Skocz do zawartości

Co na pierwsze auto?


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Mój budżet to (około) 15 tys w jakiśtam widełkach. Kią nie jechałem. Dzięki za podpowiedzi. A auto jest do dojazdów miedzy Toruniem a Bydgoszczą, Grudziadzem. Dziennie można tak ze 100 km robię.
To diesel (lub gaz) nie jest takim głupim pomysłem. Poszukaj Focusa 2 z silnikiem 1,6 TDCi 90 KM - on nie ma DPF. Byle z pewnej ręki, bo inaczej szybko regeneracja turbiny Cię czeka za min. 2 tys.

Na gaz najlepsze są 1,8-2,0 bezyniaki do przerobki, ale 1,6 też dają radę.

 

Kia to najlepiej z Polski salonowa popatrz w ogłoszeniach osób prywatnych, 1,6 CRDI 109 KM to spoko silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie, to niestety na Ufo nie ma szans, a Mazda 3 to chyba tylko zjedzona przez rdzę ;]

 

Jak kolega wyżej napisał - Focus, Ceed, czy wspomniana przez Ciebie Astra w tym budżecie spoko, szczególnie że to dość popularne auta na naszym rynku i trafienie na egzemplarz kupiony w salonie i serwisowany w Pl jest sporo większe niż na trafienie zdrowego Japońca bez rudej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

raczej bym szedl w japonczyki, samochody niemieckich koncernow i corek spolek (czyli np Skoda czy Seat) juz od paru dobrych lat majo  kiepska jakosc, i zdecydowanie to co bylo przez wiele lat niezaprzeczalnym faktem (czyli bierz VW albo Audi i bedzie ok), juz faktem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, SlaKB napisał:

I oprócz tego jeszcze jedno pytanko.

Jakie auto do 35 tys (już nie z USA)? Potrzebuję sporego auta, myślałem głównie o Audi A6 C6 lub Passacie B7. Co sądzicie o tych autach? Może polecicie coś innego?

Jak 3 lata temu myślałem nad używańcem w tych okolicach kasowych to Hyundai i30 wyglądał b.fajnie.

7 minut temu, rw30 napisał:

raczej bym szedl w japonczyki, samochody niemieckich koncernow i corek spolek (czyli np Skoda czy Seat) juz od paru dobrych lat majo  kiepska jakosc, i zdecydowanie to co bylo przez wiele lat niezaprzeczalnym faktem (czyli bierz VW albo Audi i bedzie ok), juz faktem nie jest.

Nah, po prostu w PL cała prasa motoryzacyjna po 89' była niemiecka to i na ich bajkach się wychowaliśmy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak ten walor estetyczny jest dosyć ważny. :)

Ten i40 nawet tak źle nie wygląda. Z tym silnikiem 117km da się jeździć? Bo samochód spory a koni trochę troche mało :tongue:

jeszcze co do A6 C6, mamy jakiś mechaników? Chodzi mi o to czy w wersjach po 2007 roku z 240 km poprawili ten rozrząd? Czy dalej dosyć szybko się psuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SlaKB napisał:

I oprócz tego jeszcze jedno pytanko.

Jakie auto do 35 tys (już nie z USA)? Potrzebuję sporego auta, myślałem głównie o Audi A6 C6 lub Passacie B7. Co sądzicie o tych autach? Może polecicie coś innego?

Bierz skoda superB 1 i się nie zastanawiaj. Jeżeli finansowo się złoży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ptak napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-maxima-3-5-automat-alcantara-polecam-ID6CEgAT.html#d1cdc7cdd1 

tylko lpg musi być, ale duży mocny sedan, nie taki stary.jak możesz sprowadzić auto z USA (będzie bite, nie ma innej opcji) to się nie wachaj

Ten Nissan fajny, na pewno rozważę.

Z USA celuję w A6 C7 lub nowego Fusiona.

11 minut temu, ignazz napisał:

Bierz skoda superB 1 i się nie zastanawiaj. Jeżeli finansowo się złoży. 

Chyba o superb 2 chodziło? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Twój budżet na USA, to też 35 koła, bo jak tak, to nie kupisz Fusiona z USA w tym budżecie.

Rzuć sobie okiem na TURBO Auta z USA - Import na fb. Goście są na miejscu w Chicago. Obserwuję ich od początku i wydaje się, że to dobra baza pod zakup samochodu ze Stanów. Poza tym dość sporo Fusionów mieli wystawionych na stronie w ofercie, musiałbyś trochę głębiej w historii poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Roger napisał:

Nie wiem, czy Twój budżet na USA, to też 35 koła, bo jak tak, to nie kupisz Fusiona z USA w tym budżecie.

Rzuć sobie okiem na TURBO Auta z USA - Import na fb. Goście są na miejscu w Chicago. Obserwuję ich od początku i wydaje się, że to dobra baza pod zakup samochodu ze Stanów. Poza tym dość sporo Fusionów mieli wystawionych na stronie w ofercie, musiałbyś trochę głębiej w historii poszperać.

Myślę o mustangu GT z USA. Piszesz ze obserwujsz profil, a znasz może kogoś, kto kupił auto sprowadzone. Jak ma się stosunek jakości/cena?

Kiedy porównuję ceny tych samych roczników zdecydowanie na plus wychodzi kupno z USA ale cholera trochę strach, to nie koszulka z NBA store i później tak łatwo tego nie sprzedam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, josephnba napisał:

Myślę o mustangu GT z USA. Piszesz ze obserwujsz profil, a znasz może kogoś, kto kupił auto sprowadzone. Jak ma się stosunek jakości/cena?

Kiedy porównuję ceny tych samych roczników zdecydowanie na plus wychodzi kupno z USA ale cholera trochę strach, to nie koszulka z NBA store i później tak łatwo tego nie sprzedam...

Wlasnie o to mi chodzi. Do auta z USA jestem w stanie dołożyć więcej, tą stronkę którą podał Roger znam, nawet się z nimi kontaktowalem, ale chcialem zaczerpnac opinii od kogos kto kupowal z USA, bo tak jak mowisz w gre wchodzi spora kasa i lepiej byloby nie wtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.