Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

PS. wziąłem udział w dyskusji, ponieważ zdziwiły mnie nazwiska, jakie forumowicze łączą z Noelem (moim zdaniem zdecydowanie na wyrost). Stawiam, że będziecie bardzo zdziwieni, jak zobaczycie ile value Philly dostanie za Nerlensa. Ba, ja się zastanawiam, czy dostanie cokolwiek.

 

A dlaczego ma oddawać go za darmo.

Jak wróci po kontuzji i będzie już zdrowy do końca sezonu i nikt nie da za niego nic wartościowego to nie widzę opcji, żeby mu nie dać maksa, w obronie to jest skarb. To będzie mocny punkt przyszłych Sixers. Z Embidem mogą stworzyć świetny frontcourt. Dla mnie tylko niewiadomą jest jego zdrowie.

 

Dodatkowo Sixers buduję się przez draft a nie przez free agency więc to, że zapchają salary to nie będzie tragedia. 

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróci po kontuzji i będzie już zdrowy do końca sezonu i nikt nie da za niego nic wartościowego to nie widzę opcji, żeby mu nie dać maksa

Pytanie ile minut on może dostać przy obecnym rosterze. Na PF nie pogra, zostaje C, gdzie bankowo jest przed nim Embiid i prawdopodobnie Okafor. 127 mln $ to raczej wysoka cena za rezerwowego centra. Poza tym co dalej? Z Joelem też pewnie będą chcieli przedłużyć za rok i też dostanie maxa. Potem Okafor też max? Co innego mieć tych graczy na debiutanckich umowach i sprawdzać, jak się wpasują do składu, a co innego wydać większość budżetu na trzech centrów...

 

Dodatkowo Sixers buduję się przez draft a nie przez free agency więc to, że zapchają salary to nie będzie tragedia.

 

Budują przez draft, ponieważ to nie jest jeszcze etap, na którym znaczący FA spojrzy w stronę Filadelfii. Ale to się ma zmienić z czasem. Jeśli Colangelo wyda wszystkie pieniądze na wysokich, to rzeczywiście sam sobie zamknie szansę podpisanie na wolnych agentów. Poza tym pomijasz tu czynnik ludzki. Noel wyraźnie zaznaczył, że takiej sytuacji nie akceptuje i że ktoś musi odejść. Z kolei Colangelo praktycznie się nie wypowiada na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą słuchając narzekań w sąsiednim temacie na temat otoczenia A Davisa to zacząłem się zastanawiać nad wymianą pomiędzy PHI a NO. Simmons + Noel + (ew draft LAL) nie starczyło by za A Davisa. Taka wymiana to było by win -win dla obu klubów. NO miałby szanse na natychmiastową przebudowe ,a PHI miała by bardzo solidny trzon zespołu na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

przebudowę NOH blokuje Davis? easy top15 ligi bez problemów z głową? 

i tego easy top 15 pchnąć za 2 połamanych graczy + pick?

i Davis z dopiero co posklejanym Embiidem to ten trzon na lata?

 

naah, stać Cię na więcej

zrobić career ending asikowi, spakować evansa + holidaya i pchnąć za 2 dłuższe niełamliwe kontrakty i bawić się w solidny zespół

 

Philly to jest nieboskłon na wyciągnięcie ręki

70 baniek w księgach, młode kloce sobie nie blokują drzwi przez urazy u części

henderson ma TO, więc na przyszły rok masz za niecałe 30 baniek (i tu mózg rozje***y)

okafora,embiida,noela, simmonsa,sarica,bayleysa,stauskasa,luwawu,holmesa

sumarycznie masz 6 poważnych graczy do boju + 3 pionki

nawet jak Ci się 3 złamie, to wciąż masz 6 grajków i yebane 70 baniek do wydania na obwód

i to wszystko za rok, a teraz i tak będziesz miał tłumy (0-4 a masz 9 publiczność w lidze), hype (Embiid, Simmons jak wróci), prasę (kogo wymienią, kto na kogo się wkurwi) i nowych fanów (trust the process)

 

i taka dygresja na koniec, wjebać się w kamaza za 16 baniek na rok jak był noel, za którego mogli puszczać jakąkolwiek składankę obwodowych. I obie strony by były zadowolone (do momentu kontuzji NN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to wywalali Hinkiego, żeby teraz talenty za totalne gówno sprzedawać?

A może Hinke był tylko słupem, a tam w tle decyzję podejmują jedynie słuszni analitycy przy pomocy narzędzi matematycznych?

 

Zawsze 10 gości lepszych od jednego, chyba że mamy do czynienia z ludźmi typu Tomasz Czajka(sam na ACM zrobił tyle zadań co Horfard razem wzięty), ale w NBA raczej takowych nie ma.

