Skocz do zawartości

NBA PLAYOFFS TYPER 2016 - dyskusja i zgłoszenia


Elwood

Rekomendowane odpowiedzi

z 2 na 10. co mniie podkusilo zeby dac 2 zwyciestwa atlancie, a spursom 1 porazke??

Nie byles zbyt hipsterski i wydawaloby sie stawiales bezpieczne wyniki. Paradoksalnie Ci co byli minimalnie za czolowka i musieli odwazniej grac moga najwiecej zyskac jesli tor wygra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to chcialem dac na odwot czyli 4:2 dla sas i 4:1 dla cavs, ale spojrzalem ze wszyscy w czolowce zrobili 4:1 dla sas i zmienilem a potem jeszcze cos mi sie ubzduralo ze hawks wygladaja na tyle pewnie ze 1 MINIMUM wyciagna i najwyzej strace 1 pkt ale bede mial pewne 3 pkt w przypadku 4:1 lub 4:3.

 

no coz.. tak to jest jak chce sie byc taktykiem a nie slucha sie rozumu.. 

wszystko przez to ze dwa lata temu przez brak taktyki spadlem chyba z 1 lub 2 na chyba 4 w ostatniej rundzie :) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego typowania niejawnego począwszy od następnej rundy (nawiązując do propozycji Lukiego) to moje stanowisko jest następujące:

- jeżeli wygrają teraz Raptors jestem za

- jeżeli wygrają Heat jestem przeciw ;]


A tak serio to rozumiem dobrze argumenty Lukiego. Typowanie taktycznie zabija cały fun, tak samo jak taktyka bronienia 10 graczami w piłce nożnej celem utrzymania wyniku 1-0 zabija piękno futbolu. Z drugiej strony skoro w piłce nożnej nie zabraniamy drużynie wygrywającej taktycznej gry , co czemu mielibyśmy zabraniać ,,taktycznego" typowania ludziom, którzy w poprzednich rundach wywalczyli czołowe pozycje i potem chcą je utrzymać? No i dochodzi jeszcze kontrowersyjna kwestia zmieniania zasad w trakcie gry. Swoją drogą to w poprzednich typerach, jeszcze chyba przed rozpoczęciem gry, wysuwałem propozycje niejawnego typowania od finałów konferencji i jakoś nie miałem wielkiego poparcia. Także - nawiązując do klasyka - jestem za, a nawet przeciw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego typowania niejawnego począwszy od następnej rundy (nawiązując do propozycji Lukiego) to moje stanowisko jest następujące:

 

- jeżeli wygrają teraz Raptors jestem za

 

- jeżeli wygrają Heat jestem przeciw ;]

 

 

A tak serio to rozumiem dobrze argumenty Lukiego. Typowanie taktycznie zabija cały fun, tak samo jak taktyka bronienia 10 graczami w piłce nożnej celem utrzymania wyniku 1-0 zabija piękno futbolu. Z drugiej strony skoro w piłce nożnej nie zabraniamy drużynie wygrywającej taktycznej gry , co czemu mielibyśmy zabraniać ,,taktycznego" typowania ludziom, którzy w poprzednich rundach wywalczyli czołowe pozycje i potem chcą je utrzymać? No i dochodzi jeszcze kontrowersyjna kwestia zmieniania zasad w trakcie gry. Swoją drogą to w poprzednich typerach, jeszcze chyba przed rozpoczęciem gry, wysuwałem propozycje niejawnego typowania od finałów konferencji i jakoś nie miałem wielkiego poparcia. Także - nawiązując do klasyka - jestem za, a nawet przeciw. 

 

Ale wiesz - tak jak mówiłem - nie ma sensu zabraniać taktycznego typowania. Kto chce może typować na podstawie tego co widzi - be my guest. Jedyna zmiana to taka, że kto chce może komuś (np. skarbnikowi) wysłać swoje typy tak żeby nie dostać punktów ujemnych a jednocześnie nie ujawniać swoich przewidywań. Wg mnie to jest fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego półśrodka też się można mimo wszystko przyczepić. A przede wszystkim takie rzeczy powinny być ustalane przed rozpoczęciem gry.

 

Swoją drogą - czy fakt, że lorak trzeci rok z rzędu daje dupy w typowaniach ma jakiś wpływ na jego forumowe legacy? ;]

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego półśrodka też się można mimo wszystko przyczepić. A przede wszystkim takie rzeczy powinny być ustalane przed rozpoczęciem gry.

 

Swoją drogą - czy fakt, że lorak trzeci rok z rzędu daje dupy w typowaniach ma jakiś wpływ na jego forumowe legacy? ;]

 

Teoretycznie niejawne typowanie nie łamie reguł gry. Nigdzie nie było napisane, że typy muszą pojawić się w temacie o danej godzinie. Trzeba wytypować przed tą godziną i według mnie wystarczające jest by zaufana osoba mogła to potwierdzić. 

 

@lorak - to jest bardzo normalna sytuacja. Lorak typuje na podstawie informacji które ma przed serią. W idealnym świecie bez kontuzji to zawsze dawałoby zwycięstwo gdyby ktoś idealnie wykorzystywał te informacje. Według mnie ja np. dobrze wykorzystuje inrormacje, które mam przed serią, ale różnie to się potem układa z powodu równych sytuacji nie do przewidzenia (np. właśnie kontuzji). Dlatego raz wygrałem typera, kilka razy byłem gdzieś w środku a raz byłem na samym dnie. Takie życie. ;]

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co biega na obecnym etapie z tym taktycznym typowaniem?

Przeciez jest paru ludzi w czolowce, rozumiem gdyby tylko dwojka byla na prowadzeniu to pierwszy typujacy stalby na straconej pozycji.

 

Co do niejawnego nie mam nic przeciwko poza tym ze wszystkie niejawne typy zostaja wrzucone na forum o godzinie startu pierwszego meczu, zeby potem nie bylo smrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2, chyba że liczysz że GSW nie zgarnie misia.

Pozatym niech odskakuja, skoro postawili na Raps i OKC w Semi to należy im sie jak buda psu.

Co do typowania niejawnego na przyszły rok można pomyśleć, załóżmy że wygra Miami, będę punkt nad Vero, Artlan z Reikaim 2,5 pkt za mną i półtora nad Vero.

Już widzę te wysyłanie typów do ostatniej minuty przed startem serii żeby nie stracić/spróbować odzyskać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.