Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

Ojć.

 

Robert Covington jest w takims shooting slumpie, że mam wrażenie, że lepiej dać te jego próby ziomkowi z trybun. Gość, który przez ostatnie 3 lata był jedynym pewny shooterem zespołu jest w takiej strzeleckiej dupie, że aż jedzie po zębach.

Szkoda bardzo, bo gramy na tyle bliskie mecze, że te jego 8ppg mniej (przy tej samej oddanej licznie rzutów) robi dużą różnicę - i dla wyniku i dla spacingu.

 

Niemniej...gość raczej rzucać umie i to kwestia czasu , aż wróci to do normy.. (miejmy nadzieję)

 

 

 

Nie chce się rozpływać nad Embiidem, bo po prostu się boję, że to jakiś piękny sen. Zarzuty co do jego zkuteczności, zbiórek strat na tą chwilę są dla mnie wręcz zabawne i przypomina mi to trochę szukanie dziury w całym.

Gość jest naprawdę GOOD i nie jest to kwestia słabego zespołu. On po prostu ma tak obłędne warunki do gry + umiejętności, że mimo że powinien byc rusty as fuck jest smooth as k**** japi****le. Jego umiejętnośc adoptowania się do gry jest niesamowita, pomyślcie co by było gdyby gość rozegrał przynajmniej 1 sezon i miał już większą swiadomosc rywali / defensyw / sędziowania itp.

To jest fit nad fitami, machup nightmare. Trójki pewnie mu spadną procentowo, bo jest sporo sytuacji, gdzie rzuca wide open, ale to przyniesie z kolei wiecej miejsca dla pozostałych zawodnikow. Już widać, że może byc anchorem w D i rim protectorem. 10rpg per 36 to nadal względny wynik, a zastawianie dechy to kwestie do dopracowania.

Dobra, miałem się nie spuszczać nad Processem, takze na dziś to tyle ;]

 

 

Mimo c***owego bilansu lada chwila powinniśmy wygladac jak NBA team.

25-30mpg Okafora + Covington na swoim poziomie, Ilyasova fajnie póki co wszedł do gry w Philly, (widac ze jest w Cy)

Sergio ma najłatwiejsze wejscie do zespołu, bo jest doswiadczony i ma rzut, a tego na PG w Philly brakowało od lat najbardziej.

 

Embiid/Sarić/RoCo/Henderson/Sergio przy normalnej dyspozycji Hendersona i RoCo to całkiem sensowny lineup, a jak dodamy do tego Okafora, Ilyasovę, Baylessa to mamy już naprawdę względną ósemkę.

Ja bardzo czekam na Baylessa, bo jego ogranie + rzut powinny dużo nam pomóc - szczególnie przy gorszych dniach Hendersona, czy Covingtona.

 

Są gracze, którzy nabijają cyfry w c***owych zespołach. Jeśli Nik Stauskas trzaska 30% za 3 jako shooter 3ci rok z rzędu to słabo widze jego karierę w NBA, mimo dużej sympatii do gościa.

TJ'a też lubię, ale to 3ci PG, a nie gość na 20mpg. Dlatego powród Baylessa jest bardzo istotny dla zespołu. To, że Sergio z Europy to steal bylo pewne, ale podpisanie Jarreda to mega ważny ruch, jak gość przejmie minuty Nika i TJa, to w końcu będziemy mieli szansę mieć atak równiez w 2nd unicie.

 

Fajnie, że zaczyna plusowo wyglądać Okafor, nie ukrywam, że chętnie odszczekam oszczerstwa na jego temat. O kwestie mentalne się mało martwię, bo wydaje mi sie, ze to mimo wszystko nie jest gość w typie Eddiego Griffina, czy JR Smitha. Bardziej boli mnie jego obrona i rim protecting, ale przy Joelu te problemy schodzą na drugi plan, jeśli nadal będzie zwiększał range w ataku i nauczy się ruszać dupę w D to może być bardzo fajny jako PF przy Processie, albo jako ofensywny lider 2nd unitu - i to nie byle jaki.

 

Sarić jak widać jeszcze nierówno, przeplata 20ppg z takimi wieczorami jak dzisiaj, ale generalnie pokazuje dużo dobrego.

 

Czas powoli na piwerwsze W. Ja najbardziej żałuję wpierdolu od tych pipek z Orlando :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors zainteresowani Noelem.

Sixers chcą 1st roundera + Josepha.

Nie jest to szczyt marzeń, ale biorąc pod uwagę okoliczości nie byloby tragedii. Coryego chciałem u nas latem zeszlego roku. Gość jest na niezłym, ale krótkim kontrakcie.

Szkoda tylko, ze od opuszczenia Spurs nie siedzi mu trójka. Z pikiem w okolicy 20 można coś ciekawego od czasu do czasu wyciągnąc.

 

Mi marzy się Avery Bradley :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corey, jeśli potraktowałby grze w takim zespole na poważnie, byłby wypas dla 76ers, wg mnie zbawienie. Nie wiem tylko czy on się nadaje do bycia jednym z liderów, na pewno ma potencjał żeby ciepać co mecz po 20+ppg ale właśnie gdy gra duże minuty spada jego efektywność w rzutach. Stąd pewnie Julius twoje złudzenie że przestał rzucać trójki, w Spursach grał 7mpg krócej i mniej tych rzutów oddawał. Ale zauważ też że on tak naprawdę nigdy nie rzucał trójek dobrze, jeden sezon w spurs 36,9% a poprzednie trzy: 20, 28, i 30%. Teraz znowu wrócił do 27% i może to być spowodowane po prostu częstszymi próbami, więcej odpowiedzialności w ataku ma na pewno w Raptors.. 

  btw, Raz że Raptors jak Josepha spuszczą to na pewno będą chcieli kogoś na zastępstwo, bo zostaną z dziurą na PG. A dwa za Noela to Joseph jako jeden z lepszych 6th manów w nba i pick w 1st to minimalnie za dużo. Może pick, Joseph za Noel, Stauskas lub McCocośtam by się Raptors spodobało..

