Skocz do zawartości

Rowery


karl

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiar to jedno a jazdy jak piszesz to druga sprawa

 

Na szczęście w dobrych sklepach mają siodła testowe które za samą kaucję (przeważnie ok 200zl) można wziąć na jakiś czas i wypróbować przed zakupem

 

Ostatnio nawet z jednym pracownikiem Decathlona (znam typa z różnych tras) o tym rozmawiałem.

Sam twierdzi że sklep głupio robi upierając się przy tym żeby nie kupować poduszek do mierzenia. Mają przecież selle po 250+ zł i oczekują że ktoś to weźmie w ciemno (pewnie i tak biorą)

Podobno zglaszali taki pomysł (ci bardziej ogarnięci) ale na razie bez rezultatu

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet z jednym pracownikiem Decathlona (znam typa z różnych tras) o tym rozmawiałem.

Sam twierdzi że sklep głupio robi upierając się przy tym żeby nie kupować poduszek do mierzenia. Mają przecież selle po 250+ zł i oczekują że ktoś to weźmie w ciemno (pewnie i tak biorą)

Podobno zglaszali taki pomysł (ci bardziej ogarnięci) ale na razie bez rezultatu

 

A to akurat mnie nie dziwi. Decathlon nie jest sklepem specjalistycznym tylko ogólnym, przychodzisz wybierasz wychodzisz. Weź pod uwagę, że Decathlon musiał by wprowadzić takie rozwiązanie we wszystkich sklepach, a to koszt przeszkolić też koszt. W sklepach specjalistycznych często jest tak, że pomiar kosztuje, w Decathlonie to raczej odpada.

A jeśli to by było za free to jaki problem zmierzyć sobie, a potem w necie kupić tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają serwis ale zależnie od punktu wygląda to różnie

Obok mnie na Białołęce jest ok ale dlatego że pracuje tam wspomniany zajawkowicz więc bym się nie bał mu roweru powierzyć

O innych punktach róznie piszą.

 

Jeśli chodzi o gwarancje to Decathlon takiej udziela bo to sieciówka. Roweru od nich nie mam ale reklamowałam buty SPD i nie robili większych problemów. Było pęknięcie przy blokach rozpatrzyli od razu z pytaniem czy kasa czy wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach to w Decathlonie szybciej załatwisz wymianę/kasę niż u jakiegoś dystrybutora. Tak jak kolega wyżej pisał, kasa albo wymiana praktycznie od ręki, Dystrybutor zawsze wysyła do producenta i czekaj na buty/kask/rower 4-6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ten serwis i gwarancje bo nie wiem czy to ma istotny wplyw na wybór.  Na dzien dzisiejszy vento 2.0 lub triban 520 , moze jak dozbieram to 540 lub vento 3.0. Ogolnie zglupialem i teraz to juz sam nie wiem. Czlowiek sie za bardzo wkrecil wiadomo chce jak najlepiej  i na juz rower do jazdy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten moment, kiedy upierdolisz sobie że musisz mieć kamyk ale nie wiesz czy okrągły czy płaski, a jak już wybierzesz to pojedziesz ze Szczecina do Rzeszowa, żeby mieć go dzisiaj :grin:

 

Przerabiałem to z telefonem, komputerem, monitorem i samochodem :smile:

 

 

Co do spodenek z pieluchą to na prawdę aż tak wiele więcej dają od chociażby nakładki żelowej na siodło? Na żelowej jeździłem i jednak dupsko bolało, na pielusze nie jeździłem, ktoś ma porównanie?

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę szosa już drugi rok i bez pieluchy nie ma szans jeździć. 

 

Kilka uwag z mojej strony.

 

W chwili obecnej mam 2 spodenki z pieluchą z Deca.

 

Jedne tańsze około 60 złotych - wkładka pomaranćzowa (wg opis są do 2 godzin jazdy)

 

https://www.decathlon.pl/spodenki-na-rower-500-id_8381386.html

 

 

Dla mnie komfort tu jest max do 1,5 godziny. Oczywiście cały czas już mówię o sytuacji gdzie trochę pojeździłem i "dupa" się już do siodełka przyzwyczaiła.

 

Drugie spodenki mam droższe z niebieską wkładką one są wg opisy na jazdy 3 i więcej godzin.

 

Na tych komfortowo jeżdżę max 2-2.5h.

