Skocz do zawartości

#EURO2016


SkoczekS1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam spore obawy, że Pazdan zawali nam jakiś mecz już niedługo. Brakuje drugiego pewniaka do środka obrony. Nie musi to nawet być poziom Glika, ale ktoś solidny, poprawny, pewny. 

 

Pazdan to gorąca głowa i mam wrażenie, że często jest zdekoncentrowany. O Cionku nawet nie ma co się wypowiadać. 

 

Ogólnie mamy bardzo fajny i dopasowany skład. Przyjemnie się ich ogląda. O ataku nie ma co gadać, skrzydła też na fajnym poziomie, w środku Krychowiak ogarnia duży obszar. Jedyną bolączką jest właśnie obrona, szczególnie lewa strona, którą ogarnia właśnie Pazdan na spółkę z lewym obrońcą i lewym skrzydłowym. Tutaj widzę naszą słabość. 

 

Muszą poprawić dośrodkowania. Ich skuteczność i przede wszystkim selekcję. Często były to wrzutki bez pomysłu, na jedno kopyto. Czasem aż prosiło się o bezpośrednie uderzenie na bramkę i liczenie na dobitkę lub inne zamieszanie w polu karnym (m.in. Piszczek mógł wykonać taki manewr na początku meczu). 

 

Nawałka to łebski gość, na bank już dawno rozpisał najpoważniejsze błędy i braki. Lub właśnie to robi ze swoimi ludźmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazdan ma braki ale nie są to rzeczy, których nie da się wyeliminować

Pogralby trochę poza Polską i na efekty nie trzebaby długo czekać

 

Niestety nie jest to nic, co trener pomoże mu naprawić w krótkim czasie, bo dwa jego błędy mogły Polskę kosztować zwycięstwo

Gdyby do tych piłek dochodzili piłkarze europejskiego formatu mielibyśmy standardowe "nic się nie stało"

 

Niestety średnio jest kim go zastąpić

 

 

A propos dosrodkowan to faktycznie było dużo sytuacji gdzie te piłki przechodziły wysoko nad napastnikami, o ile w ogóle lecialy w ich kierunku

To Jędrzejczyk ma sporo za uszami, bo chyba ani razu nie dogral piłki jak należy, choć poza tym zagrał poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygralismy z jedna z najslabszych druzyn na tym turnieju. Wynik 1:0 moglobyc wiecej, gra mocno taka sobie.

 

Wyglada na to ze z naszej grupy wyjda 3 druzyny gdyz Irlandia Pln powinna wszystko wtopic.

 

Ukraina w pierwszej polowie jechala z mistrzami swiata, moim zdaniem nie bedziemy faworytami tego meczu.

 

Potrzebujemy zdrowego Grosickiego ktory napedza gre z przodu, Kapustka zagral bardzo dobry mecz ale chyba rola zmiennika Blaszczykowskiego/Grosickiego to dla niego optymalna pozycja.

 

Pazan nie powinien grac w tej druzynie, jest jednak za slaby, krolestwo za Jacka Baka, Zieliskiego czy Tomka Waldocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego typu były to błędy skoro typ miał 95% celnych podań?

 

Krychowiak zagrał bardzo dobre zawody, nie przez przypadek Irole nie potrafili zrobić środkiem jednej sensownej akcji

 

lol

 

http://youtu.be/lqd9FJIqOm8

 

Wiesz, nawet 99% celności mozna mieć a ta jedna/dwie straty mogą zawalić mecz. A Krychowiak właśnie to co tracił to się przeradzało w dość niezbezpieczne sytuacje (nie potrafili tego wykorzystać irlandczycy ale lepsze druzyny byłyby bezlistosne mając takie prezenty.

 

btw Loew już chyba nie pierwszy raz miał takie akcje nie? Z tego co kojarzę kiedyś wcinał kozy, teraz widzę przerzucił się na bizony.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 drużyny na euro? zdecydowanie zadużo. Komercja na całego. 

