Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

Może z Magic... :(

 

Co za żenada, strasznie to się oglądało. Poza JoJo i Sergio, poziom sprzed roku. Swoją drogą strasznie mi imponuje, jak Embiid sprytnie wymusza faule na doświadczonych zawodnikach, grając drugi ligowy mecz w życiu.

 

Saricowi przydałby się fryzjer, bo najwyraźniej włosy mu zasłaniają oczy i nic nie widzi rzucając. A Covington jak tak dalej będzie grał, to długiej kariery w tym zespole mu nie wróżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za żenada, strasznie to się oglądało. Poza JoJo i Sergio, poziom sprzed roku.

No to jednak ogromna różnica + zauważ, że otwarcie meczu świetne -coś niesamowitego ten rzut, jaka pewność siebie i wykonanie. No i reakcja zupełnie spokojna. Pamiętam jak Jego bezpośredni rywal z tego meczu w barwach LAL kiedyś trafił nic nie znaczącą trójkę pod koniec meczu, to tańczył jakby zdobył mistzrostwo.. Mała rzecz, a cieszy.

. Wydaje mi się, że pasiaki dali ciała, bo 2 za pierwszy 3 fauli Embiida totalnie z dupy. Te Dwighta też. Szkoda, że nie dali im za dużo pograć, bo pojedynek w tych krótkich momentach znakomity.

 

Martwi mnie niestety jedna rzecz u Joela - Zbiórki. Tym bardziej to dziwne, że w preseason wydawał się być w tym świetny, a w niektórych momentach jako koleś co będzie w tym względzie elitarny. Natomiast w obu meczach RS jest w tym elemencie słaby. Zarówno samo zbieranie jak i zastawianie. Boję się, że to może być efekt Bretta Browna, który swój kunszt trenerski szlifował u coacha, co totalnie ma wyjebane na zbiórki i uważa, że Diaw i Duncan tak samo zbierają, a Danny Green może spokojnie zastawić Bosza itp..

Mam nadzieję, że Brett się ogarnie, bo Pop do teraz tego nie wie, i na świetnie zbierających Kantera czy Adamsa wystawia sobie duecik Diaw - West..

 

Jeszcze trochę mnie martwi dziwna rzecz w defensywie, którą nie wiem jak nazwać, ale postaram się ją opisać:

Stoi w obronie w pomalowanym, podczas gdy na skrzydle przeciwnik gra z jakimś bolkiem z philly iso, Embiid cały czas zerka, po czym nagle się kapuje, że moga być 3sekundy i wychodzi za trumnę, tylko robi to w przeciwną stronę do ballhandlera grającego iso. Ów przeciwnik widząc to, mija kołka i kończy prostym layupem.

 

Jeśli chodzi o grę w ataku to jedyne co przychodzi mi do głowy, to oklaski.

 

Pozdrawiam wszystkich fanów talentu Joela.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak ogromna różnica + zauważ, że otwarcie meczu świetne -coś niesamowitego ten rzut, jaka pewność siebie i wykonanie. No i reakcja zupełnie spokojna. Pamiętam jak Jego bezpośredni rywal z tego meczu w barwach LAL kiedyś trafił nic nie znaczącą trójkę pod koniec meczu, to tańczył jakby zdobył mistzrostwo.. Mała rzecz, a cieszy.

. Wydaje mi się, że pasiaki dali ciała, bo 2 za pierwszy 3 fauli Embiida totalnie z dupy. Te Dwighta też. Szkoda, że nie dali im za dużo pograć, bo pojedynek w tych krótkich momentach znakomity.

 

Martwi mnie niestety jedna rzecz u Joela - Zbiórki. Tym bardziej to dziwne, że w preseason wydawał się być w tym świetny, a w niektórych momentach jako koleś co będzie w tym względzie elitarny. Natomiast w obu meczach RS jest w tym elemencie słaby. Zarówno samo zbieranie jak i zastawianie. Boję się, że to może być efekt Bretta Browna, który swój kunszt trenerski szlifował u coacha, co totalnie ma wyjebane na zbiórki i uważa, że Diaw i Duncan tak samo zbierają, a Danny Green może spokojnie zastawić Bosza itp..

