Skocz do zawartości

Fantasy NFL 2016


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

@wowo to moj nowy best friend :) sorry kucias i kilas...

Edit:

Kilas kiedy sie "normalnie" czlowiek dowiaduje o kolejnosci w drafcie? 30 minut przed?

Edit2:

Nie rozumiem tego "strachu" przed bidami, swietnie dodaje nowy element do grania, planowanie, przewidywanie ruchow rywali, nie widze przeicwskazan i sensownego wytlumaczenia waszej upartosci. No i w koncu byloby sprawiedliwie...

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wowo to moj nowy best friend :) sorry kucias i kilas...

Edit:

Kilas kiedy sie "normalnie" czlowiek dowiaduje o kolejnosci w drafcie? 30 minut przed?

Edit2:

Nie rozumiem tego "strachu" przed bidami, swietnie dodaje nowy element do grania, planowanie, przewidywanie ruchow rywali, nie widze przeicwskazan i sensownego wytlumaczenia waszej upartosci. No i w koncu byloby sprawiedliwie...

Ja z kolei nie rozumiem na czym polega ta sprawiedliwość, której rzekomo do tej pory nie mieliśmy. Przecież w przypadku bidów waivery aktualizują się o tej samej porze, a to ten element miał czynić granie w USA trudniejszym. A same zasady wybierania waiverów w zwykłej formule są dla wszystkich takie same i nie widzę tu niesprawiedliwości. Ale jak tak bardzo lepiej czulibyście się przegrywając ze mną mając bidy to od biedy można Wam to umożliwić.

 

A losowanie picków standardowo jest tak jak mówisz pół godziny przed draftem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie przesunięciu losowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona w takiej postaci jak była rok temu według mnie ok. Więcej na pewno nie, bo robi się za duże zamieszanie 

 

Generalnie to jak nie będzie milion stopni na dworze to siądę, pogadam z kilasem i zrobimy ankietę. Zamiast wałkować wszystko 10 razy, niech każdy wypowie się i po sprawie 

Edytowane przez SkoczekS1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumaczylem juz to waivers z dziesiec razy, musze to chyba zrobic ponownie...

Po aktualizacji waivers wasza cala 11 dobiera sobie FA rano, ja wtedy spie, zeby zdobyc wiecej graczy musze poswiecac swoja kolejnosc na waivers, co tu jest takiego trudnego do zrozumienia?

Majac bidy mam taka sama szanse na kazdego grajka jak wy, zalezy tylko ile zechce poswiecic na nich kasy z puli $100.

Przypomnij sobie Kilas ilu graczy wyciagnales o bodajze 10-11 rano polskiego czasu, czy mam sam to wywlec, badzmy powazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami nowy sezon, więc trzeba ustalić zasady gry. Na razie bez żadnych ankiet, po prostu prosiłbym każdego o wypowiedzenie się na temat kilku kwestii:1) draft, czyli dla mnie istotna cześć zabawy i mam nadzieję, że nie będzie problemu z tym ile czasu on ma trwać, z rocznicami chodzenia itd.Osobiście jestem za powrotem do losowania picków, bo zeszłoroczny eksperyment ograniczył się mniej więcej do wybierania przez każdego jak najwyższego picku, odbierając jednocześnie element niepewności.2) kształt rosterów. Tu oczywiście ostateczny kształt zależy od tego ilu nas będzie, ale tak czy inaczej trzeba przemyśleć pozycje defensywne. Osobiście dodałbym aż trzech zawodników, tj. osobno CB i S, osobno DT i DE plus dodatkowy LB. W ogóle podział tych pozycji jest beznadziejny i dużo lepiej byłoby mieć np. wszystkich edge rusherów na jednej pozycji, ale z tym nic nie zrobimy.3) FA. Osobiście bym zostawił jak było, ale przedstawiciel 49ers w Chicago ma tu problem z porą odświeżania waiverów i w ogóle były głosy za bidami. Być może wymyślimy tu jeszcze coś innego. ;)4) punktacja. Wszelkie propozycje mile widziane. W ataku do rozważenia chyba głównie to czy nie dać tym razem jakichś drobniutkich punkcików za samo złapanie piłki (sam jeszcze nie mam do końca wyrobionego zdania, ale kusi mnie opcja typu 0,5 do za catch). Natomiast w kwestii obrony były podnoszone postulaty by dokonać dość daleko idących zmian. U nas już rok temu tackle nie był tak istotny jak standardowo, ale mielibyśmy pójść wyraźnie dalej w tym kierunku. Jestem otwarty na propozycje, tylko warto pamiętać, że to tylko fantasy, a nie życie i z oczywistych powodów na pewno nigdy nie będziemy nawet trochę blisko zrealizowania wizji Basta, aby liczba fp odpowiadała wartości gracza.5) yahoo czy inny serwis? Mi trudno na razie zabrać głos w tej kwestii, bo nie mam doświadczenia z niczym poza yahoo i jeszcze nie sprawdzałem czy yahoo ma zamiar przestać ssać tak jak w zeszłym roku.Na razie tyle wątków starczy.

1. Draft obojetnie

 

2. Zdecydowanie za propozycja kilego. Bedzie 6 obroncow wtedy i ona ma wowczas realne znaczenie.

 

3. Zdecydowanie za propozycja danpa. Cos nowego, trzeba kombinowac, wieksza elastycznosc. No i wyjebac trzeba ten cap 50 ruchow, to byl absurd.

 

4. Mi obojetnie jesli chodzi o catche ale int oraz pd powinny byc wyzej pktowane.

 

5. Yahoo bo jest appka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji waivers wasza cala 11 dobiera sobie FA rano, ja wtedy spie, zeby zdobyc wiecej graczy musze poswiecac swoja kolejnosc na waivers, co tu jest takiego trudnego do zrozumienia?.

