Skocz do zawartości

Fantasy NFL 2016


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne tam czary. Po prostu Cisza i ja nie braliśmy z waivers tylko z FA po dzisiejszej aktualizacji transferów z waivers. Cała reszta, która brała z waivers, spadła w kolejności na normalnych zasadach.

 

A co do obrońców to mi zwiesił się net na 14 kolejce i wybrało mi z automatu jakiegoś scruba na S. Hirek mówił, że miał podobnie i wybrało mu ziomka, który w ogóle nie będzie grał w tym sezonie w NFL :D podejrzewam, że takich przypadków mogło być więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK spoko.

Co do zawieszen i slimaczego tempa chodzenia strony draftu, bo i Maciek na to narzekal, moze za rok trzeba z 45 sec dac na pick, co w jakiejs czesci wydluzy draft oczywiscie, ale mysle ze to wazne by kazdy wzial gracza ktorego naprawde chcial.

Hirek cos tam jeszcze pisal w trakcie draftu o innym graczu ktorego mial w "queue", a inny zostal wybrany czy cos. Nie bardzo skumalem co mu sie tam zjebalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co niby ta smieszna tabelka ma pokazywac?


Chyba cos znowu ci sie pomieszalo, wiec wyjasnie ci lopatologicznie.

Wezme kazdego z moich obroncow ponad ludzi jak 

Lerentee McCray Buf - LB

Omar Bolden Chi - S

Terence Garvin Was - LB

i paru innych

 

Za bardzo dopisujesz glupie teorie do wszystkiego, zluzuj troche.

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucio ale caly w tym sek, ze ja nie oceniam obroncow bo jest to najbardziej nieprzewidywalna statystyka w fantasy (no moze poza kickerem). Chodzilo mi o draftowanie zupelnie nieznanych bolkow, ktorzy historycznie g... w tej lidze zrobili jako pojedynczy obroncy. Niektorzy jak kilas mi wyjasnil zrobili to przez przypadek, inni przez nie bycie na drafcie a jeszcze inni z nieznanych mi powodow. Jak ktorys z moich nie wypali, to ja tam widze conajmniej kilkudziesieciu ktorzy jestem pewien ze koniec koncow zrobia fajna robote w calym sezonie. A ktos tu ma kij w dupie i  komentuje jakbym obrazil cala lige.

ps-masz bardzo fajnych defensorow... ktorzy w niejednej kolejce cie zawioda, sam zobaczysz. Zdaza ci sie kolejki bez sackow, fumbli i int i bedzie placz. Po czym wygraja ci nastepna kolejke. No i wg tej genialnej tabelki powyzej powinienes obciac Quinna z LA Rams, pomysl o tym...

ps2-zobacz na tego CB Petersa, zajebisty grajek, ale jestes pewien ze bedzie mial prawie 300 yardow return yards, 2td i az 26 pass defensed? No chyba obaj znamy odpowiedz.

Dlatego mam apel do "kolegi" Skoczka, wydaje mi sie ze na wszystko co napisze masz jakies wyszukane teorie, domysly i glupie odpowiedzi, baw sie chlopie bez stresu. A jak nie, to wrzuc mnie na ignora i nie bedziesz mial problemu...

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywalem zrobie mini podsumowanie draftu, Z MOJEJ PERSPEKTYWY i OCENY wiec nie kazdy musi sie z nia zgadzac, wrecz niektorzy nie powinni. 

Na pierwszy ogien:

1.Cleveland Browns

worst pick-kicker nawet taki jak Gostkowski w 9 rundzie i Safety Oma Bolden w 11 rundzie ktory w calym poprzednim sezonie zaliczyl AZ 3 solo tackles :smile:

best pick-brak, kazdy w fajnym miejscu wybrany, dobry draft, szczegolnie ze pierwszy pick nie jest latwy jak sie czeka na 2 i 3 runde az do 24 i 25 picku, wiem bo sam mam draft z tym pickiem w najblizsza niedziele i nijak mi w mockach nie wychodzi tak jak bym chcial.

