Skocz do zawartości

Fantasy NFL 2016


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Dymanie to było z Bradym i Bastillonem, a przegrać kolejkę to podobno miałem móc w ostatnim tygodniu, ale jakoś wygrałem różnicą 70 punktów. Ile razy można pisać, żeby darować sobie tutaj takie teksty?

 

W ogóle chciałbym powiedzieć, że nic nie zmieniliśmy w porównaniu z poprzednim sezonem w kwestii maksymalnej ilości ruchów na FA/waivers (50). Nie żeby ktoś był już blisko limitu, ale niektórzy szaleją jakby nie byli świadomi jego istnienia, więc zaznaczam tutaj.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to były narzekania od dwóch osób na ten limit pod koniec zeszłego sezonu, ale nie znieśliśmy tego w trakcie sezonu (za utrzymaniem limitu zgodnie z ustaleniami optował m.in. Chomik, który miał ten limit wyczerpany), a później w offseason gdzieś ten temat umknął i w ogóle nad tym nie głosowaliśmy i dlatego ostatecznie to pozostało bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o to by premiować odpowiednie planowanie ilości ruchów na FA, ale mi to tam rybka czy ten limit będzie czy nie. BTW zgodnie z sugestią Skoczka zbieram ludzi na nasz czat messengerowo-facebookowy. Brakuje jeszcze Ciszy, Sławka i Wowo.

 

To możesz już odpalić. Resztę doda się jak ogarną i będą chcieli dołączyć. 

 

btw. Cisza - jak będziesz robił takie wymiany jak ta ostatnia to serio Ci braknie ;] Się zdecyduj kogo chcesz mieć, a nie marnujesz 2 ruchy na jedną wymianę. ;]

Edytowane przez SkoczekS1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pech to pech.:/

 

Mi z kolei udało się zwiększyć przewagę na pozycji lidera, ale w przyszłej kolejce cholernie trudna konfrontacja na szczycie ze Slawo. Ty z kolei masz ciekawy mecz underachieverów z Hirkiem. Któryś z Was przerwie serię porażek i pewnie wróci do górnej połowy tabeli.

 

Graty dla zwycięzców, w szczególności dla Ciszy, który ograł Basta bez 6 podstawowych zawodników i zostawiając jedno puste miejsce w grającym składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako ze przeszlismy gadac na fb to tu wpisy sie skonczyly, niemniej jednak mamy polowe sezonu, potem wrzuce jakies swoje przemyslenia, busty i steale w poszczegolnych rundach.

Chcialem tylko napisac ze nie wierze w to, ze kolego tego z fajnym skladem ma wynik 1-6. Mial troche pecha, bo w niektorych meczach wypalil 128, 118 i 137pkt i wciaz przegral (taki kucio dla przykladu wygral 4 mecze z nizszym wynikiem), bo akurat rywal mial dzien konia. Niestety jego QB to pierdola i bust w tym sezonie (Eli Manning), ok korpus WR, ale Cooks zdecydowanie za rzadko wypala, wole swojego rookie M.Thomasa ktory co mecz daje mi dwucyfrowke, nizszy sufit, wyzsza podloga ze tak z ang sobie przetlumacze. I na sam koniec super paka na RB, dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, po pierwsze o kant tylka mozna rozbic oceny po drafcie, pierwsza ekipa ligi poki co, czyli Slawo's Eagles ocena draftu D+, druga ekipa The Real Kucio ocena C. Oczywiscie wiele sie jeszcze zmieni.

 

Male podsumowanie pickow, oczywiscie niektorzy wciaz nie mieli bye weekow. Nie chcialem liczyc sredniej bo taki Coleman z Brwons zagral 2 mecze na krzyz i ma 3 chyba srednia pkt.

Najgorsze picki pierwszej rundy:

Sopot 49ers (danp) WR D.Hopkins (24 pod wzgledem punktow na pozycji WR)

The Reapers (skoczek) RB T.Gurley (19 wsrod RB)

Goodfellas (kily) WR A.Robinson  (43 wsrod WR-WTF???)

 

Najlepsze picki pierwszej rundy:

The rookies (bast) WR. J.Jones (1 wsrod WR)

Lagisza Electricians  RB E.Elliot (5 wsrod RB)

Slawo's Eagles (slaw) RB D.Johnson (1 wsrod RB)

Nie uwzgledniam kontuzji, tego nie da sie przewidziec.

