Skocz do zawartości

Bycie leworęcznym, a rzucanie prawą ręką


jungleman233

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam  :redface: 

Są tu jakiekolwiek osoby, które (jak w temacie) są leworęczne i rzucają do kosza prawą ręką, albo na odwrót? 
Nigdy nie wiedziałem, czy jest to dla mnie naturalne, ale rzut z lewej ręki jest u mnie kompletnie zły.
Nie wiem też, czy mogę dzięki temu zostać tzw. "consistent shooter".
Dodam również, że moja prawa ręka po złamaniu ma dysfunkcję ( nie dogina mi się palec wskazujący ), która mi nie przeszkadza, ponieważ jumpshota kończę ze środkowego palca.
A, no i prawą ręką tylko i wyłącznie rzucam.W reszcie czynności dominuje u mnie lewica  :orange: 
Wracając do sedna, są tutaj ludzie o podobnych preferencjach, co ja?  :playful:

Edytowane przez jungleman233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Consistent nie będzie zależny od ręku rzucającej a od skuteczności vel ilości udanych prób vel od ćwiczenia rzutu. Co Ci nie leży w rzucie 2 ręką? Mechanika rzutu,ułożenie ŕęki?

Ułożenie ręki.Ręka nie raz potrafi mi "schodzić" przez co np. kończę rzut z palca wskazującego.Boję się, że wyćwiczenie jej zajmie mi zbyt dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie ręki.Ręka nie raz potrafi mi "schodzić" przez co np. kończę rzut z palca wskazującego.Boję się, że wyćwiczenie jej zajmie mi zbyt dużo czasu.

jeśli prawa Ci się zrosła i nie boli oraz palec nie przeszkadza w rzucie to nie widzę sensu ćwiczenia lewej. Jeśli zaś przeszkadza i musisz ćwiczyć lewą to daj temu czas. U mnie najgorszym przy testowaniu ręki alternatywnej nie była kiść-ceglę lewą acz celnie. Problemem jest wciąż wyjście ręki prowadzącej do rzutu w górę. Nie tak naturalnie sprawnie i automatycznie. Lewą muszę nacelować,w sensie skupić się bardziej przy wyprowadzaniu rzutu. Tylko w moim przypadku robię to bardziej dla zabawy,wszak prawica sprawna. W Twoim zależy od palca. Nie przeszkadza to trenuj prawą. Przeszkadza, to odpal dla testów jakiś filmik z Conleyem lub Mullinem i podglądać mechanikę rzutu. I ćwicz. I tak do skutku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli prawa Ci się zrosła i nie boli oraz palec nie przeszkadza w rzucie to nie widzę sensu ćwiczenia lewej. Jeśli zaś przeszkadza i musisz ćwiczyć lewą to daj temu czas. U mnie najgorszym przy testowaniu ręki alternatywnej nie była kiść-ceglę lewą acz celnie. Problemem jest wciąż wyjście ręki prowadzącej do rzutu w górę. Nie tak naturalnie sprawnie i automatycznie. Lewą muszę nacelować,w sensie skupić się bardziej przy wyprowadzaniu rzutu. Tylko w moim przypadku robię to bardziej dla zabawy,wszak prawica sprawna. W Twoim zależy od palca. Nie przeszkadza to trenuj prawą. Przeszkadza, to odpal dla testów jakiś filmik z Conleyem lub Mullinem i podglądać mechanikę rzutu. I ćwicz. I tak do skutku

Dziękuję za rady  :peaceful: 

Warto było zakładać tutaj konto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.