Skocz do zawartości

Fantasy NFL 2016


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ta obrona tak gładko przeszła, bo widzę, że około 4-5 osób woli 3 idp lub jeden def, więc może tu jakaś ankieta.

 

Nie ma zwrotu kasy jak złapie kontuzje gość z FA. Kilas bądźmy poważni. Jak coś takiego chcemy to wprowadźmy od razu cofanie części wymiany w przypadku, gdy zawodnik pozyskany w wymianie się łamie. Takie ryzyko i trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tak widzisz nie oznacza, że tak jest. :) Do tej pory w sprawie obrońców:
- za: Danp, Cisza, Kucio, Hirek, Bast i ja (6);

- przeciw: Wowo, Macias i Skoczek (3).

 

Ciekawe jak technicznie miałoby wyglądać cofanie "części wymiany", no i chyba jasne, że nie naruszamy praw nabytych, a do tego sprowadzałoby się cofnięcie czegokolwiek w wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wiadomo- jebać Skoczka, także zdecydowanie ja również za podziałem obrony.

 

Kily no ale jak bierzesz gościa za np. 30$, czyli pewnie kogoś z półki +/- Landry / Coleman i rozegra chociaż jeden snap i się połamie to masz pecha. Dlaczego chcesz komuś oddawać hajs. Normalna sprawa, że możesz być w plecy niestety.

 

Kwestia wymian to ad absurdum, bo możemy tak samo argumentować- np. chciałem Freemana a gość dzień później ma season ending podczas treningu- dlaczego gość z FA ma mieć cofany hajs a ja nie mam mieć z powrotem zawodników ? Nie ruszajmy, zwykłe bidy są proste i każdy wie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no luzik, to była zupełnie luźna propozycja, do której sam nie jestem przywiązany.

Zaznaczyłem wyraźnie, że sprawiedliwości to my w ten sposób nie osiągniemy i tego typu argumenty będzie można  by było budować zawsze również w obrębie samych bidów, bez względu na to w jakich dokładnie przypadkach przyznalibyśmy taką częściową kompensację (np. dlaczego jak się połamie po 2 tygodniach to zwracamy kasę, a po 3 już nic nie zwracamy?). Tylko o ile w argument za cofaniem wymiany jest ten sam, to tam oczywiście mamy do czynienia z drugą stroną wymiany, która coś zyskała i cofając wymianę musielibyśmy naruszyć jej prawa nabyte, co nie wchodzi w grę.

Ty piszesz z perspektywy zwolennika bidów, a propozycja miała raczej ułatwić ich akceptację przez sceptyków. Bo głównym powodem sceptycyzmu jest możliwość pechowania wkopania się w tym systemie na wczesnym etapie bez perspektyw na wyjście z dupy. Obecnie ten problem nie istnieje, bo kolejność odwraca się bardzo dynamicznie bez względu na to jakie wtopy wcześniej miałeś na waiverach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem na szybko propozycje i z mojej strony tak:

 

1. Losowanie przed draftem jak najbardziej spoko z mojej strony obiecuje ze w końcu trafie na początek draftu :rugby:

 

2. Roster i Defens poki co jestem sceptyczny do tego rozszerzenia obrony, ale nie będę blokował w razie czego. Trzeba pamiętać ze szersza ławka oznacza jeszcze większe kiszenie graczy przynajmniej tych ofensywnych. Zmieni się znacznie balans punktowania i to znajomość obrony z NFL IMO będzie wygrywać mecze

 

3. Zmiany na FA w sumie jestem raczej za, a w przypadku bidów zgodzilbym sie na wprowadzenie tego "ubezpieczenia od kontuzji" ale ograniczonej formie np. dla bidow od30$ w gore rekompensata 50% przy utracie grajka do 7 dnia, 40% do 14 dnia, 30% do 21 dnia to jest oczywiscie do dyskusji

 

4. Zmiany w punktacji: moja propozycja to 1,5 dla Tackle for Loss i Pass Defended o innych nie mam zdania poki co, ale ppc pomoga Fitzgeraldowi i innym dziadkom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, czas na ustalenie tego co nieustalone:

1) format playoffów - proponuję tutaj istotną zmianę. Do tej pory tylko Kucio był przekonany o wielkim znaczeniu zwycięstwa w małych playoffach, większość graczy podchodziła do nich bez entuzjazmu. W związku z tym lepszym rozwiązaniem wydaje mi się przejście na format znany nam z NFL, czyli jedne playoffy, do których wchodzi pierwszych 6 drużyn z RS. Takie playoffy zajmą nam 3 tygodnie zamiast dwóch (14, 15 i 16 tydzień), dwie pierwsze drużyny po RS mają od razu zapewniony awans do drugiej rundy, miejsca 3-6 grają między sobą w 1 rundzie. W 2 rundzie półfinały i w 3 rundzie finał;

2) data draftu: tradycyjnie ostatni weekend sierpnia lub pierwszy weekend września, czyli jako wstępna propozycja idzie niedziela, 27 sierpnia, godziny wieczorne czasu polskiego (19 lub 20);

3) punktacja, w sprawie 0,5 fp za za catch być może przyda się ankieta, ale to akurat ma marginalne znaczenie. Dużo istotniejsza sprawa to zmiany w punktacji obrony. Głównym adherentem jest Bast, ale na razie wrzucę własną wstępną propozycję zmian:

1b07a4a1fee6db7d.jpg

 

Lub wersja bardziej lajtowa, czyli to samo co wyżej, tylko że:

- 5 za int,

- 2.5 za PD

- 1 fp za 20 returnowanych jardów

:smile:

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze 8 pkt za ff i fr to za duzo, bo ktos robiacy int ma taki sam wplyw a dostaje tylko 6. 6 pkt za int to tez chyba za duzo.

 

Bylbym za bardziej lajtowa wersja 5 int, 2.5 pd. Natomiast ff moim zdaniem jest cenniejsze niz fr ktore czesto wynika z przypadku. Natomiast ff laczy sie czesto z sackiem. Imo powinno byc tu bez zmian. Block 3 pkty bo powstrzymuje 3 pkty przeciwnika.

 

Natomiast yardy po int w mojej ocenie powinny byc liczone normalnie. Nie rozumiem dlaczego mialaby tu nastepowac jakas zmiana wzgledem regul ogolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy normalnie? Nie ma ujednoliconej punktacji za jardy. Te 20 jardów za 1 fp to i tak wyżej punktowane jardy niż passing u QB czy returned u PR czy KR. Te 20 jardów na punkt z zeszłego sezonu wydaje się spoko.

 

FR jest zasadniczo bardziej opłacalne od INT, bo statystycznie daje lepsze położenie drużynie odzyskującej piłkę (a jeśli w danym przypadku będzie inaczej to przecież przechwytujący piłkę obrońca dostanie dodatkowe punkty za jardy na returnie). I to kto będzie miał INT też bywa kwestią "przypadku". No i w poprzedniej propozycji PD+INT dawałoby więcej fp niż FF+FR.

 

Block z tak wysoką propozycją, bo to bardzo trudna i rzadka sztuka (zwłaszcza po zmianie przepisów). Na podobnej zasadzie co safety. 

 

Na tę chwilę widzę to tak:
 

e78839f1031ce9f9.jpg

 

EDIT: za safety tylko mniej (pewnie tak jak w zeszłym roku), bo tam i tak zawsze dojdą punkty za sacka lub TFL.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji lajtowej to tylko dwóch obrońców do tylu w zeszłym roku dobiło, z czego jeden na styk. Trzeci najlepiej punktujący obrońca z zeszłego roku miałby ledwo 11 fppg. Generalnie pod tym względem nic szczególnego się nie zmieni bez względu na wersję zmiany. Podniesienie punktacji za wszystko oprócz tackli spowoduje za to, że ci, którzy słabo punktowali (edge rusherzy), będą punktowali nieco lepiej, a ci, którzy byli już w ogóle wuja warci (CB), będą teraz warci odrobinę więcej niż wuja. U najlepszych obrońców wiele się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tabelki, to jest ok, ale force fumble ma mieć punkty na poziomie int.

Przecież po forced fumble może nastapić offensive recovery, więc nie wydaje mi się, żeby stawianie tego na równi z INT, po którym defensywa przejmuje posiadanie, było dobrym pomysłem.

 

A bidy są przecież tylko na waivers, ja jestem jak najbardziej za, lepsze to niż wybieranie po kolejności.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.