Skocz do zawartości

[WCF] Golden State Warriors (1) – Oklahoma City Thunder (3)


barcalover

  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Golden State Warriors - Oklahoma City Thunder

    • GSW - Thunder 4:0
      2
    • GSW - Thunder 4:1
      7
    • GSW - Thunder 4:2
      31
    • GSW - Thunder 4:3
      13
    • GSW - Thunder 3:4
      10
    • GSW - Thunder 2:4
      16
    • GSW - Thunder 1:4
      1
    • GSW - Thunder 0:4
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Green kopnął Adamsa w biurze?

Mialem na mysli, ze interpretacja co z tym robic zapadala w biurze NBA juz po spotkaniu. Wg mnie najwiekszym bledem w tej sytuacji bylo to, ze Draymond nie dostal tego flagranta2 od razu w meczu... ale na szczescie nie mialo to zadnego znaczenia dla wyniku.

 

Tutaj się zagubiłeś ze swoim rozumowaniem wiLQ ;) Jeśli Adams złamie nogę Curremu, to mają mu dać 2 mln kary, ale w następnym meczu niech gra, skoro "indywidualna" kara wystarczy?

Mam nadzieję, że Adams połamie nogi Greenowi w następnym meczu.

Od czapy porownanie bo Adams po kopnieciu gral dalej... gdyby jak w w/w scenariuszach wyladowal w szpitalu na stole operacyjnym to podejrzewam, ze NBA by zareagowala inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli, ze interpretacja co z tym robic zapadala w biurze NBA juz po spotkaniu. Wg mnie najwiekszym bledem w tej sytuacji bylo to, ze Draymond nie dostal tego flagranta2 od razu w meczu... ale na szczescie nie mialo to zadnego znaczenia dla wyniku.

 

To jest oczywiste, ale skoro NBA sama się przyznała do błędu (upgrade z flagrant 1 na flagrant 2), to powinna zawiesić Greena na 1 mecz, żeby odbył karę, na którą wg nich zasłużył, nie sądzisz? Teraz dostał karę, której nie musi odbyć - absurd, zwłaszcza przy sytuacji z Jonesem z Cavs.

 

 

Od czapy porownanie bo Adams po kopnieciu gral dalej... gdyby jak w w/w scenariuszach wyladowal w szpitalu na stole operacyjnym to podejrzewam, ze NBA by zareagowala inaczej.

 

No i to byłby podstawowy błąd - tak samo jak nie powinni brać pod uwagę intencji (bo nie czytają w myślach), tak samo nie mogą patrzeć na konsekwencje (Russ miał rok przerwy przez Beverleya - Pat zasłużył na ogromną karę?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i to byłby podstawowy błąd - tak samo jak nie powinni brać pod uwagę intencji (bo nie czytają w myślach), tak samo nie mogą patrzeć na konsekwencje (Russ miał rok przerwy przez Beverleya - Pat zasłużył na ogromną karę?).

To znacz, że co powinni brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znacz, że co powinni brać pod uwagę?

 

Poczytaj zasady :smile:

 

Najlepsze jest to, że interpretacja zajścia tutaj nie jest problemem, bo - jak wspomniałem - NBA uznała to zachowanie Greena za (cytat z przepisów NBA) Flagrant "2" (FFP2) - unnecessary and excessive contact committed by a player against an opponent. [...] the player committing the foul is automatically ejected.

 

Chodzi o brak konsekwencji w karze, nie o błędną interpretacje zachowania Greena. Skoro przyznali, że jego zagranie nie było "baksetball-play" i dali mu flagrant 2, to znaczy, że powinien odbyć karę, która się należy za takie przewinienie.

 

Serio ktoś tutaj ma wątpliwości, że NBA po prostu zastosowała podwójne standardy? Nie rozbrajajcie.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj zasady :smile:

 

Najlepsze jest to, że interpretacja zajścia tutaj nie jest problemem, bo - jak wspomniałem - NBA uznała to zachowanie Greena za (cytat z przepisów NBA) Flagrant "2" (FFP2) - unnecessary and excessive contact committed by a player against an opponent. [...] the player committing the foul is automatically ejected.

