Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, dannygd napisał:

Armiraill (życiówka jakaś czy co? On nawet nie walczył o wygranie ucieczki)

Ale Ty wiesz ,że wtedy uceiczka miała ok 19 minut przewagi?

 

13 godzin temu, dannygd napisał:

Leknessund (też niezły zawodnik, ale...

Podobny przypadek. Zrobił dużo na ucieczce. A że z TOP10 wypadło z 6 kolarzy to się utrzymał mając spora przewage nad innymi. On traci na każdej górze ale ,że wczoraj się jeszcze Sivakov wycofał to po prostu on dzięki uciecze zrobił duża przewagę nad tymi z 20-25 miejsca i teraz to wciąz utrzymuje. 

PRzecież Remco, Kung Hart Własow , Ganna jak się wycofywali to byli w TOP10 a niektórzy TOP3 wręcz. Do tego jeszcze Uran, Pozzoivo czy Sivakov. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ely3 napisał:

Ale Ty wiesz ,że wtedy uceiczka miała ok 19 minut przewagi?

Wiem @ely3, ale on odpadł w tej ucieczce, a mimo to jest tak wysoko i to jest pewne świadectwo słabości tego Giro...  Leknessund tak samo, wiadomo, że ucieczka (choć jakbym Ci przed Giro napisał, że będzie tracił po 30sek do minuty na górskich etapach do TOP 3 to byś nie uwierzył, prawda?), ale taki Pinot, Barguil, Konrad, Sanchez, Haig też byli w ucieczkach i gdzie są? Za Rubio! LOL ;) 

 

50 minut temu, ely3 napisał:

Remco, Kung Hart Własow , Ganna jak się wycofywali to byli w TOP10 a niektórzy TOP3 wręcz

Bądźmy szczerzy, Kung czy Ganna to byli tylko dlatego, że nie było górskiego etapu, bo to żadni kolarze do nawet top 30 GC... więc nawet ak dodasz Remco, Harta i Własowa to kuźwa oni dalej są w top 10 czy Rubio top 15 Giro. Patrząc z kolei jak jada Barguil, Konrad czy Pinot to wcale by się nei spodziewał lepszych występów po 41 letnim Pozzovivo czy 37 letnim Uranie, którzy w dużo słabiej osadzonych wyścigach etapowych nie wchodzili do top 10 czy nawet 20... :)  

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś Jumbo strzeliło Almeide. ale chyba przede wszystkim zaatakowali kiedy był za daleko , Nie pilnował Roglica . Thomas był jednak bliżej i zdązył dociągnąć..

Pinot przeskoczył na 7 miejsce i jutro już go nie puszczą w ucieczce. Będzie sie działo jutro.. Kuss jest niesamowity. Ciekawy , który by był gdyby jechal w innej druzynie jako lider

Jutro pewnie też zrobi mocny zaciąg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2023 o 13:08, ely3 napisał:

A Mentjes jako 8 to też słabość wielkiego Touru? Albo Ben O'Connor jako 4?

W sumie to nie kumam o co Ci chodzi z tymi kolarzami...

4 miejsce Bena było niespodzianka, ale to nie był koleś bez wyników wcześniej, tym.bardziej że jako Australijczyk w ciekawych wyścigach startował. Niemniej wygrywał wcześniej etapy w Giro czy TdF, był wysoko w klasyfikacjach górskich kilku prestiżowych wyścigów, już w 2018 jechał 12 w Giro zanim się wycofał chyba po upadku, 7 Tour de Alpes, gdzie wygrał młodzieżówkę, 11 w Catalunya, a w tym 2021 roku był 12 w Paris Nicea, 6 w Romandie, 8 w Dauphine... nóż k**** no name na miarę Rubio czy Armiraila :) 

O Meintjesie pisać już nie będę bo on najwyżej był 7 (+2x8 w TdF) a wyników świetnych miał wcześniej wiecej niż Ben. 

Natomiast w tej dyskusji nie chodziło o to czy w GC nie może pojawić się 1 nowy świetny zawodnik albo jakiś ma po prostu farta, ale że jest ich 4-5 w top.12... nawet po dzisiejszym etapie, a najlepsi z nich jak.Dunbar czy Lekessund nie mieli wcześniej osiągnięć na miarę cytowanych przez Ciebie zawodników, choć oczywiście nie są no name-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dannygd napisał:

W sumie to nie kumam o co Ci chodzi z tymi kolarzami.

