Skocz do zawartości

Brexit


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Rappar pitolisz. Sprawdź sobie ile wybyło do UK po zniesieniu bana na imigrantów z Polski.

 

Do tego pitolisz po raz drugi bo dla Ciebie Szkocja to osobny kraj a tak (jeszcze) nie jest.

 

200-300 tys to w samym Lądku City siedzi...

Oficjalnie jest tam obecnie niecałe 800 tysięcy urodzonych w Polsce imigrantów. Liczonych jeszcze od 1980. W tym studentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie, legalnie, zarejestrowanych. Drugie tyle pewnie nie. Sprawdziłem. Dokładnie 857.000 z czego w Londynie 185.000. W zeszłym roku urodziło się tam 22.000 "polskich dzieci".

 

To tak samo jak mówić że w Polsce mamy tylko 10% bezrobocie bo tak podaje GUS...

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak samo jak mówić że w Polsce mamy tylko 10% bezrobocie bo tak podaje GUS...

No, pewnie mniej biorąc pod uwagę ile osób robi na czarno

 

Oficjalnie, legalnie, zarejestrowanych. Drugie tyle pewnie nie. Sprawdziłem. Dokładnie 857.000 z czego w Londynie 185.000. W zeszłym roku urodziło się tam 22.000 "polskich dzieci".

Albo ich nie ma. A jak ktoś ma polskie dzieci w UK, to mu deportacja raczej nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pewnie mniej biorąc pod uwagę ile osób robi na czarno

 

Albo ich nie ma. A jak ktoś ma polskie dzieci w UK, to mu deportacja raczej nie grozi.

 

10% zarejestrowanych. 10% którym przysługuje zasiłek dla bezrobotnych. Tych którym nie przysługuje i jeżdżą na czarno na truskawy do Holandii czy Niemiec jest dwa razy tyle i im się nawet nie opłaca i nie ma po co rejestrować...

 

Jak ktoś ma dzieci urodzone w UK to fakt - deportacja mu nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% zarejestrowanych. 10% którym przysługuje zasiłek dla bezrobotnych. Tych którym nie przysługuje i jeżdżą na czarno na truskawy do Holandii czy Niemiec jest dwa razy tyle i im się nawet nie opłaca i nie ma po co rejestrować...

 

A skąd bierzesz te szacunki?

 

Jak ktoś ma dzieci urodzone w UK to fakt - deportacja mu nie grozi.

Jak ma obywatelstwo albo 10+ lat plus pobytu w UK tym bardziej. Dlatego realnie jest to 200-300 tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie po dupie dostanie CITY. Z Londynu do Frankfurtu masowo ucieka siedziby firm. To podniesie poziom pustostanow. Prawdopodobnie przewroci wartość nieruchomości. Ruch juz teraz zamiera w branży. Mniejsze wpływy z podatków raczej nie pomogą Londynowi w walce z problemami. Tu domino będzie. Ucierpia usługi i tu strzał dostaną Polacy a nie odwrotnie...Idzie burza ale od strony innej niż piszecie przez 3 strony. Niewidzialna ręką rynku się ujawni....

A nie zasiłki i deportacje...Rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Uk juz 10 lat, chcialbym zaznaczyc ze nie wierzylem w Brexit jednak przecietny bialy brytyjczyk chcia zmiany, byl zmeczony systemem ktory wedlug nich nie dzialal.

 

2 lata od momentu aktywacji article 50 czyli pewnie 2,5 roku nic nie bedzie co pozniej nikt nie wie.

 

Exodus firm finansowych z city ?

 

Airbus juz jakis czas temu zatrzymal swoja inwestycje w okolicach Chester czekajac na wyniki referendum, teraz juz wiadomo ze nie bedzie jej dalej rozwijal.

 

Jaguar mowi o zmniejszaniu zalogi w Speke i Birmingham.

 

Podstawowe pytanie dla Brytani to  kto ja poprowadzi w nieznane, Nigel F to baran przy ktorym sp Andrzej Lepper byl mezem stanu.

 

Boris ma duze poparcie spoleczne ale tez nie wyglada jakby mial jakis plan.

