Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam, piękny etap i obawiałem się że Majka na tej ściance może dobrze ponad minutę stracić, a tu zaskakująco dobrze pojechał (długo 25-30 sek było) i widać, że noga się rozgrzewa. 

Valverde 39 lat, co za gość! Pełen szacun!

Tak jak można było przypuszczać top 3 jest zgodne z przewidywaniami, mega mocne ekipy i sami liderzy. Tu trudno aby Rafał się wbił, chyba że ktoś zaliczy na jednym z etapów wpadkę i zjedzie. 

Valverde raczej na dłuższych podjazdach nie pociągnie z czołówką, ale tam z kolei Rafał może pojechać więc na dziś 4 miejsce byłoby super. Niemniej 5 przy tak mocnych składach głównych ekip to i tak super.

Brawo dla Poljana za dziś i za wczoraj (6 miejsce), w końcu w formie ale szkoda że Formolo jednak się wycofał (TvGarderen też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lucas napisał:

Roglić po czasówce może trochę im odskoczyć, a jak widać w górach ciężko go będzie zgubić. 

A ja przez cały ten podjazd miałem w głowie, że może beknąć w drugiej połowie wyścigu za taką jazdę jak dziś. Zobaczymy, jak jest mocny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda Solera, szkoda też Lopeza który leżał i dobrze, ze jest przerwa teraz to powinien się "ogarnąć". Ładnie Astana dziś szła, ale pogoda swoje zrobiła.

Majka stracił 2 min 8 s do Pogacara. No i podoba mi się jazda Słoweńca, znow odważnie. Dobrze ze Quintana tego etapu nie wygrał, bo za team order przeciwko Solerowi należało im się coś takiego.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quintana to osioł, może to i z jego powodu są ostatnie problemy z taktyką Movistaru. Przecież to wyraźnie on poprosił, żeby Soler został, a przydało mu się to chyba tylko do tego, żeby minimalnie więcej bonifikaty skasować. Fatalna sytuacja i akurat ze szczurem, którego najbardziej nie znoszę w peletonie od lat. 

Sam etap był dobry do deszczu, później już do dupy. I szkoda mojego człowieka Lopeza. Oby dużo nie stracił we wtorek i w górach znowu atakował. Świetna dziś taktyka Astany, spieprzona przez pogodę. 

Mam nadzieję, że Majka nie będzie usprawiedliwiał się deszczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z perspektywy czasu- wiadomo teraz łatwo to oceniać- Majce niezbyt dobrze zrobiła likwidacja zespołu Tinkoff. A nawet nie tyle rozpad samego zespołu co przejście do nowego zespołu jako lider na generalkę. Dla Majki optymalnym rozwiązaniem była jazda jako główny grigario Contadora i powalczenia o zwycięstwa etapowe w górach w tych największych wyścigach. Powtórzę to co już pisałem, to nie jest kolarz na klasyfikację generalną, brakuje mu jazdy na czas, jest mocno przeciętny na zjazdach a nawet w tych górach jeśli jedzie z samą czołówką to na każdych zrywach zostaje z tyłu.

Myślę, że samemu Majce jak i kibicom dużo więcej radości i satysfakcji przynosiły takie Toury gdzie wygrał etap lub dwa a do tego dołożył koszulkę w grochy niż to szarpanie się o TOP 5-10 w generalkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, matek napisał:

Quintana to osioł, może to i z jego powodu są ostatnie problemy z taktyką Movistaru

Raczje problemem jest Landa. Bo na tym wyścigu go nie ma i widać że Movistar jedzie fantastycznie i Quintana wspólpracuje z Valvewrde.

Nie kumam o co macie pretensje w temacie Solera skoro na de Mas to właśnie Quintana zwalniał dla Valverde i się mu podłożył choć mógł już wtedy zostać liderem

Soler na TdF na ostatnim górskim tez szarpnął do przodu i od razu zwolnił bo Landa nie poszedł za nim.  Ogólnie Soler i tak by etapu nie wygrał a dla Movistaru liczy się to ,że mogą mieć dwóch na pudle i to nawet na pierwszych dwóch miejscach.

14 godzin temu, matek napisał:

Sam etap był dobry do deszczu, później już do dupy

Czemu? Jak dla Vuelta jak na razie miaźdzy pozostałe wyścigi. Mnóstwo walki od pierwszego etapu. Każdy atakuje. Wyścigi nie mają kumulacji tylko ataki są od startu. Świetna walka. Ataki. Widać ,że atakuje czołówka TOP 10. Nawet dziś był moim zdaniem swietny etap. Atak Lopeza. Kontry rywali. Świetny Pogacar.

Nie wiem co tam było do D w końcówce tego etapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zdzich napisał:

Poza Majką😂

Majka to obecnie kolarz na miejsca 6-8 takich wyścigów, tutaj nawet z dołkami formy ciężko będzie wypaść poza 7. miejsce, nie ma co oczekiwać cudów, nieźle na koniec będzie wyglądać jego dorobek top10 wielkich tourów.

ely ma rację, przecież Soler i tak by nie dojechał.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marzec napisał:

Jak by nie wygrał jak go cofneli 4 km przed meta a miał z 40 sek i wyglądał zajebiscie? 

To skoro wyglądał tak zajebiście to czemu nie utrzymał się z Quintaną tylko spłynął w dół?  I stracił do niego 40 sekund na 3 km podjazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej spłynął, bo mu się nie chciało i na złość. Generalnie słaba akcja, ale robią tak wszyscy, wiec ocena z perspektywy czy się lubi Movi czy nie trochę słaba. Inna sprawa, ze oni w ciągu ostatniego roku zaliczyli tyle brainfartow i mindfuckow taktycznych, ze pojechać ich zawsze na propsie...🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, że akurat na ten szuter wlało. Uwielbiam odcinki z takimi wstawkami (brukowe/szutrowe), Froome'a na Finestre do tej pory mam na dekoderze. Spieprzyło jazdę. 

Nasi dziennikarze dają narrację, że spadł deszcz, zrobiło się zimno i Rafał już nie był w swojej strefie komfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.