Chodzi mi o to ,że tworzysz dziwną narrację na podstawie wyniku Amaraila , który był wysoko bo był w ucieczce , która zrobiła 15-19 minut nad peletonem i teraz spływa na każdym podjeździe po kilka minut. Czy Lenkesudndzie, który pęka na każdym podjeździe i traci minimum minute za każdym razem i jest wysoko dzięki uczieczce

Co roku w każdym Tourze sa tacy kolarze i nie jest to żaden dowód na słabość Giro złwaszcza z tym Francuzem to dałeś czadu skoro gościu już dziś wypadł poza 10

Dunbar jedzie świetnie to prawda . I on jest mocny. Cała reszta wymieniona przez Ciebie jest w TOP20 bo byli kiedyś w ucieczce albo czasem w kilku ale praktycznie każdy trudny etap kończa poza TOP10 i tracą minute a czasem kilka

Pomimo ciężkich strat to w TOP 10 pewnie skończy z wymienionych przez Ciebie tylko Dunbar i tyle będzie z całych Twoich wywodów. A TOP 12 może jeszcze utrzyma się Lenkesund bo wypruwa się na każdym etapie skoro jest w tym TOP10 i był liderem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 07:04, ely3 napisał:

Pomimo ciężkich strat to w TOP 10 pewnie skończy z wymienionych przez Ciebie tylko Dunbar i tyle będzie z całych Twoich wywodów. A TOP 12 może jeszcze utrzyma się Lenkesund bo wypruwa się na każdym etapie skoro jest w tym TOP10 i był liderem.

I jak? Dunbar Leknessund, Rubio w top 11, tuz za nimi Van Wilder (którego największym sukcesem było 3 miejsce na Volta Algavre), 13 młody Buitrago, którego największy sukces to tegoroczny etap Giro i 3 w LBL. Tak więc sporo młodzieży w top 13 bo jeszcze jest Arensman (ale ten miał o nią walczyć), a Armirail skończył 16 co i tak jest ewenementem.

W dniu 26.05.2023 o 07:04, ely3 napisał:

tworzysz dziwną narrację na podstawie wyniku Amaraila

chłopie chyba Ty tworzysz tę narrację, bo ja pisałem o 4 kolarzach, a nie o jednym... dla przypomnienia:

W dniu 23.05.2023 o 21:42, dannygd napisał:

BTW. Rozumiem kraksy i kontuzje/choroby, ale w tym wyścigu:

5 jest Dunbar (niezły zawodnik, od zeszłego roku naprawdę wysoki poziom prezentuje, ale heloł... na jego kole dowozi sie Roglic)

7 Armiraill (życiówka jakaś czy co? On nawet nie walczył o wygranie ucieczki)

8 Leknessund (też niezły zawodnik, ale...)

12 Rubio (who's the fuck is R..)

Pewnie cos jeszcze sie zmieni, ale to nie tak, że oni wszyscy wypadną poza top 12..

Brawa dla Roglica! Na ostatnich etapach (tych po ataku Almeidy) wyglądał jakby dostał dobre "vitaminy". Thomas chyba mógł dać z siebie więcej dziś - na mecie wyglądał jakby usterka Roglica go trochę uśpiła i pojechał pierwszą część podjazdu za wolno... Almeida chyba swój max. osiągnął tym 3 miejscem, a gdyby był Remco i TGH to pewnie poza podium by wylądował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dannygd napisał:

I jak? Dunbar Leknessund, Rubio w top 11

I żaden z nich w TOP6 czyli zajęli miejsca typowe dla uciekinierów.. I jeszcze w ogóle to zawdzięczają je temu ,ze Covid i kontuzje wycięły Remoc. Harta Sivakova Własowa i Urana.

Mam wrażenie ,ze pierwszy raz  w życiu oglądasz wielki Tour albo próbujesz stworzyć narrację ,że to Giro było słabo obsadzone bo jacyć kolesie zrobili wynik z czego większość dzięki ucieczkom a potem na każdym etapie poważniejszym tracili do najlepszych po 2minuty po 3.

Pomijając kontuzje czy Covid to jeszcze pogoda praktycznie zabiła połowę górskich etapów. Cras Montana była poniżej 100km. Na Imperatore jechali przy 4 stopniach i mega silnym wietrze więc wjechał cały peleton.

Ale w TOP6 nie ma słabych kolarzy

Zgodzę się z Baranowskim ,że powinni czasówkę ustawić wcześniej bo jednak w czwartek i piątek wszyscy jechali powoli zwłaszcza piątek. Zero dyktowania tempa by nie tracić sił przed ekstremalną czasówkę. Ja wiem ,ze jest taka tradycja Giro ,że wyścig ma czasówke albo na ostatnim etapie albo przed ale chyba tym razem mogli to zrobić inaczej

A sam Roglic . No cóż Jumbo samo przyznało ,że stawiali wszystko na czasówkę. W piatek nawet testowali rower na ten ostatni podjazd. I było widać ,ze jak na ostatnich 300 metrach nacisnałmocniej na pedały to Thomas wyglądał jakby stał w meijscu i Roglić mało brakowało by jeszcze minął Corta i zarobił premie na mecie.

