Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

Wstaje i co ja pacze? Sixers zrobili komuś blowout.... :o

 

Nie chcę zapeszać, ale Nik Stauskas chyba w końcu poczuł, że musi wziąć się w garść, jeśli chce zostać w NBA. Regularne minuty 3ci sezon pod rząd i w końcu ma dobre FG, trafia 40% trójek , całe szczęście (dla niego), bo jakby wrócił Bayless to mógłby to być koniec Nika.

 

Bardzo cieszę się z El Chacho - gość daje wreszcie trochę spokoju na rozegraniu. Strach pomyślec jaki byłby bilans , gdyby wszyscy byli zdrowi - doszłaby nam obrona Noela, size i passing Simmonsa + rzut Baylessa. Te stykowe spotkania mogłyby być do przodu , a bilnas w okolicach .500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno oglądanie koszykówki nie sprawiało mi takiej przyjemności jak dziś. Coś pięknego Sixers zrobili blowout! :D

 

To jest niesamowite jak wiele już potrafi Embiid, a jeszcze bardziej niesamowite jest, że w swoim 13 meczu w NBA jest potrajany i do tego potrafi z tego wyjść asystą.

 

Przed sezonem uważałem, że pierwszym do odstrzału będzie Stauskas, ale po dwóch fatalnych sezonach, w końcu zaczyna pokazywać swój talent. I na ten moment jest zdecydowanie lepszy od Hendersona, który póki co mnie bardzo zawodzi. Miał być wzmocnieniem obwodu, a na razie gra naprawdę słabo. 

 

Covington niech w końcu odnajdzie swój rzut, bo w ataku to jest kompletnym zerem, a mimo wszystko szkoda by było się go pozbywać, bo jego hustle w obronie jest naprawdę przydatne, zwłaszcza kiedy pozbyliśmy się Granta.

 

Ogólnie tak patrząc na każdego ze składu, to każdy coś potrafi, coś wnosi do gry, ale mało kto jest na tyle dobry, żeby to się przekładało na zwycięstwa. Większość z nich to tacy óśmi gracze w rotacji, ale jak taki Holmes nie łapie się do rotacji, to mi go szkoda, bo pokazywał że nadaję się na rezerwowego gracza w NBA. Tu przecież trzeba robić miejsce dla Noela, Simmonsa, a jeszcze Bayless nie grał, a w przyszłość na jakieś nowe nabytki i naprawdę na miejscu trenera nie miał bym pojęcia jak ustawić rotację, jakich graczy wyeliminować. 

 

I cieszę się, że nie muszę oglądać na rozegraniu Isha czy Caanana, tylko mogę popatrzeć na Pawła Apostoła czyli Sergio :D oraz McConnella, Dzisiaj zaliczyli razem 17 asyst i naprawdę fajnie dziś uruchamiali grę, piłeczka krążyła aż miło. 

 

I na koniec w końcu nie jesteśmy na 30 miejscu w ORTG. Ciekawe kiedy ostatni raz nie zamykaliśmy stawki, pewnie z 3 sezon temu (oczywiście nie licząc kilku pierwszych meczów, bo mała próbka i jakiś fluke mógł się zdarzyć, że ktoś był gorszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I na koniec w końcu nie jesteśmy na 30 miejscu w ORTG. Ciekawe kiedy ostatni raz nie zamykaliśmy stawki, pewnie z 3 sezon temu (oczywiście nie licząc kilku pierwszych meczów, bo mała próbka i jakiś fluke mógł się zdarzyć, że ktoś był gorszy)

 

zgaduje kto jest ostatni, ale nie mam serca tego napisać  :nonchalance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers dalej są najgorszą drużyną ligi.

stąd też również niezmiernie cieszę się, że Sixers wyglądają jak normalna-najgorsza drużyna NBA, ale jednak nie ignorowałbym, że w dalszym ciągu najlepszy prospekt Sixers gra po 20 minut po dwóch straconych sezonach przez kontuzje stopy nie mogąc grać w b2b i pewnie skończy sezon na 50-kilku meczach w najlepszym wypadku, numer jeden ostatniego draftu może stracić cały sezon, Okafor nie pasuje nijak do tej drużyny, a Noel na ten moment stracił sezon przez kontuzję, i znowu jest kontuzjowany, i nie do końca sam w tym zespole chce grać na ten moment. 

