Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zjebali, bo bylo wiadomo ze nie dasz rady ta trojka grac na jednej pozycji i to sie sprawdza. Mogli szukac wymiany, ale branie Okafora do Hansa i Noela to imo nie byl najlepszy ruch...

Tak, ale nie było pewności czy wróci Embiid.

Najpierw Sixers zaryzykowali z Embiidem, potem z Okaforem - ryzyko z Joelem było paradoksalnei dużo większe, bo Jah wydawał sie dobrym bezpiecznym pickiem - wystarczyło w razie czego wymienić tylko Noela (który był wówczas najjaśniejszym punktem Philly) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to BMF na forum najwcześniej docenił talent Porzingisa i nie przecenił Okafora, niemniej w dniu draftu jeśli sklerozy nie mam, był zadowolony z tego, że wybór padł na Okafora.

 

Dziś wiemy, że najpóźniej z 3ką (tak wciąż wierzę w D'Angelo bardzo) powinien picknięty być Kristaps, ale to trochę rewizjonizm ;-)

Nie znamy dokładnie zachwycających ponoć woroutów Porzingisa sprzed draftu 2015.

Na pewno Hinkie pluje sobie w brodę do dziś za to.

 

 

Trio Joel-Noel-Kristaps pod koszem wyglądałoby imponująco...

Ale Simmonsa/Ingrama raczej by nie mieli ;>

No nie do końca bo pierwszym i jedynym który się jarał Porzingisem był

 

Porzingis dysponuje bardzo dobrym rzutem za 3 jak na wysokiego (45%) dlatego przy Cousinsie, ktory miałby deski ten pierwszy rozciągałby wysokich przeciwnej ekipy na obwód. Do tego jest strasznie szybki. Z drugiej strony WCS, ktory nie jest dobry ofensywnie też sprawdziłby sie koło Cousinsa zapewniając dobrą obrone, zbiórki i bloki.Dwóch chłopakow z Kentucky pod koszem ? W sumie czemu nie :smile:

 

Dopiero jak on wrzucił workout KP z Las Vega i ludzie zaczęli wrzucać wpis Steina że facet rozwalił system i wszyscy bez wyjątku się zajarali do tego stopnia że Lakers chce go brać z dwójką to kilka osób pisalo o zaletach KP ale ogólny klimat był taki

 

 

 

 

Szczerze, to załaszczyłem, jak przeczytałem że ktoś w top3 ma taki pomysł...

 

Dopiero potem dotarło do mnie, że to Hinkie :grin:

 

Mam nadzieję, że to zasłona dymna, albo ktoś próbuje rozkminić, co kontrowersyjnego zrobi nasz GM.

 

Jak będzie miał do wyboru Russella/Mudiaya/Okafora/Townsa i weźmie Porzingisa to chyba sobie zrobię przerwę od NBA...

Gwoli sprawiedliwości Okaforem jarali się wtedy prawie wszyscy i chyba jeden MAtek pisał że Embiid-Okafor to fatalny fit i to nie będzie funkcjonować ale Okafor to miał być bestia.. Porównanie do Big Ala to była obraza dla Jahilla. Miał byc pewniakiem do 20 ppg i rozwalenia każdego centra . A i w obronie miał się podciągnąć. Właściwie to ach i och . OCzywiście KAT był lepszym fitem do Soty i to większosć pisała i dlatego go brali. Niemniej wiadomo że teraz wybór trzeciego centra był zły. Ale takim samym ryzykiem byłoby branie KP który był centrem więc wchodził w rachubę Mudiay a to byłaby jeszcze większa katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tym Okaforem to nie było tak Szanowni Koledzy, że po prostu biorą tego kto zostanie z trójki KAT/DAR/Okafor a kto to będzie to im generalnie latało? Pamiętam zresztą ( choć mi się nie chce odgrzebywać ) że nawet tutaj na forum pisane było że tych trzech, długo, długo nic i później mooooże Mudiay a Okafor i tak na trejd miał lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla Sixers. Cała Philadelpha + rodzina, zwierzęta domowe i sąsiedzi Juliusa oraz innych polskich fanów Sixers modliły się o Russella i bluzgały po picku Lakers.

 

No Lakersi też bluzgają teraz.