To Giro mnie rozczarowało bo nie dość ,że połowa faworytów wypadła.To jeszcze pogoda zabiła większość ciekawych etapów. Czasówka była ekstremalna. Przesadzili trochę . Góra ekstremalna . Byłem pewien ,że Roglić przegra tym defektem ale też jednak on jechał inaczej. Płynnie a Thomas było widać ,że zdycha w oczach i to właśnie an ostatnim kilometrze. Na 800 metrów miał jeszcxze 28 sekund ale nie był w stanie pojechać szybciej.

Ciekawe czy rzeczywiście Ineos wykupi Remco za 100 mln i czy rzeczywiście Roglić zostatnie wykupony przez inną ekipę ( to drugie to były luźne dywagacje Contradora ale pewnie coś musi być na rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna historia z Cavendishem. Choć musiał mu pomagać Thomas bo rzeczywiście Astana jest koszmarna jeśli chodzi o ustawienie pociągu pod sprintera.

Ale jego ostatni wyścig na Giro. W tle Koloseum. Będzie miał niesamowite zdjęcie. Forma jest ale ewidentnie ktoś inny musi go rozprowadzać bo Astana nie ma do tego ludzi. 

Jak by jeszcze pobił Merxxa na Polach Elizejskich . A potem jeszcze na ostatnim etapie Vuelty

Ogólnie te historie o przyjaźni Thomasa i Roglica. Nawet nie wiedizałem ,ze oni sa sąsiadami. Roglic większosc etapu rozmawiający z Ineosem. Gee zostawiony samemu sobie. Żal KAnadyjczyja bo mu grupa nic nie pomogła ale sam też ciut zaspał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2023 o 07:53, ely3 napisał:

Mam wrażenie ,ze pierwszy raz  w życiu oglądasz wielki Tour

Tak masz rację. Ba powiem wiecej nawet blisko polowy tego nie widzialem! :)

BTW. Żyj dalej top 10 Uranem i własną wersja rzeczywistości, gdzie w każdym GC 5-6 kolarzy w top 12 to uciekinierzy... Majka to jednak cienias był, bo ciągle przegrywal z jakimiś loserami z ucieczek, co to bez 15-20 minut z ucieczki nawet na top 30 by sie nie łapali. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzed Giro uważano że to będzie pojedynek Roglića Remco oraz Harta. I jako czarne konie uważano Almeide Thomasa z jakimiś tam szansami Własowa

Dwóch z 3 faworytów wypadło. Do tego wykosiło kolejną dwójkę pewniaków do TOP10. JAk w Tourze wytleci z powodu Covidu czy kontuzji Vinegaard i Pogacar a do tego jeszcze powiedzmy Carpaz to też będziesz się dziwił ?

Przecież taki Dunvar już na koniec zdychał i tracił sporo na każdym etapie ( niewątpliwie pomogło mu to ,ze dwa trudne etapy ze względu na pogodę nie miały ataków liderów)

 zyj sobie dalej złudzeniami ,że to było słabe Giro choć w TOP6 nie ma żadnego przypadkowego zawodnika . Bo naprawdę ma znaczenie ,że Lekkesund był tam któryś a Van Wilder to słaby kolarz ( choć szykował szczyty formy na Giro jako pomocnik Remco )

To Giro nie było słabo obsadzone . To Giro co najwyżej miało pecha bo im wykosiło sporo dobrych kolarzy a pogoda zabiła najważniejszy etap pierwszego tygodnia i potem skróciła maksymalnie etap drugiego tygodnia. Mnie Giro rozczarowało bo nie lubię kiedy faworyci wypadają. Roglić ma swoją różową koszulkę ale poniekąd to będzie trochę z gwiazdką 

Miało być wiele cięzkich górskich etapów a dwa zabiła pogodą a w trzecim nikt nie dyktował tempa bo nastapnego dnia miała być zabójcza czasówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Rzeczywiście Ineos chce wykupić umowę Remco?

Nic nie widziałem na ten temat i nie podniecam się specjalnie takimi wpisami.

Nikt nie wyda 100 mln w kolarstwie za zawodnika, nie przy takich budżetach, nie przy tym, jak kruche są to inwestycje przy nawet jednej kraksie. Lefevere gdyby dostał te 100 mln to by osobiście odwiózł Remco do UK, mimo jego miłości do młodego. Kasa, która dałaby mu utrzymanie mega składu na lata. Prawie cały WT ma roczne budżety po kilkanaście mln, to mówi wiele o wydaniu jednorazowo 100 mln za same prawa do zawodnika, nie mówiąc o opłacaniu jego pensji.