 

2.Maciek 9020's Team

worst pick-obroncy wybrani w rundach 6, 7 i 9. Super obroncy ale potrzeba ich zaledwie 3 podstawowym skladzie, te rundy sa kluczowe dla glebi sklady w razie kontuzji i na pokrycie bye weekow

best pick-Josh Gordon w 8 rundzie, plus dwa super sleeperki w postaci rookasow WR w rundach 12 i 13, jak choc jeden wypali to bedzie super bo Maciek bedzie tego potrzebowal.

 

3.The rookies

worst pick-Boldin w rundzie 9, i multum graczy kotuzjowanych badz zawieszonych w rundach 5, 7, 8 i 11. Jesli bast mysli, ze przetrzyma czesc sezonu zanim oni wroca do gry to chwala mu, jak dla mnie za duzo niewiadomych, sezon wbrew pozorom jest krotki, do 14 kolejki trzeba sie znalezc w czolowej czworce, chyba ze kogos bawi granie o miejsca 5-8.

best pick-troche na sile Tomasz Brady w rundzie 7 i Ajayi bo ktos wierzy ze Foster zagra caly sezon, wiec miec starting rb z 15 rundy to super sprawa. Bennett to taki maly sleeperek na pozycji TE, fajny pick

Widac ze bast dopiero sie uczy, kicker w rundzie 14??? Po cholere?

 

4.rozkurwiators

worst pick-chyba nie ma, wzorcowy draft wg trendow z tego sezonu, napchanie sie WR-ami, w srodku i na koniec draftu "hopeful" RBs-czyli ktoras dwojka powinna spokojnie wypalic

best pick-18 runda Simms, i 12 runda Matthews

I to ma niby byc najgorszy draft wg yahoo, chcialbym robote i pieniadze tych debili...

 

5.Lagisza Electricians

worst pick-Demarco Murray w 4 rundzie, ale to glownie moje przekonanie ze Henry szybko go z pozycji startera wywali. No i obroncy za szybko, jeszcze jak sie kogos jak Mack upatrzy to spoko, ale taki Bucannon albo jemu podobny LB bylby spokojnie w rundach 16-18, zreszta dalej sa jak spojrze na FA. Kicker i to rookie w rundzie 14 wtf?

best pick-Mariota w rundzie 17, Stills w rundzie 18-przynajmniej na poczatek sezonu zanim sie Devante nie ogarnie, Watkins w rundzie 2 oraz Gates w rundzie 7

 

6.Sopot 49ers

worst pick-Gore w rundzie 7 i zbyt dlugie czekanie na pozycje TE i QB (Green w rundzie 14), czyli klasyczne moze bedzie dobrze, a jak nie to bedziemy sie martwic w trakcie sezonu.

best pick-Evans i Lacy w rundach 2 i 3, oraz zdrowy John Brown w rundzie 6, problem w tym ze JB wciaz nie jest zdrowy (dopiero wrocil po kontuzji glowy i zobaczymy ile stracil pauzujac w waznym momencie przygotowan).

 

7.The Real Kucio

worst pick-za szybko obroncy, Paxton Lynch w rundzie 16 (naprawde kucio?) i slaby korpus RB

best pick-multum TE, mozna fajny trejd sobie cyknac jak ludzie zaczna byc zdesperowani po kolejnym tygodniu gdy TE da 3-5pkt, 

 

8.Armored Skittles

worst pick-Kuechly w rundzie 5, i kicker w 15, slabosc na pozycji TE

best pick-Michael jako sleeper w 13, i jako moje osobiste przeczucie DeSean Jackson w 7 rundzie bedzie zajebistym nabytkiem

 

9.Slawo's Eagles

worst pick-o co wam chodzi z tymi kickerami? Zabraknie wam czy gramy na 2 kickerow bo nie kumam, 10 runda? Obroncy to samo, zabraknie wam czy jak, jeszcze do tego pare nazwisk z kosmosu.

best pick-sporo tego bylo, Ingram 3 runda, Brees 6 runda, Shepard sleeper 8 runda, Funches-mega steal 15 runda, Powell 16 runda (po kiego Jets dali Forte taka sama kase jak Powellowi ktory jest duzo bardziej perspektywiczny i nie tak zajechany?)

