Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2016/17: Pulling the trigger...


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

 

W Philly jest taki problem, że cześć swoich "assetów" muszą/powinni upłynnić i reszta ligi o tym wie, więc raczej dostaną 30-50 centów za swojego dolara przy potencjalnej wymianie.

 

Błąd logiczny, nie istnieje jeden byt jak "reszta ligi", który może wymusić 30-50 centów bo tylko on może kupić. 

Jest 29 zespołów, które mogą zrobić wymianę, każdy z innymi może rywalizować assetami.

 

Problemem jest, że np Okafor jakoś wiele warty nie jest sam w sobie.

Ahh jakby Philly wzięła Porzingisa zamiast Okafora.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd logiczny, nie istnieje jeden byt jak "reszta ligi", który może wymusić 30-50 centów bo tylko on może kupić. 

Jest 29 zespołów, które mogą zrobić wymianę, każdy z innymi może rywalizować assetami.

 

Problemem jest, że np Okafor jakoś wiele warty nie jest sam w sobie.

 

Brawo Ty!

 

Udało Ci się poprawnie rozszyfrować skrót myślowy, że reszta ligi to 29 zespołów.

 

 

Ahh jakby Philly wzięła Porzingisa zamiast Okafora.

 

A to nie jest czasem błąd logiczny? Gdyby Philly wybrali Porzingasa to Philly Porzingas byłby Porzingasem, którego mamy w NY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Portland. Uzbieraliby jakąś paczkę za nich.

Tak, PTB to idealny partner do dealu. Idealny byłby McCollum, tylko czy on jest dostępny do wymian?

 

Byłby też Boston typu:

3 pick (Hield) + Rozier za obu.

 

 

Ahh jakby Philly wzięła Porzingisa zamiast Okafora.

Bardzo bym chciał zobaczyć duet KP - EMbiid przeciwko wszechobecnemu obecnie small-ballowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że McCollum nie jest dostępny ze względu na zażyłość z Lillardem. Ale w tym sezonie Napier będzie kandydatem do MIP więc może on ;-)

Czyli robiłeś sobie jaja z tym PTB? Bo nikt poza Lillardem czy CJ McCollumem nie jest wart nawet jednego z dwójki okafor/noel. Myślałem, że na poważnie rozmawiamy.

 

Szkoda, że Philly nie podpisala Jeremiego Lina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że robią błąd wymieniając tlyko jednego z dwóch okafir/noel. Imo powinni spakować ich w pakiecie razem.

W pakiecie mają niższą wartość, niż osobno. Po co ktoś miałby się pchać w trade dwóch C, którzy już zostali ze sobą sprawdzeni?

 

Napier, Vonleh i pick to byłby dobry pakiet za Okafora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napier, Vonleh i pick to byłby dobry pakiet za Okafora.

To średni pomysł dla obu stron. PTB mają na ten rok Ezeliego, jest Plumlee. Nie są to wybitne opcje, ale generalnie Portland chce chyba grać z rim protectorem na piątce. Postujący Okafor wciągałby trochę obrońców w pomalowane, jednak po drugiej stronie parkietu byłoby słabo.

 

Natomiast Napier w Philly wcale by nie rozwiązał problemu z guardami. Dla Vonleha nie starczy minut. Pick będzie raczej niski.

 

Dla Okafora trzeba szukać drużyny, która będzie grać wolno w ataku. Chicago wydaje się dobrym miejscem, gdyby nie trejd po Lopeza. Nie wiem czy mają swój pick 2017, ale dałbym za to Oaka (za niechroniony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit Embiida jest olbrzymi. Jednak przestrzegał bym przed hurra optymizmem. Może i przypomina Olajuwona, Robinsona czy innych wielkich ale nie zapominajmy o wielu znakach zapytania. Ma wilekie możliwości ale dalej sporo pracy przed nim. Co innego wejść w SL na te 10-15 min. Co innego dawać to samo przez choć 30 min. Jego kontuzja to olbrzymi znak zapytania. Ilu wysokich z takimi problemami zdrowotnymi pozniej nie miało problemów podczas kariery. Obciążenia wysokich są tak duże ze mało który nie ma problemu z kontuzjami. Yao, Oden zakonczyli kariere. E Okafor,Howard nie mogą wrócić do formy itd.