 

proponuję więc nie przesadzać w drugą stronę, bo o ile zdrowy Embiid nawet przy problematycznym Okaforze i kontuzjowanym Simmonsie daje Sixers świetne perspektywy, gdyż jest potencjalnie najlepszym graczem ligi za kilka lat, a duet Embiid-Simmons to już core potencjalnego poważnego contendera, to niezdrowy Embiid i Simmons po straconym sezonie mogą z kolei powodować, że Sixers po kilku latach szurowania po dnie, dalej ... są na dnie.

 

reasumując - tak jak kamieniowanie Hinkiego było bezzasadne, gdy Phila w lipcu może mieć Simmonsa, Embiida i jakiegoś świetnego prospekta na obwodzie z draftu w wyniku procesu jaki założył tenże - tak teraz wychwalanie ''procesu'' wydaje mi się zupełnie bezzasadne zważywszy na fakt, ile niepewnych zmiennych co do których ciężko oszacować rachunek prawdopodobieństwa w przypadku tejże Philadelphii w dalszym ciągu występuje. 

osobiście uważam, że plan Hinkiego był słuszny, bo jednym jest aspekt teoretyczny (dzięki tankowaniu Sixers mają dwóch potencjalnych franchise playerów i najciekawszego chyba prospekta w lidze obok Townsa), ale drugim te wszystkie budzące wątpliwości zmienne:

 

- zdrowie Embiida

- zdrowie Simmonsa

- wymiana Okafora i/lub Noela

 

powodują, że jest jakaś szansa na to, że ten rebuilding Sixers się jakościowo nie zmaterializuje.

 

wariancja potencjalnych rozwiązań jest tutaj ogromna, bowiem wyobrazić sobie można, że Embiid jest zdrowy jak ryba/Ilgauskas, Simmons wraca jak gdyby nigdy nic, za Okafora udaje się coś ugrać wartościowego, Noel zostaje, a z draftu dołącza do Sixers ktoś pokroju Fultza czy Jacksona - i tym sposobem Phila może po cichu konkurować z Minny w aspekcie najbardziej utalentowanego młodego zespołu w lidze. i nie jest to jakoś nieprawdopodobne, tzn. Embiid jest na razie zdrowy, Simmons wróci, Okafor ma jakiś trade value, Noel będzie chyba RFA, a Sixers będą mieli pick w ~top5 draftu prawdopodobnie, ale jest też jakieś prawdopodobieństwo, że Embiid nie będzie okazem zdrowia, Simmons okaże się przereklamowany czy szklany, a w drafcie skończy się na jakimś Tatumie któy mnie zupełnie na ten moment nie przekonuje.

reasumując powyższe reasumowanie - Sixers mają bardzo ciekawych prospektów, tyle, że znaki zapytania otaczające ich są większe, i to znacznie, niż wobec innych podobnie ciekawych prospektów. stąd też byłbym mocno wstrzemięźliwy w wydawaniu jakichś daleko idących opinii.


ps

 

radość gdy Sixers ma 29. atak w lidze - symptomatyczne... :D

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi, że nie grają więcej Okaforem.. Powinni nim grać jak najwięcej, żeby zwiększyć jego wartość i jak najszybciej wymieniać. Ten jeden sezon jeszcze powinni przytankować i nadejdą lepsze czasy dla Philly.

Edytowane przez Valus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi, że nie grają więcej Okaforem.. Powinni nim grać jak najwięcej, żeby zwiększyć jego wartość i jak najszybciej wymieniać. Ten jeden sezon jeszcze powinni przytankować i nadejdą lepsze czasy dla Philly.

 

Okafor jest na limicie minut po kontuzji kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Embiid będzie zdrowy bo z przyjemnością się tego gracza ogląda. Moim zdaniem jest to dobre prowadzenia tego gracza, że dostaje dużo odpoczynku i nikt go nie przeciąża , bo po co ? 

 

Dołożą Simmonsa i już mają mega core, a w tym roku pewnie kolejne picki ale to już powoli wygląda jak drużyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fultz będzie konkurował z Embiidem o minuty na centrze

btw tylko mi ten byczek przypomina Westbrooka?

 

Mi się wydaje, że ma nieco lepszą selekcję rzutową od Russa. Kiedy pierwszy raz go widziałem to jego styl gry określiłem jako połączenie Westbrooka z DWade. Ale im dłużej go oglądam tym tego Wade'a mniej w nim widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.