Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

A już psioczyli na niego ze taka złotówa dusigrosz itd :P

 

Nie zmienia to faktu, że szkoda, ze w zeszłym roku nie przybył do Philly - miałby więcej minut, a my mniejszy kłopot.... Tyle że mogłoby też nie być Simmonsa.

 

Anyway - Dario ma upside na ciekawego 6th mana, zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zime to za szybko, bo pól roku grania w przypadku połowych prospectów którzy beda grali pierwsze rok w lidze nie ma sesnu 

jak coś to przegrają ten sezon jakkolwiek a jakies wieksze ruchy dopiero w lato 

jak sami stwierdzą kim chcą grać pod koszem bo wybór mają wielki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wszystko wskazuje na to, że nie Nerlens będzie pierwszym do odstrzału.

 

Ponoć nie ma go z zespołem podczas SummerLeague, nie foci sie, nie lansi z Benem, tak jak Jah , czy Joel. Trudno powiedzieć, czy zaszył się gdzieś z blantem, czy po prostu wie, że coś jest na rzeczy za sprawą agenta.

 

Martwi mnie to trochę, bo Noela bardzo lubię i koleś bardzo pasuje do współczesnej koszykówki, jako fit na C. Simmons i Okafor wymagają spooorej ilości dopasowań i odpowiednich zawodników u swojego boku. 

 

Wiem ze to SL & stuff, ale...

Ben Simmons(after 5 games)
104 ORTG
117 DRTG
13.3 PER
43% TS%

 

potwierdza to tylko, to o czym pisałem wyżej - koleś jest świetny, highlighty trzepie super, ale nie do konca działa tak, jak powinien koleś z jego talentem - wkładasz go na boisko i nagle wszystko staje się prostsze. Ciężki kawałek chleba przez kolejny sezon czeka Bretta Browna wg mnie. 

Miejmy nadzieję, że zdrowy Embiid, Sarić, Sergio i Bayless pomogą to wszystko jakos do kupy poskładac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saric w piatek podpisuje kontrakt. Wreszcie skoncza sie glupie plotki. Jeszcze tylko ktorys z centrow wyleci w wymianie i juz bede w ogole w siodmym niebie!

Nie wiem Monty co Ci się tak spieszy do tego siódmego nieba.

Cały ambaras z trejdem naszych wysokich powstał w dużej mierze dlatego, ze niby Embiid jest zdrowy, ale czy będzie zdrowy i jak będzie wyglądał - tego nikt przecież nie wie. Może być tak, że zdealujemy któregoś z naszych C - i nie będzie to raczej dla nas mega deal, a Joel połamie się za chwilę i nie będziemy mieli w składzie nawet backup C. Trade'u Joela nawet nie rozważam, bo gość ma śmiesznie niskie trade value.

 

Saric podwójnie komplikuje sprawę, ale jesli będzie trafial z dystansu to otwiera Simmonsowi minuty na SF, gdzie tych minut trochę jest

Embiid/Sarić/Simmons ,Noel/Saric/Simmons wyglada bardzo wporzo , natomiast lineup Okafor/Sarić/Simmons - jest koszmarny w D, ale tez moze uczyc Okafora odpowiedzialmnosci za zespol w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Monty co Ci się tak spieszy do tego siódmego nieba.

Cały ambaras z trejdem naszych wysokich powstał w dużej mierze dlatego, ze niby Embiid jest zdrowy, ale czy będzie zdrowy i jak będzie wyglądał - tego nikt przecież nie wie. Może być tak, że zdealujemy któregoś z naszych C - i nie będzie to raczej dla nas mega deal, a Joel połamie się za chwilę i nie będziemy mieli w składzie nawet backup C. Trade'u Joela nawet nie rozważam, bo gość ma śmiesznie niskie trade value.

