Skocz do zawartości

Co na pierwsze auto?


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem podjarka kombiakami, bo od kiedy jeżdżę minivanem te długie bezksztaltne i niskie combi wydają mi się po prostu zbędne na drogach ;)

Wiesz inne auto :) jak ktos potrzebuje auto dla 2 osob ale zeby czasem cos przewiezc ale ma tylko jedno auto to kombi to najlepsze rozwiazanie jesli chodzi o stosunek cena/jakosc. Ogolnie i tak najlepsze auto to cayenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto potrzebne mi jest do wożenia dupy, także duży bagażnik jest mi średnio potrzebny. Nie mam jeszcze rodziny, także kombi mi nie potrzebne i auto wybieram czysto estetycznie, jak do bagażnika wejdą dwie torby sportowe, to dla mnie jest ok ;) na s60 się napaliłem, bo podoba mi się zdecydowanie najbardziej, szkoda, że sprzedałeś! Szukam w miarę możliwości czegoś pewnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet około 60 tys. plus minus kilka, im mniej tym lepiej, no ale nie chce trupa ;)

 

Wcześniej miałem dwia Citroeny C4 trzydrzwiowe, btw. jak ktoś by się zastanawiał to zdecydowanie polecam!! moim zdaniem najładniejsze hatchbaki z tamtych lat 09-10, a wersja loeb naprawdę daje radę ;)

 

Co do kosztów utrzymania, to wiem, że niestety są duże. Mam znajomego mechanika, który specjalizuje się w Volvo i mówił coś o fajnych zamiennikach, o połowę tańszych niż oryginalne części, także może nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco mniej bo ok. 230 tys oba i niby udokumentowane.

patrz silnik i jego stan. Potem spòd czy bez rdzy i kapiącego gówna. Potem przy szynach foteli i pod wycieraczką w schowku czy brak wilgoci lub pleśni. Potem palcem po karoserii czy nie ma purchli rdzy. Nadkola,dół drzwi od wewnątrz. Sprawdź linie równoległe - krawędzie maski, drzwi. Czy nie ma przesunięcie, krzywizny. To głównie tyle przy używkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz silnik i jego stan. Potem spòd czy bez rdzy i kapiącego gówna. Potem przy szynach foteli i pod wycieraczką w schowku czy brak wilgoci lub pleśni. Potem palcem po karoserii czy nie ma purchli rdzy. Nadkola,dół drzwi od wewnątrz. Sprawdź linie równoległe - krawędzie maski, drzwi. Czy nie ma przesunięcie, krzywizny. To głównie tyle przy używkach

Dziena, znajomy ma niedaleko mojej chaty kanał to podjadę i go od serca posprawdzam przed ewentualnym kupnem. Kupowałem już jedno auto od tego sąsiada i jestem zadowolony ( choć zaczęły się problemy z pompą paliwa ale w aucie z 1998 roku z instalacją gazową jeżdżonym codzień takie sprawy wychodza po paru latach. W końcu jeżdże paseratti już 5 lat). Rdza do dziś nie wychodzi na nadwoziu, tylko raz wydech był przespawany.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa przy podobnych warunkach lepsza. Seat dopiero później przejął jakość po grupie VW stąd do starszych modeli sceptyczny jestem. S60 fajny pomysł. Jednakże za 60k to można coś niezłego wymyślić zależy ile lat to to ma miec.......

Ja niedługo za 40k sprzedam moje A4 Quatro 240KM z ledami i lepszym radiem. Wol roboczy który 6 lat dobrze służył. 6,6 do 100 styka.

W sumie jeszcze lepsza opcja jest A3 mojego Taty gdzie zrobił 49.000k a silnik 1,6 jest nie do zajechania i mimo że 3 drzwiowy golas 5 lat wart jest 30k. Stan idealny. Wygląda jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiemy na czym stoimy.

 

Do volvo sa zamienniki ale nie wszystkie. Jak mi np padl intercooler to plynal promem ze szwecji ;)

 

Jeszcze jedno - na pewno sedan?

 

W tej polce juz fajne suvy mozna znalezc

 

Jak sedan to zdecydowanie polecalbym lexusa ewentualnie jaguara. Mercedesy sa fajne ale to imo nie tak polka jazdy. Jak bede mial troche czasu w weekend to postaram sie wrzucic jakies konkretnw przyklady.

 

Co do citroena to sie zgadzam. Dla mnie c5 to jest auto ktore odstawia większość sedanow daleko w polu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Lexus przy Volvo wymięka, a Jaguar to jednak chyba nie na moją kieszeń. Co do SUVów to kompletnie się nie zastanawiałem nad żadnym, raczej nie potrzebuję dużego samochodu, a i nawet żaden SUV mi nie przyszedł na myśl jak się zastanawiałem nad zakupem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Lexus przy Volvo wymięka, a Jaguar to jednak chyba nie na moją kieszeń. Co do SUVów to kompletnie się nie zastanawiałem nad żadnym, raczej nie potrzebuję dużego samochodu, a i nawet żaden SUV mi nie przyszedł na myśl jak się zastanawiałem nad zakupem samochodu.

 

teraz pełno tzw miejskich suvów ;), które nie są jakieś duże

koleżanka kupiła fiata 500x i wrażenia zajebiste.....ale to typowo babski wóz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz popieram. Żona Kupiła nowy rok temu i chodzi rewelacyjnie. Jedynie co to warto zainwestować w lepszy silnik a nie ten najmniejszy 1.2l (115KM) no i przyzwyczaić sie do braku normalnego hamulca recznego. Tylko elektryczny na przycisk jest sam się włączający na wzniesieniach.

To juz jest jakis joke z tymi elektrycznymi wspomagaczami, światła, wycieraczki, hamulec ręczny, samodzielne parkowanie

Auta dla debili robia ;)

 

Gdybym kupował auto z salonu (czyli nie wiem kiedy) nigdy nie dopłaciłbym za te "ulepszenia", które wpływają tylko na zwiększenie ewentualnej awaryjności poszczególnych podzespołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to masz często w cenie pakietu.

 

Nissan 2,0 benzyna.

2008 nic się nie dzieje do dziś.

A kaprys? Dach panoramiczny

Ręczny w Audi. Się przyzwyczaiłem

Teraz myślę o automacie.

Wybór: q3 Passat cx5 v40 cross country

Diesle 150-190 km.

Budżet 136k

W tej cenie najładniejszy mercedes gla tylko 109 km 50 l bak. 11'7 do setki. 198 km max to żart.

 

Ale mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jade za dwa dni oglądać W204, bardzo fajne autko. Szkoda, że masz awersję do Bemek, polecałbym E90 330. Niby segment podobny, ale właściwości jezdne dużo lepsze niż w czymkolwiek innym. Ja w moim budżecie 45k nie mogę znaleźć dobrej e90 niestety.. Z nowszych aut mogę też mocno polecić Kię Ceed najnowszy model, po 2014. Jeździłem trzy tygodnie i naprawde fajnie się prowadzi, dobrze przyśpiesza, mało pali i możesz znaleźć z dużą ilością zabawek, jak poszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awaryjności Ibizy bo gdzieś tutaj o tym przeczytałem, przejeździe 250k 1.4 60km wymieniając w międzyczasie linkę od sprzęgła. Na LPG.

Rodzice mieli fabrycznie nowa Cordoba 00 przez 8 lat, nastukali przeszło 200k i też jedynie linka od sprzęgła do wymiany. Także tego, trwałe samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.