 

10.The Reapers

worst pick-Malcolm frickin Jenkins w 6? Zobacz jakich graczy mogles miec zamiast niego, tylko po nim poszli Brees, Sanders, Fleener, Brown, Hill i Gordon (i paru defensorow wiec ich wlasciciele tez widza kogo stracili). Podaz-popyt te sprawy. Poza tym kicker w 14 oraz zly back up RB z Chiefs w 17.

best pick-Gurley z 10 pickiem dopiero, i Benjamin z Henrym, odpowiednio 9 i 7 runda.

 

11.Goodfellas nasz mistrzunio

worst pick-lapa mnie boli od pisania o tych kickerach, 12 runda??? Za duzo obroncow wybranych, plus ogolnie ryzykowny, jeden z najbardziej kontuzjogennych skladow w lidze, oczywiscie tez mega utalentowany, cos za cos. Aha i nie lubie Edelmana w 5 rundzie, w calej karierze bodajze jeden 1000 yardowy sezon, i tylko 2 sezony z 7 TD, slabo a do tego Tomasz na trybunach w 4 kolejkach, dobrze ze w 5 kolejce graja z Browns, z 60 pkt padnie, wiec moze Edelman troche nadrobi.

best pick-Blount mega niedoceniany imo w lidze nfl, dobre rzeczy dochodza tez o Colemanie z Cleveland i Cooku z GB

 

12.Kuce Korwina

worst pick-o zesz k... zaniemowilem, nie mam sie do czego przyczepic, a przeciez na sile nie bede tego robil. Moj wczesny faworyt, razem z hirkiem, przecieram oczy, ksiazkowy draft. Ok znalazlem, kicker w 16 rundzie, porazka :smile:

best pick-jak wyzej, McCoy na koniec 3 rundy? Marvin ktory podobno juz przescignal pod wzgledem waznosci Tate'a na styku rundy 5 i 6, dwoch bodajze top 5 QB poprzedniego sezonu, dwoch kumacie to bo ja nie wiem jak to sie stalo, i czy ja bylem na tym samym drafcie.

 

To by bylo na tyle, prosze pisac, odpowiadac, dopytywac, dac znac jaki kto mial proces myslenia przy niektorych wyborach. Kto jaka obral sobie strategie itd. No i nie obrazac sie, jak pisalem to tylko moje zdanie, i tak na koniec FF udowodni, ze wiemy ze nic nie wiemy i jakies smieszne Bortlesy czy inni biegacze z Atlanty zniszcza system.

Powodzenia.

ps-zeby nie bylo nieporozumien, worst pick czy best pick to ja sobie oceniam na podstawie czy wg mnie branie danego gracza w danej rundzie ma sens, patrzac gdzie zostal wybrany, przy jakich brakach w ekipie, potrzeby na gracza/pozycje itd. Dlatego generalnie 1 i 2 rundy nie oceniam, za duzo "studow", i przed sezonem kazdy tam wyglada zajebiscie.

Mysle, ze pobilem ignazza pod wzgledem dlugosci posta... NIE?

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrońców, to Rashad Jones jeśli dobrze spojrzałem zrobił rok temu ok 40fp więcej niż drugi defensive back. Stwierdziłem, że tutaj można zrobić większą różnicę, niż pomiędzy WR z rund 6-12. No i nikt specjalnie mi się na pozycji WR nie podobał w tamtej chwili, wolałem postawić na rookasów w późniejszych rundach. Ansah i David to tez czołówka i mogą zrobić większą różnicę względem bolków z innych drużyn, niz receiverzy. Być może trochę się przeliczyłem, zobaczymy :smile:

W 4 rundzie Lockett niestety poszedł z automatu przez zwiechę, dodałem go do queue, z myslą właśnie o rundach 7-8. Przez to tez słaba głębia na WR i mało pewniaków.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Danp już mnie zapowiedział, to też kilka luźnych myśli od siebie napiszę. Raczej nie będę się skupiał na wtopach z 16 rundy, bo zmarnowanie tak dalekiego picku ma imo zupełnie marginalne znaczenie dla końcowej sukcesu, a napiszę ogólnie jak przedstawia się moim zdaniem efekt draftu w postaci zgromadzonego na starcie składu, ze wskazaniem na te picki, które naprawdę mogą wiele kosztować oraz te, dzięki którym ktoś będzie mógł otworzyć szampana po 16 kolejce.

