Skocz do zawartości

ruszyla najlepsza liga swiata! PGE speedway 2016


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Tarnów to akurat miał jechać w piątek, jak Krystian jeszcze żył. Decyzja moim zdaniem w porządku, żużlowcy akurat mogli być podczas jazdy myślami gdzie indziej i kolejne nieszczęście gotowe... Zeby tylko Woryna doszedł do siebie i nie wykręcił jakiegoś Dadosa.

ale w innych zawodach jechali, w indywidualnych np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze dobra decyzja, zreszta wydaje mi sie, ze juz do końca sezonu mecze odbywac sie beda w cieniu tej tragedii, a potem czekaja nas duże zmiany, ta tragedia nei przejdzie bez echa. Darcy, Lee, Krystian, ostatnio jak Protas wjechał w Milika tez bylo o krok od tragedii, za dużo tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma być wypadków to trzeba odwołać wszystkie kolejki i przerzucić się na inny sport :) Co innego można zrobić? Można wrócić do starych tłumików bo te cholerstwa naprawdę mogą szkodzić. Można zmienić bandy ale tutaj nie ma rozwiązań idealnych. Może coś to da ale to wciąż będzie niebezpieczny sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie strasznie zawiedli Dudek i Madsen - kolejka w Polsce odwołana, a oni jadą w lidze niemieckiej.

 

oczywiscie, ze dobra decyzja, zreszta wydaje mi sie, ze juz do końca sezonu mecze odbywac sie beda w cieniu tej tragedii, a potem czekaja nas duże zmiany, ta tragedia nei przejdzie bez echa. Darcy, Lee, Krystian, ostatnio jak Protas wjechał w Milika tez bylo o krok od tragedii, za dużo tego

 

Tak się mówi po każdym kolejnym upadku skutkiem którego jest śmierć zawodnika, ewentualnie trwałe kalectwo. Popatrz z perspektywy Warda, upadek był w sierpniu, była cała zima by żużlowcy zwarli szeregi i protestowali przeciwko tłumikom. I co? I nie zrobiono nic. A jak nie ruszą tego tematu zawodnicy, to na pewno nie zrobię tego władze FIM. Zresztą za długo już w tym siedzę, by wierzyć żeby zawodnicy cokolwiek zrobili, szczególnie że nieformalnym liderem tego całego burdelu jest sztuczny uśmieszek Hancocka, największego "cfaniaczka" w całym środowisku.

 

Ogólnie jak popatrzy się w statystyki, to wypadków śmiertelnych na żużlu jest co raz mniej i są one w takcie ok. 3-4 lat. Kiedyś to i w przeciągu 3 miesięcy Zielona straciła dwóch obiecujących juniorów. Oczywiście zdarzają się też wypadki śmiertelne jak ten Mateja Duha, ale co wspólnego z żużlem ma tor, który bandy ma zrobione z opon samochodowych? Trudno to porównać do bezpieczeństwa na torach w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, Drabik złamana kość udowa. Wrocław z Tarnowem będzie walczył o 7 miejsce w tym sezonie (zresztą nie wiadomo po co). Nie wiem, jak wyglądał wyścig, ale sam fakt, że z powtórki wykluczono Pedersena, który, o dziwo, jechał z Drabikiem w parze, wiele mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, Drabik złamana kość udowa. Wrocław z Tarnowem będzie walczył o 7 miejsce w tym sezonie (zresztą nie wiadomo po co). Nie wiem, jak wyglądał wyścig, ale sam fakt, że z powtórki wykluczono Pedersena, który, o dziwo, jechał z Drabikiem w parze, wiele mówi...

 

A Grudziądz w Twoich wyliczeniach to na którym miejscu, bo jak dla mnie oni nie wygrają na bank żadnego meczu na wyjeździe, ba nie sądzę by gdziekolwiek wyszli z 40tki, a bonus zrobią tylko na Tarnowie, plus wszystkie trudne mecze u siebie mają jeszcze przed sobą. Na moje oko pewniak do 8 miejsca jak sezon temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Grudziądz w Twoich wyliczeniach to na którym miejscu, bo jak dla mnie oni nie wygrają na bank żadnego meczu na wyjeździe, ba nie sądzę by gdziekolwiek wyszli z 40tki, a bonus zrobią tylko na Tarnowie, plus wszystkie trudne mecze u siebie mają jeszcze przed sobą. Na moje oko pewniak do 8 miejsca jak sezon temu.

