Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Reikai napisał:

@fluber No i ksiądz PODCZAS ŚLUBU przypomnę wrzucił intencje modlitwy ZA RZĄDZĄCYCH, żeby swoimi ustawami rządzili dobrze naszym życiem.

 

To tak na codzień jest, czy trafiłem na odklejeńca?

Jest to jedna że, standardowych intencji, niezależnie kto rządzi, więc o ile nie dodał czegoś w stylu żeby dalej rzadzili dobrze to jest to zupełnie normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to jest kanonem i mimo ze sam cel obecnie może kojarzyć się negatywnie to jak Fluber pisze jest to ogólna modlitwa mimo wszystko apolityczna. 

W różnych czasach identycznie odczytywana jeszcze za PRL. 

Mogę się nie zgadzać w wielu kwestiach ale tu popieram zdanie F.  

To ze ma to inny wydźwięk obecnie to znaki czasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Dla mnie to jest pokurwione ze na ślubie są jakiekolwiek intencje, czy za polityków czy za ciocie Zosie, ale nie znam się na zwyczajach.

Modlitwa wiernych to stały element każdej Mszy. Ślubnej, pogrzebowej, każdej. 

Mnie osobiście wkurza w Twojej historii to że ksiądz zgodził się na ślub w piątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Modlitwa wiernych to stały element każdej Mszy. Ślubnej, pogrzebowej, każdej. 

Mnie osobiście wkurza w Twojej historii to że ksiądz zgodził się na ślub w piątek. 

Na koniec powiedział cos o tym, że udziela dyspensy uczestnikom ślubu i możemy świętować  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2022 o 17:40, Reikai napisał:

@fluber wlasnie wyszedłem ze ślubu kolegi. Pominę treść mszy i ewangelii, ale było coś w stylu intencji modlitwy, nie wiem jak to się nazywa. No i ksiądz PODCZAS ŚLUBU przypomnę wrzucił intencje modlitwy ZA RZĄDZĄCYCH, żeby swoimi ustawami rządzili dobrze naszym życiem.

 

To tak na codzień jest, czy trafiłem na odklejeńca?

standard

11 godzin temu, Reikai napisał:

Dla mnie to jest pokurwione ze na ślubie są jakiekolwiek intencje, czy za polityków czy za ciocie Zosie, ale nie znam się na zwyczajach.

Bo jesteś normalny, nie martw się..

11 godzin temu, fluber napisał:

Modlitwa wiernych to stały element każdej Mszy. Ślubnej, pogrzebowej, każdej. 

Mnie osobiście wkurza w Twojej historii to że ksiądz zgodził się na ślub w piątek. 

skandal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, steve napisał:

 

skandal

Poniekąd. Jeżeli Kościół staje się instytucja usługową, która dostosowuje się do potrzeb klientow, naginajac swoje nauki pod lepszy zysk to tylko potwierdza zarzuty ludzi którzy odeszli od kościoła. W ten sposób wyłącznie zabija się i Kościół i wiarę w ludziach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Poniekąd. Jeżeli Kościół staje się instytucja usługową, która dostosowuje się do potrzeb klientow, naginajac swoje nauki pod lepszy zysk to tylko potwierdza zarzuty ludzi którzy odeszli od kościoła. W ten sposób wyłącznie zabija się i Kościół i wiarę w ludziach. 

wczoraj się urodziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.