Podobnie jak Danp nie będę przywiązywał dużej wagi, bo poza zupełnie nielicznymi typu Watt, Kuechly czy Bowman, którzy pokazywali już w kolejnych sezonach klasę i są wciąż na tyle młodzi, że nie grozi im znajd formy przy zachowaniu zdrowia (a w przypadku Watta to ostatnie nie wydaje się takie znowu pewne), to ich dokonania z sezonu na sezon zmieniają się bardzo dynamicznie.

No i co najważniejsze, do zagadnienia podchodzę na totalnym luzie na podstawie moich osobistych przewidywań, a nie żadnych trendów czy różnych rankingów układanych przez "speców", co pewnie w małej części się sprawdzi, więc traktować to z przymrużeniem oka.

 

Zanim o poszczególnych teamach to rzucało się w oczy tempo wybierania TE. Praktycznie wszyscy szli wyżej niż na wszelkich mockach (nie żebym zagrał ich szczególnie wiele, ale na każdym, w którym brałem udział, wyglądało to zupełnie inaczej i na żadnym np. nie miałem problemu z wzięciem Reeda w 3 rundzie, którego u nas nie miałem szans nawet powąchać, bo przede mną ustawiła się po niego kolejka. I to chyba co do zasady były dobre kroki, bo na tej pozycji jest deficyt produkcji, zwłaszcza w lidze z Kuciem. :P

 

1.Cleveland Browns

Jeden z najmocniejszych składów w stawce na moje oko, aż trudno uwierzyć w to co twierdzi sam Hirek (że nie zna bardzo wielu ze swoich zawodników i że niemało picków wybrał mu automat yahoo). Bardzo dobrze obsadzone pozycje WR i RB (choć, przy braku szczęścia do zdrowia, na tej drugiej może zabraknąć głębi) przy QB i K z czołówki. Problemy mogą być na TE, ale to dotyczy akurat sporej części ligi (podziękujcie Kuciowi ;)).

Nie zdziwię się, jeśli nie wygra ligi przez wzięcie Newtona zamiast Rodgersa. Wydaje mi się, że szybko może zacząć pluć sobie w brodę z tego powodu.

Jeśli wygra ligę to bardzo możliwe, że nastąpi to dzięki Gordonowi (świetny upside jak na przełom 6 i 7 rundy).

 

2.Maciek 9020's Team

Świetny początek w pierwszych 3 rundach, późniejsze wybory mnie nie przekonują. Ostatecznie są problemy na QB i TE, a na WR będzie dobrze pod warunkiem, że wypalą sleeperzy. Jeśli jego obrońcy zagrają jak w zeszłym sezonie, to jak najbardziej nadrobią te niedostatki i będzie dobrze, ale jest bardzo dużo znaków zapytania w tym składzie i wyjątkowo duże ryzyko, że coś pójdzie niezgodnie z planem.

 

3.The rookies

Nie brakuje ludzi wracających po poważnych kontuzjach (Nelson, Rawls), z kontuzjami na starcie (Eifert, Watt, nie mówiąc już Dionie, którego wybór był wynikiem braku rozeznania w jego bieżącej sytuacji) i do tego zawieszony na starcie Brady. Dodając do tego olanie pozycji RB to początek sezonu łatwy na pewno nie będzie. Na późniejszym etapie sezonu sytuacja może się odwrócić, ale - tak jak pisze Danp - z tyloma problemami na starcie jest trudno o top 4 po 14 kolejkach.

Najbardziej na drafcie kuło w oczy olewanie RB. Ja wiem, że Watt z poprzednich dwóch sezonów był znacznie więcej warty niż 5 runda, w której poszedł (2 lata temu to w ogóle był najwartościowszy zawodnik w fantasy), a Brady może od week 5 być i najlepszym QB w stawce i to w izolacji od innych picków są dobre (a może i więcej niż dobre) wybory. Problem polega na tym, że mając już wybranego Rodgersa i biedę na RB aż prosiło się, żeby wybrać Mathewsa/Gordona/Hilla/Langforda w 5 rundzie, a jeśli nie, to jeszcze bardziej prosiło się o wybór Ivory'ego w 7 rundzie.