 

A tak juz w ogole swoooja drogą, imo Okafor tu bardziej nie pasuje niż Noel. Przy skillsecie Joela w ataku Noel może śmiało na PF sobie biegać a Saric z ławki ładować pkty. Noel-Joel to byłby zakładając rozwój obu w obronie zabójczy set na wszystkich, może prócz GSW i Cavs ale o finały to się za trzy lata najwcześniej będziem martwić. 

Okafor jest jeszcze tak młodziutki że się wieele może nauczyć, jeśli Embiid będzie zdrowy, a wiadomo że chcielibyśmy żeby był, to w Philly się chłopak zmarnuje grając po 15-20 min. Oby chłopak się rozkręcił w tym sezonie, to może go uwolnią jak wzrośnie jego wartość bo spadła naprawdę drastycznie..

PS. Pozbycie się Jeramiego za no-D ilyasove też dla mnie jasno oznacza chęć pozbycia się Jahilla, nie Noela. Ale to przecież Philadelphia, nic mnie nie zdziwi..

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko jakis rumor, pewnie życzeniowy rumor...

 

Okafor ma jeszcze przed sobą 2 lata kontraktu debiutanckiego, Noela umowa już wygasa.

Embiid jest tak wszechstronny, że na dobrą sprawę może grać i z Nerlensem i z Okaforem, ale i tak najlepiej będzie pewnie wyglądał z Sariciem na PF.

 

Wbrew temu co myślalem wcześniej zaczyna mi się wydawać, że Embiid-Noel to małocsensowny duet. Dlaczego?

- w obronie Joel musi być C, straszyć blokiem i patrolowac parkiet - czyli to co najlepiej robi Nerlens

- ani Noel, ani Joel nie są wybitnymi rebounderami/zastawiającymi, więc tutaj sie nei uzupełnią

- w ataku z zasięgiem rzutu Noela Embiidowi będzie ciężko grać, bo mając spacing może wiecej przebywać tam gdzie ma najwieksza przewagę - pod koszem

- Okafor ma coraz lepszy range rzutu, więc wydaje się, że w ataku mogą się wymieniać w post i na zmianę ściągać double teamy

 

Simmons/Noel/Embiid nie ma kompletnie spacingu, nie wiem, czy obroną + samym talentem będą w stanie wygrywać mecze....

 

Noel świetnie pasuje za to do 2nd unitu, bo już jako C może grać z Sarićiem, czy Simmonsem (rolowanie do kosza) i kończyc akcje - w czym czuje się najlepiej.

Okafor za to w obronie wygląda kiepsko jak sobie pomyślę, że ma biegać za smallballową 4ką.

 

Trudno zrobić jakiś ruch nie mająć Embiida, Simmonsa, Okafora, Noela i Saricia jednocześnie do dyspozycji. Gdyby wszyscy przepracowali razem lato + mieli 20-30 gier dużo łatwiej byloby odstrzelić kogoś z zespołu.

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęsknią za BB ;-)

Chociaż tez uważam, że to nie jest typ gracza po którego powinni uderzać.

 

Co do dealu - cóż, widać gołym okiem, że Sixers niestety przegapili moment. Można ich usprawiedliwiać, że nie byli pewni powrotu do zdrowia króla Embiida i zeszły sezon chcieli kombinować z wystawianiem jednoczesnym Okafora i Noela, ale cóż... nie wyszło im to na dobre.

 

Jakby Embiid okazał się niewypałem i typowym waflem z draftu to by były narzekania, że się pospieszyli oddając Noela/Okafora. 

 

Coś musieli zrobić, zdecydowali się czekać. Nie mają szklanej kuli i Kassandry do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęsknią za BB ;-)

Chociaż tez uważam, że to nie jest typ gracza po którego powinni uderzać.

 

Co do dealu - cóż, widać gołym okiem, że Sixers niestety przegapili moment. Można ich usprawiedliwiać, że nie byli pewni powrotu do zdrowia króla Embiida i zeszły sezon chcieli kombinować z wystawianiem jednoczesnym Okafora i Noela, ale cóż... nie wyszło im to na dobre.

To ostatnie akurat dopiero się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli LA dalej będą tak cisneli w tym sezonie, to może sie okazać, ze w loterii 2017, bedziemy mieli dwa wybory w top10. Plus 1 rounder jak sie uda wyrwac za Noela, to bedzie jakis kosmos.

Chyba czegos takiego jeszcze nie było.

Ale czego nie było ? Dwóch wyborów TOP 10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli LA dalej będą tak cisneli w tym sezonie, to może sie okazać, ze w loterii 2017, bedziemy mieli dwa wybory w top10. Plus 1 rounder jak sie uda wyrwac za Noela, to bedzie jakis kosmos.

Chyba czegos takiego jeszcze nie było.

Niby tak, ale za dużo młodzików to też nie dobrze. Potem są takie kombinacje jak Boston w tym sezonie. Moim zdaniem dwa to optimum dla Philly. No chyba, że pozbędą się jakiś McConnellów czy innych Holmesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli LA dalej będą tak cisneli w tym sezonie, to może sie okazać, ze w loterii 2017, bedziemy mieli dwa wybory w top10. Plus 1 rounder jak sie uda wyrwac za Noela, to bedzie jakis kosmos.

Chyba czegos takiego jeszcze nie było.

 

cavs 2011

1 pick- Irving

4- pick- Thompson

 

ciezko bedzie o wyższe numery w jednym drafcie dla jednej druzyny

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.