 

Zyjemy w ciekawych czasach, epokowe zmiany dzieja sie na naszych oczach, dodajmy do Brexitu Trumpa i jak bardzo zmieni sie swiatw ktorym wczoraj kladlismy sie spac.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawie tutaj moze co ja o tym mysle.

Jestem w Londynie od 3 lat, pracuje i robie studia zaczynam drugi rok od pazdziernika.

Rozumiem tych ktorzy glosowali za wyjsciem.

Postawci sie na ich miejscu, nie mozecue dostax sie do lekarza albo dzieci poslac do szkoly bo nie ma miejax przez imigrantow. Do tego nie moga kontrolowac imigracji bo unia im nie pozwala.

Do rzeczy:

Brexitu sie nie spodziewalem, wczoraj nie spalem do 3 w nocy obserwujax wyniki, obudzilem sie o 6 sprawdzam i jestem w szoku, prawie 2 mln glosow wiecej za brexitem. Rynki szaleja, Cameron rezygnuje szkocja ma w planach referendum niepodleglosciowe a ja mam metlik w glowie co dalej.

O swoja sytuacje raczej sie nie martwie bo to zajmie okolo 2 lat. Jak nie zmienia praw to moge nabyx status rezydenta a pozniej starac sie o paszport. W najgorszym wypadku dostane wize studencka na ostatni rok ;)

Bardziej sie balem o finanse i moje obawy sie sprawdzily a to dopiero poczatek.

Wszystko podrozeje, poludnie europy nie bedzie juz takie tanie przez kurs funta(nie chodzi mi o tanie picie tylko serio o zwiedzanie za grosze), w city prace moze stracic podobno 3 mln ludzi przez exodus wszystkich firm zagranicznych. Malo?

Ci co krzyczeli zeby wyjsc sa bands nieodpowiedzialnych sk****synow. Farage to polityk jak korwin ktory krzyczy populistyczne hasla bo wie ze nikt na to nie pojdzie ale zawsze jest jakies poparcie i mozna doic budzet. Teraz zarty sie skonczyly i czas brac sie do roboty tylko pomyslu brak bo nie mieli zadnego, oni chyba nadal sa w szoku ze wygrali to referendum. Do tego w porannej tv zapytany przez prezenterke o to czy pieniadze ktory szly do unii pojda na nhs tak jak obiecywal(jedno z glownych hasel kampanii, nhs to tak jak nfz) powiedzial ze nie wie i nigdy nic takiego nie powiedzial, dziwie sie ze mu nie przylozyla bo byla blisko ;)

Czego najbardziej sie obawiam? Pogromow na imigrantach w mniejszych miejscowosciach i mozliwego konfliktu globalnego. Szkocja odlacza sie od anglii, unia ze szkocja ktora trwala 300 lat idzie w cholere, to samo dzieje sie z irlandia polnocna. Zostajemy z mala anglia ktora z mocarstwa robi sie druga hiszpania.

Unia sie rozpada kolejnymi exitami.

W usa wladze sprawuje trump ktory uwaza ze nato to przezytek i to rozwiazuje.

Powstaja nowe sojusze, europa jest slaba jak nigdy a rosja to tylko wykorzystuje do tego polska jest znow pozostawiona na pastwe losu.

Nie mowie ze to sie na pewno zdazy tylko taki scenariusz jest mozliwy. Moze tego brexitu tak naprawde nie byc bo referendum nie jest wiazace, to nie szwajcaria i do tego parlwment musi sie zajac ta petycja:

https://petition.parliament.uk/petitions/131215/signatures/new

Co do unii, podoba mi sie ze powiedzieli jasno: ochodzicie? Ok spierdalac jak najszybciej nie chcemy was. W koncu ktos tam ma jaja.

Samej unii nie znosze i w takiej formie jaka jest teraz i musi zostac zreformowana zeby przetrwala inaczej to runie szybciej niz myslimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł 50 jest fajny sęk w tym , że Unia zastrzegła sobie w swoim prawie że by inwestować w niektóre papiery na giełdach musisz to robić mając siedzibę w Unii a nikt nie utrzyma dwóch dużych siedzib więc przeniosą sie do Paryża i Frankfurtu.... Do tego dorzućcie że nie ma sensu mieć europejskiej centrali w Londynie skoro będziesz mieć utrudnioną komunkiacje.... A to jak wspomniał Ignazz będzie efekt domina...

