Skocz do zawartości

Miasto moje a w nim...


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, fluber napisał:

To prawda , ludzie tutaj są bardzo pracowici:) 

Dokładnie , współpracuje z ludźmi z całej Polski i Śląsk , Wrocław oraz Wawa są to ludzie z którymi łatwo się porozumieć i następnie zrealizować projekt. Kraków to jest dramat , jakieś zamknięte plemię bardzo złotoustne ale strasznie leniwe i trochę z tego maja poznaniacy którzy ewidentne maja kompleks Wawy i także są dość zamknięci na obcych ale są pracowici. To taki eye test oczywiście subiektywny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Deltuś napisał:

Mało parków - Saski, Krasińskich w centrum, Fort Bema za mało.:)

wow

w zasadzie w centrum masz jeszcze Łazienki i Pole Mokotowskie

na pradze (czyli o przejechanie mostu od centrum) masz Praski i Skaryszewski (najlepszy z tych nie mainstreamowych), Lasy Kabacki albo Bielański zaraz przy stacjach metra, cały prawy brzeg Wisły ma parkowy vibe

jak chcesz większych wrażeń to rzut beretem masz Kampinos

dużo można o Wawie pisać, ale to że 'mało parków' to mocne meh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Najgorsze są małe miasteczka typu Olesnica, Oborniki Slaskie, Jawor. Ludzie mocno spięci, duża sladow po Kresowiakach, strasznie zabobonni (jakieś czerwone wstazki na wózkach, lanie wosku gdy dziecko płacze. Będąc tam dowiedziałam się o co najmniej setce różnych zabobonów) :)

🤨 trzeba było pogadać z kimś innym niż babcia sprzedająca kwiaty przed bramą targowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Dzięki za cenna radę. 

Nie ma za co, uwielbiam takie generalizowanie :)

1 minutę temu, Deltuś napisał:

dolnośląskie vs podkarpackie - większą liczbą zgonów na 1000 mieszkańców, o 2 lata krótsza średnia długość życia kobiet i mężczyzn. 

przez przyjezdnych z podkarpackiego ze słabym stanem zdrowia ¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Deltuś napisał:

 W Forcie Bema plac zabaw fajny, na Zoliborzu blisko Metra też fajny, plus dobry kebab.

w sensie że Amrit? pls

14 minut temu, Deltuś napisał:

Pole Mokotowskie to porażka. Takie lotnisko tylko, ze bez samolotów. Wielki spacerniak, jak ostatni raz tam byłem, to był jeden malutki plac zabaw pamiętający jeszcze czasy Gierka.

no Pole Mokotowskie jest do spacerów, jeżdzenia na rolkach / rowerze albo najebania się 

no a ogólnie jak szukasz placów zabaw to nie musisz przecież szukać po parkach -> u siebie na Bielanach przykładowo mam jakieś 3 minuty drogi do trzech 'osiedlowych' (w tym 2 naprawdę fajnych, w stylu tego z Pl.Wilsona) -> na szczęście nie cała Wawa wygląda jak Białołęka, gdzie ciukają mieszkań ile się da (i tutaj trzeba przyznać rację darkiemu -> nie licząc miejsc parkingowych to te osiedla z PRLu są duuuużo przyjaźniej zaprojektowane -> w porównaniu do patokapitalistycznych molochów)

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Deltuś napisał:

To nie generalizowanie. Dla mnie szokiem było jak rozmowy ludzie zaczynali od

- co słychać 

- aaa syn zarabia 7 tysięcy, corka 8 tysiecy 

I to wścibskie pierwsze pytanie jakie mi zadawali. 

Najpierw gdzie pracujesz, a potem "ile zarabiasz". Widocznie na Dolnym Slasku nie ma gentlemenow. 

Może chcieli się upewnić że nie potrzebujesz darowizny? :) mnie nikt nigdy nie pytał:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Deltuś napisał:

No tak, jak siebie nawzajem o to non stop pytali. 

Nie wiem czemu szczęście w życiu sprowazdzasz jedynie do pościgu za kasą. W tym fajnym Kościele tak nauczają? 