 

Raz, że mając Okafora pewnie by tyle szmalu teraz Mozgovowi nie dali, dwa, nie było by afery z nagrywaniem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to jest post dotyczący ewentualnego wyboru około 5-6 picku, nic specjalnego (bo tak przed draftem większość KP typowała). Natomiast BMF prawidłowo ocenił jego zalety i upside wtedy, ja z tego co pamiętam pisałem, że mimo iż jak wszystko bdb się potoczy może zostać najlepszym graczem draftu, to nie brałbym go w top3 ze względu na bust alert. 

 

Totalnie nie doceniłem jego ówczesnych umiejętności.

 

No ale BMF pisał to miesiac później jak Wielo wrzucił workout KP z Las Vegas . Ale i tak to nic przy opisie Okafora. Sorki BMF to nic personalnego absolutnie żaden atak

Właściwie Okafor miał najmniejsze ryzyko skopania - właściwie to kilka osób pojechało po mnie jak pisałem że Okafor jak dla mnei nie ma windy wystarczającej by robić regularne wsady , że jest mało dynamiczny itp. Jahill był dla większości pewniakiem do TOP 3 i potem długo długo nic. Tzn zasadniczo poza chyba dwoma userami było KAT absolutnie pewniak do nr 1 potem było tylko czy Lakers weźmie Okafora czy Russella a Phila bierze tego który im zostanie. A potem to już miało być róznie. Łącznie z pewniakiem WCS jako nr 4 czy Winslowem

 

Ja sam dopóki nei widziałem workoutu KP w Las Vegas to uważałem że to taki wynalazek . Tam już nie było wątpliwości. Facet ma niewiarygodnie ułożoną dłoń do rzutu. Instynkt w obronie itp. Ale nawet wtedy duża część pisała że to będzie new Bargnani.

 

Realnie patrząc Hinkie bał się ryzyka poszedł w pewniaka - zawiódł go nos bo to że spece wiedzieli że KP jest lepszy to nie było wątpliwości . Tak jak GM Blazers po workoucie Duranta powiedział że facet koszykarsko zjada ODena w kazdym aspekcie no ale Oden to Oden - to pewniak do dominacji itp. Czasem tak jest że spece widzą i nie mają wątpliwości a potem wybierają tak jak im sondaże podają .

 

Stąd Curry poszedł z nr 7 bo za stary ( coś jak Ty teraz piszesz o Hieldzie pewnie to samo byś pisał o Stefku w 2009 że ma 167 lat ) George z 10 , Lillard z nr 6 ( ciągle słyszałem że w jego wieku to Rose był MVP więc to żaden prospekt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem, że choćby Porzi nie miał byś nowym Bargsem a Pau Gasol meets Dirk Nowitzki to nie chce go u siebie i dajcie mi Russella - pamiętam to jak dziś i kto wie czy z tym Gasol meets Dirk nie wykrakałem... podobnie jak nie za bardzo widzialem Jah we wspołczesnej koszykówce , a szczególnie w obronie, ale nie spodziewałem się, ze może być tak c***owo, bo a ataku zwiększał range, a w tym roku co by nie mówić w obronie jest ciut lepiej.

Tyle, że ewidentnie nie radzi sobie grając z Joelem, ani z ławki - może nie doszedł jeszcze do formy po urazie? Może wystarczy mu wstawić na PF ibakę, a na G jakiegoś ballhandlera z trójką i będzie gitara ? Nie wiem, ale póki co gość leży.

 

Też Też się jaralem Okaforem ale mając Noela i z z tyłu głowy Joela to był głupi ruch. Teoretycznie najpewniejszy Puck Hinkiego ale na dziś najbardziej skopany. Wiem że to pi****lenie ale spokojnie mogli brać kogoś z duetu Winslow/Johnson. Gorzej na tym by nie wyszli

Okafor dawał dużo większy upside zespołowi i wydawał sie duzo warościowszym elementem wymian. Wkurwiłbym sie duzo bardziej, gdybysmy brali Winslowa, czy Johnosna... Takiego talentu nie odpuszcza się dla FITu.

 

Czy gdyby nie wrócił Embiid, a Jah dostawałby fulltime minuty i roster pod siebie też tak kiepsko by wyglądał ? Trudno powiedzieć na ile to kwestia jego głowy, na ile formy po kontuzji (patrz Jokić z początku sezonu, a dziś), na ile tego że jest po prostu cienki... To wciąż dzieciak, który z dominatora stał się nagle głównym winowajcą całego zamieszania, za to Joel spija całą śmietankę i dostaje hype. 

