Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
47 minut temu, lorak napisał:

o tym, ale jesteś teistą określonego rodzaju, to stąd o konkrety (póki co o współistotność) dopytuję. 

 

 

Ale to też kompletnie się mija z celem. Przecież to logiczne, że doznając łaski wiary, podczas nabożeństwa katolickiego, postanowiłem przyjąć katolickie prawdy wiary, właśnie z powodu tego doświadczenia. 

Mam wrażenie, że nie rozumiesz, czym jest wiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fluber napisał:

Ale to też kompletnie się mija z celem. Przecież to logiczne, że doznając łaski wiary, podczas nabożeństwa katolickiego, postanowiłem przyjąć katolickie prawdy wiary, właśnie z powodu tego doświadczenia. 

Mam wrażenie, że nie rozumiesz, czym jest wiara.

postanowiłeś? tzn. że nie został ci katolicyzm narzucony, gdy byłeś dzieckiem, lecz świadomie wybrałeś taką religię jako dorosły?

a co do wiary, to może w takim razie mi wytłumaczysz czym ona jest? rozum nie odgrywa w niej żadnego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

postanowiłeś? tzn. że nie został ci katolicyzm narzucony, gdy byłeś dzieckiem, lecz świadomie wybrałeś taką religię jako dorosły?

a co do wiary, to może w takim razie mi wytłumaczysz czym ona jest? rozum nie odgrywa w niej żadnego znaczenia?

No chodziłem do kościoła od dziecka, ale moment, w którym prawdziwie uwierzyłem, nie nastąpił przecież jak miałem 3 miesiące. Chwila, w której dotarło do mnie, że to wszystko to prawda, nastąpiła później.

Wiara to jest relacja z Bogiem. Oczywiśćie, że odgrywa. Jest mi potrzebny po to, żeby coraz lepiej poznawać Boga, Jego zamiary wobec mnie, Jego koncepcję świata, stworzenia, życia, relacji, wszystkiego.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

wiesz co, z jednej strony korci mnie, aby jeszcze trochę pytań zadać, ale z drugiej taki styl rozmowy nie wydaje mi się odpowiedni, więc odpuszczę. ale dzięki za odpowiedzi.

Atakujesz go i jego wiarę, nagle wielce obrażony

+1 forum gimboateistów to lubi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.