Po prostu obracasz się w prostackim środowisku 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie;

1st tier:

3Miasto

Krakow 

Torun

Wroclaw 

Lublin

2nd tier

Szczecin

Zielona

Olsztyn

Poznan 

Rzeszow 

Warszawa ale tylko przez overkilla z racji stolicy i potężnych środków dosyć słabo wykorzystanych 

Stolica jest mocno dwuznaczna i nie dziwią mnie skrajności czyli zachwyt lub czysty hejt  

Zarobkowo przepaść ale koszt uzyskania tego z racji najwyższych kosztów oraz mało moim zdaniem przyjaznej atmosfery międzyludzkiej z dodatkiem ze mimo wszystko to bardzo brzydkie miasto sprawia ze moim zdaniem przewagę maja mniejsze ale rozwinięte miasta  no i gwarantem sukcesu koniecznie musza być ośrodki akademickie  uczelnie wyższe po prostu sprawiają ze jest i milej i bardziej kulturalnie  

przykladowo w Toruniu na 208.000 mieszkańców przypada 41.000 studentów co robi wysoki odsetek konsumenta i do niego dopasowywany jest profil usług. Lublin ma jeszcze lepszy wskaźnik   
 

wywolany Wrocław jest świetnym miejscem do życia do pracy i do zabawy  

jezeli dopiero ktoś chce zrobić ruch zawodowy to jest to ciekawa alternatywa do stolicy  czy przytłoczonego Krakowa  

plusem jest tez bliskość gór gdzie taki Zieleniec robi robotę i jest popularny wśród Wrocławian  

przez te wszystkie lata zastanawiają mnie tylko nosy Wrocławianek  - takie większe niż w innych rejonach Polski  - sporo dziewczyn ma takie tatarskie rysy i wschodnia cerę ale w sumie 70 lat temu przybył tu Lwów  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakter pracy sprawiał ze większości ostatnich lat to były rozjazdy po tych miastach regularnie i o ile nie mogę nazywać się wszędzie mieszkańcem to wielokrotnie takie 3/4 dniowe sety z noclegami pomagało pozbawiać miasto ludzi i problemy mieszkańca. Było to o tyle dosyć skuteczne bo zaliczałem i zwykle dni robocze albo zostawałem na cały weekend. Byłem na tyle otwarty i ciekawy świata ze udało mi się raczej poznać rytm miast i je porównywać raczej dosyć skrupulatnie. 
 

a ze trwało to dwie dekady to mam mniejsze ryzyko błędu z perspektywy turysty gdzie wszystko jest ładne miłe i cacy.  

W sumie to najwiecej mieszkałem Toruń Warszawa ale kiedyś pracowałem w firmie z Poznania i Krakowa. A w pozostałych miastach byłem częstym gościem 

Dochodzi do tego pomieszkiwanie u najlepszego kumpla: Katowice Gdansk Wro i Kielce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 09:38, Reikai napisał:

@ely3 szkalują Ci miasto :)

Nie słuchaj tych co wbijają szpilki. To nie ludzie to wilki

Wiesz są różne badanie które pokazuje gdzie się najlepiej zyje.I zawsze 3 miasta znajdują się w TOP 5 Warszawa, Poznań , Rzeszów. W Rzeszowie byłem tylko dwa razy więc nie wypowiem się co jest tam takiego ale Poznań i Warszawa może nie są najpiękniejsze ale bardzo zielone. Z duża ilością pracy, dobrych restauracji, teatrów, muzeów. A przede wszystkim są to dwa najbogatsze miast Polski.

Więc jak chcesz zacząc to najlepiej w tych dwóch miastach . Z tym ,że w Warszawie masz więcej biur centrali a tym samym więcej szans pracować w unikatowym dobrze płatnym fachu. Za to Poznań jest bardziej otwarty na przybyszów, tu nikt Ciebie nie nazwie słoikiem .CWL pewnie więcej niż w samym Włocławku. No i poznanianki są najładniejsze 😛

Nawet @Qcin_69się tu teraz przeniósł

Choć wspomniany tu Toruń też sie wysoko mieści w rankingach. Sam mając porównanie Warszawy i Poznania mogę stwierdzić ,że w Poznaniu mneij jest snobizmu, ludzie skupiają sie na zabawie a nie polityce. Ogólnie więcej luzu. Z innych miast w których sporo przebywałem , mieszkałem to chyba bym jeszcze Gdynie polecał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
9 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Tak! Tylko tam trzeba dużo czasu wiec nie idz na spontanie mając później inne rzeczy w planach, jak ja ;) 

Potwierdzam, tam trzeba na cały dzień żeby spokojnie wszytko obejrzeć 

Ja kiedyś (za pierwszym razem) podobny błąd w muzeum Powstania zrobiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.