 

Może Jah potrzebuje po prostu nowego startu w lepszym środowisku? Ja tam widziałbym go np. w Portland, którzy z Lillardem i McCollumem na obwodzie miałby duzo więcej miejsca do gry. Potencjalne miejsca dla neigo to Pels, Mavs (tam wszystko buduje się od nowa) , czy Charlotte - działali z Big Alem, z Okaforem tez powinni dać radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo broniłem też Okafora. 

​a Porzingisa mocno broniłem i lansowałem, bo kolesiowi dostawało się za bycie białym Europejczykiem - wszystkie lepsze reporty na jego temat wskazywały już dobrą obronę w Europie czy to, jak walecznym jest zawodnikiem. a że koleś świetnie rzuca, to wiadomo było, że nie będzie żadnym bustem. nie było tu nic odkrywczego czy godnego odnotowania, po prostu dobry research. a, jak już wspominałem, tym reportom (+ temu co oglądnę niekiedy) po prostu bardzo ufam, ci ludzie mają niewyobrażalnie większą wiedzę od nas na temat tych zawodników.

​ale może nie przesadzajcie tak znowu z tym Okaforem w drugą stronę, koleś jeszcze znajdzie swoje miejsce w NBA. warto też pamiętać, w jakiej sytuacji byli Sixers w 2015 roku jeżeli chodzi o Embiida/ofensywny talent, choć niewątpliwie jego wybór był błędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january

A ja nie pisałem nic . i nadal nie pisze ze pisałem.

No dla scoutow nie bylo. Dla GM. Wtedy bylo mnóstwo info ze facet zrobił ogromne wrażenie i ze jest najlepszym prospektem.

Ely, ale takie info idzie co roku o jakims białasie. Milicicia przed Anthonym i Wadem Pistons nie wzięli przecież za ładne oczy, tylko ze względu na scoutingi. A potem ośmieszasz się biorąc przysłowiowego Bargnaniego zamiast Ala Jeffersona 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​ale może nie przesadzajcie tak znowu z tym Okaforem w drugą stronę..

 

Dokładnie, wieszanie na nim psów, a szczególnie pisanie, że zawodzi na każdej linii jest bezpodstawne. 

Od początku wszyscy mu ciśną. A to, że zapierdala po mieście, a to że daje się sprowokować w Bostonie podczas gdy na boisku właściwie w pojedynkę ciągnął ofensywnie ten wózek w swoim pierwszym roku.

Jah ma dwa problemy. Jego skillset pasuje może do 5-7 drużyn w lidze oraz to, że trafił chyba do najgorszego dla siebie zespołu. D-league roster, nie było strzelców do rozciągania gry i defensywnego partnera pod koszem(nieudane próby z Noelem na 4). Aktualnie nie opłaca się go wymieniać, bo ma najniższe trade value ever. GM powinien czekać do trade deadline, modlić się o kontuzje w poważnym zespole i wyszarpać tyle ile się da. Jeszcze się niektórzy zdziwią jaki może być z niego kozak w odpowiednim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę Okafora widząc jak wygląda na ławce, nie widać w nim życia, energii i nadziei na lepsze jutro w Sixers a że na boisku też kolorowo to nie wygląda więc trzeba nim handlować jak najszybciej bo po ludzku szkoda chłopaka bo jeszcze w odpowiednim zespole może pokazać że jest tym kim miał być. Bo posiada unikatowy skillset i dobrze wykorzystany może być plusowym graczem.

 

Kilka luźnych propozycji

 

Okafor za Livingstona

 

Okafor za Ennisa i KJ

 

Okafor i McConnel za Troya Danielsa i Baldwina

 

Okafor i Covinngton za Muhammada, Rusha i Tyusa Jonesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philly zwolniła Thompsona, bo jego kontrakt stałby się gwarantowany po 10 stycznia na resztę sezonu. To sygnał, że chcą dać więcej minut Luwawu. Myślę, że znajdzie gdzieś szansę na 10dniowy kontrakt. Jeżeli komuś nie będzie przeszkadzało jego niskie boiskowe IQ i potrzebuje dobrej trójki/solidnej obrony to Hollis jest idealny na około 10 minut/mecz.

