Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

1. Sonics najprawdopodobniej wybiorą w drafcie Kevina Duranta czyli Lewis out. Krązą rożne plotki na temat gdzie miały wylądować skrzydłowy SSS. Narazie zainteresowani Lewisem są Magic, Blazers, Knicks.

2. Nets nie chcą się zgodzić na 60 mln na 3 lata dla Cartera. Ale jeżeli Carter zostanie w NJN to R.Jefferson najprawdopodobniej opuści Jersey.

3. Bonzi Wells chce wrócić do Rockets. Głównym powodem powrotu jest przyjście Ricka Adelmana, z którym Wells współpracował w Kings.

4. Potencjalni nowi trenerzy:

Sam Vincent - Bobcats

Stan Van-Gundy - Pacers

Mark Iavaroni - Grizzlies

Trener Wolves Randy Wittman prawdopodobnie podpisze nowy kontrakt z Wilkami.

5. Pat Burke potępił wąską rotacje D'Antoniego

6. Bulls mają oko na Nicka Collisona (kumpel Hinricha z collegu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ploty się posypią, prawdopodobnie będzie to wyglądało tak:

 

Seattle - Portland

 

gdzie do SSS wpadłby Randolph a do Portland Lewis, dlaczego drużyny to zrobią? Bo Portland wybierając Odena (a raczej to zrobią bo będzie to dobry manewr dla nich) automatycznie nie potrzebują Zacha, bo mają 2 uzupełniających się graczy pod kosz, Zach wypada z rotacji, w zamian dostają SF który jest ich bolączką, napewno Rashard im by się przydał za rozsądną cene, bo siekać 3 może z obwodu, natomiast w SSS Zach szarżował by pod koszem i robił więcej miejsca dla Raya czy choćby Duranta.

 

Chicago - SSS

 

Skoro Chicago bardzo się interesuje Collisonem, to warto zaryzykować i zrobić wymiane Collison + mięcho za Duhona, w tedy do składu wpada nam bardzo porządny podkoszowy, wypada co prawda jeden niski ale z naszym 9 pickiem możemy wziąść Coloneya, lub Lawa, którzy uważam że mogą być całkiem nieźli w kolejnych latach, midlevel wypada jeszcze na jakiegoś wysokiego weterana (daj bug np McDyesa :D bo ma chyba PO) a Lillevel na kogoś niskiego i skład cacko.

 

Po czymś takim seattle wyglądało by nieźle z rotacją Duhon/Allen/Durant/Zach/Wilcox, Chicago też się znacznie wzmacnia i daje to pole manewru do kolejnych tradeów, chyba że Pax przyszykuje coś na większą skale...

 

Pozatym

 

Hibbert wypada z tegorocznego draftu, poprostu nie przystępuje

 

Bonzi chce grać znowu dla houston bo będzie go trenować Adelman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knicks chca pozyskac Vince'a Cartera. Bylo by to spelnienie moich marzen :D. Jednak jest to praktycznie niemozliwe. Knicks zastanawiaja sie nad oddaniem Stephona. Watpie zeby Nets chcieli go przyjac nawet w paczce z np. Lee czy Frye. Kidd choc juz w podeszlym wieku nadal gra znakomicie i na pewno w przyszlym sezonie bedzie trzymal poziom. Co wtedy Nets zrobili by z Marbem? Na ławke czy na dwojke? Hmmmm w sumie teraz jak sie nad tym zastanawiam to nie byloby to takie zle dla NJN. Traca showmana i dobrego strzelca ale zyskuja dobrego strzelca i dobrego wysokiego gracza. Steph przy Kiddzie moglby w koncu przestawic sie na typowego shootera. Wtedy nie bedzie na jego barkach ciezaru rozgrywania i kreowania sobie najczesciej rzutu. Tylko czy to aby takie dobre dla Knicks? Sa przeciwnicy jak i zwolennicy Marba. Ksztaltuje sie to praktycznie w polowie. W NY jest mnostwo kibicow wiec z marketingowego punktu widzenia nic by to nie dalo. Ale ze sportowego to nawet ja, wielki fan VC, uwazam, ze lepsze rozwiazanie dla NYK to KG i JO.