Jeśli uda się w miarę drogo przehandlować Rodgersa lub Brady'ego (a są drużyny, którym ktoś taki by się przydał) to ten skład nabierze rumieńców.

Do tego doszedł ten Boldin z 9 rundy i podpisuje się, że to raczej życie przeszłością.

 

4.rozkurwiators

Bardzo trendy ten draft, raczej z olaniem statów z poprzedniego sezonu i oparciem się na dominujących przewidywaniach. I nawet jak są tu wybory, których sam w życiu bym nie wykonał (np. począwszy od Greena z nr 4), to wszystko ma tu ręce i nogi i wyszedł skład bez wad wśród pozycji ofensywnych.

 

5.Lagisza Electricians

Duet Rivers-Gates mnie osobiście w ogóle nie przekonuje. Ta szarża z Mackiem w 6 rundzie może sprawić, że gdzieś zabraknie jednego dobrej zawodnika ofensywnego. Reszta wygląda nieźle, choć ja nie jestem w sprawie Watkinsa takim entuzjastą jak Danp.

 

6.Sopot 49ers

Przeczekanie TE to małe piwo, ale przeczekanie TE do spóły z QB już rzuca się w oczy i to spore ilości fp czyni niepewnymi. Cała reszta wybierana wzorowo. Większość  to pewni i mocni ludzie, a tam gdzie jest ryzyko, tam trudno było go nie podjąć (vide Gruby z GB i John Brown).

 

7.The Real Kucio

Jak na wybieranie takiej ilości TE z wysokimi pickami to nieźle wyszło i ciekaw jestem czy będzie wymienianie gdy połowa ligi będzie zrezygnowana patrząc na osiągi swoich TE czy też będzie kiszenie ich na przekór jak rok temu. Barnidge najlepszy pick imo.

Wybór Paxtona Lyncha hehe :D to już równie dobrze można było wziąć Marshawna Lyncha (nie wiem jakim cudem, ale jest dostępny na yahoo :D)

 

8.Armored Skittles

Świetny trzon w pierwszych 3 rundach, później IMO różnie wyglądają poszczególne picki. Nie brakuje imponujących nabytków typu D-Jax w 7 lub sleeperów typu Zach Miller. Może karta w porównaniu do zeszłego roku się odwróci i Foster zagra pełny sezon i okaże się stealem?

 

9.Slawo's Eagles

Niestety widać od razu brak obecności na drafcie. Yahoo też coś tam niezłego wybrało i pewnie da się to jakoś nadrobić na FA, ale jeśli chodzi o sam draft to widać było, że sami lepiej draftujemy niż automat ;)

 

10.The Reapers

Zaczęło się od takiego prezentu, że głowa mała, bo Gurley to chyba najbardziej niezależny zawodnik w całej zabawie (może mieć absolutny szrot w każdym miejscu dookoła siebie jak rok temu, a i tak zachować produkcję z czołówki).

Później to już liczenie na konkretny upside receiverów i debiutanta na RB, który ma w drużynie DeMarco, więc jak Skoczek wygra ligę to powinien dostać jakiś puchar im. Nostradamusa.

Jenkins w 6 rundzie - wtf? Danp dobrze prawi, że na tym etapie jest dostępnych jeszcze sporo naprawdę dobrych grajków.

 

11.Goodfellas

Cóż, przez pierwsze 7 rund nic bym nie zmienił i zupełnie nie kupuję gadki Danpa o tym, że Edelman c***owy, a wybrany jeden pick później Marvin zajebisty. Edelman zagrał tylko 3 ostatnie sezony jako prawdziwy WR i z każdym kolejnym rokiem grał coraz lepiej. W ostatnim sezonie 13 fp/mecz, co - jakby się nie starać - trudno zakwalifikować do słabych osiągnięć jak na przełom 5 i 6 rundy (możesz sobie porównać ze swoim Maclinem z 4 rundy ;)). Brak 12 w pierwszych meczach sezonu musi martwić, ale przypomnę, że Welker w 2008 pod nieobecność Brady'ego robił całkiem sporo jardów (z touchdownami był problem, ale to dotyczyło oczywiście drużyny).