Mam nadzieję, że Brett się ogarnie, bo Pop do teraz tego nie wie, i na świetnie zbierających Kantera czy Adamsa wystawia sobie duecik Diaw - West..

 

Jeszcze trochę mnie martwi dziwna rzecz w defensywie, którą nie wiem jak nazwać, ale postaram się ją opisać:

Stoi w obronie w pomalowanym, podczas gdy na skrzydle przeciwnik gra z jakimś bolkiem z philly iso, Embiid cały czas zerka, po czym nagle się kapuje, że moga być 3sekundy i wychodzi za trumnę, tylko robi to w przeciwną stronę do ballhandlera grającego iso. Ów przeciwnik widząc to, mija kołka i kończy prostym layupem.

 

Jeśli chodzi o grę w ataku to jedyne co przychodzi mi do głowy, to oklaski.

 

Pozdrawiam wszystkich fanów talentu Joela.

 

Sędziowanie rzeczywiście "na poziomie" ;)

Nie martw się do Joela, od potrzebuje ogrania, doświadczenia. I tak pozytywnie zaskakuje jak na swój wiek i taką przerwę od grania. O zbiórki nie martwiłbym się w ogóle. To nie Okafor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że to może być efekt Bretta Browna, który swój kunszt trenerski szlifował u coacha, co totalnie ma wyjebane na zbiórki i uważa, że Diaw i Duncan tak samo zbierają, a Danny Green może spokojnie zastawić Bosza itp..

Mam nadzieję, że Brett się ogarnie, bo Pop do teraz tego nie wie, i na świetnie zbierających Kantera czy Adamsa wystawia sobie duecik Diaw - West..

 

 

Oj coś mi tu gimbazą jedzie. Już cie chyba kiedyś ochrzaniłem raz za głupotę więc będzie powtórka. Ze niby Pop ma wy.. na zbiórki. Nie wiesz chyba co mówisz. To ze grał tym kogo miał z okc ma świadczyć że zbiórki nie są istotne w jego filozofii :smile:. Kogo miał niby wystawić. Z Diawem chociaż atak jako tako funkcjonował. Lepszy byłby duet marjanowic + west :smile: na OKC ? Tak. co do Greena  na Boschu to tragedii nie było. Ciekawe co powiesz na opcje krycia Duranta Paulem ? Podobne proporcje różnica wzrostu i umiejętności w obronie. Jak przy zasłonie nastąpi zmiana krycia to zawodnicy nie powinni zmieniać krycia zbyt często bo to rozbija obronę. 

Ogólnie trzeba pomyśleć czy chcesz mieć super atletyczny często niemyślący team czy myślących grajków robiących ci elitarną ofensywę i dobrze się ustawiających przynajmniej w defensywie. Najlepiej mieć i jednych i drugich ale jak nie masz od lat wysokich picków w drawcie, mieszkasz w SA, nie chcesz płacić zbyt wysokiego lux-Tax, nie chcesz przepłacać ogórków to wybierasz najlepsze możliwe opcje czyli jak najwięcej jakości za jak najmniej kasy.

 

Tim Raczej na 48 minut gry sie nie nadawał w tamtych seriach z OKC ale sam tez nie był wiele bardziej atletyczny niż Diaw z tym ze D SA trzymał za jaja.  . 

 

Co do Embida. Brown nie forsuje go bo jest teraz po kontuzji, za bardzo emocjonalnie nastawiony i widać że każe mu odpuszczać walkę pod koszem. To jest na pewno wpływ Popa.  Embid wg mnie nie ma tez kondycji bo za mało grywał a w meczu siły inaczej się zużywa i szybciej traci. Jak nabierze doświadczenia i nie będzie się bał kontaktu pod koszem będzie dużo zbierał bo ma warunki (nie tylko wzrost ale sposób jak pracuje pod koszem.   