 

 

A swoją drogą słuchając narzekań w sąsiednim temacie na temat otoczenia A Davisa to zacząłem się zastanawiać nad wymianą pomiędzy PHI a NO. Simmons + Noel + (ew draft LAL) nie starczyło by za A Davisa. Taka wymiana to było by win -win dla obu klubów. NO miałby szanse na natychmiastową przebudowe ,a PHI miała by bardzo solidny trzon zespołu na lata.

Miałem podobny pomysł i nawet dyskutowałem go z jednym userem forum. Ja bym poszedł nawet na coś takiego:

 

ADavis + Buddy Hield (biorąc pod uwagę, za jakim szrotem on wchodzi z ławhi to raczej go w NOP nie cenią) za Ben Simmens + Okafor + Noel + pick LAL + unprotected pick Philly

 

Mógliby może 76ers przyjąć jakiś kontrakt? Może Tyreke coby pomóc jakiś bilans zrobić by przyciągnąć w lato.. cp3

 

Chociaż myślę, że sam duet ADavis + Embiid by styknęły. Jeszcze jakby GSW odpadli z Kawhim lub Lebronem, to może KDurant by szukał nowego klubu i wtedy piąteczka:

 

cp3 - Buddy - KDurant - ADavis - JEmbiid ?

 

Kto mówi nie? Ktoś z trójki cp3, Durant, Davis robiłby chyba za najlepszą 4opcję ever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam nawet chciałem tu wczoraj napisać że to autorski projekt maca :grin:

 

Z tym, że zakładasz w ciemno mocne FA + według mnie to jednak ciut za duży pakiet (o Simmonsa?)

Spróbowałbym na początku z mniejszym pakietem, ale i tak docelowo uważam, że Anthony Davis jest tego warty.

 

A duet Anthony Davis - Embiid - Sarić - Buddy rozgrywający cały sezon mogą być myślę łąkomym kąskiem dla FAsów. w najgorszym wypadku zostaliby z Reke, co pochodzi z Philly.

 

Chociaż lepszą opcją byłby JRue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, embiid ma na pewno w sobie duży pierwiastek competitivness.. widać po meczu vs lbj, że to typowy achiever, czyli typ gracza który na ważne dla niego mecze wychodzi trzy razy bardziej skoncentrowany i zmotywowany.. będą z niego ludzie, oj będą...
warto było chyba czekać dwa lata żeby taki potencjał zobaczyć..

a blok chyba będzie jednym z kandydatów do gleby roku...

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jestem zachwycony gra Embiida, ktory z meczu na mecz jest coraz lepszy. Doslownie! Mial problem z asystami w pierwszych spotkaniach, teraz asystuje i to dosyc efektownie. Z Cavs cztery razy byl sam na linii rzutow za trzy i dostal pilke po odegraniu na obwod - zimna krew i cztery trafienia. Parcie na bloki i w ogole checi niesamowite. Obroncy juz teraz nie wiedza, co z nim zrobic. Az strach co bedzie, kiedy limit minut zniknie. Jedyny mankament to dziurawe rece, czasami pilki nie zlapie. Szkoda, ze nie ma lap Okafora, ale to raczej kwestia ogrania.

 

Rodriguez ogromny plus. Swietne widzenie pola, rozsadna gra, dobre prowadzenie. Widac doswiadczenie i ogranie. Robi wielu zawodnikom plusy. A i trojke z osmiu metrow trafi, jak trzeba. Nie sadze, zeby Bayless byl od niego lepszy i moim zdaniem to Rodriguez powinien byc starterem, gdy tamten wroci.

 

Covington jest na szrot. Broni niezle, ale to nie jego zadanie. Jak chce byc nowym Bowenem, grac po 25 minut i nie zdobywac punktu to luz, tylko niech nam 10 rzutow w kazdym meczu nie marnuje. Od trzech meczow wszystko psuje, a w koncowkach pilki traci i sie osmoesza. Wylot na koniec lawki! Gdyby nie kontuzja Simmonsa, to bysmy juz pewnie mieli 2-3 a nie 0-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, embiid ma na pewno w sobie duży pierwiastek competitivness.. widać po meczu vs lbj, że to typowy achiever, czyli typ gracza który na ważne dla niego mecze wychodzi trzy razy bardziej skoncentrowany i zmotywowany.. będą z niego ludzie, oj będą...

warto było chyba czekać dwa lata żeby taki potencjał zobaczyć..

a blok chyba będzie jednym z kandydatów do gleby roku...

