Skocz do zawartości

Miasto moje a w nim...


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, fluber napisał:

Mamy na forum kogoś z Łodzi? 

 Serio jest tak źle, że w memach łódź zrównuje się statusem z Sosnowcem? 

Z tym Sosnowcem to takie podśmiec***ki, ale to ładniejsze miasto niż np. Gliwice. (Nie mieszkam w żadnym z nich) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Serio jest tak źle, że w memach łódź zrównuje się statusem z Sosnowcem

To akurat raczej byłaby pochwała.

Jakby porównali do Bytomia to rzeczywiście byłoby źle.  Nie wiem jak obecnie ale 5 lat temu najgorsze ulice to były w Częstochowie. Tam w centrum nawet na głównej ulicy do Jasnej Góry można było jechać góra 20 bo inaczej to groziło rozwaleniem koła I Gorzów Wielkopolski choć tu wiem ,ze coś robili 

W ogóle gdyby robić raninkg najbrzydszych miast to trzeba być niestety na bieżąco. Bo kiedyś bym wymienił włocławek bo ten główny deptak to bardzei jprzypominał slumsy niż reprezentacyjną uilicę. Bytom . Radom,  Chorzów  aŁódź to ma praktycznie co 100 metrów albo slumsy albo przepiękne budynki. Przecież nawet zaraz obok Stajni Jednorożców są tak paskudne chyba z 15 piętrowe budynki że meh. 

Sosnowiecma oczywiście i swoje paskudne rejony na obrzeżach czy niektórych osiedlach ale na pewno bym nie zaliczył ich do brzydkich czy zaniedbanych miast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Bo kiedyś bym wymienił włocławek bo ten główny deptak to bardzei jprzypominał slumsy niż reprezentacyjną uilicę.

Na poczatku lat 2000 to tam byl na prawde ogien, teraz cala smietanka siedzi w UK/Holandii/Na mielecinie, ale taki 2004 to byl szalony okres i jak ci dzwonila polifonia w kieszeni to tak na 80% jej nie miales, w srode w bialy dzien np. Teraz Wloclawek bardzo sie zmienil i jak tam czasem wpadam az jestem w szoku, jakies baseny na swiezym powietrzu, wyremontowany park itd. Miasto zupelnie nie do poznania, bardzo wyladnialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, fluber napisał:

Mamy na forum kogoś z Łodzi? 

 Serio jest tak źle, że w memach łódź zrównuje się statusem z Sosnowcem? 

Jestem z Łodzi, nie jest tak źle.Miasto ma zapóźnienia względem innych znaczących miast wojewódzkich ale ma na prawdę duży potencjał, z racji zainteresowań śledzę inwestycje i widzę też jak dużo się zmienia przy każdej kolejnej wizycie.Osobiście uwielbiam fabryczny klimat miasta i kamienice, tego brakuje mi w Warszawie.Drogi są w złym stanie - to prawda :) 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Na poczatku lat 2000 to tam byl na prawde ogien, teraz cala smietanka siedzi w UK/Holandii/Na mielecinie, ale taki 2004 to byl szalony okres i jak ci dzwonila polifonia w kieszeni to tak na 80% jej nie miales, w srode w bialy dzien

nie no w early 2000's to wszędzie była moda na dziesiony telefonowe (coś co teraz chyba już praktycznie wymarło) :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

nie no w early 2000's to wszędzie była moda na dziesiony telefonowe (coś co teraz chyba już praktycznie wymarło) :P 

Pewnie tak, nie mam porównania do innych miast bo mając z 12 lat nie podróżowałem, ale pamiętam niektóre osobniki z tych lat, to jakby porownac go z 2023 rokiem to zanotowaliśmy taki skok cywilizacyjny, ze ło baben.

Łódź to ciekawy przypadek beautiful struggle bo momentami w centrum przenosisz się w lata 90 i jest najgorzej po prostu, ale za chwile widzisz taki budynek że aż ci jest milutko i myslisz sobie "kurde, ladnie tu jednak", po czym 3 metry dalej masz kamienice która wyglada jakby byla zbombardowana przed chwila, a na niej sprayem napis "żryjta gówno" xD

Sytuacja na linii ŁKS - Widzew tez pięknie wpisuje się w ten konflikt miejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał:

porownac go z 2023 rokiem to zanotowaliśmy taki skok cywilizacyjny

Ostatnio przejeżdżając późnym wieczorem przez gdański Nowy Port zauważyłem grupkę roześmianych, głośnych Afrykanów i tak mi się pomyślało, że jeszcze 20 lat temu spojrzenie na tubylca kończyło się tam ciężkim wpi****lem a co dopiero takie gościnne występy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jack napisał:

Ostatnio przejeżdżając późnym wieczorem przez gdański Nowy Port zauważyłem grupkę roześmianych, głośnych Afrykanów i tak mi się pomyślało, że jeszcze 20 lat temu spojrzenie na tubylca kończyło się tam ciężkim wpi****lem a co dopiero takie gościnne występy. 

fakt ;] miałem wujostwo na nowym porcie to było tam kolorowo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosnowiec to mentalna, zakompleksiona wieś. Ale bawi mnie jak "hanysy" Cisna bekę z Sosnowca. Tylko Katowice, Gliwice i Tychy mogą śmiać się z Sosnowca. Reszta Górnego Śląska to mniejszą lub większą patola. Mieszkam tu od 20 lat, nie czuje się związany z tym miastem, mentalnie bliżej mi do hanysów (prawdziwych nie tych co przyjechali na grubę z Kielc czy Radomia) ale bądźmy uczciwi, Chorzów czy Mysłowice o Bytomiu nie wspominając to osiedla socjalne gdzie wraz z zamknięciem kopalni/huty czas stanął w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.