Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2016/17


mycek

Rekomendowane odpowiedzi

Podpisywanie Lanca jest bez sesnu. Wydaje się też bez sensu wierzenie, że z Granta będą "ludzie". Ciężko jest mi na niego patrzeć, kiedy widzę, że gość ma poważne problemy z kozłowaniem. Szczególnie widać to było w pierwszym meczu SL, kiedy Grant próbował kozłować lewą ręką i atakować obręcz, to było najwolniejsza, najbardziej nieporadna i najmniej atletyczna akcja jaką widziałem w koszykówce. Potem lepiej, tak jakby zaczął grać pewniej, ale i tak nie napawa mnie to optymizmem. Grant w zeszłym roku miał kilka meczy +10 punktowych, większość pod koniec sezonu, a w zasadzie na samym końcu, gdzie wiadomo jaki jest poziom gier. Poprawił rzut, fakt. Mechanika jest lepsza, lepszy release. Według mnie on może być drugim Tonym Snellem Chicago Bulls.

 

Dlatego pisałem o combo guard. Dawanie miejsca w rotacji Grantowi jest bardzo krzywe. Gość jest idealny jako trzeci rozgrywający, który dostanie szanse kiedy Wade, Rondo czy Butler wypadną, wtedy ma być jego 5 minut, a nie granie poważnych ilości czasu jako rezerwowy rozgrywający. Bulls podpisując takiego Chalmersa zabezpieczają się na pozycji 1/"fałszywa 1". Taki Chalmers grał już swoje w PO, umie oddać ważny rzut, mógłby grać sobie np z Wadem minuty w 2q zapewniając spacing i dając doświadczenie - chociaż oczywiście uważam, że dodanie shootera (Martin) jest lepszym pomysłem.

 

Ludzie śmieją się z Bulls, że nie wiedzą co robią i że wzięli niepasujące do siebie klocki. Po części się zgadzam, ale można te klocki od siebie trochę odseparować i dopasować do innych i nagle okazuje się, że to ma bardzo duży sens. Zrobiłem sobie mały scouting Wade i Rondo. Obaj muszą mieć piłkę w ręce. Jimmy jest za mało utalentowany jako rozgrywający, żeby kreować sobie akcje w izolacjach bezpośrednio po koźle. Moim zdaniem duży sens będą miały linupy, gdzie rondo gra z butlerem do tego valentine i mirotic a pod koszem lopez. Całe szczęście, że okazało się, że Noah wyleciał z Bulls i zastąpił go Lopez, gdyż paradoksalnie lopez może najwięcej wyciągnąć z obecności rondo. Robin ma papiery na jakieś granie w ataku. Hoiberg będzie się starać opierać grę na pnr, lopeza nie można odpuszczać, joakima tak. Pnr rondo-lopez mogą otwierać mnóstwo opcji dla Jimmego, który lubi zdobywać punkty z "dupy": jakiś cut, jakiś mid range, jakaś trójka, jakiś post-up. Dodanie do tego lineupu Valentine i Mirotica, to dodanie potencjalnych 40% strzelców, czyli rozciągnięcie gry, kolejną zaletą takiego ustawienia jest fakt iż Valentine jest przecudowny w transition, feel do gry na poziomie NBA spokojnie, do tego Miro umie biegać, rondo, butler wiadomo.

 

Drugi lineup, który może mieć sens to wade-snell/grant-mcD- portis-taj. Tutaj zaś Wade mógłby sobie grać pnr z Tajem lub pnp z Portisem, w razie kontuzji (które będą) jest jeszcze Felicio, który tak naprawdę żyje w NBA dzięki swojej grze pnr. Słabo wygląda tutaj pozycja 2, z drugiej zaś strony dodanie takiego Martina sprawia, że obwód w obronie jest tragicznie słaby (ciekawostka: McD powiedział że całe lato trenuje defensywe), w idealnym życiu Bulls ściągają jakiegoś 3andD gościa za frytki.

 

Gdy popatrzymy na ten roster pod kątem takich dwóch lineup'ów to wydaje mi się, że to ma większy sens. Oczywiście startować będzie trójka rondo-wade-butler, ale mecze ma 48minut. Bardzo ważna rola nowego sztabu medycznego, aby utrzymać ten roster w zdrowiu przez możliwie jak największy okres czasu. Dlaczego? Bulls mogą wyglądać chwilami bardzo słabo w RS, za to w PO ten team może okazać się czarnym koniem przez właśnie takie nazwiska jak Butler, Rondo, Wade. Wiadomo, PO to inny czas niż RS, Bulls mają ludzi do grania w PO, szczególnie z Cavs, gdzie Wade lubi pojedynki ze swoim .... kolegom. A kolega ten kilka lat temu wstecz miał pełne gacie na widok Rajona. Nie mówie oczywiście tutaj o wygraniu serii, mówię o sprawieniu, że potencjalna seria będzie wyrównana, czego nie można oczekiwać od jakiegoś Toronto, Atlanty czy innych C's.

 

ps. Dinwiddie wygląda lepiej od Granta.

Edytowane przez mycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joseph musisz liczyć na Mirotica w tym sezonie, jak nie będzie grał w c*** dużych minut na dużej efektywności to jesteście w dupie, bo ta drużyna aż płacze i błaga o spacing patrząc na roster a zastępstwa na stretch 4 brak

 

a bym zapomniał, mycek pisz jak najwięcej kiedy tylko możesz, kozak czytać te twoje posty i widzieć jaki progres zrobiłeś jeśli chodzi o swoją wiedzę o baskecie

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.