 

Saric podwójnie komplikuje sprawę, ale jesli będzie trafial z dystansu to otwiera Simmonsowi minuty na SF, gdzie tych minut trochę jest

Embiid/Sarić/Simmons ,Noel/Saric/Simmons wyglada bardzo wporzo , natomiast lineup Okafor/Sarić/Simmons - jest koszmarny w D, ale tez moze uczyc Okafora odpowiedzialmnosci za zespol w obronie.

 

Bo wierzę w Embiida, że będzie zdrowy. I nawet jak będzie, to i tak przez następne lata cały czas będzie obawa, że w każdej chwili się połamie. To ile można z takiej obawy trzymać dwóch back-upów? Trzeba zaryzykować.

 

Poza tym:

A. nie widzę szansy na taki skład pod koszem w sezonie - pisałem o tym na Sixers.pl.

B.mam obawy odnośnie Noela na PF, bo wiecznie mówił, że to nie jego pozycja i źle się tam czuje, co pokazał poprzedni sezon - nie tylko z powodu złego fitu z Okaforem.

 

Tak jak napisał Kucio powyżej, pozbyłbym się Okafora, a jakiś center na backup, co w razie potrzeby będzie grał ogony (których ani Okafor ani Noel nie jest wart) zawsze się znajdzie.

Edytowane przez Monty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam wrażenie, że ten Okafor odbija Wam się czkawką. 

 

Joel + Noel to jest combo, które powinno tworzyć trzon zespołu.

 

Okafor ma wartość więc dostaniecie za niego jakiś asset, który możecie przekuć na bardziej potrzebny element.

 

 

Jak dla mnie to wszyscy wiedzą że to jest najlepsza dwójka ale nikt nie chce Okafora za cene która dyktują Sixers

 

on jest bardzo kiepskim fitem do wiekszości druzyn nba, zobacz ile dostał Al Jefferson do którego jest porównywalny - Jahil będzie miał mega cięzko w tej lidze

 

poza tym 76 zrobiły błąd z wyborem Okafora i to pomału będzie do nich dochodzić

 

Propsy dla Saricia jak podpisze, bo finansowo mu się to specjalnie nie opłaci. Choć może lepszy wróbel dziś niż szansa na gołębia za rok.

dokładnie, bałem się że poleci na kasę i zleje ich w tym roku ale dotrzymał słowa i się postawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** widzę, że ludzie to lubią popadać w skrajności.

 

Sam nie jestem największym fanem Okafora, ale ludzie - koleś ma 20 lat i już stawia sie na nim krzyżyk i widzi tylko jego ograniczenia i czego to nie przeskoczy.

 

Koleś w zeszłym roku grał w skrajnie niesprzyjających sobie warunkach, a i tak miewał momenty dobrej gry, rozwinął swoją grę przodem do kosza. Uważam, że głupotą byloby pozbywanie się go już teraz - na siłę. Dajmy mu pograć trochę w prawdzieym NBA teamie - gorzej niż w sezonie debiutanckim nie będzie. 

 

Z tego co widziałem Jah schudł, powinno mu to poprawić mobilność, a co za tym idzie trochę i ruch w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też (jeszcze) żaden argument - gość jest młody był c***owy sezon, dostawali w dupe , dostał duzo kasy i go poniosło.

 

Ja jestem zwolenniekiem cierpliwego podejscia. Zobaczmy które lineupy będą najlepsze, kto z kim będzie miał chemię na parkiecie i poza nim, które lineupy będą miały dobre +/-  i kto ma najwiecej potencjału do budowania wokół niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie JO do Big Ala z jednej strony ma sens, ale ważne, żeby osoby stawiające między nimi znak równości, zwróciły uwagę na różnicę wymiarów. Okafor jest dłuższy, ma sporo większy wingspan. To ważne. 

