Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2016/17


mycek

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. Hoiberga Bulls do 1.01.2016 byli top5 obron ligi - w tym czasie wystepowal jeszcze Noah. Nie wiem czy spadek o 20pozycji w tej kategorii to jego "zasługa" ale tak czy siak głównym powodem braku walki o Gasola była chęć bronienia pnr - a jak sie niestety okazało z Pau jest to niemożliwe.

 

Pytanie tylko jak w tej kwestii czuje sie Lopez? Slabo... Lopez jest swietnym gosciem jesli chodzi o fizyczne zadania - ok, ale czy w lidze gdzie srodkowy musi wyjsc, zrobic trap, czesto kryc gosci 20cm nizszych od siebie bo switchu - Robin Lopez jest fitem? Damn. Boje sie. Boje sie ogólnie obrony Bulls. Hoiberg niby mowi ze sprawa startującego PF jest otwarta - ale pod koniec wywiadu na miedia day obok nazwiska Lopeza wymienił od razu Niko i Douga, a nie Taja czy Portisa. To jest logiczne, Lopez potrzebuje strzelca obok siebie. Wybór Lopez-Niko jest logiczny - ale Mirotic nie jest OK obronca.

 

Rondo zostal bohaterem pierwszego dnia treningów, wszyscy sa zachwyceni jak mądrym gosciem jest. Swiatelkiem w tunelu jest fakt, ze Butler wspomniał, że Rondo czesto wspomina o defensywie i ustawia ludzi, mowiac im gdzie kto ma stac. Mam nadzieje, ze Rondel bedzie mial motywacje do grania w D, bo na Wade srednio licze - oprocz oczywiscie jakichs 'highlight actions' - bloki, steale - które sprawią, że wśród typowych dziennikarzyków będzie miał opinie dobrego obroncy.

 

Jeszcze raz powiem: rondo, wade i butler to inteligentni goście - znajda sposob, aby umieszczac pilke w koszu. Podstawową rzecza, o ktora musza zadbac jest obrona i to jest temat do dyskusji, a nie to kto sie pierwszy pokłóci i czy Silver pozwoli grać dwoma piłkami w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo zostal bohaterem pierwszego dnia treningów, wszyscy sa zachwyceni jak mądrym gosciem jest. Swiatelkiem w tunelu jest fakt, ze Butler wspomniał, że Rondo czesto wspomina o defensywie i ustawia ludzi, mowiac im gdzie kto ma stac. Mam nadzieje, ze Rondel bedzie mial motywacje do grania w D, bo na Wade srednio licze - oprocz oczywiscie jakichs 'highlight actions' - bloki, steale - które sprawią, że wśród typowych dziennikarzyków będzie miał opinie dobrego obroncy.

 

Bardzo podobne teksty były rok temu z obozu Sacto. Tam o Rondzie też wypowiadał się w analogiczny sposób DMC. Myślę, że CHI zaliczy podobny sezon do zeszłorocznych Kings właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że CHI zaliczy podobny sezon do zeszłorocznych Kings właśnie.

 

Jakies porównania, analizy, przemyślenia? Czy tylko "myślę"?

Pytam bo nie wiem czy masz ochotę podyskutować, czy tylko tak jak większość wypowiadających się w tym temacie strzelić "jednopostowca", w którym jedyne co jest to wyraz większej lub mniejszej pewności na temat fatalnego sezonu Bulls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies porównania, analizy, przemyślenia? Czy tylko "myślę"?

 

Myślę, jako mianownik od http://sjp.pwn.pl/sjp/myslec;2485354.html punkt 2.

 

Pytam bo nie wiem czy masz ochotę podyskutować

Po takim poście jak Twój, nie mam ochoty na żadną dyskusję.

 

czy tylko tak jak większość wypowiadających się w tym temacie strzelić "jednopostowca", w którym jedyne co jest to wyraz większej lub mniejszej pewności na temat fatalnego sezonu Bulls.

Ty za to masz chyba orginalnie podejście, że jak założyłeś posta, to wypowiadać się można na jakiś Twoich wymyślonych warunkach.

 

peace with u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko o dane jak 4 najważniejszych ludzi w druzynie(Rondo, Wade, Butler, Lopez) nie grało ze sobą ani minuty. Mozna tylko domyślać sie ze Bulls bedą jedna z najgorzej rzucających drużyn za 3, ze średnią/słabą obroną(zalezy czy Rondo będzie miał wyjebongo jak przez ostatnie sezony). Do tego należy dodać zdrowie Wade'a, skłonność do holowania piłki przez cały obwód, braki na ławce rezerwowych i jakby nie patrzeć dziurę na PF(jak na standardy drużyny myślącej o PO, chyba) 

Tych pare przemyśleń pozwala wysnuć teorie ze Bulls będą słabsi niż rok temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko o dane jak 4 najważniejszych ludzi w druzynie(Rondo, Wade, Butler, Lopez) nie grało ze sobą ani minuty.

 

Bardziej chodziło mi o indywidualne staty poszczególnych zawodników, którymi można byłoby poprzeć jakieś teorie na dany temat.

 

Mozna tylko domyślać sie ze Bulls bedą jedna z najgorzej rzucających drużyn za 3

 

Nie zgodze się.

Doug McDermott - już w trzecim sezonie czołówka shooterów.

Niko Mirotić - niedoceniany shooter, 39% przy 3 trójkach trafinonych per36 to świetny wynik

Denzel Valentine - drugi shooter zeszłego draftu z cyferkami, które łapią się do top10 jeśli brać ostatnie kilka-kilkanaście draftów wstecz

Isiah Canaan - pewny siebie shooter, który może grać fałszywą jedynke i trafiać bardzo dobrze za 3, co pokazał w poprzednich sezonach.

