależna od importu że nie ma szans by toczyć wojnę handlową z Europą więc tak czy siak będą mieć niekorzystne umowy --Unia jest w tej sytuacji hegemonem i im postawi twarde warunki coś jak Norwegii czyli Norwegia akceptuje wszystkie zasady unijne bez prawa wpływania na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ,że właśnie kilka dużych banków inwestycyjnych zmeiniło prognozę dla UK i wręcz przewidują recesję w przyszłym roku

I te artykuły tylko piszą o podtrzymaniu dobrych relacji ale umowa o wolnym handlu będzie z UE podpisana a nie z UK więc UK nie będzie miało umowy o wolnym handlu z USA i dopiero mogą ją negocjować za rok --- mogą mieć podtrzymane dobre umowy handlowe ale umowy o wolnym handlu nie... A cała Europa już tak i na bank to pierdalnie w Wielką Brytanię.... To samo Kanada umowa jest z UE a nową to sobie Wielka Brytania moze negocjować nikt z automatu nie przeniesie warunków handlowych

 

Zresztą Wlk Brytania już coś blublra że oni by chcieli zachować wszelkie przywileje tzn dostęp do wspólnego rynku

 

PS UK jest tak zależna od importu że nie ma szans by toczyć wojnę handlową z Europą więc tak czy siak będą mieć niekorzystne umowy --Unia jest w tej sytuacji hegemonem i im postawi twarde warunki coś jak Norwegii czyli Norwegia akceptuje wszystkie zasady unijne bez prawa wpływania na nie

 

To wszystko gdybanie. Na koniec dnia hajs się musi zgadzać i nikt w UE czy po drugiej stronie atlantyku nie będzie tylko w celu wysłania wiadomości zawierał porozumień, przez które biznes będzie tracił. A umowę o wolnym handlu jeszcze łatwiej przecież zawrzeć bilteralnie niż z taką Unią gdzie już połowa krajów się buntuje na samo wspomnienie o niej. Nie zdziwiłbym sie gdyby to UK pierwsza podpisała takie umowy z US i Kanadą niż UE. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko gdybanie. Na koniec dnia hajs się musi zgadzać i nikt w UE czy po drugiej stronie atlantyku nie będzie tylko w celu wysłania wiadomości zawierał porozumień, przez które biznes będzie tracił. A umowę o wolnym handlu jeszcze łatwiej przecież zawrzeć bilteralnie niż z taką Unią gdzie już połowa krajów się buntuje na samo wspomnienie o niej. Nie zdziwiłbym sie gdyby to UK pierwsza podpisała takie umowy z US i Kanadą niż UE. :tongue:

Ale właśnie to Ty bardziej gdybasz bo na razie to Obama powiedział że w przypadku Brexitu pierwszeństwo ma umowa z UE a Uk spada na koniec kolejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.