 

Ale wizja gry mojego ulubionego gracza w ulubionej druzynie....cos wspanialego :D. Wtedy nawet bilans na poziomie 30-52 by mi nie przeszkadzal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knicks niech lepiej się w Cartera nie ładują. Po co on im potrzebny.

 

:arrow: Stan Van Gundy po odrzuceniu propozycji pozycji coacha w Pacers jest zintertesowany do tą samą rolą w Magic.

:arrow: Randolph do Wizards za Jamisona lub do Hawks. To najnowsze plotki

:arrow: Amare Staudmire może zostac wystawiony na rynek transferowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knicks chca pozyskac Vince'a Cartera. Bylo by to spelnienie moich marzen Very Happy. Jednak jest to praktycznie niemozliwe. Knicks zastanawiaja sie nad oddaniem Stephona. Watpie zeby Nets chcieli go przyjac nawet w paczce z np. Lee czy Frye. Kidd choc juz w podeszlym wieku nadal gra znakomicie i na pewno w przyszlym sezonie bedzie trzymal poziom. Co wtedy Nets zrobili by z Marbem? Na ławke czy na dwojke? Hmmmm w sumie teraz jak sie nad tym zastanawiam to nie byloby to takie zle dla NJN. Traca showmana i dobrego strzelca ale zyskuja dobrego strzelca i dobrego wysokiego gracza. Steph przy Kiddzie moglby w koncu przestawic sie na typowego shootera. Wtedy nie bedzie na jego barkach ciezaru rozgrywania i kreowania sobie najczesciej rzutu. Tylko czy to aby takie dobre dla Knicks? Sa przeciwnicy jak i zwolennicy Marba. Ksztaltuje sie to praktycznie w polowie. W NY jest mnostwo kibicow wiec z marketingowego punktu widzenia nic by to nie dalo. Ale ze sportowego to nawet ja, wielki fan VC, uwazam, ze lepsze rozwiazanie dla NYK to KG i JO.

 

Imo to nierealne.Po pierwsz enie wierzę ze GM NEts jest tak głupi by oddać jedną ze swoich wielkich gwiazd a nie zyskac solidnego podkoszowca(bo nie wiadomo jaki bylby pakiet, a jak Nets chcą coś ugrać to z ogólnymi ich słaboścami w tym elemencie przydałby sie allstar). A po drugie oddać Cartera i zyskać takeigo Marba nawet z kimś to też zal dupe sciska. JEgo ponowny powrót do NJN penwie nic dobrego by nie zrobił,nie jestem w stanei sobie wyobrazić go porządnie egzystującego w zespole który nie jest nastawiony pod niego. dla kidda by sie nie podporządkowałbo przecieżpowiedizał ze jest najlepszym PG wiec dlaczego miałby być niżej od kogoś słabszego od siebie? Szybko stworzyłby się konflikt a Nets zostaliby bez porządnego strzelca, bo na JEffersna nie jest wiele gry, Kidd nie zaskakuje skutecznością, a Stephon wiadomo że ma zapędy ale przeważnie niezaspecjlanie mu to wychodzi. NO i 3 typowych PGs w drużynie, troszkę za dużo jeżeli każdy jest w miare do wystawienia. Carter to zupełnie inna marka zawodnika i nawet z pakietem byłby to ewidentny błąd i strata potencjału.

No i jako fan Cartera już mi się chce zwrócić produkt Carter w koszulkce Knicksów. ;) A Tobie Carter zobaczysz ze zaczęłyby porażki przeszkadzasz po jakimś sezonie, góra dwóch.