 

PS A skąd się Wam biorą takie bzdury że w UK jest taki burdel że oficjalnie jest 800tys Polaków a drugie tyle nielegalnie???

Nawet w Polsce nie masz tylu nielegalnych a burdel u nas w papierach cokolwiek większy -- nie ma takich możliwości

 

W Uk jest teraz max 850 tys Polaków z czego wg Angielskich instytutó nawet 60 -70 % nie dostanie wizy bo nie spełniają wymogów nawet jeśli tam siedzą od lat bo pracują na stanowiskach któe nie wymaga żadnej wiedzy więc wiza im się nie należy

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3

 

To kto w takim razie bede pracowac na takich stanowiskach jak polacy? Anglicy? Za 7.2 na godzine brutto? Po ich trupie.

Imo masz racje, wizy dostana tylko ci co sa wykwalifikowanymi pracownikami

Na takich stanowiskach jak Polacy będą dalej pracować Polacy tylko już nie za 7.2 na godzinę ,ale za 3.6 dodatkowo bez płatnego urlopu,nadgodzin i wszelkich praw ,które przysługują brytyjskim robotnikom.,Przecież im nie chodzi o to żeby kogokolwiek wyrzucać czy deportować z UK nie zabronią także nikomu ciężko pracować od świtu do zmierzchu.,Im chodzi o to żeby przyjezdnym odebrać prawa i przywileje,które przysługują rodowitym Brytyjczykom., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nikt nie bedzie tutaj chcial pracowac i pojedxie do szkocji ktora sie odlaczy od UK albo do Irlandi. Dodajmy do tego ze duza czesc polakow moze sobie gdzie indziej pojechac robic na zmywak. Jezyk bariera nie bedzie bo uwierz mi ale wszyscy ze zmywaka mowia tutaj takim angielskim ze noz w kieszeni mi sie otwiera, holenderski niemiecki czy inny jezyk opanuja szybko i beda szczesliwi tam pracujac.

Edytowane przez tomeczeg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich stanowiskach jak Polacy będą dalej pracować Polacy tylko już nie za 7.2 na godzinę ,ale za 3.6 dodatkowo bez płatnego urlopu,nadgodzin i wszelkich praw ,które przysługują brytyjskim robotnikom.,Przecież im nie chodzi o to żeby kogokolwiek wyrzucać czy deportować z UK nie zabronią także nikomu ciężko pracować od świtu do zmierzchu.,Im chodzi o to żeby przyjezdnym odebrać prawa i przywileje,które przysługują rodowitym Brytyjczykom.,

próbuję to jakoś skomentować i niec wiem co napisać

Więc po prostu zapytam

Skąd takie wnioski? Możesz to czymś poprzeć? Anglia zmienia sie w chiny?

 

Serio ktoś wierzy że Irlandia i Szkocja się odlacza?

 

Pod prtycja o drugie referendum podpisały, podobno sporo osób opowiadajacych sie za brexitem zaskoczył wynik i się rozmyslili!

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję to jakoś skomentować i niec wiem co napisać

Więc po prostu zapytam

Skąd takie wnioski? Możesz to czymś poprzeć? Anglia zmienia sie w chiny?

 

Serio ktoś wierzy że Irlandia i Szkocja się odlacza?

 

Pod prtycja o drugie referendum podpisały, podobno sporo osób opowiadajacych sie za brexitem zaskoczył wynik i się rozmyslili!

 

Skumali się że może to im burdlu narobić :)

 

Nie bójcie się kochani! Wyjdziecie na swoje   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję to jakoś skomentować i niec wiem co napisać

Więc po prostu zapytam

Skąd takie wnioski? Możesz to czymś poprzeć? Anglia zmienia sie w chiny?

 

Serio ktoś wierzy że Irlandia i Szkocja się odlacza?

 

Pod prtycja o drugie referendum podpisały, podobno sporo osób opowiadajacych sie za brexitem zaskoczył wynik i się rozmyslili!

A to Irlandia nie jest już oddzielona od Wielkiej Brytanii??

 

Bo tam raczej o Północną nie chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.