Graliśmy z najsłabsza do tej pory drużyna euro i ledwo wygraliśmy 1:0, od 62 minuty daliśmy się zdominować (no moze nie zdominowac ale oddac im gre)Irlandii i o mało byśmy nie zremisowali z tymi ogórami. nie wiem jak ta drużyna się tu dostała oni nie potrafili wymienić 3 podań i przyjąć piłki w polu karnym, ich technika to dno.

Przewaga do 60 minuty była miazdzaca ale gra w ataku przeciętna.  To powinna być gra kombinacyjna z dużą ilością podań i ruchu bez piłki zamiast tego gramy w rzutki i dośrodkowania przeciwko fizycznym Irlandczykom,gdzie oni w tymwłaśnie , w grze w powietrzu czują się najlepiej. Milik co prawda strzelił gola,  ale rożnych to on wykonywać nie potrafi, piłki dokopać nie mógł z narożnika, poza tym już w pierwszej połowie powinien strzelić. dobry mecz Kuby,  kapustki i mimo wszystko lewego który walczył za dwóch a miał chyba specjalne krycie. 

To nie my byliśmy tacy dobrzy tylko Irlandia taka słaba,  tu powinno być 2:0 po pierwszej połowie, nie rozumiem zachwytów.  Niepokojące jest to ze że pomimo olbrzymiej przewagi nie stworzyliśmy aż tak dużo sytuacji w pierwszej pol owie, egzekucja tez szwankuje. Obstawiam ze Ukraina i Niemcy wygrają 4do zera i dopiero niektórzy zobaczą ze nasza dominacja wynikała jedynie ze słabości Irlandczyków

Jak to ma być nowa jakość to ja tego nie widzę. 

Pomijając już to ze w  sytuacji, gdy z grupy wychodzi 2,5 drużyny, i mając Irlandię w grupie to z naszej grupy po prostu nie da się nie wyjść,  1/8 finału to nie będzie żaden sukces,  będzie to równoznaczne z dostaniem sie na euro z poprzednich edycji gdzie było 16 zespołów. 

Trzeba wygrać z Ukraina , jak wyjdziemy z 3 miejsca to trafiamy na jakąś Hiszpanie ba nawet Chorwacja,  która zagrała niebo lepiej od nas z turkami.  Oczywiście wygrać możemy chyba z każdym bo mamy na to potencjał,  al e nie z taką gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek

 

tak się zastanawiałem, którzy gracze z turniejów po 2002 graliby w tej reprezentacji i wyszło mi tak:

 

drugi stoper do Glika, prawie na pewno Wałdoch może Hajto (słuchać się go nie da, ale wycisnął z kariery maksimum)

jednak lewy obrońca (choć wybór taki sobie, Koźmiński, Żewłak, może Rząsa)

ew. ktoś do Krychowiaka w środku, chyba... Kałużny albo Świerczewski (żadnych Szymkowiaków i Mili, Sobolewski to gorsza wersja Krychowiaka)

I reprezentacyjny Smolarek, choć nie bardzo wiem, gdzie bym go upakował. Na lewym/fałszywym skrzydle?

 

Resztę bym chyba zostawił, tak Nawałka to zgrabnie dopasował. Myślałem o Krzynówku i trochę Żurawskim.

 

To oczywiście nie znaczy, ze zlejemy Niemców i Ukraińców. Ale jeden punkt i wychodzimy z grupy na 99%.

 

Artlan

 

Portugalia od 2000 ssie na MS (poza 2006), a jest świetna na ME. Włosi w sumie podobnie - lepiej wypadają w Europie. Z Włochami jakoś tak jest, ze albo kompletnie zawalają turniej albo są groźni dla każdego, nawet jak mają skład bez nazwisk.

 

Matek

 

Brak Szukały, nawet niegrającego to jedyna decyzja Nawałki, której nie rozumiem. Orłem nie jest, dawał sporo nerwów, ale grał najwięcej z Glikiem. Ja bym go wolał mieć na ławie zamiast Peszki. No ale ten ostatni to kumpel Lewego z Poznania.