 

Arrow Randolph do Wizards za Jamisona lub do Hawks. To najnowsze plotki

OOOO, fajna plotka. W PTB robi się ciekawie. Własciwie to patrząc na to jak ułożyła im się loteria Zach jest tam zupełnie niepotrzebny i władze Blazers to widzą. Wcześniej to się jescze przydawał bo był jakąs tma gwiazda etc, ale i tak Portland nadzwyczaj dobrze radzili sobie w meczach kiedy on nie mógł wystąpić. Do tego zabiera dużo kasy i jest marudny majac za wysokie mniemanie o sobie, choć kilka niezłych manewrów umie i potencjał ma to nie widze ich przyszłości z nim. MAja młody skłąd i niech go budują o to co dostaną w drafcie i już maja. A taki Jamison w przeciwienstwie do Randolpha nie przeszkadzałby w tym, bo jest typem zawodnika mogącego się dopasować a mimo to robiącego dużo dobrej roboty co pokazuje w Wizards.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Lewis będzie wolnym agentem w to lato.

Fajna byłaby opcja dla Portland, gdyby udało się go pozyskać tak jak ktoś już wczesniej pisał. Pewnie ze względu na Duranta, którego SSS wezmą w drafcie. Wg mnie osłabienie dla nich ale tylko chwilowe :roll: Niech tylko PTB go zgarną to będzi niezła paczka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też plotka o tym jakoby Hawks mieli wybrać z 3jką Mike Conoly'iego Jr'a a następnie wytrejdować go do Blazers w zamian za Jarreta Jacka i LaMarcusa Aldrige'a.

Trade ma jakiś sens...Oden marzy żeby grać z Conolym w jednym teamie, po przyjściu Odena PTB mają o jednego PF za dużo ( czyli Randolph albo Aldrige wylatują ) a Atlanta jak to ma w zwyczaju szuka rozgrywajków, którzy gotowi są poprawdzić drużynę od zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu PTB starał bym się bardziej pozbyć Z-Bo, nie wiadomo jak się zachowa jak pałeczkę lidera będzie chciał przejąć któryś z młodych, pozatym wiadomo że on lubi robić porządne jaja, starał bym się go wyrzucić do ATL za schodzące kontrakty + JJ co by głupie nie było bo w przyszłym sezonie PTB miało by szanse na powalczenie na rynku FA młodzi by się fajnie ograli przez rok razem bo dla mnie fajnie by wyglądało połączenie Odena - LaMarcusa - Roy'a - Coloneya, nie wiem dlaczego ale Z-Bo mi tam nie pasuje, co do atlanty to powinni postarać się o kogoś kto od zaraz im pomoże coś osiągnąć bo mając w składzie dobrego gracza pod koszem którego wspierać będzie Shelden, a także niezły obwód + dobry Smiths na SF mieli by szanse powalczyć w swojej dywizji.

 

Żeby nie było że od siebie nic nie dodam, chciałbym zaznaczyć że...

 

SAS są zainteresowani Noccem chcą oddać za niego Barrego, Elsona prawa do Scoli i coś tam jeszcze, jak dla mnie śmiech na sali, chyba że będzie jeszcze jakiś 1 większy trade gdzie za czapke gruszek otrzymamy kogoś dobrego pod kosz, w tedy sytuacja by się bardzo poprawiła bo mielibyśmy paczke pod koszem, + dobrego strzelca, a jak dla mnie dla Nocca niestety może nie być już miejsca w składzie w przyszłym roku.

 

Oprócz tego podobno prowadzone są rozmowy z managerem Pytona aby zagrał jeszcze jeden sezon ale w barwach.... PTB, dobre rozwiązanie takze, weteran który mógłby pouczyć troche jeszcze nie opierzonych młodych.

 

Lewis oficjalnie FA w tym roku, podobno może pojawić się w szeregach Orlando... tez ciekawie, ale robi się ciasno na wschodzie przez to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też plotka o tym jakoby Hawks mieli wybrać z 3jką Mike Conoly'iego Jr'a a następnie wytrejdować go do Blazers w zamian za Jarreta Jacka i LaMarcusa Aldrige'a.