A tu poświęcasz kasę. W obu systemach coś musisz poświęcić chcąc brać z waiverów. Tylko, że o ile kasa może się skończyć i już nic więcej później z tego powodu nie weźmiesz, to kolejność się do końca będzie odwracać.

 

Przypomnij sobie Kilas ilu graczy wyciagnales o bodajze 10-11 rano polskiego czasu, czy mam sam to wywlec, badzmy powazni.

Zapewniam Cię, że przy bidach nadal będę brał ludzi z FA.

 

Ogólnie widać już dwie kości niezgody, które będą musiały zostać poddane ankiecie: liczba obrońców i znowu te nieszczęsne bidy.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o to chodzi, ze moge dac bid 0 i jak nikt inny nie da kasy to ja sobie moge 10 graczy wymienic zanim dojdzie do waszego porannego brania graczy, albo dawac bidy $1 i oni sie nie ostana do waszego brania graczy o wczesnym poranku. A kasy mi starczy nie boj sie.

Natomiast obecnie bym mogl wymienic 10 graczy trace pozycje na waivers i jestem na koncu kolejki.

Mam duzo wiekszy wplyw kogo moge sobie dokoptowac z waivers przy bidach, bo to moja brocha czy daje 100usd czy 0 za Howarda jak ty rok temu.

Czemu w ogole jest kolejnosc mozliwosci brania ludzi z waiver po 1 kolejce, juz samo to w sobie jest niesprawiedliwe, czemu ja nie jestem pierwszy tylko ty Kucio na przyklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo jasne, bidy 0 traktowane sa jak dotychczas, czyli jak dwoch ludzi da 0 dolarow, to grajka dostaje ten o wyzszej kolejnosci waivers. Juz od was zalezy czy uwazacie, ze dany grajek jest warty 1 dolar, 0 czy 50. Widzialem kiedys kolesia ktoremu sie caly sezon odwrocil bo dal 65usd za frada morrisa, i widzialem ludzi jak JA ktorzy dali 35usd za tego patalacha jego nastepce :)

Ale jednego mi nikt nie mogl "zabronic", jak sie uparlem na jakiegos gracza i uwazalem, ze mi wygra liga to ode mnie zalezalo tylko i wylacznie ile na niego rzuce kasy i czy dana transakcja sie sprawdzi.

A jak sie komus calkowicie skonczy kasa to i tak dalej bral graczy z waiver badz FA, po prostu bidowal 0 i czesto musial sie obejsc smakiem, ale jak wiemy nie wszyscy sie rzucaja na graczy i zawsze ktos do wziecia jest (niestety czesto patalach:)), dlatego tak wazne jest ostrozne obchodzenie sie z ta kasa.

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii obrońców to może warto uzupełnić tę propozycje o podanie powodów:

1) w zeszłym sezonie prawie w grze było bardzo, bardzo niewiele DT i jeszcze mniej CB; dzięki proponowanej zmianie oni również zaczęliby być wykorzystywani tak jak pozostałe pozycje;

2) w zeszłym sezonie było mnóstwo wymiataczy wśród LB dostępnych cały czas na FA; proponowana zmiana ma sprawić, że będzie inaczej i zacznie się jakaś rywalizacja o tych LB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jestem za maszyną losującą, może być 30min przed draftem, jakieś emocje będą :)

2) Uwagi słuszne co do obrony, olewani CB i DT oraz niewykorzystany potencjał na LB, czyli rozumiem będzie łącznie 6 pozycji: CB, SS/FS, LB, LB, DT i DE; tylko koniecznie trzeba by zwiększyć bench o 1-2 spoty

3) jestem za bidami, będzie ciekawiej

4) można urozmaicić punktowanie, jakieś punkty za catche etc. skorzystają trochę na tym receiverzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system z trzema obrońcami co rok temu dawał ciała przez niewykorzystanych zawodników na pozycjach DT, CB i LB. Jak dla mnie lepszy jest system z 6 obrońcami, ewentualnie można wrócić do tego co było kiedyś czyli granie jedną defensywą. 

 

Generalnie trzeba by jakąś ankietę trzasnąć z uczestnikami, jakiś http://www.strawpoll.me/ czy coś.

Edytowane przez heronim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych kwestii, na które dużo osób odpowiedziało to wychodzi na to, że:

- wracamy do losowania picków (to bez kontrowersji);

- rozszerzamy dwukrotnie obronę (co za tym idzie prawdopodobnie również BN o dwa dodatkowe sloty);

- wprowadzamy studolarowe bidy;

- podnosimy punkty za int, pd i sacki;

- zostajemy na yahoo.

 

Powyższe (może oprócz pierwszego) może się jeszcze zmienić jeśli dojdą w najbliższych dniach wypowiedzi kolejnych graczy.

Co do bidów to można ewentualnie wprowadzić jakieś zabezpieczenie kompensacyjne dla hardkorowych przypadków, np. kontuzja kończąca sezon gracza w ciągu 2 tygodni od jego podniesienia z waiverów oznacza zwrot połowy kasy w ramach kompensacji. Nie dałoby to sprawiedliwości, ale przynajmniej unikniemy przy czymś takim najbardziej hardkowoych sytuacji, kiedy ktoś przez kontuzję na jednym waiverze straci kasę przez kontuzję i jest w dupie przez resztę sezonu. Taka luźna propozycja, nie upieram się że dobra.

 

Wciąż brakuje odzewu w przypadku 0,5 fp za catch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.