Piłka blokowana po kontakcie z tablicą = goaltending

Słabo by było, jakby podstawowe nagięcie przepisów było w topie czegokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

embiid ma takie papiery na granie, ze hej

jezeli zadne urazy go nie zatrzymaja, to moze byc gosc, ktory zmieni historie swojego klubu, ligi i skonczy w top10 najlepszych grajkow w lidze

 

ale

 

no wlasnie, tu jest ale. widze na to jaka robi roznice i widze bynuma. jasne, ze bynum nie mial az takich papierow ale tez wszyscy dookola pisali, ze kontuzje moga go zniszczyc. podobnie jest z embidem. juz ma nieciekawa historie urazow i choc zycze mu jak najlepiej to fakty sa takie, ze przy tej posturze, wieku, stylu gry, jego organizm moze tego nie wytrzymac. to jest zbyt piekne by bylo mozliwe, to troche jak z bombowcami, ktore zrzucaly bomby na hiroszime i nagasaki. po odpowiednim tuningu, byly w stanie startowac z lotniskowca i przeleciec troche wiecej niz powinny ale wymagalo to odpowiednich poswecen.

 

podobnie z embiidem. lebron od prawie 10 lat przeznacza rocznie na swoj organizm 2mln$. treningi, wyposazenie silowni w domu, trener personalny, dieta, podporzadkowanie wszystkiego treningowi, dzieki czemu omijaja go kontuzje. nie wiem jak to wyglada u embiida i w sixers ale jezeli chlopak nie chce skonczyc jak bynum (swoja droga ten tez pracowal z trenerami personalnymi w atl... ale najwyrazniej nie tak dobrymi jak ci ze stajni grovera - kobe, lebron, jordan... lub po prostu mial pecha), to musi sie w 200% poswiecic pracy nad swoim cialem, zeby zminimalizowac wplyw kontuzji na jego kariere.

 

reasumujac to moze byc najfajniejszy grajek w lidze pod koszem od czasow shaqa.

phila po latach ssania, dokladajac kolejne klocki moze wokol niego zbudowac ekipe, ktora bedzie lwaczyc o mistrzostwo za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troche jak z bombowcami, ktore zrzucaly bomby na hiroszime i nagasaki. po odpowiednim tuningu, byly w stanie startowac z lotniskowca i przeleciec troche wiecej niz powinny ale wymagalo to odpowiednich poswecen.

 

 

Gwoli wyjaśnienia na Hiroszime i Nagasaki bombki zrzucały B-29 Superfortress które startowały z Marianów. Te przerobione co startowały z lotniskowców to B-25 Mitchell i było to jednorazowo co by i Tokio postraszyć po atakach na Pearl Harbor.

 

Ale porównanie trafne :D. Podoba mnie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał bo sam bardzo wierze w JE (o ile będzie zdrowy a patrząc na wysokich to może być z tym problem) ale z tymi zachwytami też nie przesadzajmy. Super wygląda 4/4 za trzy ale z drugiej strony za 2 rzuca koło 44% co jak na środkowego jest wynikiem marnym. Również na zbiórce mimo warunków fizycznych jest na razie mocno średnio. Oczywiście że zarówno rzuty z bliska jak i zbiórki poprawi. Tyle że nikt chyba nie wierzy że za 3% w przeciągu sezonu będzie rzucał na takiej skuteczności. Tym bardziej że takie linijki statystyczne robione są w najgorszym zespole ligi który nie jest do końca poważnie traktowany przez inne zespoły. W ostatnich 5,5 min meczu JE miał 3 straty i zdobył tylko 2 pkt choć 2 razy zablokował rzut Jamesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skutecznością za 2 Embiida nie ma się co przejmować skoro jego TS% wynosi nieco ponad 60 (poziom nieosiągalny przez większość kariery dla takiego Shaqa). poza tym on ma ponad 50% z midrange i problemem jest jedynie wykańczanie pod obręczą, co na pewno z czasem poprawi (z drugiej strony nie utrzyma takiej skuteczności za 3 i z półdystansu... chyba ;]). u niego póki co niepokojąca jest jedynie relatywnie słaba deska oraz przede wszystkim starty. nie notuje wielu asyst, ale sporo widzi i jako podający jest ok, ale piłkę gubi wdając się w kozłowanie na dystansie. w sumie przez te jego straty już ze dwa mecze przegrali.

 

z dobrych rzeczy to jest jeszcze oczywiście defensywa. nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś rookie prezentował się tu tak dobrze. mam straszną zajawkę na Embiida, do tego stopnia, że oglądam każdy mecz 76ers i z moich notatek wynika, że przeciw niemu trafiają tylko 37,1 % rzutów z gry (26/70 - według sportVU FG jest mniej, ale skuteczność niemal taka sama). Westbrooka zatrzymał na 0/3, Dwighta z Millsapem na 1/6, LeBrona na 2/7. nie chcę przesadzać, ale chyba nawet Tim jako debiutant tak dobrze nie wyglądał.

 

poza tym o ile ten jeden blok na LJ faktycznie był goaltening, to pokazuje, że Joel nie ma żadnych ograniczeń psychicznych związanych z tak długą absencją z powodu kontuzji. on praktycznie w każdym meczu leży na parkiecie po jakimś hustle play. aha, no i ten blok nie był legitny, ale dwa inne na moim ulubieńcu już tak ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=SyR6eP189a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.