Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2016/17


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Antek nie mozesz miec wiecej zawodnikow niz roster 

kogo wywalasz ? w tej chwili ! 

 

Albo Saric na FA

 

 

Choc faktycznie jak to wyglada sytuacja regulaminowo? Czy podobnie jak z zespolami, ktore sa over SC i maja czas do skonczenie draftu?

Wg mnie sprawa jest jednoznacznie opisana w regulaminie [choc mozliwe, ze sam to wymyslilem]...

"IV.6. Dozwolone jest wydraftowanie rookiego, którzy nie podpisał kontraktu z drużyną NBA i spędzi następny sezon poza nią [np w Europie]. W takim przypadku GM zachowuje do niego prawa bez utraty slota dopóki nie podpisze on kontraktu z drużyną NBA."

 

Czyli Saric przestal byc draft-and-stashem 15 lipca 2016 i ai3 slusznie zauwazyl, ze kogos powinienes byl wywalic. Ale...

 

Inna sprawa, że przykład Saricia to pierwszy taki przypadek, więc wypadałoby by coś wspólnie ustalić na kolejne takie przypadki.

Jak sie nad tym zastanowic to nie mialbym nic przeciwko zeby traktowac takich jak inne picki zeby sie to sortowalo przy drafcie rookich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saric jest fizyczne w real i roto rosterze a to powoduje ze kogos musisz wywalic i NIGDY nie mozesz byc w posiadaniu wiecej jak roster

Do tego jak sie draftuje to sie wywala od razu na FA, ty Antek chcesz sobie poczekac do jakiegos dnia co jest przewaga i zlamaniem regulaminu

Do powrotu Rogera mozesz sie ludzic ze masz racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"IV.6. Dozwolone jest wydraftowanie rookiego, którzy nie podpisał kontraktu z drużyną NBA i spędzi następny sezon poza nią [np w Europie]. W takim przypadku GM zachowuje do niego prawa bez utraty slota dopóki nie podpisze on kontraktu z drużyną NBA."

Ten zapis jest totalnie z dupy i nie wiem kto i kiedy go wymyślił. Kiedyś tak nie było i jeśli ktoś chciał mieć go kogoś prawa, to musiał trzymać wolny slot. Zasada jest dokładni taka sama jak z kontuzjowanymi zawodnikami. Nie ma możliwości umieszczenia ich na IL i dorzucenia do składu kolejnego zawodnika. Dlatego uważam, że powinno posiadać się prawa do Sariców i innych tego typu zawodników tylko w przypadku wolnego slotu, tak aby w momencie gdy podpiszą kontrakt w NBA, mogli wskoczyć od razu do składu bez naginania regulaminu.

 

Osobiście uważam, że Antek powinien w dniu gdy Sarić podpisał kontrakt zdecydować się kogo wywala. No jak ai zauważył, obecnie posiada nadmiar zawodników. Ten czas (choć ogórkowy) daje jemu przewagę, gdyż może sobie wyszukiwać informacji na temat jego zawodników i w ostatnich chwili wywalić zawodnika u którego prognozy na grę będą najgorsze. A decyzja powinna mieć miejsce dużo wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saric jest fizyczne w real i roto rosterze a to powoduje ze kogos musisz wywalic i NIGDY nie mozesz byc w posiadaniu wiecej jak roster

Do tego jak sie draftuje to sie wywala od razu na FA, ty Antek chcesz sobie poczekac do jakiegos dnia co jest przewaga i zlamaniem regulaminu

Do powrotu Rogera mozesz sie ludzic ze masz racje

 

 

Jest to złamanie regulaminu, ale w regulaminie nie ma słowa o karach w związku z takim przypadkiem, więc Antek dziś do 24 czas na wyrzucenie gracza na fa, inaczej zrobi to za Ciebie komisz Adolf ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajta - jutro start draftu o 8. Czas na wybór 24h (forumowe!).