Na dalszym etapie draftu już było w kratkę i nawet tego Blounta bym drugi raz nie wybrał patrząc na to jakie były możliwości, choć zły pick to na pewno nie jest. Generalnie przez cały draft mi podpierdalano zawodników, których chciałem i o ile w pierwszej połowie draftu IMO dobrze na to reagowałem, to później już niekoniecznie i z tego względu, z braku pomysłu na wybór zdecydowałem się w 12 rundzie wybrać bardzo dobrego kickera. O 14 rundzie pisałem wyżej.

BTW jebać yahoo za Chandlera Jonesa :P

 

12.Kuce Korwina

Moim zdaniem najsłabsze pierwsze dwie rundy, ale Tego już rok temu draftował najgorzej w pierwszych dwóch rundach, a jakoś nie przeszkodziło mu to w wygraniu RS i zdobyciu srebra w PO. Tym razem może być podobnie. Naprawdę mocny skład, zwłaszcza na początku sezonu, kiedy gra DeAngelo Williams. Swoją drogą czy aby na pewno warto poświęcać 7 rundę na zawodnika przeznaczonego z założenia na 3 mecze? Mi by to do głowy nie przyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak chwalą Hirka, to może ja napiszę coś na nie. 

 

Jeśli chodzi o Newtona, to myślę podobnie jak Kily, póki co w preseason Newton grał dno i kilimetr mułu. Nie zdziwię się jeśli długo będzie wchodził w sezon. Na tym etapie dużo lepszym wyborem byłby Rodgers, Wilson czy Reed. 

 

Następny pick - Jamaal Charles. Dla mnie niewiadoma. Torn ACL i 5 meczów w poprzednim sezonie, a RB Chiefs już do najmłodszych graczy nie należy. Może już nie być tak często wykorzystywany.

 

O następnych trzech rund nie przyczepię się - dwóch bardzo solidnych WR i pierwszy WR Chargers (w 6 rundzie - well done) 

 

Jordan Matthews - tutaj może być problem. Jeśli będzie tak długo rozkręcał się jak w poprzednim sezonie, to nic z niego nie będzie. Na tym etapie lepszym wyborem według mnie byłby np. Gary Barnidge czy Josh Gordon. 

 

Podobnie Ertz, ale to może dlatego, że jestem uprzedzony do Eagles. 

 

Gostkowski w 9 rundzie? really? Ale nie będę powtarzał po danpie.

 

W końcu 10  runda i Vincent Jackson. Zobaczymy, może dziadzia złapie ze 2 TD w tym sezonie. (zamienniki - Ginn Jr., Snead).

 

Powyżej 10 rundy to już chyba nie ma sensu komentować. Wiadomo, bierze się co zostało.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek co do Jones'a to dobry tok rozumowania, jesli powtorzy wynik sprzed roku i bedzie mial taka przewaga ponad wszystkimi pozostalymi DB to faktycznie ma to sens. Problem moze byc czy mu sie uda powtorzyc ten wynik, ciezko przewidziec ile dany typek bedzie mial FF, FR, i INT. Jeszcze tackle to sobie tam jakas srednia mozna wyciagnac, gorzej z pozstalymi statami.

 

@Kilas sorry ale Maclin udowdnil, ze jest zdrowszy od Edelmana, lapie wiecej TD (4 sezony z 7 i wiecej td przy jednym a nie dwoch Edelmana) i wiecej yardow wali niz Edelman. Do tego mozna sie klocic, ze jest 1-2 opcja ataku (1 jak Charles jest polamany), ktora opcja ataku wg ciebie jest i bedzie Edelman? 2-3, czasami 4 jak wroci ich lapiacy pily RB.

Jedyna, ale i tez przyznaje najwazniejsza rzecza jest, ze ma duzo lepszego QB, ale tylko na 12 kolejek.

Aha i prosze nie porownuj in prime Welkera do in prime Edelmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.