Tony Snell - ile by nie narzekać na jego grę, to jednak ma jeszcze potencjał na byćie spoko 3andD w NBA. Utrzymuje poziom 35-37% zza łuku

Paul Zipser - świetny fizycznie - co ułatwi mu start w NBA z pieknie wyglądającym rzutem z czym idzie również skuteczność

Portis - Od poczatku Ncaa i Nba pokazywał że umie rzucać - w SL tylko to potwierdzał - choć trzeba pamiętać, że to tylko SL.

 

Do tego jest Rondo, który jest lepszym shooterem niż Rose i w zeszłym sezonie trafiał 37%. No i Butler, który powinien poprawić się w skuteczności w stosunku do poprzedniego sezonu, a to twierdzenie próbowałem udawadniać kilka stron temu - możesz poczytac.

 

Pomyśl o rosterze Bulls nie jako nierozerwalnym trio rondo-butler-wade. Ale jak o 3 koszykach:

W pierwszym koszyku masz: Rondo, Butler, Wade.

W drugim: Lopez, Gibson

W trzecim: Canaan, Valentine, Snell, Zipser, Portis, Doug, Mirotic

 

Teraz weź dwóch z pierwszego dodaj jednego z drugiego i dwóch z trzech. Co byś nie wybrał, to wychodzi Ci mniej lub bardziej (ale zawsze zadowalająco) dopasowany linup, gdzie jest miejsce dla wysokiego, jest miejsce dla kreatora/kreatorów i jest miejsce dla przynajmniej dwóch gości zapewniający spacing. Teraz tylko kwestia Hoiberga by dopasował te klocki do siebie, tak by wycisnąć z każdej konfiguracji jak najwięcej - o czym mówił wczoraj i będzie mówił przez cały sezon.

 

Może być tak, że Fred bedzie grać RBW tylko przez jakieś 10-12 minut w meczu razem - zobaczymy jak będzie, ale już wczoraj pod koniec swojego wywiadu wspominał po cichu, że jeden z liderów będzie grał z drugim składem (patrz koszyki).

 

braki na ławce rezerwowych i jakby nie patrzeć dziurę na PF(jak na standardy drużyny myślącej o PO, chyba)

 

Nie zgodze się.

Bulls mają baaaaardzo długą ławkę rezerwowych, na której znajdziesz wszystko, czego chcesz - dosłownie - do tego kazdy z gości od 5 do 15 miejsca w rotacji jest mlody, na dobrym kontrakcie, z miejscem na improvment. Co jak co ale do głębi składu nie ma szans się przyczepić. Pozycja pf? Przy takim obwodzie, ważne jest, aby rozkminić kto z trójki portis-taj-niko jest najlepszy dla jakich konfiguracji wade-rondo-butler. Niko to specyficzny gracz, dający specyficzne rzeczy, to samo Taj - i co dobre, jest zupełnie inny niż Mirotic. Portis jeszcze do końca się nie określił, ale pokazał, że może być hybrydą - czegóż chcieć więcej?

 

Do tego należy dodać zdrowie Wade'a, skłonność do holowania piłki przez cały obwód,

 

Bardzo dobrze. Bardzo mnie to cieszy. Butler i Wade grają nimal IDENTYCZNIE. I to jest spoko. Fred może sobie oprzeć gre na tym co dają Ci dwaj zawodnicy i mieć to all day all night - przez 48min w meczu, albo od jednego albo od drugiego. Co jak co ale Wade wie jak zdobywać punkty. Rose nie do końca wiedział - to był bardzo duży problem. Dwyane to inteligenty gość i dalej ma swoją wartość, co pokazał rok temu. Butler jest extra zmotywowany i jest wkońcu liderem więc też powinien conajmniej utrzymać swój poziom.

 

ze średnią/słabą obroną(zalezy czy Rondo będzie miał wyjebongo jak przez ostatnie sezony).

 

Tak, tutaj racja. Na dzień dzisiejszy jest bardziej czarno biało niż kolorowo pod tym względem. Dużo wątpliwości: co z poziomem zaangażowania rondo i wade? co z mobilnością douga, lopeza? co z siłą Portisa i Mirotica? Jakbym musiał obstawiać to dziś obstawiłbym, że Bulls będą mieć problemy w D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wiele zależy od atmosfery w drużynie i tego jak będą się układać stosunki między RBW. Potencjał wybuchu jest spory. Może i fajnie gdyby Wade był liderem rezerwowych tylko ciekawe jakie jest jego zdanie na ten temat i ile jest w nim chęci wpasowania się w zespół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchy Chicago w off-sezonie są jednymi z ciekawszych w całej NBA. Pomógł NYK łykając spadający kontrakt Rosa, pomógł brylantowy Pat, który nie chciał gadać z Wadem, pomogli Lakers łykając Calderona. Wiatr przywiał Rondo.

 

Perspektywy dla Byków nie były zbyt ciekawe, CY Rose, który od 2 lat przygotowuje się na kasę/ nowy kontrakt, decyzja co do przyszłości Noah i generalnie podtrzymywanie drużyny, której formuła się wypaliła. A tak w skutek różnych zbiegów okoliczności Chicago mają bardzo ciekawo drużynę.

 

Jak dla mnie ta drużyna może namieszać w Konferencji Wschodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka randomowych myśli po meczu z Bucks:

- próbowane było ustawienie z Niko i Portisem na PF i C. To źle na dziś wygląda. Brakuje im siły aby grać razem.

- ci którzy mieli dawać nam punkty zza łuku akurat w tej materii mieli słaby mecz

- w meczach rs nie zdabywanie punktów będzie problemem a obrona i zbiórka i ten mecz to potwierdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.