 

Chodzi o brak konsekwencji w karze, nie o błędną interpretacje zachowania Greena. Skoro przyznali, że jego zagranie nie było "baksetball-play" i dali mu flagrant 2, to znaczy, że powinien odbyć karę, która się należy za takie przewinienie.

 

Serio ktoś tutaj ma wątpliwości, że NBA po prostu zastosowała podwójne standardy? Nie rozbrajajcie.

Niby gdzie w zasadach NBA jest napisane, że jeżeli zmienią po meczu kwalifikacje na flagrant 2, to gracz ma zostać zawieszony. Bywało tak, że NBA zmieniała kwalifikacje faulu na flagrant 2, a zawodnik nie otrzymywał kary zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serio ktoś tutaj ma wątpliwości, że NBA po prostu zastosowała podwójne standardy? Nie rozbrajajcie.

 

 

Pewnie, że zastosowała tu nie powinno być wątpliwości tylko z taką formą jak w G3 to Green może być wzmocnieniem dla Thunder. Ogólnie już w lutym było widać, że OKC ma sposób na Goldenów, tylko trafili wtedy na kosmicznie grającego Stefana, który praktycznie w pojedynkę wyciągnął tamten mecz, i jeżeli tamten Curry nie wróci dziś w nocy marne są szanse GSW na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie w zasadach NBA jest napisane, że jeżeli zmienią po meczu kwalifikacje na flagrant 2, to gracz ma zostać zawieszony. Bywało tak, że NBA zmieniała kwalifikacje faulu na flagrant 2, a zawodnik nie otrzymywał kary zawieszenia.

 

1) Możesz podać te sytuacje?

2) Czy takie porównania mają sens, skoro porównania do innych "nut-shotów" okazały się nic nie warte, choć praktycznie każde wcześniejsze było karane 1 meczowym zawieszeniem.

3) Nie pisałem, że to jest w przepisach, napisałem, że nie są konsekwentni w swoich decyzjach - próbuję podejść do zajścia "na logikę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Możesz podać te sytuacje?

2) Czy takie porównania mają sens, skoro porównania do innych "nut-shotów" okazały się nic nie warte, choć praktycznie każde wcześniejsze było karane 1 meczowym zawieszeniem.

3) Nie pisałem, że to jest w przepisach, napisałem, że nie są konsekwentni w swoich decyzjach - próbuję podejść do zajścia "na logikę".

1. Np. Hansbrough - Wade w 2012 w półfinałach konfy.

2. Żadne porównania nie mają sensu w interpretowaniu interpretacji regulaminu tych, którzy go napisali :nevreness:

3. Na logikę to nie złamali żadnego punktu regulaminu i formalnie nie można nic lidze zarzucić, a "na logikę" to się wszyscy chyba zgadzamy

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, ale skoro NBA sama się przyznała do błędu (upgrade z flagrant 1 na flagrant 2), to powinna zawiesić Greena na 1 mecz, żeby odbył karę, na którą wg nich zasłużył, nie sądzisz?

Nie bo zawieszenie na caly kluczowy mecz jest duuuuuuzo wieksza kara niz na pol juz przegranego.

 

No i to byłby podstawowy błąd - tak samo jak nie powinni brać pod uwagę intencji (bo nie czytają w myślach), tak samo nie mogą patrzeć na konsekwencje (Russ miał rok przerwy przez Beverleya - Pat zasłużył na ogromną karę?).

Jestem ogolnie anty-zawieszeniom, ale jesli nie maja brac pod uwage ani intencji ani konsekwencji to um jaki dokladnie proces oceny proponujesz?

 

Chodzi o brak konsekwencji w karze, nie o błędną interpretacje zachowania Greena. Skoro przyznali, że jego zagranie nie było "baksetball-play" i dali mu flagrant 2, to znaczy, że powinien odbyć karę, która się należy za takie przewinienie.

Przeciez zaplaci 25k$... usuniecie z boiska moze zapasc tylko w czasie meczu i to akurat jest standardem.

 

Serio ktoś tutaj ma wątpliwości, że NBA po prostu zastosowała podwójne standardy? Nie rozbrajajcie.