 

Moim zdaniem nakładka żelowa nic nie daje albo bardzo mało gdyż dalej masz (przypuszczam) dwie warstwy na sobie odzieży. Bieliznę i coś jeszcze i to razem z wkładka wszystko pracuje i ociera się o siebie. W spodenkach z wkładką jeździsz bez bielizny.

 

Donatowo ostatnio wpadłem na kanał  youtube (https://www.youtube.com/channel/UCNrL20bwvjm7FQo6sneoR_g) i gościu polecił damski tak damski krem:

 

https://glossyshop.pl/pl/p/HOO-HA-RIDE-GLIDE-KREM-PRZECIW-OTARCIOM-SKORY-236.6-ML/376

 

Przetestowałem go już kilak razy na spodenkach z wkładką pomarańczowa i spokojnie machnąłem setke w ponad 3 godziny w siodle  bez żadnego dyskomfortu.

 

Nie mówię, żebyś kupował krem ale zainwestuj w spodenki z wkładką te 50-60 złotych.  Moim zdaniem warto.

 

Chwile się będzie musiało "siedzenie" przyzwyczaić ale potem już będzie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spodenek z pieluchą to na prawdę aż tak wiele więcej dają od chociażby nakładki żelowej na siodło? Na żelowej jeździłem i jednak dupsko bolało, na pielusze nie jeździłem, ktoś ma porównanie?

Nie zawracaj sobie hmmm... dupy jakimiś nakładkami na siodełko, to półśrodek. Dwie sprawy:

- c***owo wygląda

- c***owo działa 

 

Za to spodenki z wkładką poleci chyba każdy. Od prosa do śmigającego amatora. Ja bez wkładki jeżdżę tylko w czasie przejażdżek z żoną i córką. Zamiast się rozczulać nad problemem i dużo analizować, trzeba testować. Każdy ma swoją dupę, nikt nie powie, co dla twojej będzie najlepsze. Testuj, testuj, testuj. Nawet w niedrogich gaciach z wkładką pozwoli wyrobić sobie jakąś opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec języka za przewodnika, zwykle robię rekonesans zanim wyrzucę 6 dych w błoto :)

 

Dzięki Panowie, jak gruby zacznie chudnąć i bić życiówki to się tu odezwie, wiem że wielki c*** Was to będzie obchodzić, ale wielki c*** mnie to będzie obchodzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pany, przymierzam sie do 1 szosowki (zastanawiam sie tez nad gravelem).
budzet max 4k.
Ludzie bardzo chwala b'twina tribana 540 (z decathlonu za 3.3k), dobra cena jak na 1 rower.
Pytanie czy nie lepiej dolozyc wlasnie pare zloty i kupic czegos innego? 

Ostatni rower kupowalem 10 lat temu, z tego co sie orientuje (i pamietam) jest duza mozliwosc negocjacji ceny "polkowej" (o 10-20% nawet).

Z takim zalozeniem, mysle ze jest sens patrzec na rowery do 4.5k - a tutaj juz pewnie znajde cos duzo lepszego od wspomnianego wyzej tribana, prawda?


Edit. dzieki za przeniesienie, nie ogarnalem ze jest bardziej odpowiedni temat.

Edytowane przez Maju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, przymierzam sie do 1 szosowki (zastanawiam sie tez nad gravelem).

budzet max 4k.

Ludzie bardzo chwala b'twina tribana 540 (z decathlonu za 3.3k), dobra cena jak na 1 rower.

Pytanie czy nie lepiej dolozyc wlasnie pare zloty i kupic czegos innego? 

 

Ostatni rower kupowalem 10 lat temu, z tego co sie orientuje (i pamietam) jest duza mozliwosc negocjacji ceny "polkowej" (o 10-20% nawet).

Z takim zalozeniem, mysle ze jest sens patrzec na rowery do 4.5k - a tutaj juz pewnie znajde cos duzo lepszego od wspomnianego wyzej tribana, prawda?

Co rozumiesz przez coś innego? 

 

Najlepiej określ, jaka ma być rama, jaki chciałbyś mieć osprzęt lub chociaż jego część, dopasuj do kasy i zobaczysz, jakie będą dostępne opcje - wtedy wybierz ten, który najbardziej się podoba. 

 

Ja tez kupuje i nie wiem co.

 

Ba. Nawet nie wiem który rodzaj a o modelu i marce nie wspominając.

I czego oczekujesz dając ten wpis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.