 

Najglupsza plotka jaka do tej pory widzialem Jezeli Oden juz teraz zacznie strzelac fochy to strach pomyslec co bedzie pozniej Ale co mnie to obchodzi Nie moj problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAS są zainteresowani Noccem chcą oddać za niego Barrego, Elsona prawa do Scoli i coś tam jeszcze, jak dla mnie śmiech na sali, chyba że będzie jeszcze jakiś 1 większy trade gdzie za czapke gruszek otrzymamy kogoś dobrego pod kosz, w tedy sytuacja by się bardzo poprawiła bo mielibyśmy paczke pod koszem, + dobrego strzelca, a jak dla mnie dla Nocca niestety może nie być już miejsca w składzie w przyszłym roku.

trochę nie w stylu SAS gdy sezon dla nich się nie skończyl mówić o zmianach składu

1. Elson Barry z Nocia brałbym w ciemno ale to nie rozwiązuje bolączki SAS na C no chyba że definitywnie na 5 gra Duncan a Noc może uganiać się wtedy za Dirkiem

Jo Bunia i inne Byki! czy kryliście Dirka czasem Nociem? bo jego gra obronna mi umknęła.....

 

Oprócz tego podobno prowadzone są rozmowy z managerem Pytona aby zagrał jeszcze jeden sezon ale w barwach.... PTB, dobre rozwiązanie takze, weteran który mógłby pouczyć troche jeszcze nie opierzonych młodych.

to byłoby to! brakuje takiego mentora dla młodych w PTB jeśli Zach nim się nie stanie (marne szanse), choć Horry byłby jeszcze bardziej odpowiedni bi nauczyl by wysokich waki i cwaniactwa pod koszem

 

 

Lewis oficjalnie FA w tym roku, podobno może pojawić się w szeregach Orlando... tez ciekawie, ale robi się ciasno na wschodzie przez to

ciasno? patrząc na kolejne wzmocnienia na zachodzie? nie

choć w Orlando wtedy przy bardzo wysokim frontcourcie byłaby masakra

Milicic Howard Lewis Nelson i Hedo lub ariza i oprócz PG najwyższa średnia po Rakietach wzrostu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rumoru o Nocim to niech dorzucą pick 28 a my Sweetneya ( podpisać go na rok ) i będzie git :wink: przecież mają problem pod koszem a tu dostaliby 2 " podkoszowców " a my mając 2 picki 2 rundowe to spoko byśmy dziure po Nocim załatali a przecież jest jeszcze VK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Nocc ma trochę większą wartość rynkową niż pare wyrobników, owszem jeśli przy tym dojdzie do tradeu gdzie dostaniemy ss pod koszem jest to jakieś wyjście, jeśli nie nie ma sensu, skład mamy głęboki nie należy się rozdrabniac, trzeba coś wysokiego i kąkretnego wreszcie, nawet ostatnio jestem przychylny jeśli chodzi o oddanie picku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddanie picku ? a niby gdzie i za kogo ? bez dorzucenia kogoś z jądra zespołu : gordon , luol , kirk czy thomas nic ciekawego nie dostaniemy no chyba że chcesz sie przesunąć w dół draftu tylko po co ? z pickiem 20-30 nie dostaniemy gracza , który by nam pomógł juz w nowym sezonie , fakt że nawet pick 9 też nie do końca może nam to gwarantować lecz perspektywa jest większa np : Hawes pod kosz na 20 min to juz byłoby coś a z pickiem 20-30 co wyciągniemy ? w porywach Tiago , który w najlepszym układzie bedzie " tylko " dobrym zmiennikiem a jezeli go nie bedzie to kogo ?