 

[video=http://www.youtube.com/watch?v=z1kFNgegLXg]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​ale może nie przesadzajcie tak znowu z tym Okaforem w drugą stronę, koleś jeszcze znajdzie swoje miejsce w NBA. warto też pamiętać, w jakiej sytuacji byli Sixers w 2015 roku jeżeli chodzi o Embiida/ofensywny talent, choć niewątpliwie jego wybór był błędny.

 

Ech a ja mam inne zdanie. To nie jest rok 2011 tylko 2017 Dziś coraz więcej meczów wygląda tak , że pięciu graczy stoi na obwodzie i ten co stawia zasłonę ścina do kosza, albo wysoki kozłuje i wjeźdzą pod kosz pod którym nikogo nie ma.

 

Za 2-3 lata 80% meczów tak będzie wyglądać. Okafor jest za wolny na nogach by bronic takie akcje.

Dwa on zbiera raptem 11% piłek. Jak na centra to fatalny wynik.

 

Jego ofensywa jest fajna ale coraz mniej przydatna w dzisiejszym koszu. Starterem w tej lidze nie będzie bo lepiej zbierający a podobni Kanter i Monroe nimi nie są. I zaryzykuje stwierdzenie że on nawet ich kariery nie zrobi bo ma ich wady a nie ma ich zalet ( np świetne podania Monroe)

 

 

Podobało mi się to że Embiid brał na klatę bronienie Townsa z czego nie da sie powiedzieć o KAcie bo ten do obrony Embiida wysyłąła Dienga czy nawet Bjelice

 

Po prostu moim zdaniem Hinkie nie był w ogóle przygotowany na kogoś spoza trójki KAT-Okafor-Russell i nie miał żadnych poważnych raportów i mimo że widział fantastyczne workouty Porzi to i tak wolał pójśc w to co się nastawił.

 

Zresztą w ogóle Phila draftuje bez logiki. Brali Simmonsa choć zbliżający sie draft jest pełen rozgrywających .. Wezmą takiego Balla i ciekaw jestem jak będzie Ben funkcjonował bez piłki w dłoniach . Z punktu widzenia draftu 2017 trzeba było brać Ingrama

 

Bo grozi im klincz pod koszem i klincz w rozegraniu

 

Mc Connell to jest gość . To jak on gra jak w końcówkach ostatnio - rewlacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się to że Embiid brał na klatę bronienie Townsa z czego nie da sie powiedzieć o KAcie bo ten do obrony Embiida wysyłąła Dienga czy nawet Bjelice

przecież to nie jest decyzja KAT lub Embiida lecz trenerów. poza tym mi wyszło, że Joel przeciw Townsowi miał 2/7 FG i 2 TOV, podczas gdy w drugą stronę było to 4/9 FG, 2 wymuszone faule i 1 TOV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely3

 

Prawda jest taka, że jeśli Okafor dostanie wreszcie minuty (gdziekolwiek), to niezależnie od tego jak będzie wyglądała koszykówka za 2-3 lata, jego wejście na 2nd unit będzie trudnym do zneutralizowania zagraniem. Piszesz, że ma wady Monroe i Kantera, a nie ma ich zalet ale to nie do końca prawda, bo chłopak jeszcze się w lidze nie zdążył rozegrać, a ofensywnie ma nad ww. bardzo dużą przewagę, w kwestii arsenału i łatwości rzutowej mogą mu buty lizać. Zajebiście pożyteczni są gracze, którzy mogą zrobić z gówna kakao (1on1) bo mogą Cię utrzymać w grze kiedy odpoczywa lider, albo w gorszych fragmentach zespołowych, kiedy giera się po prostu nie klei. I jak na razie widziałbym go w roli takiego elitarnego sixth-mana, z tym że nie w Phily.

A na ocenę jego overalla jest zdecydowanie za wcześnie, ponieważ albo jest kontuzjowany, albo po kontuzji ma ograniczone minuty, albo ma tłok pod koszem. Dajcie mu czas. Poza tym, właśnie gracze o niestandardowych parametrach pozwalają łamać schematy i szukać przewagi. Gdyby było tak jak piszesz, to w każdej erze miałbyś zawodników tylko jednej właściwej charakterystyce, a nigdy tak nie było. W NBA, jeśli jesteś elitarny w jakimkolwiek elemencie gry, to zawsze znajdzie się kołcz, który to wykorzysta.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.