 

Ja tam w niego wierzę. I wierzę, że w dobrze ustawionym zespole mieliby z niego sporą radość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że mam niezłą zagwozdkę co do tego kogo trejdować, po przyjsciu Saricia ukaładam lineupy i wychodzi mi tak:

Z Simmonsem na PF:

Embiid/Simmons - GIT po obu stronach

Noel/Simmons - bardzo dobrze po obu stronach (Noel powinien przy Simmonsie odżyc i w ataku i w D)

Okafor/Simmons - nieźle w ataku (choc cienko ze spacingiem), fatalnie w obronie (chyba że Brett mowi JO albo bronisz obreczy albo nie dostajesz piłki w post o JO uczy się bronic)

Z Sariciem na PF: (niezbyt widzę go na SF)

Embiid/Sarić/Simmons - gitara

Noel/Sarić/Simmons - brakuje trochę KG, ale swoją mobilnoscią Nerlens powinien asekurować wiekszosc akcji

Okafor/Sarić/Simmons - potencjalnie bardzo ciekawie wyglada atak, a szczegolnie ball movement, ale przewiduję DRTG na poziomie 150 w takim zestawieniu...

 

Na tą chwilę ewidentnie nie gra tutaj Okafor.

 

Nie wiem też jak Brett widzi niskich - podpisaliśmy Hendersona, Rodrigueza i Baylessa - który będzie rezerwowym??

 

W takim układzie spróbujmy wcisnąc Okafora na ławkę i zbudować mu optymalny lineup 2nd unitowy do punkotwania:

Okafor/Covington/Luwawu/Sergio/Bayless , Okafor/Grant/Covington/Henderson/Sergio , a może Okafor/Holmes/Covington/Henderson/Bayless?

Czy Holmes wobec takiego bogactwa pod koszem utrzyma się w zespole ? Uważam ze na koniec ławki warto miec tak uniwersalnego gracza, ktory przynajmniej nie będzie narzekał na minuty. 

 

Oczywiście jeśli Embiid będzie powoli wprowadzany to można próbować Big Jah na PF i wtedy Embiid/Okafor/Covington/Henderson/Bayless np. - wygląda to relatywnie OK w obronie (z Biidem jak anchorem łatającym Okafora) i względnie w ataku (Biid moze robic za strech 5 w ataku w razie potrzeby) 

 

Tyle że nie widzę Okafora ganiającego za strech four na obwodzie... Z drugiej strony taki lineup powienien robić rywalom miazgę na deskach.

 

Jakby nie patrzeć to wychodzi na to, że to Jahlil najmniej do tego teamu pasuje, ale to Noelowi latem trzeba dać kontrakt, a Noel to mimo wszystko tylko gość z potencjałem na top5 obrońcow obręczy w lidze, Okafor to gość, który może seryjnie punktować w 1na1 - a takich ceni się przecież bardziej i są trudniejsi do znalezienia. Tyle że Jahlil na dziś koliduje mocno z wydaje sie najwiekszym gwiazdorem zespołu - Simmonsem - i może być tutaj zgrzyt.

 

Życzyłbym sobie, żeby wszystkich pogodził Embiid - żeby wszedł i z miejsca zaczął trzepać 15/8/3 na fajnej skutecznosci po 30mpg + oborna jak KAT, czy Porzi rok temu. Jakże lżej by wówczas nam było na sercu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wyjść z podziwu, jak czytam wpisy dot. Embiida. Oczekujesz od niego, że będzie dodatnim graczem po obu stronach, prawie Noelem w obronie i prawie Okaforem w ataku... 

 

A tak po prawdzie, to gość ma bardzo długą przerwę od gry (a i wcześniej wiele nie grał), może nie mieć czucia w obronie, brak ogrania w ataku, braki kondycyjne, będzie wychodził brak gry na jakimkolwiek poziomie. Trzeba do niego podchodzić ostrożnie, a już na bank nie oczekiwać od niego czegoś więcej, niż dających nadzieję 15-18 minut na mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie, czy Embiid będzie grał 10 min czy 30 to jestem przekonany, że swojej 'specyfiki' nie zatracił - koleś ma dobrze ponad 7 stóp - jest naturalnie świetnym shotblockerem, a do tego dochodzą instynkty i timing ktory ma świetny m.in dzięki grze w siatkę. Tego raczej się nie traci, może miec problemy z help D , obroną picków, pracą na nogach - ale gość jest raczej 'naturalny' nie spodziewam się, żeby był w tych aspektach gorszy od Okafora

