Skocz do zawartości

Rowery


karl

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolegami co roku sobie robimy dłuższą wyprawę (wiem, że to dla Was żaden wyczyn, ale my na zwykłych rowerach i raczej tempo 20 km/h średnio). Zaczęło się od Kazimierza z Wawy - ok 140 km a później robiliśmy dwuetapówki Wawa - Płock - Toruń (220) a w zeszłym roku do Olsztyna w dwa dni, około 250 km. W tym roku wracamy do Kazimierza a drugi etap do Lublina (ok 210 km). Mieliśmy do Zamościa w trzy dni, ale powrót pociągiem wychodzi ponad 6h :(

 

Pytanie mam - znacie jakąś fajną trasę, może być nie najprostsza i nie najkrótsza z Kazika do Lublina? Bo normalnie wychodzi za blisko i chcę trochę pokluczyć w poszukiwaniu malowniczych miejsc. Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jeszcze nie wybrałem modelu, jestem nowy w temacie kolarstwa, ale szukam tego wybranego :D na poczatku troche sie nakrecilem i pewnie kupiłbym jakies gowno gdybym mial juz hajs uzbierany. Rower za maks 3k jeśli nie wyskoczy jakiś inny wydatek, wiec bez szalesntw w koncu pierwsza szosa.  :grin: Musze przyznac ze kolarze to dosc trudna grupa do dogadania i bardzo wybredna :grin: Mowie to po zaczepieniu kilkunastu szosowców w celu polecenia czegos dla poczatkujacego zawodnika. Prawie kazdy odradzał mi kupno roweru do 4k bo "na tym sie nie da jezdzic", a pytanie o spd to co drugi prawie sie zasmial ze bez tego to w ogole nie mozna xD Na szczescie trafilem na forum szajbajk gdzie doradzili i udowodnili ze na tanim sprzecie mozna robic fajne kilometry i cieszyc sie jazda.

Edytowane przez Adison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rama Mka

Ile masz wzrostu?

 

Te cyfry są istotne bo różny jest osprzęt. Geometrią się nie będą różniły

 

Z tego co widzę to rower wymaga trochę wkładu. Przede wszystkim tę bajkę o serwisie sobie może sprzedający wsadzić między bajki, bo rower na pierwszy rzut oka wymaga serwisu.

Patrz na klocki hamulcowe

Stan pancerzy

Opony

Kasetę a raczej wolnobieg w tym rowerze

 

Ten kole skopiował bez pomysłu specyfikację oryginalnego roweru a wymienił parę rzeczy

 

I niech koleś zjedzie do 500 zł z ceny bo rower wymaga minimum 120zl na start

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy są takie cuda (dające dość realne wyniki), które podczas jazdy zmierzą mi prędkość, ciśnienie (moje, nie opon) i ewentualnie gdzieś to zmagazynują żeby można po powrocie do domu sprawdzić? W jakich dolnych przedziałach cenowych można użyteczny sprzęt tego typu znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są takie cuda (dające dość realne wyniki), które podczas jazdy zmierzą mi prędkość, ciśnienie (moje, nie opon) i ewentualnie gdzieś to zmagazynują żeby można po powrocie do domu sprawdzić? W jakich dolnych przedziałach cenowych można użyteczny sprzęt tego typu znaleźć?
Smartwatch/opaska ci większość powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Garmin Edge 520 lub Wahoo Elmnt Bolt, ale raz, że drogawo wychodzi, a dwa, to ja rzadko kiedy jestem w większości, więc nie wiem, czy warto mnie słuchać.

 

Najlepsza do mierzenia tętna jest opaska na klatkę. Te mierniki wbudowane np. w FR x35 mierzące z nadgarstka są do dupy.

 

Posty przeniosę, bo temat nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Garmin Edge 520 lub Wahoo Elmnt Bolt, ale raz, że drogawo wychodzi, a dwa, to ja rzadko kiedy jestem w większości, więc nie wiem, czy warto mnie słuchać.

 

Najlepsza do mierzenia tętna jest opaska na klatkę. Te mierniki wbudowane np. w FR x35 mierzące z nadgarstka są do dupy.

 

Posty przeniosę, bo temat nie ten.

 

Zdecydowanie za drogo jak na rekreacyjną jazdę 2-3 razy w tygodniu. Rower niewiele więcej mnie kosztował. Bardziej celowałbym w jakiś smartwatch/band chyba takto tylko w jakiej cenie zaczynają się takie, które faktycznie działają i nie przekłamują, nie gubią gpsa? Głównie ta chęć zakupu wynika z tego, że te aplikacje na telefon są dla mnie irytujące, nieraz pokazują dane z tyłka i jeszcze się wieszają gdy pada zasięg internetu. 

 

Pulsometr mam firmy "Sport" :D kupiony 3 lata temu za 50 zł. Wciąż działa, opaska się nie rozciągnęła ani nie przerwałą pomimo używania na siłowni a wskazania są niemalże identyczne jak na ciśnieniomierzu tradycyjnym. Dlatego to jest drugorzędna kwestia dla mnie, ale jednak fajnie byłoby mieć jakiś wykres zamiast konieczności sprawdzania na ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi amazfit sobie sprawdź. Jest kompatybilny z wieloma apkami przydatnymi na rowerze

 

Garmin to złoto niestety kosztuje też tyle co złoto dlatego wciąż sobie odpuszczam kupno choć jestem coraz bliższy przełamania się

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno żonie Frorerunnera 220. Można sparować z opaską i jazda.

I właśnie chyba coś takiego będzie mnie interesowało. Ostatecznie najważniejszy dla mnie jest pulsometr, raport tętna i przesłanie wyników do jakiegoś endomondo z trasą.

Jak przeglądam te opaski to jest takie nijakie. Niestety to funkcjonalności smartfona, te powiadomienia zupełnie bezużyteczne. Z drugiej strony też odbiegają od typowo sportowego osprzętu. I tak chciałbym w takim układzie coś z opaska na klatkę więc raczej bez wydania tych 500-700 złotych się nie obejdzie. Tylko jest tego tak cholernie dużo, że hoho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abusa jakiegoś kup

ULocki oczywiście sa najbardziej popularne choc dla mnie zbut wiele z nimi zachodu i klopotu w transporcie.

Niby maja mocowanie do ramy ale wg mnie jest zazwyczaj lipne i niepewne.

 

Sam używam zapiecia Bordo. Łatwiej je transportowac, nie latwo je przeciąć. Ulockowcy zarzucaja bordo ze zamek latwo otworzyć. Prawda, równie latwo jak w u locku ;)

Jesli ktos nie ma ze sobą szlifierki i nie zyje z włamań to u locka i bordo raczej nie otworzy

 

Ceny podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.