 

Najlepsze picki 2 rundy:

Sopot 49ers (danp) WR M.Evans (5 wsrod WR)

Macko (maciek9020) RB D.Freeman (12 wsrod RB)

HRD (tego) WR B.Cooks (10 wsrod WR)

Goodfellas (kily) RB L.Bell-niby zawieszenie w pierwszych 3 kolejkach, ale teraz top 3 RB na tej pozycji wg mojego skromnego przekonania. 

 

Najgorsze picki, ta runda zebrala zniwo kontuzjami i slaba gra:

Prawie kazdego mozna tu wymienic, ale glownie 

Rozkurwiators (wowo) WR A.Jeffery (38 wsrod WR)

The rookies (bast) WR J.Nelson (27 wsrod WR)

Fatalnie sie niektorzy przejechali na tej rundzie, kontuzje na caly sezon, na wiekszosc sezonu, na pol sezonu (D.Bryant), generalnie slabizna. 

 

Najlepsze picki ogolnie:

Clevelend Browns (hirek) RB M.Gordon wybrany z 72 pickiem (6 runda)-3 RB ligi

The rookies (bast) RB T.Coleman wziety z waivers/FA, nikt go nie wydraftowal-7 RB ligi

Goodfellas (kilas) RB L.Blount wziety z 86 pickiem (8 runda)-6 RB ligi

 

The Real Kucio (kucio) WR M.Crabtree z 79 pickiem (7 runda)-7 WR ligi

Lagisza Electricians WR T.Pryor ze 188 pickiem (16 runda)-11 WR ligi chyba najleszpe "value" draftu, zdobyc WR 1/2 w 16 rundzie

The Real Kucio WR J.Crawder chyba wziety z waivers-14 WR ligi, kolejny swietny pick

 

Umeczylem sie tym szukaniem statystyk panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przed nami nowy sezon, więc trzeba ustalić zasady gry. Na razie bez żadnych ankiet, po prostu prosiłbym każdego o wypowiedzenie się na temat kilku kwestii:

 

1) draft, czyli dla mnie istotna cześć zabawy i mam nadzieję, że nie będzie problemu z tym ile czasu on ma trwać, z rocznicami chodzenia itd.

Osobiście jestem za powrotem do losowania picków, bo zeszłoroczny eksperyment ograniczył się mniej więcej do wybierania przez każdego jak najwyższego picku, odbierając jednocześnie element niepewności.

 

2) kształt rosterów. Tu oczywiście ostateczny kształt zależy od tego ilu nas będzie, ale tak czy inaczej trzeba przemyśleć pozycje defensywne. Osobiście dodałbym aż trzech zawodników, tj. osobno CB i S, osobno DT i DE plus dodatkowy LB. W ogóle podział tych pozycji jest beznadziejny i dużo lepiej byłoby mieć np. wszystkich edge rusherów na jednej pozycji, ale z tym nic nie zrobimy.

 

3) FA. Osobiście bym zostawił jak było, ale przedstawiciel 49ers w Chicago ma tu problem z porą odświeżania waiverów i w ogóle były głosy za bidami. Być może wymyślimy tu jeszcze coś innego. ;)

 

4) punktacja. Wszelkie propozycje mile widziane. W ataku do rozważenia chyba głównie to czy nie dać tym razem jakichś drobniutkich punkcików za samo złapanie piłki (sam jeszcze nie mam do końca wyrobionego zdania, ale kusi mnie opcja typu 0,5 do za catch). Natomiast w kwestii obrony były podnoszone postulaty by dokonać dość daleko idących zmian. U nas już rok temu tackle nie był tak istotny jak standardowo, ale mielibyśmy pójść wyraźnie dalej w tym kierunku. Jestem otwarty na propozycje, tylko warto pamiętać, że to tylko fantasy, a nie życie i z oczywistych powodów na pewno nigdy nie będziemy nawet trochę blisko zrealizowania wizji Basta, aby liczba fp odpowiadała wartości gracza.

 

5) yahoo czy inny serwis? Mi trudno na razie zabrać głos w tej kwestii, bo nie mam doświadczenia z niczym poza yahoo i jeszcze nie sprawdzałem czy yahoo ma zamiar przestać ssać tak jak w zeszłym roku.