Zobaczymy, co będzie z Antonio, ale na ten moment widzę Tarnów i Wrocław na dwóch ostatnich miejscach, głównie z tego względu, że są zupełnie bez juniorów. Grudziądz stawiam jednak troszkę wyżej, tuż pod Rybnikiem. Zresztą to i tak nie ma znaczenia, bo w przyszłym sezonie Ekstraliga pojedzie w tym samym składzie, co teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat historia z Krystianem to pech ale jeśli to prawda z tym kaskiem to i trochę brawura niestety --- żużel jednak jest w miarę bezpieczny jak na to wszystko -- oczywiście powinno się ograniczać moce i to niekoniecznie przez tłumiki ale może zmniejszenie pojemności --- jak patrzę na lata 80te zwłaszcza pierwszą poiłoe an finał z LOS Angeles to jednak tęskno mi za taką walką na łokcie za mozliwość mijania po każdej stronie ech teraz to często gęsto start i heja

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#potwierdzoneinfo Wiecie ile dostaje drugi poza Przedpełskim junior Torunia za punkt w meczu? 100 zł. Do tego brak jakichkolwiek dodatków czy chociaż małej stałej pensji na motory czy mechaników. Dla porównania jeden z polskich seniorów torunia dostaje 3000 tys za punt od klubu. Juniorzy mają wszystko na swojej ( a raczej swoich rodziców) głowie w tym klubie. I jak tu czegokolwiek od nich wymagać skoro klubu nie stać nawet na kupno JEDNEGO dobrego motoru na poziomie motorów np. Przedpełskiego który dostawaliby słabsi juniorzy do startów w elidze. Strzelam, że od razu byliby w stanie walczyć z dobrymi juniorami z Polski.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#potwierdzoneinfo Wiecie ile dostaje drugi poza Przedpełskim junior Torunia za punkt w meczu? 100 zł. Do tego brak jakichkolwiek dodatków czy chociaż małej stałej pensji na motory czy mechaników. Dla porównania jeden z polskich seniorów torunia dostaje 3000 tys za punt od klubu. Juniorzy mają wszystko na swojej ( a raczej swoich rodziców) głowie w tym klubie. I jak tu czegokolwiek od nich wymagać skoro klubu nie stać nawet na kupno JEDNEGO dobrego motoru na poziomie motorów np. Przedpełskiego który dostawaliby słabsi juniorzy do startów w elidze. Strzelam, że od razu byliby w stanie walczyć z dobrymi juniorami z Polski.

Ale to nie jest tak, że chodzi przypadkiem o Kościelskiego? On jest dopiero piątym juniorem Torunia, więc trudno, żeby klub podpisywał z nim wysoki kontrakt, skoro prawdopodobieństwo, że w ogóle będzie jeździł w lidze było prawie żadne?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że chodzi przypadkiem o Kościelskiego? On jest dopiero piątym juniorem Torunia, więc trudno, żeby klub podpisywał z nim wysoki kontrakt, skoro prawdopodobieństwo, że w ogóle będzie jeździł w lidze było prawie żadne?

Taki kontrakt mają z tego co wiem wszyscy juniorzy poza Przedpełskim. A wiem to z otoczenia Kopcia- Sobczyńskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ładnie wtopiliśmy z Zieloną. Jedyny który myślał na torze to Kacper Gomólski który był naszym najlepszym jeźdzcem w tym meczu. Sprzęt ma jaki ma i wyżej dupy nie skoczy ale myśli na torze i wyciąga wnioski. Nie to co Miedziński czy zaciag z zagranicy. Pawełek jest usprawiedliwiony bo poobijany z resztą pojechał okej. Jakby Kopeć miał sprzęt na poziomie eligi to byłby fajny junior już teraz. Greg i Adrian zamiast z 4 toru lekko puścić przodem rywali i ścinać na krawężnik to bez pomysłu dają się wywozić. Bez sensu. Dobry zimny prysznic bo wyglądało to ( szczególnie ze strony mediów ale klubu też trochę) śmiesznie gdy po dwóch zwycięstwach z beniaminkiem i do tego ze słabym do tej pory Wrocławiem kreowali się na dominatorów na poziomie Gorzowa. Śmieszne.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.