 

W przypadku braku wyboru w czasie 24h leci autopick - pierwszy wolny gracz z góry draftu. Ze względu na fakt iż nie ma limitu salary cup podczas trwania draftu, w przypadku autokomiszpicku ze skladu, w przypadku braku wolnych slotów na doadoptowanie rookie, wyrzucam pierwszego gracza z dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zapis jest totalnie z dupy i nie wiem kto i kiedy go wymyślił. Kiedyś tak nie było i jeśli ktoś chciał mieć go kogoś prawa, to musiał trzymać wolny slot. Zasada jest dokładni taka sama jak z kontuzjowanymi zawodnikami. Nie ma możliwości umieszczenia ich na IL i dorzucenia do składu kolejnego zawodnika. Dlatego uważam, że powinno posiadać się prawa do Sariców i innych tego typu zawodników tylko w przypadku wolnego slotu, tak aby w momencie gdy podpiszą kontrakt w NBA, mogli wskoczyć od razu do składu bez naginania regulaminu.

Z tej wypowiedzi wynika, ze chyba zapomniales o tej ankiecie...  http://www.e-nba.pl/topic/2989-update-regulaminu-fbx-draft-and-stash/

 

Jest to złamanie regulaminu, ale w regulaminie nie ma słowa o karach w związku z takim przypadkiem[...]

Jakies propozycje na kare? Automatyczne wyrzucenie gracza? 

 

W przypadku braku wyboru w czasie 24h leci autopick - pierwszy wolny gracz z góry draftu.

Wydaje mi się, że w fbx1 w czasach nowożytnich nie mieliśmy takowych przypadków, więc mam nadzieję że i w tym roku taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Przy takim krotkim okresie moze miec, wiec tak z ciekawosci dlaczego akurat 24h?

Ponad 5 tygodni do sezonu, wiec spokojnie starczyloby 48h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu, że przyjście Saricia to pierwszy taki przypadek w historii naszej ligi, więc wypadałoby coś ustalić. Załózmy, ze GM przykładowego Saricia leży 15 lipca do góry brzuchem na urlopie i jestem pewien, że ostatnią rzeczą o czym myśli, jest fakt czy tej nocy w Philly kontrakt podpisał Dario Saric. Wydaje mi się, że wypadałoby ustalić jakąś datę graniczną i data rozpoczęcia draftu może byc dobra, bo tuż przed draftem większosc GMów mocniej interesuję się ligą.

 

btw, dziś do 24.00 zwolnie jednego slota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycją na karę byłby ban na waiver/fa, choć wyrzucenie gracza z draft&stash też jest dobrym rozwiązaniem. A propos draftu i 24h. Chcę to po prostu przyśpieszyć. Zresztą pytałem czy ktoś ma jakieś "ale". Nikt nie miał.

 

Liga założona, z tego co widzę nikt nie musi już nic potwierdzać, wszyscy są już w lidze, to jakaś nowość chyba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycją na karę byłby ban na waiver/fa, choć wyrzucenie gracza z draft&stash też jest dobrym rozwiązaniem.

Wg mnie oba moga byc, wiec istotniejsze ustalenie to kiedy ma nastepowac ta kara? Ile czasu od podpisania kontraktu? Tydzien? Miesiac? Moze do jakiejs daty? Jak slusznie zauwazyl piotreksuper w lipcu sa duze szanse, ze ktos nie bedzie sledzil takich niuansow, wiec moze faktycznie do draftu rookich kiedy to wszystkie picki zamieniaja sie na zawodnikow w rosterze?

 

Liga założona, z tego co widzę nikt nie musi już nic potwierdzać, wszyscy są już w lidze, to jakaś nowość chyba,

Yup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycją na karę byłby ban na waiver/fa, choć wyrzucenie gracza z draft&stash też jest dobrym rozwiązaniem.

Na pewno jest automatyczny ban na trejdy! A jaka date se wymyslicie to nie wiem, 31 sierpnia brzmi sensownie

To ostatecznie co mam spisac? Czas na zwolnienie slota do konca sierpnia i nie mozna dokonywac trejdow dopoki sie nie wywali nadmiarowego gracza? Zas kara jest automatyczne wywalenie gracza 1 wrzesnia z draft&stash? Ktos przeciw?

 

BTW, w lidze na Yahoo jest cos takiego... "Your commissioner has set Monday October 24, 2016, as your league's deadline for declaring your keepers." -- To cos czym mamy sie przejmowac? Bo zakladam, ze nie...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.