jak juz pisano wcześniej ze Pax jest zainteresowany Collisonem z Sea , ale moim zdaniem to pick 9 za niego to zbyt duza cena to samo np : za wilcoxa no chyba że Sea dorzuci jakieś " smakowite " kąski ... pytanie tylko co ? Swifta ? raczej odpada bo gość nie grał rok więc jest duuużą niewiadomą a poza tym aż tak by sie nie osłabili pod koszem co pawda pick 9 moze dac im Hawesa lub chinola ale raczej nie a gości typu Sene czy nawet Petro to nie biore pod uwagę czyli co ? picki 2008 ? sam nie wiem , ale może byś się podzielił Bunia swoimi pomysłami na ew opchniecie picku ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślisz że uważam że za sam pick wyciągne Garnetta albo Gasola do nas? Chyba sobie kpisz, chodzi mi o to że nie jest on potrzebny aż tak bardzo do wzmocnień bo tak naprawde mimo tego że to bardzo silny draft nie wielu nam by mogło pomuc od zaraz, co do opchnięcia picku bardzo prosze, jak pisano wielokrotnie na forum bulls na real gm nie jest on nam potrzebny, idzie on w tzw. pakiecie jak dla mnie najlepiej z duhonem i noccem w pakiecie, za przypuścmy Gasola + mięso? Zły pomysł? można wyciągnąć coś od nich jeszcze, pytanie tylko co? Oprócz tego możemy popróbować z PTB Z-Bo za Nocca (dziura w ptb na SF) + pick i jakieś mięsa do wyrównania salary, najwyżej jeszcze opuszczenie się troche w dół z pickiem 2 rundowym nie wiem jak to wygląda wiem ze my mamy 2 i PTB także a kto wyżej nie chce mi się sprawdzać, ale jak będzie to Cie tak bardzo interesować to na specjalne życzenie spojrze.

 

Jak widzisz jeśli chodzi o wysokich podkoszowców jest dużo możliwości, gracz który chce coś osiągnąć może do nas przyjść, a dlaczego? Bo nie oszukujmy się mamy perspektywiczną drużynę i aby coś osiągnąć w przyszłym roku (nie mówie miś, ale chociaż ECF) brakuje nam jednego klocka którym jest punktujoncy gracz pod kosz, a ponieważ niezadowoleni są min O'Neal (ale on odpada bo GM Indiany nie wzmocni drużyny ze swojej dywizji), Garnett (chociaż on zapewne będzie gnić w minetce do końca swoich dni bo jakoś za miękki jest jak dla mnie żeby odejść i za bardzo wierny swojemu klubowi a w jego przypadku jak dla mnie to wielki błąd), Z-Bo (może nie konkreciaż i sprawiający dużo problemów wychowawczych, ale jak dla mnie warto zaryzykować bo gra o wyższe cele niż draft chyba go może zmotywować), Gasol (jak dla mnie najlepsza opcja dla bulls z wszystkich tu wymienionych, ale nie bede narazie analizować dlaczego) tak czy tak sam widzisz że każdy z wymienionych przezemnie graczy należy do drużyny która prawdopodobnie zacznie przebudowe, lub już zaczeło, albo do tego dąży, jest to ważne ponieważ właśnie taka drużyna może wziąść z wielką chęcią nasz wcale nie najgorszy pick i dobrze go wykorzystac, bo nie powiem jest sporo fajnych graczy ale do OGRANIA co chcę podkreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunia a czy ja napisałem że za sam pick dostaniemy Garnetta ? :shock:

co do Twojej propozycji z Gasolem to pragnę Ci przypomnieć co West chciał za niego w lutym : Gordon i Deng + cos tam jeszcze !!! fakt że gm im sie zmienił , ale na pewno nie oddadzą go za 9 pick, Duhona i Nocia ....

wiem że fajnie by było , ale obaj wiemy że jezeli chcesz dostać Pau , JO czy Garnka to musisz rozbić główny trzon tej druzyny a wtedy to można tylko pomarzyć o ECF

przyznam się szczerze iż nie chciałbym w naszych szeregach Zacha bo mógłby rozbić chemie , która na dzień dzisiejszy jest wspaniała ...... wiem że kiedyś mieliśmy gościa sprawiającego problemy tylko że wtedy był Jordan oraz Phil , który miał olbrzymi szacunek wsród graczy czego niestety nie możemy powiedzieć o Skilesie i stąd mam złe przeczucie co do jego gry .....