 

Rzut to jedna z nielicznych rzeczy, które przez te 2 lata mógł w miarę poćwiczyć, a to właśnie rzut determinuje pasowanie lub niepasowanie w ataku do pozostałych zawodnikow. Nie twierdzę, że Joel będzie dodatni po obu stronach - uwazam, ze ma dużą szasnę dobrze wpływać na piątki w których będzie wystepował.

 

Jeżeli sie jakoś szybko nie posypie to wierzę, że po 2 miesiącach gry będzie już parę ochów i achów odnośnie jego gry, a czy się posypie to juz inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@julius

 

zauważyłem, że lekko Simmonsa skrytykowałeś za SL.

 

wg mnie - niesłusznie, bo :

a]  od końca sezonu w LSU nie grał w kosza. 4 miesiące pauzował, b] w tym czasie zdobył 8,5 kg muskulatury,  c] w pierwszym meczu SL, vs Celtics, złapał kontuzję stawu skokowego

 

ergo :

grał zardzewiały - jak chodzi o timing, czucie gry, rytm, co czasami wychodziło na jaw; grał z nowym ciałem, do którego dopiero się przyzwyczaja; a na dodatek od początku musiała mu dokuczać podkręcona kostka

 

dlatego, ja bym go specjalnie nie krytykował. Gdyby nie te 4-mce przerwy i 8 kilo więcej, to tej SL pewnie by nie zaszczycił, bo czego mógłby się tam nauczyć ?

 

wg mnie, ważne jest to, co zaprezentował, a pokazał rzeczy unikalne. 208 cm, ponad 113 kg, handling, wizja, przegląd pola, setting, decyzje, post up game, atak kozłem, zbiórka i dynamika w szybkim ataku. Jesli chcesz kogoś, kto "czyni łatwiejszym grę dla wszystkich', to Simmons taki będzie. 

 

co do tego, kto zostanie, a kto odejdzie, to wg mnie wszystko zależy od tego, kom,u będzie po drodze z Benem. a jako że Ben lubi biegać, lubi szybki atak i lubi ruch na połowie, wymiennośc pozycji, to najwięcej szans dałbym Noelowi, który przyda się na deskach, jako uruchamiający kontry i rim protector.

 

Jahlila Okafora mogą puścić za jakieś ciekawe pomysły na shooting guard. Embiid najpewniej znów się kontuzjuje, choć dalibóg nie życzę mu tego.

 

a poza tym, stawiam 10 do 1, że Sixers będą chcieli ten sezon wysoko przegrać, aczkolwiek paradoksalnie przydarzy im się to, jesli będą się zachowywać racjonalnie i rozumnie. Rozegrają Simmonsa, dadzą mu spokojny rok bez presji na wyniki, przetestują resztę talentów pod kątem przydatności w długoterminowym projekcie, ustawią priorytety, sprawdzą czy Luwawu to jest naprawdę przyszłość na small F, czy robi postępy w rzucaniu piłki zza linii,  i czy american/NBA lifestyle, to coś dla niego, a latem bedą chcieli złapać drugą srokę za ogon, czyli wyciągnąc w drafcie jakąs 1st option, wg mnie Jayson Tatum pasowałby idealnie i mieliby wiele problemów z głowy przyjmując go na pokład. I to nie będzie żadne "tankowanie" tym razem ;]

 

tak czy owak, wg mnie Sixers pójdą w stronę budowania dynamicznej drużyny wokół Simmonsa, sprzedadzą środkowych, zapolują na top3 pick w następnym drafcie, i oby znaleźli jakiegoś poważnego trenera z autorytetem, który odbuduje tam kulturę sportową i mentalną, jak to Stan Van Gundy robi w Detroit Pistons. 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.