Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy go puszczą? Dziś każda próba to kontra, aż ujechał Pogacara. Na Lopeza mniej reagowali w pewnym momencie. 

O podium nie ma co myśleć, musi w sobotę wisieć na Lopezie jak pies i po prostu wytrzymać. Jeden z dwójki Pogacar-Quintana się ugotuje i nie wytrzyma, może obaj. Szansa na piątkę jest cały czas spora, mimo trzech minut straty. Główny sobotni podjazd ma kilkanaście km, będzie miejsce żeby nadrabiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matek napisał:

Ale czy go puszczą? Dziś każda próba to kontra, aż ujechał Pogacara. Na Lopeza mniej reagowali w pewnym momencie.

Na Lopeza, na szczura to już w ogóle nie reagują, to prawda - ale to raczej kwestia momentu ataku, gdzie najlepsi też się chcą podczepić pod niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lucas napisał:

No a wieczorem pierwszy z kanadyjskich klasyków. 

Kwiato trzyma się z przodu 20 km przed końcem, zobaczymy jak skończy. Strasznie jestem jego ciekawy, kompletna zagadka. 

Mocno trzymałem dziś kciuki za dojazd do końca Cavagne, ta końcówka też ładna dziś i trudna technicznie, dobrze się oglądało. Jutro mam nadzieję, że będzie sieknięcie jakieś i walka. Chmura jest spora, oby z niej spadło równie dużo. 

Ależ zjebali tę końcówkę... i to jeszcze pod Matthewsa, którego nie lubię. 

Kwiato w ogólnym rozrachunku nawet nie wiem, gdzie był. I komentatorzy c***owi tak bardzo, jak to tylko możliwe, ale w sumie komu z tych dobrych chciałoby się siedzieć po nocy w studio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten starszy (?) to nieogar kompletny, a tego młodszego (tak mi się wydaje, ten co komentuje ToB) nie mogę słuchać. Ciągle próbuje, nie wiem, żartować? Jakiś sarkazm? Do dupy typ to robi. Kiedyś nawet skomentowałem pod jakimś wpisem na fb jego poziom, to grad lajków wpadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo chciałem napisać. 

Z drugiej strony jest Majka, który niestety przy każdym szarpnięciu musiał spawać później. Nie widzę niestety tego top 5, za dobrze pozostali wyglądają, a on znowu jakby słabiej od nich, jak w pierwszej części wyścigu. Szóste miejsce w pełni odzwierciedli jego możliwości w tym wyścigu, będzie sprawiedliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Majka > Quintana na przestrzeni wyścigu i ta trochę fartowna ucieczka to przekłamuje. 

W górach ogólnie solidniej Rafał. Quintana miał bardziej strzały (wygrany etap i ucieczka), ale był mniej równy i częściej pokazywał słabość. No ale to pewnie co kto woli, a ostatecznie "Ball don't lie" i Kolumbijczyk skończy wyżej. 

No ale jaram się Pogacarem. Czuje się trochę jak przy przełomowym Giro Schlecka i jak pisałem wcześniej to po paru latach przerwy mam chyba wyraźnie ulubionego kolarza w peletonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Rafał. Sezon bardzo solidny, a jest nadzieja na niezły wystep w Lombardii jeszcze. 

Grande Pogacar! Piękna Vuelta, piękne zwycięstwo i hat-trick etapowy + podium + koszulka młodzieżowca. Imponujące. 

Za rok pewnie będzie celował w Tour :)

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Lucas napisał:

Moim zdaniem Majka > Quintana na przestrzeni wyścigu i ta trochę fartowna ucieczka to przekłamuje. 

To prawda, ale to są te małe rzeczy. Właśnie ta ucieczka i też etap w Andorze, o którym wspomniał Jaroński, to zabrało Majce być może podium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vamos Tadej! My man!

Trzeba przyznać, że i pojechał pięknie i miał farta, że dziś Lopez był słabo dysponowany. Natomiast nie macie wrażenia, że dziś MovieStar jechał przeciwko Szczurowi? Jakoś w te niedziałające słuchawki wierzyć mi się nie chce, nawet sekundy na lotnej mu nie dali :)

Co do Zgreda, to za bardzo nie miał co zrobić, każdy atak to na jego kole siedzą a Nairo czy Tadeja puszczali. W sumie nawet gdyby z Tadejem pojechał, to i tak by nie wszedł do 5. Szkoda tego mrozu z Andorze... Realnie to był 5 zawodnik, ale przy odrobinie szczęścia jaka miał Quintana mógł być na podium. Widać jak wielkie znaczenie na klasyfikacje mają strategię ekip poszczególnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matek napisał:

Lopez był już dojechany ciągłym szarpaniem, ile można... a zachowanie czołówki względem Majki przez cały wyścig serio dziwne, biorąc pod uwagę inne przykłady, aż tak się go obawiali? :) 

Nie. To raczej okazja podczepienia się pod dość mocnego kolarza. Ale jeżeli zastanawia kogoś czemu po skoku Majki nikt nie chciał mu dawać zmian - właśnie przez jego styl. On zawsze się ogląda na innych. Dlatego też on na rywali liczyć nie może. Mimo że są wyżej w KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba w końcu i sprintera się doczekamy, chłopak ma ku temu możliwości. Świetnie też, że będzie mógł stale mierzyć się z najlepszymi w WT, a nie z lejkami w drugiej dywizji. 

Super też oglądało się Majkę na czele przez ostatnie kilometry, przyjemny widok. Szkoda, że Lombardia nie jest za tydzień. Oby utrzymał formę, chociaż przez miesiąc wiele może się wydarzyć. Przydałoby mu się takie zwycięstwo, może obudziłby w sobie jakiś instynkt killera, bo brakuje mu tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymn grali Rogliciowi, ale emocje Pogacara bezcenne :) oglądanie Valverde na podium też bardzo przyjemne. 

No to zaraz zobaczymy, co tym razem Michał wymyśli... dwa tygodnie do mistrzowskiego wyścigu, a on w lesie. 

O k****, szybko wyjaśnił moje wątpliwości. Akurat jak wysłałem posta, to pokazali jak spływa. Nie wiem, czy jest sens stawiać na niego na tych MŚ. Ba, nie wiem w sumie teraz, czy jest sens go tam ciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.