przyznaję Ci racje co do tego małego kawałeczku aby bulls grali w finałach nba problem w tym aby ściągnąć go za jak najmniejszą cene czyli po mojemu nie moze to być gwiada na pf bo cena będzie zbyt duża .. ja osobiscie sciagnąłbym raczej gracza mniejszego formatu , który potrafi znaleźć sie pod koszem , ale nie wiem za bardzo kogo bo co prawda mówiliśmy ju zo Collisonie byc moze Wilcox , ale czy Sea poszłaby na to ? Varejo raczej zostanie w Cavs a Al z Bstonu też chyba się nigdzie nie wybiera

niestety żaden dobry pomysł mi nie przychodzi do głowy dlatego tez uważam ze nie musimy oddawać picku no chyba że z naszego punktu widzenia trafiłby sie dobry trejd ale tylko wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamiętasz, ale w NBA zdarzyły się lepsze transfery mówie tu o gwiazda = niepełna czapka gruszek, wszystko zależy od tego co powie gwiazda, bo pamiętaj że z niewolnika... myśle że to wiesz, co do pozycji PF u nas, to jeśli nie gwiazda to chociaż jakiś klocek który ściągnoł by na siebie 2 obrońców żeby na obwodzie było większe pole manewru zawodnikami z obwodu, także albo Paxon zaczyna wywierać wpływ na Gasola czy coś innego żeby rządał wymiany kusząc go jakimiś pierdołami i próbujemy zrobić ruch pick + Nocc + Duhon i moze jakiś leszcz który dopcha salary, albo w przyszłym sezonie dużo więcej nie osiągniemy, nie oszukujmy się ale jeśli ktoś nie będzie regularnie dostarczał 15 - 20 pkt z pomalowanego, o grze o wyższe cele nie możemy nawet mażyć, przy obecnej sytuacji, jeśli nie bedzie transferu jedyna nadzieja w rozwoju TT schudnięciu Sweeta itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że całe forum juz w spekulacjach na temat tradeu Kobasa z LA a tu pusto :P . Tak więc Bryant powiedzial dziisaj oficjalnie w audycji radia ESPN ze chce transferu z tego udziałem. Skrytykował klub za brak jakichkolwiek kroków transferowych majacych na celu podniesienie poziomu. Ponadto zaprzeczył że to on naciskal na transfer Shaq'a :shock: .

 

Bedzie ciekawie w lato, oj będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że całe forum juz w spekulacjach na temat tradeu Kobasa z LA a tu pusto :P . Tak więc Bryant powiedzial dziisaj oficjalnie w audycji radia ESPN ze chce transferu z tego udziałem. Skrytykował klub za brak jakichkolwiek kroków transferowych majacych na celu podniesienie poziomu. Ponadto zaprzeczył że to on naciskal na transfer Shaq'a :shock: .

 

Bedzie ciekawie w lato, oj będzie :wink:

Zajrzyj na subforum Lakers.e-nba.pl :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.A. Adande z Los Angeles Columnist mowi, ze prawdopodobnie na przyszly sezon Kobe zostanei z LA ale w 2009 juz go tam nie bedzie. Sam KB zapytany przez Stevena A. Smitha czy jest cokolwiek, co moglby zrobic zarzad LA, azeby wplynac na zmiane jego decyzji, odpowiada, ze NIE. Nic.

 

Moze LA beda staralis ie go w jakis sposob udobruchac zwolnia MItcha (to w pierwszje kolejnosci) przydalby sie jakis wybor w drafcie czy nos Westa, ale tak naprawde z kalekim Odomem i Brownem i tym calym burdelem, oszustwami i obiecankami ze strony wladz klubu, to nie ma sie co dziwic, ze Kobe spiewa tak a nie inaczej.

 

Do transferu raczej dojdzie, ale trzeba byc naprawde chorym, zeby chciec wytransferowac kogos takiego jak Bryant. Wiec z pewnoscia zajmie to sporo czasu, ale final bedzie taki, ze zobaczymy go w innej druzynie. Nie w nadchodzacym sezonie to w kolejnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.