Skocz do zawartości

Fantasy NFL 2016


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuję zagrać na 9 obrońców:
DT, DE, DL (DT/DE)
2x LB
S, CB, DB (S/CB)
2x FLEX (DB/LB/DL)

W ten sposób draft będzie o wiele ciekawszy bo jedni mogą zainwestować w obronę kosztem ataku i odwrotnie. Oczywiście coś takiego znacznie utrudni przygotowania do draftu, bo wszędzie mocki są tylko na atak. W dodatku dowiemy się na pewno wiele o tym jacy obrońcy są niedoceniani robiąc research przed draftem. Gorąco popieram Kucia! 

Poza tym proponuję zmodyfikować statsy defensywne:
tackle 0.8
tackle assisted 0.4
PD 2
sack 2.5
TFL 2 (łącznie z tacklem, czyli bez zmian)
INT 5 
FF 3.0
FR 3.5
ret yards tak jak normalne yardy 

Wtedy będzie nacisk na playmakerów w defensywie i wiele zdeterminuje to czy ktoś zrobi w meczu pick6. O wiele bardziej oddaje to naturę footballu. Obecnie promowani są tacklerzy, często lamerscy. Np. Breeland robił dużo fp gdy dawał łapać piłki a następnie tacklował. Tackle nie może być wart tyle samo co PD, bo PD oznacza że przeciwnik zdobył 0 yardów na playu, a tackle często jest wynikiem spi****lenia.

Wtedy to można będzie pograć panowie. Dla tych co mnie nie znają ja lubię defense (w tym roku kibicuję Broncos i Vikings). Więc dla mnie jest oczywiste że musi być taka sama wartość obu stron boiska. Równie dobrze powinna być opcja druzyny fantasy która ma słaby atak ale defensywe z kosmosu.


przeoczyłeś swoich czterech TE :tongue:

właśnie kucio, bo jak my tu z Kilym oglądamy mecze, to mamy bekę że przy rozszerzeniu defensorów wziąłbyś 4 DT na FLEX :D 

Tak całkiem serio to rozróżnienie pozycji DT/DE jest konieczne, bo DT będą marginalizowani skoro zdobywają mniej pktów. Podobnie istotne jest rozróżnienie na CB/S. Szkoda że nie ma na Yahoo FS/SS, ale tego nie przeskoczymy. Szkoda też że nie ma ILB/OLB, bo jednak to trochę inne role (tacklowanie i czytanie gry a pass rush, vide taki Kuechly vs Von Miller).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kily

Delegacja Krk inne sprawy bardziej ludzkie, nie mialem dostepu do kompa, ta kolejka idzie wpizdu pewnie, ale w przyszlych się odkuje ;] wrocilem do Warszawy.

@danp

oblewanie ? wypraszam sobie.. jakby nie bylo rozjebalem tutaj 3/4 chłopców w tamtym roku i prosze nie podniecaj sie tak niezdrowo, deal? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze idzie w pizdu. Wystarczy zobaczyć z kim gra tego.

 Trash talk z ostatniego miejsca? Ciekawa strategia nie powiem :D 

Ja proponuję zagrać na 9 obrońców:

DT, DE, DL (DT/DE)

2x LB

S, CB, DB (S/CB)

2x FLEX (DB/LB/DL)

 

W ten sposób draft będzie o wiele ciekawszy bo jedni mogą zainwestować w obronę kosztem ataku i odwrotnie. Oczywiście coś takiego znacznie utrudni przygotowania do draftu, bo wszędzie mocki są tylko na atak. W dodatku dowiemy się na pewno wiele o tym jacy obrońcy są niedoceniani robiąc research przed draftem. Gorąco popieram Kucia! 

 

Poza tym proponuję zmodyfikować statsy defensywne:

tackle 0.8

tackle assisted 0.4

PD 2

sack 2.5

TFL 2 (łącznie z tacklem, czyli bez zmian)

INT 5 

FF 3.0

FR 3.5

ret yards tak jak normalne yardy 

 

Wtedy będzie nacisk na playmakerów w defensywie i wiele zdeterminuje to czy ktoś zrobi w meczu pick6. O wiele bardziej oddaje to naturę footballu. Obecnie promowani są tacklerzy, często lamerscy. Np. Breeland robił dużo fp gdy dawał łapać piłki a następnie tacklował. Tackle nie może być wart tyle samo co PD, bo PD oznacza że przeciwnik zdobył 0 yardów na playu, a tackle często jest wynikiem spi****lenia.