 

Na razie tyle wątków starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem za
2. Jestem za
3. Jestem zdecydowanie przeciw bo macie niesprawiedliwa przewage, juz wolalbym kolejnosc waivers wg pozycji w tabeli, ostatni ma pierszenstwo itd
4. Jestem na nie, dlaczego zlapanie pilki na 5 yardow ma dawac wiecej pkt niz przebiegniecie z pilka na 5 yardow?
5. Obojetnie mi i tak Bast bedzie niezadowolony...

 

Edit do pkt 5, gadalem z ludzmi ktorzy graja na cbssports, i na espn, nikt nie jest zachwycony, kazdemu cos przeszkadza gdzies tam cos :) Zostawilbym yahoo, bo mi po prostu latwiej, mam tam maila, tam wlaze i tak czytac o fantasy, ale w razie czego dostosuje sie.

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Losowanie picków, co oznacza, że każdy ma taką samą szansę na 1st pick?

2) Wszystko fajnie, tylko co przy 'bye week'? Mając 5 różnych pozycji defensywnych praktycznie niemożliwe staje się trzymanie jakiś rezerw w defensywie. 

3) Mi tam <><

4) Nie wiem czy konieczne jest takie urozmaicenie? To wpływa na balans WR/RB/TE, średnio pewnie czołowy WR dostanie +40pkt za wszystkie catche, a RB coś koło 20 pkt. Najlepiej na tym wyjdzie np. taki Le'Veon Bell ze Steelers. Zależy co chcemy takim zabiegiem osiągnąć. 

5) Ja mam doświadczenie tylko na yahoo, więc trudno mi się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bez znaczenia.

 

2. Osobiście zostawiłbym 3 pozycje lub nawet wrócił do jednej obrony jak w standardzie. Zwiększając liczbę idp musimy zwiększyć bench a to znowu problemy, spory i komplikacje.

 

3. Zdecydowanie bidy. Tylko i wyłącznie, nie może być k****, że gramy na idp. custom scoring a k**** nie ma bidów. Każdy po 100$ i będzie sprawiedliwie w końcu na FA.

 

4. Żadnych dodatkowych punktów za złapanie piłki.

 

5. Może być yahoo bo mam apkę na telefonie do tego.

 

Trzy sprawy bym zaproponował :

 

1. Nie ma vetowania tradeów. Jesteśmy dorośli, nikt nikogo nie zmusza.

 

2. Podczas draftu minuta na wybór- i tak wybieramy szybko a ja miałem sytuację, gdzie zawieszał się draft i przez to poszły wybory z auto albo z listy, na które było za wcześnie. Dajmy więcej czasu, żaden z nas nie wstrzymuje reszty a jak coś się zatnie to zawsze w 60s. jest dużo większa szansa na zdążenie ze swoim pickiem. Wiem, że może to wyglądać źle, bo jak wszyscy zaczniemy myśleć przez 1 minutę nad pickiem to cała noc zejdzie ale wydaje mi się, że jednak draft jest najfajniejszą częścią zabawy i osobiście wolę wybrać zawodnika, którego chcę niż się denerwować.

 

3. Proponuję minimalną stawkę pieniężną. Zapewni, że nikt nie odpuści w połowie sezonu a przyjemniejsza rywalizacja. Po 10zł od osoby to nie jest dużo a zawsze większy fun z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Losowanie picków, co oznacza, że każdy ma taką samą szansę na 1st pick?

Tak

 

2) Wszystko fajnie, tylko co przy 'bye week'? Mając 5 różnych pozycji defensywnych praktycznie niemożliwe staje się trzymanie jakiś rezerw w defensywie.

Zwiększymy co najmniej o jedną pozycję ławkę, a do tego pozostaje rotowanie zawodnikami na FA.

 

4) Nie wiem czy konieczne jest takie urozmaicenie? To wpływa na balans WR/RB/TE, średnio pewnie czołowy WR dostanie +40pkt za wszystkie catche, a RB coś koło 20 pkt.

Bez przesady. Może z tak mylnego wyobrażenia wynikają dotychczasowe reakcje, ale prawda jest następująca: mający najwięcej catchów zawodnik miałby w zeszłym roku na gruncie takiej zmiany średnio 3,34 fp więcej dzięki takiej zmianie, a najlepiej punktujący wciąż byliby RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.