Nawet niepowodzenie w przejęciu United przez szefa Ineosu nie sprawi, że z frustracji rzuci skrzynkę pieniędzy za jednego kolarza. Remco ma w tej chwili kontrakt na kolejne 3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla dzisiejszego jubilata. Zaryzykował. Zaatakował na samym początku. Nie pykło bo forma już jednak nie ta ..

Vinegro jest w rewelacyjnej formie. Juimbo mu wystawia super pomomocników. Nie wiem czy Pogacar w ogóle pojedzie na Tour ale nie sądze by ktoś zagroził Duńczykowi

Bernal i Carapaza niestety mają sezon do zapomnienia. W każdym wyścigu są tłem dla czołowej 10tki.  Szkoda tych wszystkich kontuzji bo widać ,ze Bernal jak na razie jest cieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ely3 napisał:

Brawo dla dzisiejszego jubilata. Zaryzykował. Zaatakował na samym początku. Nie pykło bo forma już jednak nie ta ..

Vinegro jest w rewelacyjnej formie. Juimbo mu wystawia super pomomocników. Nie wiem czy Pogacar w ogóle pojedzie na Tour ale nie sądze by ktoś zagroził Duńczykowi

Bernal i Carapaza niestety mają sezon do zapomnienia. W każdym wyścigu są tłem dla czołowej 10tki.  Szkoda tych wszystkich kontuzji bo widać ,ze Bernal jak na razie jest cieniem

Kurde w przypadku Bernala to się tzeba cieszyć, że żyje i jeździ. Nie mam wobec niego absolutnie żadnych wymagań, tym bardziej, że i tak wygląda lepiej od takich co to dużo gadają a później byle co im przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Brawo dla dzisiejszego jubilata. Zaryzykował. Zaatakował na samym początku. Nie pykło bo forma już jednak nie ta ..

Vinegro jest w rewelacyjnej formie. Juimbo mu wystawia super pomomocników. Nie wiem czy Pogacar w ogóle pojedzie na Tour ale nie sądze by ktoś zagroził Duńczykowi

Bernal i Carapaza niestety mają sezon do zapomnienia. W każdym wyścigu są tłem dla czołowej 10tki.  Szkoda tych wszystkich kontuzji bo widać ,ze Bernal jak na razie jest cieniem

Jakieś info się pojawiło? bo zaczął treningi w Hiszpanii (pomijając trenażer) nie będzie jechał nic przed TDF ale tego nie czytałem, żeby jego występ był zagrożony.

 

Forma będzie niewiadomą ale UAE wystawi mocną ekipie to może na tej "świeżości" jednak powalczy.

Edytowane przez szogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Brawo dla dzisiejszego jubilata. Zaryzykował. Zaatakował na samym początku. Nie pykło bo forma już jednak nie ta

Co? Loulou na tym wyścigu był w najlepszej formie od 2021, świetna jazda w jego wykonaniu i zapowiedź, że mocno powalczy o żółtą koszulkę na samym początku TdF. Super jazda i miejsce w top 10.

To nie słaba forma, tylko dziś było za dużo długich podjazdów i w końcu pękł. Super się pokazał, ja jestem zadowolony z jego dyspozycji. 

Jonas ciekawe czy nie przestrzeli peaku, bo ciężko może być utrzymać to przez miesiąc. 

A Pogi pojedzie TdF, nic nie jest zagrożone. Jedyną zagadką będzie forma. 

Majka pokazał się z bardzo dobrej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, matek napisał:

Co? Loulou na tym wyścigu był w najlepszej formie od 2021,

No gdyby był w swojej najlepszej formie to by jednak próbował atakować na ostatnim podjeździe a tak to był wyjechany całkowicie. Jego planem była ucieczka i liczenie na to ,ze rywale sie powycinają na podjazdach i do niego

Zasadniczo ja go chwalę za ten wyścig ale moim zdaniem w swojej optymalnej formie by jednak czekał na ostatnią ściankę. A sam podjazd niesamowity .Cały czas pomiędzy 10-19 %

19 minut temu, matek napisał:

A Pogi pojedzie TdF, nic nie jest zagrożone. Jedyną zagadką będzie forma.

No właśnie to mam na myśli. Żei pojedzie tylko pytanie jak będzie wygladał bo w teorii UAE ma najmocniejsza ekipę ze wszystkich. Takich pomocników jak on ma teraz to nie ma nikt

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.