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na kluby w kontekście potencjalnych wymian dla Sixers i nadmiaru centrów.

 

Zespoły które nie potrzebują centrów (18):

Wizards, Jazz, Raptors, Kings, Suns, Magic, Okc, NYK, Pelicans, Minny, Heat, Grizzles, Clipers, Pacers, Detroit, Denver, Hornets(kiepskich ale mają), Atlanta

 
Zespoły które nie mają nikogo ciekawego na wymianę(3):
Brooklyn, Dallas, Chicago(Butler bez rzutu nie pasuje do Sixers)
 
Zespoły które mają kogoś ciekawego na wymianę ale odpadają bo to są ich największe gwiazdy(5):
Houston(Harden)
Cavs (Irwing) - Lebrona nawet nie liczę
San Antonio(Khawi)
Bucks (Atekumpo)
Lakers(Russel)
 
Zespołu z potencjalną wymianą(3):
GSW(jeśli zaliczymy Klaya wymienialnego, może w przyszłości)
Boston (tu byłby ciekawy pick Nets, w drafcie 2017 są w czołówce pg i sg)
Portland (McCollum)
 
Tak jak widać opcji dla Sixers jest naprawdę mało. Większość zespołów nie potrzebuje nowych wzmocnień na pozycji centra.
Jeszcze widziałby Beala, ale Wizards musiałoby gdzieś opchnąć Gortata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Rappar.

 

Noel do kilku z tych pogrubionych by pasował np Pelicans, ale też ciężko o jakąś dobrą wymianę. Bo Okafor już raczej nie.

 

W ogóle dla mnie osobiście Okafor jest mega ch.owy. Zbierać nie umie, bronić nie umie, zastawiać nie umie, w ataku niby taki świetny miał być a tu poczaruje poczaruje i i tak nie trafi, skuteczność kiepściutka. Do tego wygląda trochę jak undersized center.

Im szybciej go wymienią tym lepiej.

 

Noel jest spoko ale tu naprawdę obawiam się o jego zdrowie, chciałbym się mylić. Wymienić po pierwszym lepszym okresie bez kontuzji. 

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wartość Noela i Okafora nie jest teraz w najniższym możliwym punkcie na ten sezon. Obaj połamani, a Embiid dobrze sobie radzi. W takiej sytuacji kluby nie będą za nich przepłacać, jeśli nie są jakoś zdesperowane lub nie pójdzie seria przecieków o konkursie ofert za któregoś z nich. 

 

Szczerze mówiąc, to nie wiem czy taki Noel nie jest w tej chwili warty więcej, niż np. całkowite zdjęcie ochrony z picku Lakers + Lou Williams. Najlepszy moment na handel już minął, powinni go oddawać w okolicach draft day. Hinkie pewnie by to zrobił. 

 

Poza tym mam dość czytania, że Butler nie ma rzutu i to może w jakiś sposób obniżać jego wartość lub sprawiać, że nie będzie pasował do jakiejś drużyny, a już na bank takiej, jak będąca ogromnym placem budowy Philly (!). Jimmy to jest idealna trójka i serio, dopasowanie do niego i Embiida reszty piątki to byłoby marzenie każdego GMa budującego zespół od takiej podstawy.


Poza tym, lista drużyn z poprzedniej strony, którym nie przydałby się młody center do rozwoju, robiona trochę na siłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest powód żeby w ogóle któregokolwiek wymieniać? Nie ma na to ciśnienia. Kontuzja Simmonsa sprawiła, że ten sezon to dalej poligon doświadczalny dla rotacji. Nic nam ta wymiana na dzień dzisiejszy nie da. Okafor potrzebuje ogrania po długiej przerwie. Noel nie wiadomo czy nie będzie jakichś powikłań, Embiid to cały czas ogromna zdrowotna niewiadoma. No need to rush.