Edytowane przez Iwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie drażniły dwie sprawy

 

#1 wybijanie świec w górę przez naszą ostatnią linię gdzie nie wynikało to z panic mode tylko chyba słabego wyszkolenia technicznego... tylu świec poza polską Ligą Pierwszą nie widziałem ( na tym turnieju na pewno) dawno... to pokazuje jak nadal słaby poziom mamy ( zabierając tych 3-4 najlepszych graczy grających w dobrych klubach na Zachodzie)

 

#2 bardzo niedokładne dośrodkowania na puste pole ponad głowami lub opcjonalnie dośrodkowanie tak krótkie że zaliczał piłkę pierwszy gracz obrony będący najbliżej piłki

dwie skrajne "za mocno" "za słabo"

 

koncept grania górą z Irlandczykami też fajny... Nawałka na pewno im WYDRUKOWAŁ gramy dołem

 

2-3 kiksy gdzie piłka szła dołem zaowocowały dosyć niezłymi zamieszaniami pod bramką ale to nie były celowe zagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Szukały, nawet niegrającego to jedyna decyzja Nawałki, której nie rozumiem. Orłem nie jest, dawał sporo nerwów, ale grał najwięcej z Glikiem. Ja bym go wolał mieć na ławie zamiast Peszki. No ale ten ostatni to kumpel Lewego z Poznania.

 

Możliwe, że mnie pamięć zawodzi ale Szukała w swoich ostatnich meczach w kadrze był mega niepewny, już nie pamiętam, w którym meczu konkretnie ale on na pewno nie byłby rozwiązaniem problemów na środku obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że mnie pamięć zawodzi ale Szukała w swoich ostatnich meczach w kadrze był mega niepewny, już nie pamiętam, w którym meczu konkretnie ale on na pewno nie byłby rozwiązaniem problemów na środku obrony.

No, jeszcze jak grał w klubie bywało czasem niezbyt dobrze (eufemizm), ale obecnie też jest bez szału. Pazdan z dostępnych jest rzeczywiście najlepszym wyborem, a wszyscy się boi że wywinie jakiś numer w stylu Greena. Salamon ma lepszego agenta niż jest piłkarzem (choć może jeszcze będzie), Cionek pierwszy dobry mecz w kadrze zagrał na lewej obronie, Jędrzejczyka nie przesuniemy na środek, bo wtedy mamy Wawrzyniaka, Jodłowca tym bardziej strach.

 

Choć możliwe, że Szukała się już kompletnie nie nadawał, zwłaszcza jeśli Glik jest w gorszej formie niż rok temu i  nie mógł na niego pracować. Ale na zgrupowanie bym go wziął i obejrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego typu były to błędy skoro typ miał 95% celnych podań?

 

Krychowiak zagrał bardzo dobre zawody, nie przez przypadek Irole nie potrafili zrobić środkiem jednej sensownej akcji

 

I ten jeden błąd doprowadził do najlepszej sytuacji rywala.

Zgodze się, że to nie przypadek, że irlandczycy nie potrafili zrobić środkiem sensownej akcji. Oni po prostu nie umieją grać w piłkę, obecność Krychowiaka ma z tym niewiele wspólnego.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbmy z krychowiaka jakiejś miernoty bo to klasowy zawodnik

Błędy zdarzają się każdemu, ale prawda jest taka ze kogoś takiego w środku nie mieliśmy od X lat, mało tego- na swojej pozycji jest jednym z lepszych

 

 

Szczęsny się trochę popsuł po tym starciu z Piszczkiem

Kontuzją uda może go wyeliminować z meczu z Niemcami

Na szczęście to chyba iedyna pozycja o którą nie ma większych obaw

 

Wojtek ma pecha. 4 lata temu w pierwszym meczy czerwona, a teraz to...

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.