 

Z drugiej strony jego potencjał powoduję że ma dosyć duza wartość ale Philadelphia ma dosyć duży problem. Jeżeli zostanie JE to Noel i Okafor nie będą mieli dużej wartości. Dlatego ważne jest zdefiniowanie na co Phi liczą? Na PO ,na pierwsza 4 czy na zbudowanie contendera. Postawienie na JE to duże ryzyko nie gwarantujące nic. Nawet ze zdrowym JE mogą utknąć na poziomie zbyt dobry na czołówkę draftu i zbyt słabym żeby coś osiągnąć. Nie wiem czy zamiast czekać nie wymieniłbym na ich miejscu JE na jakiegoś gracza pasującego do Okafora i Noela. Coś w stylu Kevin Love + pick Cle 2018 + dowolny gracz poza KI i LBJ. 

 

Idealny byłby Cousins ale on ma wieksza wartość niż JE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to czekali 2 lata na Embiida, by kiedy pokazuje się z fenomenalnej strony teraz go oddawać.

 

Czekali czy nikt by za niego nic ciekawego nie zaoferował? Serio jak uważacie. jaką ma szanse nie skończyć kariery z powodu kontuzji?

Dla mnie jest może 10% szans ze osiągnie poziom w pobliżu swojego potencału. 40% że bedzie bardzo solidnym zawodnikiem jednak kontuzje ogranicza jego rozwój. A 50% że za 2-3 lata będzie zwłokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujecie z tym Embiidem. Albo kostka mu siądzie i może kończyć od razu karierę, albo już z nią problemu nie będzie i mamy GOATa. Proste, szanse wynoszą 50/50. Ja jestem dobrej myśli, bo chyba był jakiś cel w tym, że tyle odpoczywał i nawet do Europy na rehabilitację leciał. Widząc co robi po takiej przerwie w głupim tylko preseason, to strasznie się jaram.

 

Okafor albo Noel musza tylko odejść i to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja potrzebuję chyba miesięcy, albo i lat, żeby zacząć traktować Embiida poważnie. Upside Sixers widze w Simmonsie + którymś z naszych wysokich (jednym z tych, którego nei wytrejdują) + pickach LAL i SAC. 

 

Gość ma obłędny upside. Uwielbiam KATa, bardzo lubię Porziego, ale Joel nie patrząc nawet okiem fana danego zespołu ma talent, który stawia go wyżej niż tą 2kę , bo od obu ma lepsze warunki fizyczne (hell yeah!) Jego instynkty w obronie, faceup jak u guarda mimo duuuzo większego sizeu jest po prostu WOW. 

 

To jest niesamowite, że koleś który gra parę lat w kosza, po 2 latach przerwy wychodzi i w 12 min jest w stanie zrobić double-double, mimo klasycznych dla debiutanta błedow, wymusza masę FT, tworzy mismache, w obronie potrafi blokować i ustać Walla 1on1. Do tego zajebać jeszcze trójkę i sky hooka. Fuck yeah! 

 

blob:https://vine.co/8cb42278-114d-4051-aefc-44d4627aa1d4

oj ta Deeeeee:

 

https://twitter.com/wesley_share/status/786720925102252033

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jego potencjał powoduję że ma dosyć duza wartość ale Philadelphia ma dosyć duży problem. Jeżeli zostanie JE to Noel i Okafor nie będą mieli dużej wartości. Dlatego ważne jest zdefiniowanie na co Phi liczą? Na PO ,na pierwsza 4 czy na zbudowanie contendera. Postawienie na JE to duże ryzyko nie gwarantujące nic. Nawet ze zdrowym JE mogą utknąć na poziomie zbyt dobry na czołówkę draftu i zbyt słabym żeby coś osiągnąć. Nie wiem czy zamiast czekać nie wymieniłbym na ich miejscu JE na jakiegoś gracza pasującego do Okafora i Noela. Coś w stylu Kevin Love + pick Cle 2018 + dowolny gracz poza KI i LBJ. 