Piekna ironia, ze jedyne 25K$ na tej liscie dotyczy akurat gracza OKC ;-)

 

P.S. wg mnie tak naprawde Draymonda uchronila niejednoznacznosc tego machniecia noga i na ile to bylo celowe kopniecie, a na ile typowy flop po faulu. Gdyby to bylo bardziej oczywiste pewnie nie mieliby wyjscia.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najpierw sobie sam przeanalizuj obie sytuacje, a potem - jeśli nadal będziesz chciał podyskutować na ten temat - wróć.

 Chyba nie sądzisz, że niezawodny Perk byłby w stanie zadać sierp ręką Ibaki, w sytuacji, gdy temu drugiemu by na tym nie zależało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Np. Hansbrough - Wade w 2012 w półfinałach konfy.

2. Żadne porównania nie mają sensu w interpretowaniu interpretacji regulaminu tych, którzy go napisali :nevreness:

3. Na logikę to nie złamali żadnego punktu regulaminu i formalnie nie można nic lidze zarzucić, a "na logikę" to się wszyscy chyba zgadzamy

 

No nie złamali i nie o to mi przecież chodzi :) Zarzucam im brak konsekwencji i tylko tyle.

 

 

Nie bo zawieszenie na caly kluczowy mecz jest duuuuuuzo wieksza kara niz na pol juz przegranego.

 

Już przegranego? Ten zapis mówi tylko o wyrzuceniu z meczu, nie ważne, jaki jest wynik, która kwarta itd.

 

 

Jestem ogolnie anty-zawieszeniom, ale jesli nie maja brac pod uwage ani intencji ani konsekwencji to um jaki dokladnie proces oceny proponujesz?

 

Proponuję patrzeć na samo zdarzenie (poziom agresji, gdzie była piłka, czy ten ruch jest naturalnym ruchem itd.), odrzucając domysły odnośnie zamiarów (niemożliwe do oceny) oraz efekt (dlaczego pisałem wcześniej - przykład Westbrooka).

 

 

Piekna ironia, ze jedyne 25K$ na tej liscie dotyczy akurat gracza OKC ;-)

 

Porównaj sobie obie sytuacje.

 

 

P.S. wg mnie tak naprawde Draymonda uchronila niejednoznacznosc tego machniecia noga i na ile to bylo celowe kopniecie, a na ile typowy flop po faulu. Gdyby to bylo bardziej oczywiste pewnie nie mieliby wyjscia.

 

To też jest dobre, bo skoro flopował, to powinni jeszcze dorzucić karę za flopa, nie? :)

 

 

 Chyba nie sądzisz, że niezawodny Perk byłby w stanie zadać sierp ręką Ibaki, w sytuacji, gdy temu drugiemu by na tym nie zależało?

 

No i tutaj wracamy do oceny intencji :) Rozumiem, że wg Ciebie Ibaka specjalnie walnął Griffina w krocze. Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kary są śmieszne. 25k dla gościa zarabiającego ponad pół miliona dolarów miesięcznie na czysto. Niech zwiększą to chociaż z 10 razy albo dadzą 5% salary. Tak to nie jest żadna kara ani dla zawodnika, ani dla drużyny. 


Porównując na nasze warunki - to jakby karą za ściąganie na egzaminie była grzywna 10 złoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow

a myslałem że na fourm juz widziałem wszystko :P

 

wchodząc na forum spodziewałem się że po tej decyzji bedzie wrzawa na całego, a tutaj ktoś próbuje to jeszcze wytłumaczyć.....

jak mało kiedy się zgazam z barcą to teraz jest ewidentnie na wygranej pozycji i nie ma opcji by to zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green już w poprzednim meczu kręcił się przy Adamie

 

Dla mnie recydywa i 2 mecze out.

 

Ok. Po ochlonieciu 1.

 

Ale zero?

 

Rodzi to teraz dodatkowo niesportowe emocje.

 

Nie wiem czy to zauważyliście ale po zdarzeniu Collison bardzo chciał wyjść na parkiet w składzie oczywiście.

 

Chyba myślał o takim krótkim epizodzie.

 

Trener miękko zareagował. Nie dał mu pograć z Greenem

Byłoby nieźle jakby w S5 dali Collisona na hard foul i tyle.

Bez udawania i owijania w bawelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.