 

Wtedy to można będzie pograć panowie. Dla tych co mnie nie znają ja lubię defense (w tym roku kibicuję Broncos i Vikings). Więc dla mnie jest oczywiste że musi być taka sama wartość obu stron boiska. Równie dobrze powinna być opcja druzyny fantasy która ma słaby atak ale defensywe z kosmosu.

właśnie kucio, bo jak my tu z Kilym oglądamy mecze, to mamy bekę że przy rozszerzeniu defensorów wziąłbyś 4 DT na FLEX :grin: 

 

Tak całkiem serio to rozróżnienie pozycji DT/DE jest konieczne, bo DT będą marginalizowani skoro zdobywają mniej pktów. Podobnie istotne jest rozróżnienie na CB/S. Szkoda że nie ma na Yahoo FS/SS, ale tego nie przeskoczymy. Szkoda też że nie ma ILB/OLB, bo jednak to trochę inne role (tacklowanie i czytanie gry a pass rush, vide taki Kuechly vs Von Miller).

 

Panowie widzieliście moją propozycję? Proszę o jakieś wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba propozycja zmian w punktacji. :) Jakbym nanieść jakieś poprawki, to tylko kosmetyczne: sacki bym zostawił na obecnym poziomie (3) i jak podnosimy punkty za wymuszanie strat to FF IMO też (do 3,5).


Swoją drogą proponuję rozważyć dodatkowe zwiększenie liczby ujemnych punktów u ofensywnych zawodników za FL i INT, a także (a może przede wszystkim) dla kickerów za pudła. Yahoo umożliwia karcenie kickerów wyłącznie za pudła do 39 jardu, a to jest IMO duża wtopa na tym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważacie, że punktacja za jardy i TD jest ok w tym momencie?

Bo wygląda to tak, że gość z 40 jardami i 1 TD zdobywa w fantasy tyle samo punktów co gość ze 100 jardami, bez TD.

W stosunku do RB i WR uważam to za kiepskie odzwierciedlenie tego jakie faktycznie zawody rozegrał dany grajek.

Minusem zmiany owych punktacji byłoby zmniejszenie wartości TE, tylko dla nich takie ratio yards/TD jakie jest ustawione w tym momencie jest korzystne.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz nie rozbijajmy na jakies dwie rozne ligi itd. Glupie to bedzie jebnalem cie w dynasty ale "w normalnej" lidze ty mnie, rozne sklady, czesto kibicowanie roznym graczom, jedzmy ta sama paka ale na innych zasadach i juz. A jak znajdziemy dodatkowych 10-12 gagatkow to mozna 2 ligi zrobic i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy trade został formalnie oprotestowany przez Hirka ze względu na rzekomą jednostronność na korzyść Danpa. Ktoś inny też uważa tę wymianę za nieuczciwe wykorzystanie mojej sympatii do Brady'ego czy po prostu wszyscy przypuszczacie, że dla Danpa ten trade okaże się korzystny, a dla mnie nie?


Pomijam szerszy kontekst wymiany, bo to, że na wymianach Danp, który po drafcie nie miał nikogo na QB i nikogo na TE, zyskał cholernie mocno jest raczej oczywiste, skoro Brady'ego pozyskał właściwie za darmo, a oddał bardzo drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez k**** 14 lat grania w FF nikt nigdy nie skasowal mojego trejda, ani ja nie skasowalem nikomu trejda. Jak sie 2 doroslych ludzi dogaduje bez przystawiania sobie spluwy do lba to znaczy ze robia to swiadomie i nikomu c*** do tego. Ja go do tego nie zmuszalem, co wiecej to Kilas wyslal ta prozycje, podobnie jak Bast zaoferowal mi Brady'ego czy ja kogokolwiek do czegokolwiek zmuszalem?

Nie spotkalem sie z czyms takim nigdy jak w to gram, nie wiem jak sobie teraz wyobrazacie bym sobie tu normalnie wlazil i gadal albo komus cos proponowal, zeby nie byc narazonym na smiesznosc i myslenie z mojej strony czy aby na pewno to rowny trejd czy nie rowny. Ja Kilasowi od poczatku jasno postawilem sprawe, chcesz Brady'ego to zabulisz, ja sie nie musze wymieniac, przegadalismy godziny na ten temat, i jakies 15 wersji trejdow, mi nie pasowalo albo jemu.

Kasujcie trejda bo sie placz zaczyna...


Edit:

Napisalem do Kilasa zeby skasowal trejda, moja frajda z grania w tej lidze juz sie skonczyla.

Nie bede sie co proba wymiany z Bastkiem czy kimkolwiek innym zastanawial czy komus ta wymiana pasi czy nie. Taki Bastek dostal ode mnie pewnie ze 2-3 smieszne proby wymiany i spokojnie wytlumaczyl swoje racje, kulturka, bez obrazania sie czy obrazania mnie,, normalnie odmowil i dziekuje bardzo. Powiedzial mi kogo chce, i luz.

Zenada jak c***...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.