Skocz do zawartości

Co na pierwsze auto?


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie wrzucic to do drugiego tematu bo może do tamtego cześć osób nie zagląda a to w sumie pytanie związane z autami. 

30 minut temu, RonnieArtestics napisał:

To ja z kolei szukam eksperta od rejestratorów wideo do samochodu. Chce coś ojcu na gwiazdkę wybrać ale wybór duży i nie mam czasu tego rozmminiac i chciałbym dziś albo jutro rano coś zamowic. Coś polecicie na szybko? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 09:32, SlaKB napisał:

eszcze w sumie jedno pytanie.. miałeś okazję jeździć tym dieslem 240KM? I jak z ich trwałością? Bo większość ma jednak już sporo najechane..

Nie slyszalem o szczegolnych wadach tego silnika. Te 2.0 tdi VAG z ostatnich lat to potega jesli chodzi o efektywnosc, rozwijanie mocy. Jezdzilem w testowym Passacie. Do 150km/h jedzie mocno, pozniej znacznie slabnie. To jednak niska pojemnosc. Ja nie lubie diesli, ale jednego mam, oszczednosc wzgledem benzyny w miescie jest duza, na drodze krajowej  roznica jest mniejsza, na autostradzie znowu to sie powieksza. Musisz to sobie skalkulowac. Jak przejedziesz sie tym i tym to wiadomo, ze benzyne wezmiesz

W dniu 13.12.2021 o 09:32, SlaKB napisał:
W dniu 13.12.2021 o 09:32, SlaKB napisał:
Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie odkopię sobie wątek. W niedalekiej przyszłości planuje wymienić auto i tak moje oko przykuł model Peugeot 308 SW (2018/2019) z silnikiem diesla 130KM, przejechałem się było spoko, wyposażenie również fajne, i w środku wygląda przyzwoicie.
Podobna półka to Hyundai i30, Ford Focus, ( za długie), Toyota Auris, czy Fiat Tipo, czy Renault Megane Grandtour (większość w środku o wiele gorzej wykonane niż Peugeot)
Chciałbym auto generalnie w najgorszym razie 2019 rocznik za +-50k, gdzie liczy się komfort w środku, odpowiednia ilość miejsca na fotelik z nogą dla dziecka, a z technicznych aspektów po prostu trwałe i nieawaryjne, bo ma w mojej rodzinie służyć następne 10 lat i wymienić obecną Megankę sedan II, która świetnie te kryteria spełniała i na dodatek spalanie było na poziomie 5l/100km lub mniej.

Ogólnie jeżdżę mało, pracuję zdalnie w niemalże 100%, więc nie chcę rad pod tytułem idź w półke wyżej czy wydaj więcej hajsu, bo dla mnie auto jest tylko środkiem transportu, na którym mi nie zależy i nie chcę wydawać więcej :)

Ktoś coś podpowie na co zwracać uwagę?

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
31 minut temu, Wujek Wójcik napisał(a):

Hej,

Ja rowniez odkopuje temat, tym razem pytanie dot wynajmu dlugoterminowego (leasing nie wchodzi w gre niestety).

Czy ktos z was ma jakies doswiadczenie w temacie, cos podpowie, poleca, jakies rady?

Z gory dzieki,

Pozdrawiam

 

Leasing pod względem lepszy, dlatego chociaż myślałem, wygrał zdecydowanie leasing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RappaR napisał(a):

Leasing pod względem lepszy, dlatego chociaż myślałem, wygrał zdecydowanie leasing

Ale chyba jako firma go robiłeś ? Bo normalnie to dla Kowalskiego - który będzie się mieścił w założeniach wynajmu - nie ma wielkiej różnicy między najmem a leasingiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał(a):

Ale chyba jako firma go robiłeś ? Bo normalnie to dla Kowalskiego - który będzie się mieścił w założeniach wynajmu - nie ma wielkiej różnicy między najmem a leasingiem. 

Właśnie dla Kowalskiego też. Zostaje Ci potem samochód plus nie musisz ryzykować zwracania auta, co się nie odbywa na do końca korzystnych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 19:17, Wujek Wójcik napisał(a):

No to bede musiał się zagłebic w ten leasing chociaz bez dzialanosci to wszyscy mi odradzali. 

Myślę, że leasing może być statystycznie częściej opłacalny niż wynajem, ale wszystko zależy od firmy i samochodu. W moim przypadku akurat najem okaże się prawdopodobnie lepszy, ale chyba nikt z forum nie jest w stanie Ci doradzić w ciemno że A>B. Trzeba policzyć konkretny case

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.02.2024 o 07:48, RappaR napisał(a):

ogolnie beka, ze ktos nazywa socjalizm europejski z wybranymi elementami rynkowymi, KAPITALIZMEM:

Cytat

Zakaz ładowania samochodów elektrycznych w określonych godzinach to rzecz, z której jeszcze niedawno się śmiano. Dzisiaj okazało się, że stare rozwiązania z komunizmu, doskonale sprawdzają się w kapitalizmie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.