 

Mamy wszystkich na niskich umowach. Przyszły sezon to gwarantowane 33mln w salary i dopiero to będzie testem dla Colangelo. Mam nadzieję, że powalczy na wolnym rynku. Marzy mi się aby zrobił wszystko i więcej żeby ściągnąć Redicka nawet za gruby szmal - niech go przepłaci. Do wzięcia będą Oladipo, Teague, D-Will czy CP3(abstrakcja, ale posiadanie 2 graczy na boisku z takim court vision byłoby czymś niesamowitym). Ten sezon ma pokazać, że w tej młodzieży jest potencjał(przynajmniej w dwójce JoJo/Ben) i sama organizacja nie będzie odstraszać "procesem", a zacznie się wyłaniać na mapie ligi. 

 

Ciężko jest być fanem tej drużyny. Od finałów 2001 ciągle na równi pochyłej. Nieudane trejdy Eltona i Bynuma, długie stawianie na Iggy'ego i łudzenie się, że zostanie franchise playerem, powroty AI. Potem te wszystkie kontuzje z ostatnich lat. I pomyśleć, że największym sukcesem Philly ostatnich lat to pośrednie zakończenie kariery Derricka MVP Rose'a oraz niepobicie swojego niechlubnego rekordu ligi W/L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowanie Okaforem jest w tej chwili totalnie bez sensu. Bardzo niska wartość, a mimo wszystko jakiś potencjał jest i będzie na niskim kontrakcie jeszcze 2 lata. Na zastępstwo dla Embiida w sam raz. Noel sam się wypisał z drużyny, więc niech idzie gdziekolwiek. Patrick McCaw + pick Warriors to byłaby optymalna oferta. GSW dostają rim protectora, elastycznego w obronie. Żadnego Jimmy Butlera czy innego semigwiazdora Philly nie wyjmie za Noela.
 
 

Nie moge ogladać spotkań Nugets choć bardzo bym chciał, bo nie moge zdzierżć, ze nie bralismy Mudiaya tylko tego ogorka Okafora.

 

Mam to samo z Bookerem :(

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś na prawdę macie żałować, to "chyba" bardziej Porzingisa niż Mudiaya ...

A pamiętacie reakcje tego dzieciaka co pokazywali w telewizji i reakcje tego krzyczącego komentatora po tym jak Phil dla NY wybrał z 4-ka Litwina :)? Co zen master to zen master wie gość co w trawie piszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowanie Okaforem jest w tej chwili totalnie bez sensu. Bardzo niska wartość, a mimo wszystko jakiś potencjał jest i będzie na niskim kontrakcie jeszcze 2 lata. Na zastępstwo dla Embiida w sam raz. Noel sam się wypisał z drużyny, więc niech idzie gdziekolwiek. Patrick McCaw + pick Warriors to byłaby optymalna oferta. GSW dostają rim protectora, elastycznego w obronie. Żadnego Jimmy Butlera czy innego semigwiazdora Philly nie wyjmie za Noela.

 

 

 

Mam to samo z Bookerem :(

 

To nie wolałbyś jakiegoś zestawu od Bostonu? Coś w stylu Smart/Olynyk + Mickey +1st round BOS pick?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wolałbyś jakiegoś zestawu od Bostonu? Coś w stylu Smart/Olynyk + Mickey +1st round BOS pick?

 

Kelly i Mickey w Philly raczej są zbędni, gdzie oni mieliby grać? Wątpię, by Ainge dał Smarta. Poza tym nie chodzi o to, co ja bym wolał, ale jak widzę wartość Noela na podstawie ogólnodostępnych informacji. Boję się tylko, żeby nie skończyło się jak z Biyombo w Charlotte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.