 

Idealny byłby Cousins ale on ma wieksza wartość niż JE.

Oddawać C, bo masz tłok pod koszem, za kolejnego C? :) wartość Cuza pomału zacznie lecieć w dół już niedługo, wystarczy sygnał o tym, że nie chce przedłużyć umowy lub inne info o niechęci do gry w Kings. 

 

Love nic by im nie dał, ponad to o czym piszesz, czyli bycie w środku. Love do takiego zespołu, żeby nie utknąć w środku tabeli :D Z nim nic więcej by nie osiągnęli, a rozwój młodych może dać im topkę wschodu za kilka sezonów. Czołówka draftu przy tym, jaki mają potencjał, też nie powinna ich już za mocno obchodzić (nie mówiąc o tym, że mają jeszcze obce picki, które w draft day mogą spokojnie spakować). Talentu mają dużo, po prostu wystarczy poczekać. 2-3 sezony w środku z dalszym dodawaniem klocków to nie tragedia, gdy młodzi mają się rozwijać. 

 

Okafor-Noel nie wypali i im szybciej ich rozdzielą, tym lepiej dla każdej strony. Jedyne transfery, które miałyby sens, powinny dawać im obwodowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jeszcze jakiś czas temu Embiid był przykładem ''złego'' draftowania Sixers. W tym momencie Embiid jest zdrowy, w preseason wygląda, że jest tym prospektem którym wydawał się w Kansas - gdzie byście go wzięli, gdybyśmy robili w tym momencie redraft? Ja właśnie z trójką. Skoro tak, to, bez względu na to, jak Embiid skończy, można stwierdzić, że to był świetny ruch Hinkiego?

Wydaje mi się, że sporo przesady jest w tej dyskusji na temat Embiida z podawaniem przykładów - z jednej strony, Odena, z drugiej - Ilgauskasa. Tak naprawdę, z perspektywy kibiców nie mamy zielonego pojęcia żeby przewidywać jak to się z jego zdrowiem ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem wczoraj luźno z jednym z ekstraklasowych trenerów koszykarskich właśnie o 76ers. Dał myślę ciekawy pomysł na rozwiązanie sytuacji Embiida i Okafora/Noela. Powiedział, że może dobrze by było gdyby phila oddała i Noela i Okafora za odpowiednią cenę a na rezerwę sciągnęli jakiegoś dobrej klasy weterana ( Coś w typie Robina Lopeza czy Kosty Koufosa). Embiid byłby pewny startowania a Sixers mieliby kogos na w razie kontuzji. Oczywiście Okafor i Noel za odpowiednich obwodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jeszcze jakiś czas temu Embiid był przykładem ''złego'' draftowania Sixers.

Ich jedyny błąd to IMO Okafor i wynikał głównie z tego, że nie przygotowali się na to, że LAL go pominą i nie ostatnie się DAR. Dalekie picki Holmes czy Jerian Grant całkiem przyzwoite.

 

W tym momencie Embiid jest zdrowy, w preseason wygląda, że jest tym prospektem którym wydawał się w Kansas - gdzie byście go wzięli, gdybyśmy robili w tym momencie redraft? Ja właśnie z trójką.

Chodzi o redraft wszystkich aktywnych graczy (wtedy pewnie za LBJem ?) czy tego konkretnego? (ale to kto niby przed nim w takim razie ?? tylko Jokić jest w miarę blisko, ale i tak JE to pewny pick przed nim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.