Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nie twierdzę że Majka by wygrał etap, ale widać było, że jedzie na luzie a Pinot czy Yates to spokojnie w jego zasięgu kolarze. Naprawdę nie rozumiem o co walczy Bora bo obecnie są chyba największymi przegranymi tego touru. Brak etapów, koszulek, top 10 - mistrzowie przegranych końcówek. To czy Buchmann straciłby dziś 2 czy 3 minuty to jeden ch..j. Gdyby spuchł totalnie to spadłby max. na 13 miejsce, ale... wtedy Majka mógłby wejść na 11-12 z realna szansa jutro na ucieczkę i top 10. Strasznie mnie irytują decyzję Bory w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega ciekawy etap, mocno krytykowany za wczorajszy dzien Lopez, dzis wraz z cala ekipa "robi wyscig", klasyka "stacji przekaznikowej", to co lubie, szkoda, ze sie jeszcze nie łączą z Radiem Praciaki :)

 

Ale i tak oczywiscie trzymam kciuki za Michala Majke, tfu Rafala Kwiatkowskiego, tzn za Polaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astana jednak robi robotę. Oby Rafał się z nimi zabrał jeszcze.

 

Michał był w grupie lidera, może się utrzyma do szczytu z nimi i dalej będzie chwila oddechu. 

 

E:

I już odpadł, szkoda, ale noga przepalona. Teraz skrzywiony Majka niech się jakoś trzyma z liderami i wskakuje do top 10. 

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziś tak jak myślałem peleton nie puścił za daleko ucieczkę, choć Yatesowi byłoby to na rękę.

 

Wczoraj widać było dobra dyspozycję Rafała, dziś będzie ciężej ale jak ma być liderem w tourze to musi walczyć o podium. Oby tylko Buchmanna nie holował :)

 

Ps. Kwiato jest w gazie, jaram się szansami na medal MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Rafał spuchł. Astana zrobiła etap, nie ma co ukrywać, ale bezpłciowa jazda Lopeza wkurwia strasznie, kolejny raz. Ogólnie nie lubię kolumbijskich kolarzy jako całej grupy, jedynie Gaviria jest znośny. 

 

Kwiato może powalczyć na MŚ. Chciałbym ładniej walki z Alaphilippe i Michała stać na to, żeby znowu wygrać. Chcę, żeby jeden z nich skończył z koszulką. 

 

Żałuję też trochę, że Kwiato ma tyle w nogach i po MŚ kończy, fajnie byłoby go zobaczyć w formie na Il Lombarii, ale tak długo nie utrzyma nogi. 

 

Ale odchodząc już od naszych - takie etapy mi się podobają i myślę, że będą się teraz pojawiały na grand tourach. 

 

Yates i cały Scott to przykład, jak można dobrze wyciągać wnioski z porażek. Na Giro dostali po dupie, tutaj bardzo mądra jazda. Moim zdaniem wróci w przyszłym roku do Włoch wyrównać pewne rachunki. Sporo ekip (i kolarzy w sumie, bo gość nie kalkuluje - jak ma nogę, to woli sam zaatakować, niż pilnować przewagi) mogłoby się uczyć. 


Movistar właśnie podsumował swój sezon. 


Mas to jest materiał na kolarza. Wspominałem już o nim kilka dni temu, dziś pięknie się ponownie pokazał. Drugie miejsce w wyścigu, ale przede wszystkim ma świetne warunki, żeby być zawodnikiem na duże wyścigi. Jest duży, dobrze jeździ w górach. Niech ćwiczy jazdę na czas i będzie kozak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatkowski, Majka, Bodnar, Gołaś, Owsian, Paterski, a na ławie Poljański, Wiśniowski i Cieślik

 

Jak oceniacie skład na MŚ? 

 

Oczywiście Kwiato i Majka liderami, przynajmniej oficjalnie, ale Rafał zrobiłby lepiej dla siebie i dla wszystkich, gdyby skupił się na pomocy Kwiatkowskiemu. 

 

Osobiście wolałbym Poljana i Wiśniowskiego w miejsce Paterskiego i Owsiana, a Wadeckiego zawsze średnio oceniałem i tym składem mi nie podpasował, trudno. Uważam, że lepiej wyszłoby puszczenie do walki 3xSky+3xBora, zawsze byłaby to jakaś szansa na większe zgranie w drużynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.